Odp: Return

wiec proponuje " NASA'T "

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

27

Odp: Return

@Faust - dzięki za słowa zimnej otuchy... Zobaczymy czy starczy sił, czasu i pieniędzy, natomiast parę razy w swoim życiu robiłem już rzeczy które były skazane na porażkę. I z reguły kończyły się... finansową klapą :) natomiast sprawiały mi bardzo dużo satysfakcji i radości! Namierzyłem cię z hasłami Dziennik Polski , reduksy. Robiłeś skład w Dzienniku Polskim?
pozdr
Bachoo

Ostatnio edytowany przez bachoo (2012-07-19 20:50:25)

28

Odp: Return

w sumie gdyby nie szaleńcy, nie powstał by nawet tranzystor.

Odp: Return

Hmm, moim zdaniem jak pójdziecie w akcje w rodzaju kursu assemblera albo jak polutować sio2sd to wyłożycie sie po drugim numerze. Takie pismo powinno stać dobrą publicystyką a nie hardkorem technicznym.

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2012-07-19 21:49:25)

30

Odp: Return

Mi się "Stary Technik" podoba, jakby jeszcze szatę graficzną ściągnąć ... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

31

Odp: Return

bachoo napisał/a:

natomiast sprawiały mi bardzo dużo satysfakcji i radości! Namierzyłem cię z hasłami Dziennik Polski , reduksy. Robiłeś skład w Dzienniku Polskim?

Tak przez 15 lat;P

32

Odp: Return

Przy formule troche szerszej niz same gry to sie moze sprawdzic...  Gdyby objąc tym okres lat 70-80-90. to bylby spory target.
Z drugiej strony troche inaczej pisze sie do 20-paro latka a troche inaczej do 40-paro.
Pismo mogloby zarabiac na reklamach. Pamietajcie ze target to byliby glownie mezczyzni w wieku w ktorym zarabia sie i wydaje pieniadze.
Kazdy numer musialby miec jakis motyw przewodni (jak RetroGamer). I podobnie jak w tym pismie moznaby tez w kolejnych numerach wspominac kolejne lata z trzech dekad. Czyli np co sie dzialo, co weszlo na rynek, czym zyli ludzie w roku 71, 81, 91. A konkretnie, czym zyli wtedy MŁODZI i bardzo młodzi ludzie.
Mysle ze sprawdzilyby sie wywiady z ludzmi, ktorzy wtedy byli "celebrytami" na naszym polskim podworku, a potem wszyscy o nich zapomnieli. Ba! Zdarzalo sie nawet tak, ze Ci ludzie, ktorzy zrobili cos ciekawego, nie byli znani z nazwika... Przeciez media nie dzialaly tak jak dzisiaj.
Takze wywiady i ciekawe historie bylyby fajne.

PS. pomysly na tytuly macie beznadziejne ;) Mi w pierwszej chwili przyszedl do glowy "Powrót do przeszłości" z duzym wyrazistym "e" nabitym na lezące w tle "y" :) W sumie to byl film kultowy w tamtych czasach! Ale nie wiem czy to nie za długie i za malo finezyjne...

Hehehe jak na sceptyka to wciagnalem sie w ten pomysl :)

33

Odp: Return

secon napisał/a:

w sumie gdyby nie szaleńcy, nie powstał by nawet tranzystor.

Akurat tranzystor nie byl wynikiem szalenstwa tylko ciezkiej pracy i odrobiny szczescia. Szalenstwo zaczelo sie pozniej, bo jego tworcy sadzili sie o prawa patentowe przez 20 lat chyba :) Tu jest ciekawy tekst o jego powstaniu i jednym z jego tworcow, Shockley'u - bardzo antypatycznej postaci:
http://www.wiz.pl/main.php?go=1&op=2&id=231#

34

Odp: Return

nosty napisał/a:

Gdyby objąc tym okres lat 70-80-90. to bylby spory target.

Za szeroko - wiem, że poszerzenie listy odbiorców brzmi kusząco, ale to gubi cały sens targetu właśnie :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

35

Odp: Return

wieczor napisał/a:
nosty napisał/a:

Gdyby objąc tym okres lat 70-80-90. to bylby spory target.

Za szeroko - wiem, że poszerzenie listy odbiorców brzmi kusząco, ale to gubi cały sens targetu właśnie :)

Hmmm... No wlasnie tu przydalyby sie jakies badania (choc wiem ze profesjonalne sa bardzo drogie).
Dla mnie (a pamietaj ze jestem z tzw wyzu demograficznego) najbardziej znaczacym okresem, ktory zapadl mi w pamiec i "tworzyl mnie" byla druga polowa lat 80-tych i pierwsza 90-tych. Okres kiedy mialem 12-22 lat, okres dojrzewania, nauki. Ale juz dla osoby o pare lat mlodszej beda to tylko lata 90-te. 80-te i komuna to bedzie prehistoria.
Ale mysle, ze o okresie, ktory znamy tylko z opowiesci rodzicow, mglistych wspomnien muzyki, ktorą slyszelismy"z kołyski" i przedmiotow, ktore przetrwaly w domu do czasu naszego dorastania (a dla mnie takie byly lata 70-te) tez warto sie czegos ciekawego dowiedziec.
Uwazam ze objecie tych 3 dekad jakie wymienilem bedzie atrakcyjne dla ludzi od powiedzmy 27 do 5x lat. Albo inaczej mowiac: kazdy znajdzie cos dla siebie.

Ostatnio edytowany przez nosty (2012-07-20 07:01:45)

Odp: Return

wieczor napisał/a:
nosty napisał/a:

Gdyby objąc tym okres lat 70-80-90. to bylby spory target.

Za szeroko - wiem, że poszerzenie listy odbiorców brzmi kusząco, ale to gubi cały sens targetu właśnie :)

Dlaczego za szeroko? Moim zdaniem idealnie. Lata 70 to początek elektronicznej rozrywki, pierwsze arcade, konsole, komputery, szkoda by to było ominąć. Lata 80 to wiadomo nasza młodość. Zatrzymałbym się na 1995 kiedy ukazał się win95 i skończyła się era dosa.

37

Odp: Return

nosty napisał/a:

Pismo mogloby zarabiac na reklamach. Pamietajcie ze target to byliby glownie mezczyzni w wieku w ktorym zarabia sie i wydaje pieniadze.

Target łatwo się określa... natomiast ja nie widze reklamodawców w tej branży - nie jest to problem lokalny, zerknij na retrogamera, w którym praktycznie nie ma reklam (no, prawie nie ma, bo gro advertów to reklamy pozostałych pism, które wchodzą w skład tego domu medialnego).

nosty napisał/a:

Kazdy numer musialby miec jakis motyw przewodni (jak RetroGamer). I podobnie jak w tym pismie moznaby tez w kolejnych numerach wspominac kolejne lata z trzech dekad. Czyli np co sie dzialo, co weszlo na rynek, czym zyli ludzie w roku 71, 81, 91. A konkretnie, czym zyli wtedy MŁODZI i bardzo młodzi ludzie.

Tutaj nie ma co wymyślać ameryki, konwencja retrogamera jest nie do pobicia, zresztą wydaję mi się, że najlepiej by było nie kombinować z nowym tytułem a pomyśleć o idei polskojęzycznego wydania tego pisma, może nie mirroru ale korszystania z bazy artykułów.
Jeżeli chodzi o model, warto też zerknąć na austyjackiego "Lotek64", całkiem sensowny kontent.

nosty napisał/a:

Mysle ze sprawdzilyby sie wywiady z ludzmi, ktorzy wtedy byli "celebrytami" na naszym polskim podworku, a potem wszyscy o nich zapomnieli. Ba! Zdarzalo sie nawet tak, ze Ci ludzie, ktorzy zrobili cos ciekawego, nie byli znani z nazwika... Przeciez media nie dzialaly tak jak dzisiaj.
Takze wywiady i ciekawe historie bylyby fajne.

Ano, to dobry pomysł

nosty napisał/a:

Ale nie wiem czy to nie za długie i za malo finezyjne...

Zasada jest prosta, wyobraź sobie, że stoisz przed kioskiem, właśnie nadjeżdża twój tramwaj/autobus a z tyłu stoi matka z dzieckiem, które płacze. Teraz wyobraź sobie, że mówisz "Po proszę.... [tutaj wymyślony tytuł]";).


F.

38

Odp: Return

Great Scott!

39

Odp: Return

I know - this is heavy :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

40

Odp: Return

Widze ze wiekszosc z Was mysli wylacznie o grach i kalce retrogamera, a z tego co czytam to bachoo myslal o szerszej formule: muzyka, filmy, trendy, memy itp.

plusem jest to ze sporo tresci takiego pisma mogliby tworzyc sami czytelnicy. kazdy lubi wspominac, wielu ma ciekawe historie do opowiedzenia.

41

Odp: Return

Coś się dzieje w temacie? Jakby co, to podtrzymuję chęć współpracy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: Return

bachoo napisał/a:

[...]
Dlaczego w formie papierowej?
[...]
3. Umożliwia bezproblemowe czytanie w ubikacji
4. zapach papieru
[...]

aleś dobrał kolejność argumentów :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: Return

dely napisał/a:

Coś się dzieje w temacie? Jakby co, to podtrzymuję chęć współpracy :)

trwa burza mózgów po pierwszym roboczym spotkaniu (czyt. ogarnianie tematu), pewnie niebawem więcej szczegółów

gep/lamers^dial

44

Odp: Return

potwierdzam,
w weekend planuję założyć osobny temat, z konkretnymi już informacjami.
W każdym razie, wniosek o rejestrację "...lub czasopisma.." już złożony ;)
pozdro
Bachoo

45

Odp: Return

tak sobie myślę że, dobre by były tez reportaże z imperz atarowskich i innych retro sprzętów oczywiście ze zdjęciami.

Ostatnio edytowany przez secon (2012-08-17 08:12:36)

46

Odp: Return

ale jaka cena i ile stron?

47

Odp: Return

bezrobotny: na allegro jest juz cały pierwszy rocznik do kupienia :)

gep/lamers^dial

48

Odp: Return

Będą też i reportaże.
Sam mam  jedną relację ze zlotu + niepublikowane zdjęcia w zanadrzu.
Szanownego Karola aka bezrobotnego prosimy o przeczytanie jeszcze raz tematu, robimy gazetę!
Jeszcze jej nie ma!

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-08-17 09:46:41)

49

Odp: Return

oj może był na pośredniaku i nie czytał :P

50

Odp: Return

Witam! Pomysł rewelacja! Zamiat wstępniaka — hit numeru „Wywiad Kaza z... Kazem”! =) Dla Bitmana - „édition spéciale” po francusku! =)

A poważnie — proponuję Grey'a/MSB do działu PR a Faust/DTP niech robi skład, Dely — kierownik zamiesz(cz)ania, Vasco/Tristesse - maskotka „Starego Technika” =D

Ogólnie pomysł RÓLÓ - 3mam kciuki, żeby wypalił. Pozdrawiam serdecznie!