26

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Popieram w 320 kB... e... procentach!

DOS control to rewelacja, wielka szkoda, żeby przestał się rozwijać.

A propos' (mam nadzieję, że SZEF nie uzna tego za offtopica): MacGyver tworzył kiedyś coś takiego, jak MegaTracker i nie skończył. Również mógłby udostępnij kod - proponowałem mu to, ale nie chce mu się szukać... Może jak reszta sceny wywrze na niego presję?

27

Odp: APEL DO JAGERA !!!

i odemnie 15 zeta ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

28

Odp: APEL DO JAGERA !!!

20 pln ode mnie.

Jurgi: z tego co wiem, MacGyver na Quast'cie mowil, ze chcialby skonczyc kilka projektow sprzed lat. Poczekajmy troche, a moze cos z tego wyjdzie.

29

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Dorzucam 15 zł.

30

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Co prawda nie mam na razie twardziela, ale niech tam... 15zeta dołożę - jak będzie dla innych DOS-ów, to czemu nie ;)

Sikor umarł...

31

Odp: APEL DO JAGERA !!!

No prosze, ktos mnie znowu obgaduje ;)

Jurgi: tak jak powiedzial (napisal) Lewis zamierzam powrocic do kilku niedokonczonych projektow oraz zrealizowac nowe - najblizszy rok zamierzam zakonczyc na zrealizowaniu dwoch z nich, z czego jednym ma byc wersja beta-demo-testowa MT.

32

Odp: APEL DO JAGERA !!!

No, cos przycichlo, jak na razie mamy 145 PLN. Zadeklarowały sie nast. osoby:

Pecus      - 45
Vasco      - 15
dely       - 20
Stryker    - 15
lewiS      - 20
mariuszbox - 15
Sikor      - 15

Z deczka cienko panowie. A zeby nie przedluzac akcji jako deadline do ktorego nalezy sie deklarowac ustalam na 19 Pazdziernika br.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: APEL DO JAGERA !!!

30 zeta jeśi:

* obsługa subDIR SpartaDOS X / MyDOS
* możliwość odpalenia binarki w sposób, w jaki robi to program X.COM z CAR: modułu SDX - to bardzo ważne dla użytkowników SDX!

- Odnośnie jeszcze wypowiedzi Jagera; dlatego nie zakupiłem DC, ponieważ od 1995 r. używam SDX, a od 99 HDD. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

34

Odp: APEL DO JAGERA !!!

15 PLN ode mnie.  :D
Nie dam wiecej bo jestem tylko biednym studentem ale trzeba wspierać scenę Atari nie?  ;)

35

Odp: APEL DO JAGERA !!!

o kurcze, chyba zaspałem ... ja też sie zrzucam... 15zł

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

36

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Mam niestety przykrą wiadomość dla składkowiczów. Wczoraj rozmawiałem z Jagerem via Gadulec i aktualna kwota go nie satysfakcjonuje. Za to co zebraliśmy jest on w stanie odstąpić jedynie źródła programu głównego - bez modułów zewnętrznych! Jak pewnie wiecie Dos Control opiera się zasadniczo na modułach zewn. (vide manual do DC na tej stronie więc z mojej strony nie widzę sensu kupowania samego modułu głównego.

Może się na ten temat wypowie np. Pecuś, który ma zamiar kontynuować Dos Controla - być może jestem w błędzie.

Kol. Jager stwierdził, że włożył dużo pracy w napisanie DC oraz modułów zewn. i kwota, która zebraliśmy wydaje mu się zdecydowanie za niska. Z jednej strony nie dziwię mu się wcale ponieważ napisanie takiego programu zajmuje sporo czasu i to czy wypuści się go za darmo jest indywidualną sprawą twórcy. Z drugiej jednak szkoda, że (jak sam napisał wcześniej) skoro nie zamierza go kontynuwać nie chce pomóc w jego dalszym rozwoju w celu dostosowania do bieżących realiów korzystania z Atari (SpartaDOS X, MyDOS itp.).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Hmm... W sumie masz racje, jednak moduły zawsze mozna dopisac od nowa. Jezeli jest to jakos ustandaryzowane to mysle, ze zaowocowaloby to spora iloscia dobrych modułow napisanych przez kilka osob.

38

Odp: APEL DO JAGERA !!!

No wlasnie, jesli do tego bedzie dokladnie opisany standard pisania modulow (choc to wynika z programu glownego), to nie widze przeciwwskazan. I tak trzeba calkowicie zmienic idee dzialania, zeby ladnie pod SpartaX toto chodzilo.
Marzy mi sie (jak w oryginalnym NC) uruchamianie programow spod DC i po ich zakonczeniu powrot do DC - da sie pod Sparta zrobic, pod warynkiem odpalania dobrze napisanego softu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

39

Odp: APEL DO JAGERA !!!

W takim razie proponuje aby o decyzji zakupu źródeł zadecydował Pecuś po ew. skompaktowaniu sie z Jagerem. W momencie gdy Pecuś zadecyduje, że bieriom to uprzejmie poproszę o wpłaty na moje konto wszytkich co się zdeklarowali, a ja kasę przeleję do Jagera.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

40

Odp: APEL DO JAGERA !!!

a za tą kase beda tylko źródła czy do tego jeszcze zarejestrowana wersja DC ??? Dely,kierowniku możesz podac numer swojego konta?
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Oto mój numer konta.

78 1060 0076 0000 4041 1018 1558

Na razie proszę nic nie wpłacać, dam ku temu sygnał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Chwilowo to nawet na chleb nie mam, ale jak dostanę robotę, to też się dorzucę! Myślę, że 20 pln minimum. A może by tak DC odkupić na raty?

MacGyver: nie obgaduję, tylko tak mówiłeś mi kiedyś (fakt, że mocno dawno temu... ze dwa lata stukną na Laście - za dobrą mam pamięć). A jeśli zamierzasz skończyć, to zwracam honor, szacunek i frasunek 4U!

43

Odp: APEL DO JAGERA !!!

W razie czego na moje 20zeta możecie również liczyć!

ps. Dely a może sam Jager poda jaka kwota go interesuje - wówczas od razu było by wiadomo czy jakakolwiek zbiórka ma sens!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

44

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Niestety temat umarl z powodu braku zainteresowania.

W tej chwili wygląda na to, że jedyną szansą na powstanie dobrego multidos managera plikow bedzie napisanie go od nowa. Niestety w to akurat nie chce mi sie wierzyc.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

45

Odp: APEL DO JAGERA !!!

jest jakaś szansa na kontynuowanie pomysłu ?

Dużo jest osób nowych - może ponowić temat - zrzutka dla Jagera i osoby która dostosuje program do My Dos i SDX  ??

46

Odp: APEL DO JAGERA !!!

Jak widać, temat umarł i dalsza dyskusja tutaj nie ma sensu. Co do samego DOS Controla to ostatnią jego wersję z dokumentacją można pobrać tutaj.

W międzyczasie powstał Atari Commander, a jego ostatnia wersja leży na tej stronie.

I tyle.

I Ty zostaniesz big endianem...

47

Odp: APEL DO JAGERA !!!

W samym porogramie jak i na stronie jest napisane, ze DC jest FREEWARE. Tak wiec zrzutka niepotrzebna.

48

Odp: APEL DO JAGERA !!!

chodziło o odkupienie żródeł i dostowanie cuda do Mydos i SDX :)

szkoda....

49

Odp: APEL DO JAGERA !!!

o tym raczej możesz zapomnieć...

I Ty zostaniesz big endianem...

50

Odp: APEL DO JAGERA !!!

w zasadzie lepiej można by rzec, zamiast rozkopywać cudze źródła - napisać program od zera, tym bardziej - że dos II+D od mydos'a/SDX różni się zasadniczo. Z innej strony - jest dobry wzór do naśladowania. Mam pomysła - ale o tym będzie mowa - jeśli będą konkrety. Ogólnie pomysł bardzo dobry - bo program rokuje nadzieje na "używalność" powyżej 1 usera :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info