51

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

conrad napisał/a:

To ja poproszę 1 szt. dla STe ale by na wyjściu oba złącza były klasyczne monitorowe ST (okrągłe). I prośba - czy odcinek przewodu od rozdzielacza do Atari mógłby być dla mnie o 15cm dłuższy niż na zdjęciu?

Pytanie dodatkowe: z wyprowadzeniem dźwięku o co chodzi? Jak rozumiem na color i mono będą szły pełne sygnały audio/video a wyprowadzony dźwięk mono jest dla tych co by chcieli podłączyć dodatkowy zewnętrzny głośniczek?

Może być dłuższy, nie ma problemu. Jeśli są dwa DIN13, to wyprowadzenie dźwięku nie jest potrzebne. Potrzebne jest w wypadku złącza VGA, bo ono przenosi jedynie obraz, nie ma miejsca na audio. A w wypadku STe masz cinche, więc w ogóle temat zamknięty.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2011-09-04 17:01:56)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

52

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS... napisał/a:

To ja poproszę przejsciówę z  db19 na:
vga z kabelkiem 1,5metra i scart z kabelkiem 1,5metra ..
Ale płatność mogę puścić dopiero pod koniec września, dzisiaj dopiero czwarty a już wykorzystałem budżet w tym miesiącu na zabawki do Atarki :P

OK, rozumiem, że mają być na końcach wtyki do VGA (męski) i wtyk Scart?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

53

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Najlepiej takie abym od razu mógł podłączyć się do monitora vga/tv lcd :P
Bez dod. kabli! (kolejnych kabli)..
- Było by to super rozwiązanie i pewnie jeszcze kilku Falconiarzy zakupiło by taką samą przejściówę :P

A i napisz na DHS.nu pewnie tam też sporo ludzików będzie coś takiego chciało :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-04 17:38:57)

54

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

WItam,

Tez bylbym zainteresowany, tylko interesuja mnie roznice w cenie. Gdyz kabelek DB19 -> Scart (Eurozlacze) juz mam. Czyli w moim przypadku przejsciowka jak na zdjeciu z innymi wyjsciami czyli z DB19 na DB19 oraz damski wtyk vga do podlaczenia juz kabelka do monitora.
A jesli cena nie wiele by sie roznila to podobne rozwiazanie do AS tez by mi pasowalo. Pozostaje kwestia do uzgodnienia

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

55

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Kroll, ceny które podałem dotyczą takich wersji jak na zdjęciu. Inne nie będą się wiele różnić. W Twoim wypadku skoro masz kabel Falcon-Scart, nie ma sensu inna wersja, jak tylko taka jak na zdjęciu. Dla Falcona oczywiście będzie DB-19 żeński do komputera, a z drugiej strony DB-19 męski i VGA żeński.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

56

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Duddie,

Masz calkowite racje i zamawiam sobie u CIebie taki kabelek jak na zdjeciu wersja dla falcona, tylko podobnie jak AS platnosc z koncem wrzesnia, takze (jeslii nie masz nic przeciwko temu) spokojnie zbieraj inne zamowienia a do realizacji mojego wrocimy za ok 3 tyg, zreszta bedziemy w kontakcie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

57

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Kroll napisał/a:

Duddie,

Masz calkowite racje i zamawiam sobie u CIebie taki kabelek jak na zdjeciu wersja dla falcona, tylko podobnie jak AS platnosc z koncem wrzesnia, takze (jeslii nie masz nic przeciwko temu) spokojnie zbieraj inne zamowienia a do realizacji mojego wrocimy za ok 3 tyg, zreszta bedziemy w kontakcie

Pozdrawiam
Kroll

Kroll, jeśli jesteś zdecydowany, to przygotuję i wyślę, a zapłacisz jak będziesz mógł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

58

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Duddie, to super, bede wdzieczny, na priva wysle Ci moj adres domowy., juz sie nie moge doczekac :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

59

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na taki przełącznik - dajcie znać, bo będę zamawiał części - im więcej - tym taniej....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

60

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

ja już pisałem :P
db19 na vga i scart z kablami tak po 1,5metra :P .
NIe wiem czy inny Falconiarze typu Yerz bądź Jury odkryli ten temat :(

Napisz na www.dhs.nu  tam przecież sami Falconiarze i zawsze na SillyVenture mogą odebrać osobiście, po 2gie napisz na http://www.atari-forum.com/
Tam też dużo ludzi szuka różnych zabawek do st/Falcona :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-06 08:01:00)

61

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Ja temat widziałem, ale nie ukrywam że nie wiem po co miało by mi być potrzebne RGB w Falconie :P póki co VGA w zupełności mi wystarcza. Choć faktycznie zacząłem się zastanawiać czy oby nie sprawić sobie tego ot tak w razie czego ;)

62

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS... napisał/a:

ja już pisałem :P
db19 na vga i scart z kablami tak po 1,5metra :P .
NIe wiem czy inny Falconiarze typu Yerz bądź Jury odkryli ten temat :(

Napisz na dhs.nu tam przecież sami Falconiarze i zawsze na SillyVenture mogą odebrać osobiście, po 2gie napisz na http://www.atari-forum.com/
Tam też dużo ludzi szuka różnych zabawek do st/Falcona :P

No Ciebie już odnotowałem :) Faktycznie napiszę gdzieś indziej też, ale zrobię foty typowo Falconowego, bo ten co mam jest do ST.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

63

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

No właśnie tak są duże fora miłośników wiekszych atarek i pewnie też tam znajdzie się kilkunastu chętnych :P

64

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Duddie, a masz może zwykłe przelotki VGA tyko takie które mają bardzo płaskie "zaczepy" ( cholera wie jak to nazwać :P ) tej metalowej końcówki DB19? Bo ostatnia przelotka jaką kupiłem od Ciebie ( chyba z rok temu ) ma te zaczepy grubości ze 2mm przez co dość słabo się trzyma i wystarczy że kot przebiegnie w odległości 1m od Falcona i wtyczka wypada :D

65

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

jury napisał/a:

Duddie, a masz może zwykłe przelotki VGA tyko takie które mają bardzo płaskie "zaczepy" ( cholera wie jak to nazwać :P ) tej metalowej końcówki DB19? Bo ostatnia przelotka jaką kupiłem od Ciebie ( chyba z rok temu ) ma te zaczepy grubości ze 2mm przez co dość słabo się trzyma i wystarczy że kot przebiegnie w odległości 1m od Falcona i wtyczka wypada :D

Mam tylko takie wtyki jak u Ciebie. Ale czemu się źle trzyma, nie kumam. Podeślij jakieś foto o co kaman.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

66

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Nie, to spoko, zanabędę pilnik i sobie z milimetr przypiłuję, a nie trzyma dlatego że nie korzystam z śrubek.

A, i zmień cytowanie na zgodne z regulaminem, bo zaraz wstanie MM i pozamiata ;)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-07 06:54:06)

67

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

who is MM? :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

68

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

mm=moderator/admin :P

69

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Dzięki AS i jury, mam nadzieję, że potraktuje pobłażliwie nowicjusza :). Ale zastosuję się do regulaminu, dzięki za podpowiedź raz jeszcze.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

70

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Wystarczy że usuniesz w tym poście:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 27#p135127

to cytowanie całości poprzedniego posta, albo skrócisz cytat tylko do małego kawałka do którego odnosi się Twoja wypowiedź i będziesz "czysty" MM nie będzie miał na Ciebie żadnego haka ;)

A tu masz próbkę mocy MM :D

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 14#p135114

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-07 08:57:39)

71

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Duddie napisał/a:

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na taki przełącznik - dajcie znać, bo będę zamawiał części - im więcej - tym taniej....

Ja pewnie zamówię , ale zastanowię się jeszcze nad szczegółami. Ogarniam się po urlopie (2 tyg bez sieci). Pewnie będzie to wersja z wtyczką db19, czy byłoby taniej gdybym takową dostarczył? Bo posiadam.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

72

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Jak idzie budowa rozdzielaczy?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

73

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Leżą przygotowane części i czekają, aż znajdę chwilkę czasu.... To kwestia najbliższych dni.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

74

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Bump. Chętnie nabędę takie pudełecko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

75

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Ja też.