26

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Dokładnie takie same korzyści, jak każdy pośrednik finansowy, który twierdzi, że na przelanie pieniędzy na nasze konto potrzebuje X dni (X nigdy nie jest równe 1). Każdy dzień przetrzymywania pieniędzy przy milionowych obrotach to spore zyski.

27

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

No właśnie, natomiast beztrosko odpowiadają "Przykro mi , że nie możemy podjąć wobec Sprzedającego bardziej zdecydowanych działań, ale proszę zauważyć, że serwis Allegro nie jest stroną w aukcji. Nie posiadamy uprawnień pozwalających nam na rozstrzyganie tego typu sporów." - to w sytuacji kiedy kupujący zapłacił przez PayU sprzedawcy, a ten nie wywiązuje się z umowy. Oczywiście po zgłoszeniu takiego faktu, Allegro blokuje konto oszusta, wysyłają u ostrzeżenie i wezwanie do wywiązania się, ale poza tym wydają się być bezsilni wobec ignorowania prób kontaktu.

Czyli inaczej mówiąc pieniążki chętnie weźmiemy, z dumą napiszemy w opisie usługi że "Jako Agent Rozliczeniowy PayU S.A. gwarantuje jakość i bezpieczeństwo obsługiwanych transakcji.", ale jak trafisz drogi Kupujący na oszusta to martw się sam, bo oni nie są stroną i nie mają uprawnień.
Skorzystasz z Programu Ochrony Kupujących, ale tylko wtedy gdy sam wystoisz godziny na posterunku Policji, tam przyjmą Twoją sprawę i po zbadaniu skierują do Prokuratury, a następnie - co najlepsze - Prokuratura jej nie umorzy. W przypadku umorzenia, od Allegro ani PayU nie dostaniesz nic.
Dwa razy miałem okazję być naciągnięty, raz na jakieś 250zł, drugi na niecałe 50zł. Za każdym razem Prokuratura umarzała "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa". Pal sześć te pieniądze, chodzi o zasadę i to że Allegro i nawet Policja przyznają że to oszustwo, a na końcu dupa :(
Teraz trzeci raz naciąłem się i nie dostałem towaru (z innej kategorii niż retro kompy) i oczywiście Allegro nic nie wskórało, tylko odesłało do 'organów'.
Dlatego ja na znak protestu, a co :), przestaję płacić i przyjmować wpłaty przez (tfu) PayU. Oprócz drobnej wygody w ewidencji płatności nie dają wystarczającej wartości dodanej żebym mógł im pozwolić zarabiać na moich przelewach.

Jeżeli płacisz przez PayU licząc na to że w razie czego dostaniesz wsparcie, zapomnij. Jak napisano wyżej dajesz tylko zarobić za darmo na przekładaniu z worka do worka.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-02-14 19:50:56)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

28

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

@uicr0Bee coś chyba nie zrobiłeś wszystkiego jak należy.
Nie musisz czekać z odzyskaniem pieniędzy na zakończenie sprawy przez policje.
Przecież to jest proste i działa (sprawdzone):
1. kupujesz coś
2. niestety sprzedawca nie wywiązuje się (nieistotne dlaczego) i nie odzywa się - generalnie unika kontaktu
3. informujesz allegro o całej sprawie - najlepiej odrazu poprzez centrum sporów
4. gdy jest brak odpowiedzi od sprzedawcy przez regulaminowy czas piszesz do allegro emaila
5. dostaniesz odpowiedź w stylu "kopiuj - wklej" dotyczącą standardowej pierwszej opowiedzi
6. próbujesz jeszcze jednego kontaktu ze sprzedawcą - czekasz regulaminowy czas - pewnie i tak się nie odezwie
7. piszesz znowu do allegro - coś tam odpiszą (znając życie ctrl + c, ctrl +v) i z pewnością będzie tam informacja o zgłoszeniu sprawy na policje, ubezpieczeniu itp.
8. drukujesz co trzeba - emaile, opisy aukcji, zdjęcia, dane kontaktowe sprzedawcy itp wraz z nagłówkami
9. odwiedzasz posterunek policji - jak dobrze pójdzie załatwisz to w 30-60minut i prosisz o raport/potwierdzenie zgłoszenia czy jakoś tak - pewnie nie będzie odrazu tylko na następny dzień dopiero poproszą aby wpaść
10. skanujesz zgłoszenie i piszesz do allegro w tej sprawie i postępujesz wg procedur zawartych w regulaminie "odzyskiwania szmalu"
i jeżeli wszystko jest ok to odzyskasz pieniążka.

Trochę to trwa - droga od zakupu do odzyskania pieniędzy potrafi nawet iść nawet 2 miesiące ale jeżeli to więcej pieniędzy to może warto - generalnie to głownie czas spędzony przed komputerem. Oczywiście każdy ceni czas inaczej.

Dlatego nie wiem skąd masz informacje odnośnie umorzenia sprawy i w ten sposób przepadku pieniędzy.

Uważam, że warto zgłaszać przy pewnych sumach (oczywiście przy wartości przedmiotu 10-20zł nie chciałoby mi się bo cenię sobie bardziej czas ale jeżeli tak z 10 razy zostaniemy oskubani na 20zł to już się suma robi) ponieważ w ten sposób przynajmniej jest szansa taką osobę "udup...ć" i może się nauczy.

Oczywiście jest też druga forma - sąd i możesz w ten sposób próbować działać ale to już musiałaby być spora suma bym taką drogę wybrał.
Jeszcze pozostaje kwestia czy sprzedający unika kontaktu czy nie unika tylko cały czas się wymiguje że nie dostał dostawy itp - na tych drugich też jest haczyk - już mam taką formułę ładną przygotowaną z kodeksu cywilnego i jak się nie wywiązuje z umowy w określonym czasie to wysyłam emaila i pieniążka odzyskuje (skorzystałem do tej pory 3 razy i nie było kłopotu a jakby był to bym załatwiał to przez policje) - jeden ze sprzedawców jednak nie wywiązywał się dużej liczbie osób i jego konto zablokowali a działał prężnie od paru lat (elektro....).

Całość jednak działa różnie zależnie czy to firma czy osoba itp.

29

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=191

Pierwszy raz to był 2006r - dawno nie pamiętam, ale.. co do ostatniego to coś sobie przypominam że mogło tak być że dość późno poszedłem na Policję i zanim dostałem od nich nr RDS postępowania to było za późno na wypełnienie formularza. Chyba.
Niemniej, w obydwu przypadkach o których wspomniałem, dostałem postanowienie o umorzeniu postępowania z prokuratury, więc nie dostałem nr "Ds" o którym mowa pod powyższym linkiem.
Dzięki za rzeczową pomoc, zobaczę czy jeszcze warto iść na Policję czy znów będzie za późno na wypełnienie formularza.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

30

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

eee Alledrogo to ogólnie przycina ostatnio, właśnie niedawno otrzymałem maila:

" Ostrzeżenie od Allegro: wysyłanie niechcianych wiadomości

Witamy,

Z naszych informacji wynika, że używałeś adresów e-mail uzyskanych podczas transakcji lub formularzy, umożliwiających nawiązanie kontaktu z innymi Użytkownikami Allegro do przesyłania informacji o charakterze reklamowym, promocyjnym lub innym niezwiązanym z realizowanymi przez Allegro transakcjami. Sygnały o tym dotarły do nas od adresatów tych wiadomości.

Przypominamy, że wysyłanie niechcianych wiadomości do osób, które nie wyraziły zgody na ich otrzymywanie, traktowane jest jako spamming. Dotyczy to zarówno wiadomości o charakterze reklamowym, jak i wiadomości zawierających treści niekomercyjne, w tym również:

zaproszenie do korzystania z ofert;
propozycja zakupu przedmiotów poza serwisem Allegro;
propozycja zakupu przedmiotów niedopuszczonych do sprzedaży w serwisie Allegro;
wiadomości, mających na celu zniechęcanie Kupujących do korzystania z ofert innych Użytkowników;
tzw. łańcuszki internetowe.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w Pomocy Allegro: Pomocy Allegro.

Chcielibyśmy kontynuować współpracę z Tobą, dlatego prosimy Cię o przestrzeganie zasad Allegro w przyszłości. Z góry dziękujemy.

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś odpowiedzieć na ten e-mail, skorzystaj z poniższego odnośnika do formularza kontaktowego:

http://www.allegro.pl/contact/bwcontact.php

Uwaga: kontakt w inny sposób niż poprzez powyższy odnośnik (link) może znacząco wydłużyć czas reakcji.

--
Z poważaniem,
Zespół Allegro "


a cały ten mail to pokłosie bodajże 3 wiadomości jakie wysłałem do trzech różnych sprzedawców gdzie:

- pierwszemu zasugerowałem by zienił opis przedmiotu bo ten model który sprzedawał ma inne parametry  od opisanych
- drugiemu zasugerowałem by puknął sie w głowę z ceną, bo w tej to nikt nie kupi
- trzeciemu natomiast zwróciłem uwage ponieważ znajomy kupił u niego pirackiego carta na GBA, który z racji swojej konstrukcji nie trzyma sejwów i prosił mnie o interwencje bo sprzedawca jemu nie odpowiada i zlewa go ciepłym moczem...

na którego stawiacie? który pięknie na mnie doniósł, przy okazji dodając coś od siebie?

gep/lamers^dial

31

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Wracając do mojego wątku, zapytałem Allegro jak zrezygnować z przyjmowania płatności PayU. Dziś odpowiedź:

Dziękuję za wiadomość.

Nie może Pan zrezygnować z przyjmowania płatności przez PayU, ponieważ usługa PayU wyświetla się automatycznie we wszystkich aukcjach, w których Sprzedający jako formę płatności podaje przelew z góry. Nie ma możliwości wyłączenia tej opcji w takich aukcjach.

Chciałem usunąć informacje o moim koncie bankowym z zakładki PayU w profilu Allegro i nie można! Guzika Usuń, brak, a próba edycji i pozostawienia pustego pola skutkuje komunikatem "Uzupełnij dane"!
Spróbuję jeszcze kiedy zakończą się wystawione aukcje.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Nie jesteś ani pierwszy ani ostatni ktory chce się pozbyt PayU a wcześniej Płace z Allegro i polegniesz jak inni którzy w rozpaczliwym geście protestu piszą w tekście aukcji "płatność bezposrednia - nie przez PayU" by zaprzeczyć dumnemu znaczkowi w płatnościach. Po prostu realny monopolista w Polsce każe a szara brać musi.

Z innej beczki: Allegro się chwali ochroną kupujących - trzeba zobaczyć co mówi regulamin. Znajomy dostał z powrotem pieniądze po tym jak został oszukany przez sprzedającego. Tyle że oszukanych było więcej.

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-02-15 14:44:43)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

33

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Jeżeli jest tak jak piszesz, to jest to sprawa dla Rzecznika lub Urzędu Ochrony Konsumentów czy podobnej instytucji. To jakieś kuriozum żeby nie można było zrezygnować z jakiejś usługi jeżeli nie podpisywałem umowy na czas określony. Czy ktoś sprawdzał czy regulamin sprzedaży przez Allegro wymusza teraz PayU dla aukcji z płatnością przelewem z góry?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

@gepard - czwarta opcja - Pan amiga coś tam czy hołdys - jak kto woli, może chce w ten sposób uprzykrzyć życie.
Co do twojej opcji 2 - darowałbym sobie takie uwagi, szkoda czasu i łatwo zarobić ostrzeżenie. Sam kiedyś sprzedawałem pozostałość po grze - karton, instrukcja, pudełko cd z wkładkami, karty rejestracyjne i co tam było ale bez nośnika i bywali tacy co pisali, że samo pudełko to se w d... mogę wsadzić itp - jasno to było zaznaczone pogrubionym tekstem ale nie kablowałem ich bo szkoda mi czasu było. Jednak to co kto sprzedaje i za ile to myślę, że sprawa tylko i wyłącznie sprzedającego.

Ja bym strzelał jednak na tego drugiego - nie spodobała mu się twoja wiadomość która nic nie wniosła - gdybyś zapytał o negocjację ceny to byłoby co innego.
Trzecie z pewnością nie będzie ryzykował - jak sprzedał pirackiego karta to już jest niezgodne z regulaminem/prawem itp. - a takich co unikają odpowiedzi jest wielu i nic się z tym nie zrobi.
A co do pozycji pierwszej to mało prawdopodobne aby zgłosił ze względu na to, że niektórzy cenią sobie dodatkowe informacje ponieważ może ona zmienić końcową cene przedmiotu na lepszą :) - oczywiście pomijając jakiś zapatrzonych w siebie sprzedawców co myślą, że to on sprzedaje i ma w głębokim poważaniu kupującego jak już ten zapłaci - zresztą przed zapłatą też tak jest.

@uicr0Bee teoretycznie można zrezygnować z PayU. Musisz Wystawiać aukcje z opcją tylko i wyłącznie odbioru osobistego - bez innej opcji.
Co do wypisywania w aukcji, że nie akceptuje PayU i takie tam - Allegro uprzykrza takim osobom życie.

35

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

pawel, nie interesuje mnie teoretyczna rezygnacja. Chciałbym móc dać opcję płatność z góry przelewem, bez PayU, tak jak dawniej i nie musieć dawać im powodów do uprzykrzania mi życia. Chcę być traktowany na partnerskich warunkach i nie musieć robić żadnych obejść regulaminu, utrudnień dla kupujących, itp.

Dobra, mam jeszcze inne sprawy na głowie, a ta nie jest najważniejsza. Parkuję z mojej strony temat do czasu ich odpowiedzi na moje pytanie o podanie podstawy w regulaminie na podstawie której twierdzą w ich ostatnim emailu:

Witam Pana ponownie.

Niestety, nie można usunąć skonfigurowanego konta PayU, może Pan jedynie dokonać zmian danych widniejących na tym koncie.

W miarę czasu i możliwości będę chciał to powoli wyjaśnić i doprowadzić do jakiegoś sensownego dla każdej strony końca.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

36

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Adam, nie kapuję o co tak naprawdę Ci chodzi. Allegro wprowadziło PayU, bo jest właścicielem platformy aukcyjnej i uważa, że tak będzie lepiej - dopóki nie jest to sprzeczne z prawem, zasadami konkurencji, itp. to mogą tak robić i klientom raczej nic do tego. Próbowałeś kiedyś wejść do sklepu i powiedzieć, że Tobie nie podoba się płacenie w kasie pomalowanej na zielono i w związku z tym żądasz, żeby ladę pomalować na niebiesko? :) Kaman, korzystasz z usług godząc się na warunki. Nie ma obowiązku korzystania z Allegro.

PS. Trzymanie dniami forsy i obracane milionami zł przez Allegro dzięki PayU to też jakaś miejska legenda, nie czekałem nigdy na pieniądze dłużej niż miałoby to wynikać z sesji.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Dely: no, nie do końca - Allegro nie jest stroną transakcji (więc nie powinno się w nią wtrącać ponad to co kupujący i sprzedający sobie życzą), no i ma monopolistyczną pozycję. Wymuszanie PayU jest aktem monopolistycznym.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

No mniej więcej o to chodzi, wolałbym mieć wybór czy z tego korzystam czy nie.
Nie chcę już korzystać, bo przekonałem się że frazesy o zwiększonym bezpieczeństwie są frazesami tylko właśnie. Kiedy mają wyegzekwować od oszusta wywiązanie się z transakcji zapłaconej przez payu są tak samo nieskuteczni jak przy zapłacie bezpośrednio na konto sprzedawcy. Dlatego nie chcę dawać im na tym zarabiać, niezależnie od tego jak niewielki procent stanowią moje transakcje w ogólnej licznie.

Byłem użytkownikiem Płacę z Allegro od października 2009 i wtedy nie było ono obowiązkowe, w mailu z 17.02.2010 jest zapis: "Od marca w aukcjach z opcją zapłaty z góry automatycznie udostępnimy Płacę z Allegro", zapomnieli tylko dodać że "udostępniamy" znaczy "będziesz musiał z tego korzystać". Zminiając takie warunki, powinni dać użytkownikom czas na decyzję i pozwolić zmienić ustawienia w profilach.

Na szczęście :) jak pisze Daniel, nie ma obowiązku korzystania z Allegro i ja właśnie moje korzystanie zamierzam zmniejszać.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Nie do końca jest tak, że zmuszają do korzystania. W wystawianej aukcji oprócz PayU są też inne opcje, które zależą od sprzedającego - jedyny fakt, że PayU nie da się wyłączyć ale jeżeli sprzedający daje opcje odbiór osobisty, przedpłata, za pobraniem itp to przecież wybór jest i teraz to od kupującego zależy co wybierze.
Zawsze można zniechęcić kupującego do płacenia przez PayU tekstami w stylu (takie też stosują) że w przypadku zapłaty przez PayU wysyłka może się opóźnić o czas wypłaty tych pieniędzy na prawdziwe konto - to akurat działa w wielu przypadkach, prawie każdy chce dostać to co kupił szybko - niezależnie od tego czy tego potrzebuje i uratuje mu to życie czy i tak przez kolejne pół roku będzie leżało w szufladzie i czekało na użytek.

@dely - teraz PayU działa poprawnie ale był okres kiedy ludzie czekali na pieniążki długi czas - ja na około 150zł czekałem ponad tydzień, tyle że o ile mnie to nie robi różnicy to można poczytać na forum Allegro że przedsiębiorcy przez Allegro mieli zablokowane po kilkadziesiąt tysięcy i z tego tytułu nie mogli np kupić kolejnego towaru aby go sprzedać lub opłacić rachunki. Z tego co czytałem to byli i tacy co przez blisko 2 tygodnie czekali na kasę.

40

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Adam Klobukowski napisał/a:

Allegro nie jest stroną transakcji (więc nie powinno się w nią wtrącać ponad to co kupujący i sprzedający sobie życzą),

Allegro nie jest stroną transakcji, ale udostępnia narzędzia do jej przeprowadzenia. I może sobie tak samo zażyczyć płacenia przez PayU, jak również po każdym podbiciu oferty przeczytania Lokomotywy autorstwa Juliana Tuwima. Jeśli nie lubisz Tuwima, to nie musisz korzystać z Allegro. Jasne?

Adam Klobukowski napisał/a:

no i ma monopolistyczną pozycję. Wymuszanie PayU jest aktem monopolistycznym.

Praktyki monopolistyczne są zakazane i wszelkie postanowienia zawarte z naruszeniem zakazów są nieważne by default. Jeśli uważasz, że Allegro jest monopolistą to czemu niby nie dobrał się do nich, znany ze skuteczności i wymierzania solidnych kar, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Nie chcesz korzystać z PayU idziesz do Świstaka, eBay czy innych, tak samo, jak nie musisz kupować w osiedlowym sklepiku, w którym nie przyjmą od Ciebie zapłaty kartą kredytową, ale jest blisko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Dely: nie może. To taka sama sytuacja jak wpychanie przez M$ IE do Windy. Niby nic, a jednak coś takiego ;)

UOKIK prowadził i prowadzi wiele spraw związanych z Allegro. Daj im chwilę czasu, to tylko urzędnicy, nie są na wyścigach, sam powinieneś coś o tym wiedzieć ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

42

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Ja na allegro nigdy w życiu niczego nie sprzedałem, ale kupuję często i z mojego punktu widzenia automat do płatności to super sprawa, bo ogranicza mi do minimum niezbędne procedury. Kiedyś trzeba było przeklejać numery konta (jeszcze jak chodzi o pieniądze to jestem bardzo ostrożny i sprawdzam, czy się na pewno dobrze przekleiło ;) ), przeklejać nazwy firm, adresy, wpisywać kwoty, a co najgorsze każdy sprzedawca miał inny format tematu przelewu. Jeden chciał nicka, drugi numer aukcji, trzeci nic nie specyfikował i szukałem na stronach "o mnie" czy tam nie ma defaultowo jakichś wymagań, a jak nie znalazłem, to wymyślałem co tu napisać, żeby się na pewno zorientował, bo nie ma pewności, czy nie jest idiotą itd...
A teraz zapłata ogranicza się do 5 kliknięć + zalogowanie się na konto i wpisanie kodu SMS i zapominam o sprawie. I tak na prawdę nic mnie to nie obchodzi jak długo sprzedawca czeka na kasę itd, bo moją część zrobiłem w minutę i mogę zająć się innymi sprawami. I prawdę mówiąc, jakbym widział aukcję, w której sprzedawca nie akceptowałby teraz PayU, to kupiłbym u kogoś innego.

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

laoo: co do numerów kont, to od paru dobrych lat (od momentu wydłużenia) numery kont zawierają sumę kontrolną (dwie ostatnie cyfry) tak więc wprowadzenie nieprawidłowego numeru (i przyjęcie go przez system bankowy) jest bardzo mało prawdopodobne. No chyba że przekleisz numer nie tego konta co trzeba - raz mi się zdarzyło ;)

Cała reszta (nazwy, adresy itp) nie jest potrzebna do przeprowadzenia przelewu (ale może być czasem przydatne, jak np. trzeba coś odkręcić). Jedyne co jest niezbędne na przelewie to numer konta nadawcy, odbiorcy i tytuł przelewu.

A że te PayU całkiem wygodne to fakt. Problem z tym że jest jeszcze kilka innych tego typu usług - których na allegro użyc nie można - a to już jest działanie monopolistyczne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

44

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Adam Klobukowski napisał/a:

laoo: co do numerów kont, to od paru dobrych lat (od momentu wydłużenia) numery kont zawierają sumę kontrolną (dwie ostatnie cyfry)

Suma kontrolna to dwie pierwsze cyfry.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

45

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Adam K. dlaczego działanie monopolistyczne? Idąc do sklepu i sprzedawca mi mówi że tylko gotówka i nie przyjmuje kart to czy jest to działanie monopolistyczne? Może jest to średnio trafiony przykład ale jest.
Teoretycznie nie powinny istnieć knajpy z "kastingiem" przed wejściem - bramkarz określa czy Ciebie wpuścić czy nie i jeżeli mu się nie podobasz to wylatujesz - były przecież sprawy dotyczące tego, że nie wpuścili do jakiegoś baru Romów czy innych i poszło o dyskryminacje. Te bary jakoś dalej istnieją i nikt sobie z tego nic nie robi, ponieważ większości nie chce się kombinować.

Kupując na Allegro nikt nie broni skorzystać z innej formy przekazu pieniędzy kupującemu niż te widoczne, chcesz możesz zapakować do koperty i wysłać DHLem, Western Union czy inne opcje transferu pieniędzy, możesz wysłać gołębia pocztowego z kasą, sprzedający może ma ochotę na bitcoiny i przyjmie taką opcję, może prowadzi jakiś serwis z płatnościami sms i tak też pozwoli zapłacić albo ustalicie, że zamiast 50zł będzie jakiś trunek. Opcji jest wiele.

Jedno jest pewne, że opcja PayU nie powinna być domyślnie włączona - ale porównując do ebay tam jest domyślnie paypal.
Allegro doskonale wiedziało, że kupującym to ułatwi a sprzedający na początku się oburzą a później i tak się pogodzą i w ten sposób Allegro spokojnie ma dodatkowe pieniążki - w końcu nikt im nie broni obracać tą kasą i nie wierzę że tego nie robią.

Teoretycznie można z tym walczyć tylko jaki jest sens? Jedyna opcja to iść do konkurencji, tylko jakiej?
Świstak - niezbyt dobrze oceniam sprzedaż na tym serwisie - mało chętnych
eBay - z jednego "monopolu" do drugiego, dla większości to nie do zaakceptowania
Można przez różne strony z giełdami itp ale tam sprzedaż wygląda różnie, ludzie się boją kupić bez odbioru osobistego lub innych zabezpieczeń.
Forum takie jak to i podobne - jest to jakieś wyjście, dogaduje się każdy jak mu się podoba i korzysta z systemów płatności na jakie ma ochotę.
Allegro nie jest takie jak kiedyś ale dotyczy to nie tylko Allegro a całej sieci, kiedyś jakoś trochę bardziej kulturalnie ludzie podchodzi do transakcji, mniej oszustw było a odkąd cała gimbusiarnia się dobrała do sieci to mamy mówiąc wprost syf pokroju aukcji "wyciągnięte z dna szafy w stanie idealnym" gdzie zostało zapomniane dopisanie, że szafa stała w zalanej piwnicy i stan idealny dotyczy chyba stołu na którym leżało to Atari albo inne nyan cat itp.

Mnie by interesowało czy uicr0Bee uda się załatwić sprawę jak należy z oszustem a mam nadzieję, że pozytywnie ją załatwi.

Ja jak do tej pory straciłem 40zł na pewnym oszuście ale udało mi się odnaleźć inne konta tej osoby i zgłosić wszystkie i wszystkie zostały zablokowane.

Jeszcze jedno odnośnie policji - ja nie miałem kłopotu ale tam też pracują osoby, które niekoniecznie mają chęć zająć się czymś co popsuje im statystyki i np. jak kolega z pracy poszedł zgłosić na policje oszustwo to się go spytali czy jest pewien, że chce to zgłosić bo wtedy policja może go odwiedzić i sprawdzić czy on na komputerze ma legalne oprogramowanie no i że może mu się to nie opłacać!

46

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Nie wiecie nic o właścicielach Allegro, że oczekujecie samych uczciwych zagrywek?

47

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Ale to samo jest na zachodnim Ebay, praktycznie bez paypala lub posrednictwa paypala nic sie nie kupi a tym bardziej bez podlinkowanego konta paypal  do konta na ebay nie wystawi na aukcje.

Co do payu, mnie to urzadza, w koncu moglem sobie do konta  na Allegro podlinkowac  konto w zagranicznym banku i zaczac sprzedawac. Co prawda przelewy od nich  dostaje tylko raz lub 2 razy w miesiacu (1 i 15 kazdego miesiaca w zaleznosci od kwoty sprzedazy)  ale szybko i sprawnie. I zaplacic moge w koncu bez problemu za cos co kupuje na allegro zza granicy. Jedyne co to mogli by zrobic jeszcze zaplate za aukcje z konta payu .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

48

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Vasco/Tristesse napisał/a:

Nie wiecie nic o właścicielach Allegro, że oczekujecie samych uczciwych zagrywek?

:O A co powinniśmy wiedzieć ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

49

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

pawel napisał/a:

[...]Kupując na Allegro nikt nie broni skorzystać z innej formy przekazu pieniędzy kupującemu niż te widoczne, chcesz możesz zapakować do koperty i wysłać DHLem, Western Union czy inne opcje transferu pieniędzy, możesz wysłać gołębia pocztowego z kasą, sprzedający może ma ochotę na bitcoiny i przyjmie taką opcję, może prowadzi jakiś serwis z płatnościami sms i tak też pozwoli zapłacić albo ustalicie, że zamiast 50zł będzie jakiś trunek. Opcji jest wiele.

Jak mawia mój kolega z pracy.. uwaga tłumaczę i objaśniam :)
Powyższe się zgadza dla kupującego. Dlaczego wobec tego broni się sprzedającemu w dowolnym momencie i na dowolny okres zrezygnować z przyjmowania przez payu?

pawel napisał/a:

Jedno jest pewne, że opcja PayU nie powinna być domyślnie włączona[...]

O to się rozchodzi :) A dokładniej one nie jest domyślnie włączona, tylko włączona na stałe gdy dajesz opcje płatności z góry przed wysyłką. Nie da się nawet usunąć  danych o swoim koncie bankowym. Można je tylko zmienić na inne. To jest najbardziej chore.

Ja rozumiem wszystkich, którym ułatwia, umożliwia sprzedaż z zagranicy, itp, itd. super! kto chce se :) włączy, a kto nie to nie, a jak se za jakiś czas zechce to se znów włączy.

pawel napisał/a:

Mnie by interesowało czy uicr0Bee uda się załatwić sprawę jak należy z oszustem a mam nadzieję, że pozytywnie ją załatwi.

Dam znać na końcu. Obawiam się że mogę nie dostać na czas nr z Policji, choć muszę przyznać że Allegro udostępniło opcje której dawniej nie widziałem. Jeżeli upływa 120 dni na wypełnienie formularza Programu Ochrony Kupującyh, a nr z Policji nie dostałeś, to móżna to zgłosić. Ciekawe co z tym zrobią.

pawel napisał/a:

Jeszcze jedno odnośnie policji - ja nie miałem kłopotu ale tam też pracują osoby, które niekoniecznie mają chęć zająć się czymś co popsuje im statystyki i np. jak kolega z pracy poszedł zgłosić na policje oszustwo to się go spytali czy jest pewien, że chce to zgłosić bo wtedy policja może go odwiedzić i sprawdzić czy on na komputerze ma legalne oprogramowanie no i że może mu się to nie opłacać!

Chęć? Czy mnie się ktoś pyta czy mam chęć płacić na nich podatki? Chcę wierzyć że to tylko pojedynczy incydent.

Kiedy zgłaszałem ostatnio, nie było problemów. Miło i kulturalnie. A gdy powiedziałem że w zasadzie to jest mi głupio zawracać im głowę o 50zł ale wymaga tego Allegro, a oni mogliby robić coś ważniejszego, to pan odpowiedział że nie powinienem się krępować, kwota nie ma znaczenia, a oszustów należy ścigać.
Tak jak wcześniej pisałem tylko prokuratura miała na to później inny pogląd :(

A soft w domu mam legalny, włącznie z HDDriverem :)


Vasco <-- ja nie wiem, podlinkuj coś (jak się boisz tutaj :) to na priv)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-02-16 18:43:38)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.