101

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

dely: ano dlatego że to czysta fantazja i nie kojarzę komu chciało by się to implementować. jest to do zrobienia w ograniczonej formie (bo logowania do domeny czyli kerberosa to już na 99,9(9)% nikt nie napisze) ale przy potrzebnym nakładzie pracy - jestem przekonany na 99% że nikomu się nie zechce tego napisać.

dość deliberowania - pierwsze niech powstanie interaface spi dekodowalny w przestrzeni adresowej atarki z zew. napięciami 3.3V - dopiero później będziemy rozmawiać o dalszych elementach układanki ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

102

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Dely: Czemu? IO-Board swietnie robi za rs232 to USB. Dziala ze wszystkim i ich psem ;)
Z calej dyskusji rozumiem ze juz mamy dwoch tworcow (jellonek i wieczor) ktorzy to lada moment zaprezentuja gotowe rozwiazania oparte na gotowych kupowalnych modulach, i napisza software do obslugi ftp? Poprawcie jesli sie myle

Ostatnio edytowany przez mikey (2010-03-25 14:48:58)

103

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

co to znaczy niecywilizowany? definiujemy sterownik urzadzenie N: ktore to urzadzenie jest np serwerem bazy danych. co mnie to obchodzi ze jeszcze nie ma takiego urzadzniea? tworcy sys operacyjnego atari tez zdefiniowali urzadzenie ktore jeszcze nie istnialo i wkleili procki jego obslugi :)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

104

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Po pierwsze: chodzi o prędkość transmisji. Już mnie przekonano tutaj że po łączu SIO to sobie można... Po plecach się podrapać. Niedługo Candle wyprodukuje swóch HDD i przetransferowanie skądś większej ilości danych stanie się faktem.

Po drugie: z tego samego powodu zastanawiam się czy SPI jest krokiem we właściwą stronę... Ok, daje nam to kompatybilność z rozmaitymi urządzeniami. Ale czy po to mamy w atari szynę równoległą aby robić transfer szeregowy?...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

105

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

to znajdź układ równoległy (w stylu rtl8029) który da się kupić, co więcej - da się kupić w przystępnej cenie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

106

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

wieczor napisał/a:

Ok, daje nam to kompatybilność z rozmaitymi urządzeniami. Ale czy po to mamy w atari szynę równoległą aby robić transfer szeregowy?.

mikey napisał/a:

Tak wiec ja osobiscie na pewno nie bede zainteresowany zadna rzezba typu serial2ethernet, spi2ethernet, whatever2ethernet.

No, wreszcie idziemy w tym samym kierunku ;D

107

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Tylko ten whatever mi nie pasuje :) Musi być something2ethernet :)

Z innej strony - transfer szeregowy z modułu Wiznetu to 230kbps -> jeśli zrobić by SPI2PBI to mogłoby być wystarczająco?
Zresztą ethernet jest z natury szeregowy no ale to 10/100Mbps

Jak szybko można - nie wyłączając ekranu  i wszystkiego po drodze zawieszając - transmitować dane po PBI? Candle? Np. w twoim CF/HDD?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-03-25 15:14:44)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

108

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

policz sobie ile lda bufor,x sta port inx bne jestes w stanie wykonac na s i to bedzie mniej wiecej tyle

przechodze na tumiwisizm

109

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

+ iles cykli na zmiane strony jesli bufor jest dluzszy niz jedna strona...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

110

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

SIO ogólnie nadaje się do magnetu i stacji dyskietek. Kto myśli o czymś więcej niech raczej zapomni. A kto nie chce zapomnieć niech np. obejrzy odświeżanie ekranu przy CP/M dla LDW. Na ostatnim foreverze pokazywałem Turbo Pascala pod CP/M i o ile na początku był podjarex (łał SI-PI-EM, Turbo Pascal FTW!) to po obejrzeniu komfortowej pracy rura miękła, jak po nieudanym seksie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

111

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Po udanym tez w koncu mieknie :) wiec porownanie jest z dupy :)

112

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Istotnie, 19200 to może sporo jak na terminal w 1983 roku, ale dzisiaj to jakoś nie tego. Może dałoby się przynajmniej puścić tę transmisję (CP/M <-> Atari, przez SIO) w turbo?

KMK
? HEX$(6670358)

113

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

jak stacja wyrobi... nie znam budowy tych stacji, ale one uartem sla dane, czy sie banglaja bitami? (z atariki sie tego nie dowiem)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

114

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Stacja (jako stacja) to wyrobi, albowiem po samym załadowaniu Super Synchromesha, bez przeróbek sprzętowych, nadaje w 68 kbps. Pytanie czy CP/M tak ją obciąża, że już po przejściu w działanie jako komputer nie da rady szybciej nadawać. Truba potrzeba.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

115

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Trub bedzie robil za turbo? :)
Dely - chodzi nie o to czy stacja wyrobi z transmisja, tylko czy ta transmisja obciazy ja na tyle ze dla cp/m malo proca zostanie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

116

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Dely: Turbo Pascal się kiepsko odświeża, bo był skonfigurowany pod oryginalny terminal. Trzeba skonfigurować TP pod TTerminal (kody sterujące) i będziesz miał miodzio.

117

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Ekran 40x25 to 8000 bitów, 80x25 to 16000 bitów. Jeszcze w drugą stronę idzie klawiatura. Dużo nie jest, niemniej 19200 to za mało do komfortowej pracy jeśli program cały ekran ma zwracać. Niemniej jednak odpowiednia transmisja do efektu płynności leży jak najbardziej w możliwościach SIO - o ile urządzenie wyrobi

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

118

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

jellonek napisał/a:

Trub bedzie robil za turbo? :)

Za Trubo.

jellonek napisał/a:

Dely - chodzi nie o to czy stacja wyrobi z transmisja, tylko czy ta transmisja obciazy ja na tyle ze dla cp/m malo proca zostanie...

Ale żeś napisał. Dokładnie to samo co ja. Weś ić na Red Bulla. :]

trub napisał/a:

Trzeba skonfigurować TP pod TTerminal (kody sterujące) i będziesz miał miodzio.

Trzeba mieć VBXE w komputerze. BTW, czemu jest napisane, że TTerminal jest niezależny sprzętowo, skoro nie działa ze standardową Atarką? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

119

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

dely napisał/a:

czemu jest napisane, że TTerminal jest niezależny sprzętowo, skoro nie działa ze standardową Atarką? :)

O ile mi wiadomo, do uruchomienia TTerminala nie trzeba mieć VBXE, tylko driver "S2:" - gdyby takowy istniał pod gr.8, to terminal by chodził i bez VBXE.

KMK
? HEX$(6670358)

120

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

O ile pamiętam zrobiłem też wersję TTerminala na gr.8, jak znajdę to będzie link

121

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Poproszę. Również poproszę o informacje o nowych wersjach bo skąd niby mamy wiedzieć, tu albo na mail.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

122

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Co do karty sieciowej - może dało by się wykorzystać schemat stąd: http://c64pl.1ts.pl/Forum/viewtopic.php?f=5&t=60 - pozycja 43?

Sikor umarł...

123

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

A jak juz nawet ta sieciowka powstanie w wersji elektronicznej to ja i tak wszyscy oleja i nie bedzie mial to oprogramowac od atari strony.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

124

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

Bo jest pięciu koderów na krzyż, z czego część za tytuł do chwały uznaje zdolność zrobienia lda #$fe / sta $d301 (w celu że w przeciwnym wypadku im "się OS zawiesza"), a za szczyt umiejętności - napisanie handlera VBL odczytującego stan joysticka.

KMK
? HEX$(6670358)

125

Odp: ATR 8000 - reverse enginering - pytanie do elektroników

I 2 elektronikow ktorzy by to dali rade do kupy poskladac, np. ja bym nie dal rady, ja to tylko moge montowac jak cos.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993