1

Temat: smartfą

Poszukuję urządzenia z gps, wifi i mp3, nie bez znaczenia będzie też względnie żwawy internet poza zasięgiem wifi. Ma się przydać głównie do podglądania mapy na wycieczce (głównie pieszej lub rowerowej) w mieście, w górach, w trasie. Podobno są też telefony z kompasem - można im ufać?
System operacyjny ma być stabilny i powinien umożliwić łatwe pisanie i wrzucanie własnych aplikacji, a bateria umożliwić korzystanie z telefonu gdy przez tydzień zabraknie możliwości naładowania.
Będzie również bardzo miło, fajnie i słodziutko, jeśli cena nie przekroczy 512 pln.
Funkcje rozmów telefonicznych i wiadomości SMS mogą również być miłym dodatkiem. ;)
Co polecacie?

Ostatnio edytowany przez epi (2011-07-10 03:40:59)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

2

Odp: smartfą

Szajsung Galaxy Mini.
http://www.gsmmaniak.pl/41433/samsung-g … -recenzja/

3

Odp: smartfą

W moim przekonaniu potrzebujesz 2 telefonów :)

Raczej żaden smartfon nie wytrzyma tygodnia - nie ma bata. Jeśli chodzi o mapy i kompas oraz stabilność to polecam Nokię N8, jeśli chodzi o baterię i cenę to Nokia 3210 ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: smartfą

Ponoć Nokia E57 ma bardzo dobry czas życia na baterii. Tak naprawdę, czas życia mocno jest zależny od zasięgu - jeżeli jest słaby (jak np. w miejscu gdzie mieszkam), to nawet dobry pod tym względem telefon, zużywa energię błyskawicznie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: smartfą

epi napisał/a:

Poszukuję urządzenia z gps, wifi i mp3, nie bez znaczenia będzie też względnie żwawy internet poza zasięgiem wifi. Ma się przydać głównie do podglądania mapy na wycieczce (głównie pieszej lub rowerowej) w mieście, w górach, w trasie. Podobno są też telefony z kompasem - można im ufać?
System operacyjny ma być stabilny i powinien umożliwić łatwe pisanie i wrzucanie własnych aplikacji, a bateria umożliwić korzystanie z telefonu gdy przez tydzień zabraknie możliwości naładowania.
Będzie również bardzo miło, fajnie i słodziutko, jeśli cena nie przekroczy 512 pln.
Funkcje rozmów telefonicznych i wiadomości SMS mogą również być miłym dodatkiem. ;)
Co polecacie?

Kup sobie zwykłą, papierową mapę i normalny kompas. Wytrzymują latami bez ładowania baterii, system operacyjny się nie zawiesza i nie łapie wirusów ;), a cena z pewnością nie przekroczy 512 PLN.

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: smartfą

Żaden "topowy" smartphone nie wytrzyma tygodnia.  Jakby mój wytrzymał 2 dni to bym się zesrał ze szczęścia (motorola milestone 2).
Pisanie własnych aplikacji to jest raczej koszmarek. Do iPhonea musisz mieć maka, bo apple pecetów nie obsługuje. DO windows phone 7 potrzebujesz peceta. Android chyba ma sdk na linuxa. Jeśli chodzi o żywot baterii to Nokia E72 ma prawie tydzień. Nie wiem czy ma kompas, ale pozostałe warunki spełnia.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: smartfą

dely napisał/a:

W moim przekonaniu potrzebujesz 2 telefonów :)...

...lub kieszen zapasowych baterii  ;)


ja moge tylko wypowiedziec sie z punktu "end user"  mam HTC Legend i Sony Xperia X10, GPS i mapy = nie mialem problemow, baterie = internet 3G jest wlaczone 24/7 i jednakowo HTC i Sony wysiadaja po maximum 48 godz :(   kompass mam tylko na HTC = kilka razy mialem male problemy z applikacja.

Ostatnio edytowany przez mk (2011-07-10 12:23:27)

8

Odp: smartfą

Echh, tez bym taki chcial , moj htc stellar bateria trzymala  gora 2 dni i to przy duzych wyrzeczeniach, samsung omnia  codziennie ladowany , htc desire mojej corki  codziennie ladowany , mojej Ani Xperia do wieczora potrafi nie wytrzymac.
Fakt duzy wplyw na bateriozernosc ma tez lokalizacja. Ten sam htc stellar w Czestochowie chodzil mi 2-3 dni na baterii.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: smartfą

drac030 napisał/a:

Kup sobie zwykłą, papierową mapę i normalny kompas. Wytrzymują latami bez ładowania baterii, system operacyjny się nie zawiesza i nie łapie wirusów ;), a cena z pewnością nie przekroczy 512 PLN.

Kiedyś w Muzeum Historii Naturalnej będzie można sobie obejrzeć eksponat w postaci wykopanego na terenach dawnej Puszczy Kampinoskiej  szkieletu trzymającego w palcach nawigację. Podpis będzie głosił: "Człowiek. I połowa XXIw. Przyczyna śmierci - wyładowana bateria". :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

10

Odp: smartfą

Nokia N8 - przy codziennym użytkowaniu bateria starcza na 3 dni. Jeśli nie używasz GPS i Bluetooth po kilka h dziennie, to nawet i 4. Niestety GPS potrafi zarżnąć każdy telefon w kilka godzin.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: smartfą

Mam Xperia X10 mini pro. Główne zalety: dobra klawiatura (właśnie z niego piszę), małe wymiary. Główne wady: aparat słabo łapie ostrość, cena przekracza 512. Bateria trzyma maksymalnie 4 dni.

Ostatnio edytowany przez Fox (2011-07-10 16:30:33)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

12

Odp: smartfą

Wszystkie nowsze smarty mordują baterię w 1-2 dni, nie ma bata. GPS i 3G tak wysysają baterię, że nie ma na to mocnych. Moja Omnia II HD oraz Motorola FlipOut mojej małżowiny załatwiają baterię przy ostrym oszczędzaniu szaleństw na kolejno WM6 i Androidzie po ok. 1,5 dnia.

gep/lamers^dial

Odp: smartfą

ja mam ladowarke w biurze , w domu i w samochodzie
bo mam ..... i jeste happy

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: smartfą

GPS (przynajmniej w najbliższych miesiącach) zamierzam używać raczej w trybie "kilka razy dziennie, ale krótko". Do czego przydaje się bluetooth włączony przez cały czas?

Galaxy mini odstrasza recenzją napisaną przez analfabetę. ;)
N8 jest fajna, ale o rząd wielkości (binarny) za droga, no i nie rajcuje mnie kręcenie filmów. Może C5-03?
Papierowa mapa to rzeczywiście wspaniała rzecz, trzeba tylko sobie każdą skalę i każdy obszar kupować osobno, no i nie ma opcji zapisywania śladu z gpsa, ułatwiającej aktualizowanie. ;)
Xperia X10 mini pro występuje w cenach poniżej 0.6kpln co przy "manych" ficzerach jest dla mnie akceptowalne.
Czy ktoś ma porównanie między developowaniem na Androida i Symbiana?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: smartfą

Bluetooth włączony przez cały czas przydaje się do słuchawki na uchu podczas prowadzenia samochodu, albo do podłączania różnych gadżetów typu miernik tętna podczas jazdy na rowerze / biegania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: smartfą

ztcw Nokia postanowiła "ciepłym moczem" olać swojego Symbiana na korzyść Windows Phone 7 w swych najnowszych telefonach. Czy to znajdzie przełożenie na rychły badź pózniejszy koniec Symbianów to się okaże, ale wydaje mi się, że to dośc jasny sygnał na przyszłość.

gep/lamers^dial

17

Odp: smartfą

Android to java + jni jeśli chcesz zejść do c/c++. Ogólnie pain. Na symbianie masz c++ odrazu. Z tym, że symbian już jest martwy.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: smartfą

Oj tam, oj tam. Line up dla Symbiana jest na kilka lat do przodu, a tyle wystarczy - kto ma ten sam telefon więcej niż rok? ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: smartfą

Ja mam, i nie widze sensu corocznych zmian - nie musze az tak "sponsorowac" producentow. ;)
Za to moj szczery (u)smiech wzbudzaja te wszystkie drogie wspolczesne "smartfony" co trzymaja na baterii dzien lub pol dnia. :D I slyszalem juz o takich ludzikach, co trzymaja owe wspaniale sprzety w domu, bo co by to byla za strata zgubic/popsuc to na miescie (!). Maja za to przy sobie na co dzien proste "zamienniki". :D

Jako odbiornik GPS wole miec oddzielne urzadzenie, np. turystyczny GARMIN, ktory i tak nie przydaje mi sie non stop, a i baterie ma b. wydajna.

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-07-11 10:02:01)

20

Odp: smartfą

epi napisał/a:

Do czego przydaje się bluetooth włączony przez cały czas?

Do szybszego zużycia  baterii.

epi napisał/a:

Czy ktoś ma porównanie między developowaniem na Androida i Symbiana?

Symbian == C++ nightmare.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

21

Odp: smartfą

sqward: z tym ogolnie pain bym nie przesadzal. java i cpp maja niemal ta sama skladnie (poki nie piszesz engine 3d raczej nie masz potrzeby schodzic do jni), ino do bibliotek trzeba sie przywyczaic, ale generalnie opis api androidowego jest calkiem znosny.

dely: gps wcina baterie? jakos nie zauwazylem by gps zarzynal, jak juz to polaczenie danych/wifi + podswietlanie ekranu. bt mam na stale wylaczone, bo i po co, nic z tego nie korzysta, chyba ze douszna sluchawka (a takiej nie mam).
przy samym gps wlaczonym na stale (np. do zapisywania pokonywanej trasy) nie widze roznicy w zuzywaniu baterii ani na obecnym sgs, ani nie widzialem na wczesniejszym herosie.

co do czasu zycia na baterii - jak pisalo wiekszosc przedmowcow - 2 doby na "dzisiejszych" smartfonach, do tygodnia na starszych nokiach, ktore mimo dostepnosci c++ api przezyly sie jak... przezytek.

gejfony maja calkiem fajnie lukrowane aplikacje - niestety wlasciwie za kazda placisz, by cos na to napisac potrzebujesz maka.
winde nowa pozwolcie ze przemilcze.
android ma calkiem fajne api, aplikacje wkurwiajace reklamami (adfree mocno pomaga, ale nie wszystko da rade wywalic), ale sprzet dzialajacy "w porywach" do 2 dni, szczegolnie jak sie zacznie bawic romami nie od producenta, a customizowanymi (a warto poswiecic czas zycia na baterii dla znacznie lepiej dzialajacego systemu).

fox: ostatnie symbiany troche w tej kwestii zmienily przez qt, ale starsze, tj. pisanie pod s6v2/v3 to faktycznie spora roznica niz np. w pisaniu na desktop.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-07-11 11:45:43)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: smartfą

W moim przekonaniu potrzebujesz Federation Starship USS Enterprise.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

23

Odp: smartfą

Wiem, że to trochę niszowe, ale jakoś nikt nie wspomina o "Wave" Samsunga z jego badą na pokładzie. Bebechy ma identyczne z Galaxy S, ale programuje się go w C++ (trochę pachnie symbianem, ale da się od tego abstrahować i pisać w STLu, booscie i z wyjątkami jak ktoś potrzebuje), przez co jego "responsiveness" jest o niebo lepsze od analogicznych androidów. Liczbą aplikacji konkurować jeszcze nie może (bo relatywnie świeżynka), ale bateria (możliwe, że dzieki samoledowi) spokojnie trzyma cztery dni. Ogólnie bardzo udana słuchawka.

24

Odp: smartfą

z rownie u nas niszowych (ale z tego co wiem poza polska mocniej popularnych) sa jeszcze blackberry.

laoo: serio pisales to "jeszcze" jesli chodzi o ilosc aplikacji? bo ja to odbieram jak nokie n900, na ktorej (mimo tego ze troche czasu od premiery uplynelo, mimo tego ze chodzi soft z wczesniejszych modeli bazujacych na maemo) to "jeszcze" trwa i nie bardzo zapowiada sie by cos sie w tym temacie zmienilo.

mimo wszystko bada/webos/blackberry maja i beda mialy mniejsza baze aplikacji niz "masowki" w stylu ios/android.
w sumie nie wiadomo jak bedzie z winda nowa, bo niby ma mocny marketingowy potecjal, ale taki zamordyzm developerom zafundowali ze apple to spoko ziomy przy nich...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: smartfą

O, S7230 wygląda obiecująco. Szkoda, że SDK jest tylko na windowsy i straszy wymaganiami.
laoo: masz trochę więcej doświadczeń w pisaniu na badę?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.