Temat: Kupię TT-RAM

Jak w temacie, co najmniej 16 MB (lub z możliwością rozszerzenia do co najmniej 16 MB) w rozsądnej cenie ;) Na Allegro był, ale w nierozsądnej dla mnie jak na razie ;)

Potrzebuję do tego cacka, w krórym na razie mam 10 MB ST-RAM i 4 MB TT-RAM:

http://img829.imageshack.us/img829/8332/img2167s.jpg

:)

2

Odp: Kupię TT-RAM

TT jest przepiękne. Takie bielutkie mniam.

PS. Stolik też w pytę ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Kupię TT-RAM

Te dwa małe stoliki ( :O ) służą jedynie do zmiany ekspozycji tymczasowej, czyli podłączania różnych sprzętów, których nie całkiem na co dzień używam ;) Na normalnym biurku przestrzenią dzielą się PC z Maluchem ;) A TT faktycznie piękne, udało mi się kupić bielutką klawiaturę QWERTY z UK i podmienić obudowę HDD na nówkę (z Allegro) ;) Także całość już wygląda tak jak powinna i zawsze marzyłem o TT ;) Teraz tylko do Debiana lub MiNTa przydałoby się trochę więcej TT-RAM niż 4 MB ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-28 12:38:45)

4

Odp: Kupię TT-RAM

Jakie masz rozszerzenie TT-RAMu? Może da sie przezworkować na 16MB i podmiana SIMMów wystarczy...

Sikor umarł...

5

Odp: Kupię TT-RAM

TT-kę rozkręcałem już dość dawno, ale z tego co pamiętam niestety da się obsadzić max. 4 MB.

6

Odp: Kupię TT-RAM

max to 8MB ST-RAM  i 256 TT-RAM

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: Kupię TT-RAM

Znowu jest: http://allegro.pl/show_item.php?item=1209987028

8

Odp: Kupię TT-RAM

Cena nadal za wysoka, zwłaszcza w przypadku cwaniactwa w rodzaju: "Ze względu na wiek  sprzedaję jako uszkodzone."

@Cyprian:
miałem na myśli, że to moje rozszerzenie pozwala tylko na max. 4 MB TT-RAM.
A poza tym podczas startu TOS pokazuje i testuje 10 MB ST-RAM i 4 MB TT-RAM bez żadnych błędów, więc może być więcej niż 8 MB TT-RAM. Za Atariki: #  ST RAM: 2 MB (standard), 4 MB, 8 MB, 10 MB, 14 MB (max),

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-30 12:33:33)

9

Odp: Kupię TT-RAM

Max ST-RAM to 14MB - 8 na płycie i 8 na karcie, przy czym 2MB uciekają przy takiej konfiguracji.

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Kupię TT-RAM

Jakby co, to ja kupowałem od colneya kilka rzeczy i mogę polecić go jako porządnego ludzia. Szybka wysyłka i bardzo dobre zabezpieczenie paczki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Kupię TT-RAM

Jacques napisał/a:

Cena nadal za wysoka, zwłaszcza w przypadku cwaniactwa w rodzaju: "Ze względu na wiek  sprzedaję jako uszkodzone."

@Cyprian:
miałem na myśli, że to moje rozszerzenie pozwala tylko na max. 4 MB TT-RAM.
A poza tym podczas startu TOS pokazuje i testuje 10 MB ST-RAM i 4 MB TT-RAM bez żadnych błędów, więc może być więcej niż 8 MB TT-RAM. Za Atariki: #  ST RAM: 2 MB (standard), 4 MB, 8 MB, 10 MB, 14 MB (max),


Szczerze nie dziwi mnie że ktoś coś takiego pisze ze względu na wiek...!!!
Osobiście jak sam coś tam sprzedałem do atari też tak pisałem, dzisiaj działa jutro nie.
-nasze zabawki to naprawdę wiekowe sprzęty i lubią sobie padać.
Cena wg. mnie normalna, skoro na początku była x2, gdybym miał tt to bym od razu kupił tt ram.

12

Odp: Kupię TT-RAM

A mnie dziwi, to nie jajka, żeby "ze względu na wiek" coś się stało np. od sprawdzenia sprzętu przed wystawieniem do dotarcia tego sprzętu do nabywcy (narażony podczas wysyłki jest tak samo jak nowy sprzęt elektroniczny). To zwykłe umywanie rąk, zarazem ze screenem, że niby działa, czyli sugerowanie kupna czegoś za cenę sprawnego, ale z zastrzeżeniem, że może także być popsute. Zwykłe cwaniactwo. Tu nie chodzi o gwarancję, której się nie daje właśnie ze względu na wiek, ale stan faktyczny urządzenia na ten konkretny dzień zakupu a tak wychodzi: "chcę normalną cenę, może działa, może nie, zasugeruję, że działą (zdjęcie), ale jak nie, to w d... to mam". No sorry. To jest kwestia kultury, także w relacjach sprzedawca-kupiec. Np. kupując używany samochód, jeżeli sprzedawca zatai fakt istotnej usterki można domagać się zwrotu kasy "sprzedaż w tzw. złej wierze". I nie szkodzi, że samochód jest używany/stary.

A na to z Allegro się na razie nie zdecyduję za tę cenę, bo:

1) mimo wszystko to tylko rozszerzenie RAM
2) aż tak nie spieszy mi się z kupnem, wolę wyczekać niż korzystać z takiej "okazji", może na warunki ebay-owe cena ok, ale wg mnie 150 PLN to max.
3) "kultura handlowa" sprzedającego ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-30 19:02:57)

13

Odp: Kupię TT-RAM

Jacq,
sprzedałem kiedyś jakieś atari 65xe@320kb ram+stereo+stary qmeg.
W sumie za 75pln+łażenie na pocztę dwa razy bo trzeba kupić karton itd.

Po tym jak doszło do kupującego okazało się że nie działa, chyba niebieski ektran po włączeniu.
Od 2lat cokolwiek jak sprzedaję coś na allegro, to  przed włożeniem do kartonu, robię film fullhd że działa i plombuje sprzęt swoimi plombami.. (sporadycznie coś sprzedaję bardzo sporadycznie)

Koleś który je qpił okazał się wzwykłym oszustem, zerwał plomby i coś tam namieszał w środku, plyta była w środku inna niż ta z mojego filmu przed wysyłką...
Kupa nerwów i szarpania się za 75pln + łażenie dwa razy na pocztę.
Dopiero jak mu wysłałem film, i zapytałem czemu zerwał plomby, to zakończył spór na allegro itd.
Jak mu napisałem że zgłoszę na policję próbę wyłudzenie na mojej osobie czy jakoś tak...

I 2gi raz miałem taki przypadek z zasilaczem do pc-ta.
Kupił jakiś gnojek, który oczywiście zerwał plombę i podmienił bebechy ze swojego(na aukcji było zdjęcie z nr. seryjnym)
Zasilacz odesłał do mnie, po wyjęciu z paczki śmierdział jak ...
do akcji jeszcze wkroczył tata prawnik tego gnojka..
Zasilacz sprzedałem za 91pln. Zasilacz do dzisiaj wala się w piwnicy, chciał abym mu go odesłał, napisałem żey przelał kasę na koszt wysyłki...

Więc naprawdę nie dziwi mnie jak ktoś pisze że coś nie działa mimo że działa.
Kupujący też potrafią być naprawdę wredni...
Szczególnie w tak leciwym sprzęcie jakim jest atari.

14

Odp: Kupię TT-RAM

AS... Nie dziwię Ci się, skoro miałes tyle nieprzyjemności z kupującym(i). Tak czy inaczej nieuczciwość zarówno wśród sprzedających jak i kupujących należy tępić a niekoniecznie odpowiadać na nie takim podejściem jak w tej aukcji TT-RAM (co raz bardziej popularny typ cwaniactwa na Allegro z tym "sprzedaję jako uszkodzone", jeżeli uszkodzone, to niech będzie w aucji, że "uszkodzone na 100%" a co za tym idzie osiągnięta będzie inna cena - skoro już  sprzedający nie chce ŻADNEJ odpowiedzialności, to powinny być konsekwencje w postaci niższego zysku).