51

Odp: SIO wpada $F8

Przy okazji warto przypomnieć, że SDX 4.44 programuje obie stacje (LDW i CA) na 68,2kbps.

52

Odp: SIO wpada $F8

Wszystkie CA, czy tylko te z Super(SRAM)Chargerem?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

53

Odp: SIO wpada $F8

Wszystkie

54

Odp: SIO wpada $F8

może Ktoś wie, nie wiem czemu jak zwracam błąd (kod $4E) na $D3 to sparta i tak kilkanaście razy wysyła $D3, czemu tak się dzieje? sparta 4.42

55

Odp: SIO wpada $F8

Bo Atari tak wymyśliło SIO, że komenda musi być powtarzana ileś razy (konkretnie 13 razy) niezależnie od tego, jaki błąd urządzenie zwróciło. Też jestem zdania, że to bez sensu i na "N" pętla powinna być przerywana.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-06-14 20:09:25)

KMK
? HEX$(6670358)

56

Odp: SIO wpada $F8

mam pytanie, ciągle się bawię, czy sparta 4.42 miała jakieś błędy związane z transmisją? czasem wyskakuje mi komunikat (coś tam) NACK... na przykład po komendzie dir... tak się zastanawiam skąd to? przy okazji zauważyłem, że jak nack wyskoczy podczas zapisu pliku z ED to ED się w ogóle wywala i tracimy plik...

57

Odp: SIO wpada $F8

Nic mi nie wiadomo o tym, żeby były "błędy związane z transmisją". Masz zwaloną stację, zabugowany firmware w niej, albo problem kabelka.

KMK
? HEX$(6670358)

58

Odp: SIO wpada $F8

też mi się tak zdaje, a mógłbyś mi powiedzieć w którym momencie podczas transmisji pojawia się błąd, gdy sparta wywala jakiś błąd z opisem "(...) NACK"? czy to pierwszy NACK po wysłaniu komendy? jakbyś miał chwilę i mi powiedział to by było fajno...

59

Odp: SIO wpada $F8

Przy komunikacie błędu jest też jego numer, prawda? http://atariki.krap.pl/index.php/Kody_b … w_Atari_OS

A kiedy się pojawia, masz tu http://atariki.krap.pl/index.php/SIO#Op … omunikacji

KMK
? HEX$(6670358)

60

Odp: SIO wpada $F8

no właśnie się nie pojawia żaden numer... teraz coś mi ten błąd nie chce wyskoczyć... a nie zapamiętałem co tam pisze, jakieś zdanie z "NACK" na końcu żadnego numeru błędu - do tego jak pisałem, gdy ten błąd wyskoczy podczas zapisu w ED to w ogóle wychodzi z ED i przechodzi do linii poleceń zostawiając obrazek ED na ekranie - coś jak wyjątek w windows...

jak się pojawi to spiszę cały komunikat.

61

Odp: SIO wpada $F8

sory, jest:
139 Device NACK

62

Odp: SIO wpada $F8

ale ale... to ewidenty błąd w sparcie... nie może być tak, że jak w czasie transmisji wyskoczy błąd (NACK) to system wychodzi do DOSa wywalają aktualnie działającą aplikację... powinien grzecznie zwrócić błąd i zakończyć transmisję wracając do programu... takie jest moje zdanie...

63

Odp: SIO wpada $F8

Sflaszuj sobie najnowszą wersję (tzn. 4.44).

KMK
? HEX$(6670358)