26

Odp: Świeżak z 1040 STF

Mozna i u googla, tylko trzeba dodac pare szczegołow ;) Ja znalazłem to:

http://cd.textfiles.com/pcmedic/utils/f … 0ii140.zip

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

27

Odp: Świeżak z 1040 STF

Nie sprawdzę bo chwilo brak stacjonarki w domu ze stacją FDD. Stacje w PC masz sprawne, prędzej dyskietki / stacja ST.

Po drugie - dla mnie jedyny wiarygodny test stacji to taki z diagnostycznego kart-a. Chodzi w trybie ciągłym, jeśli po 10 powtórzeniach (około godziny) dalej nie ma błędów to znaczy że stacja jest sprawna. Stacje uwalone nie przechodzą pierwszego testu do końca, stacje typu ''działa jak marzenie'' padają na 3-4 teście.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

28

Odp: Świeżak z 1040 STF

Chodzi mi jeszcze po głowie sprawdzenie, czy zapisana danymi na full dyskietka 82 ścieżki cała się wczyta w ST. Można by jakieś pliki wkopiować PeCetem, ale do tego właśnie PeCetem trzeba by ją sformatować na te 82 ścieżki. Czyżby ten program 800.com dawał taką możliwość? Pomyślałem bowiem, iż nagrana F.Image gra 82-ścieżkowa może mi działać tylko dlatego, że ST przynajmniej w początkowej fazie gry nie korzysta z danych ostatnich ścieżek.

Ostatnio edytowany przez zijacek (2014-09-16 12:41:17)

29

Odp: Świeżak z 1040 STF

Proszę bardzo, Cuddly Demos, https://www.pouet.net/prod.php?which=3242

Zajmuje dokładnie całą dyskietkę 10/82 (screen z Fcopy w załączniku).

Post's attachments

cuddly.jpg 153.52 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-09-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

30

Odp: Świeżak z 1040 STF

O widzisz. Dzięki, oby tylko się nie okazało, że potrzebuje STE :)

31

Odp: Świeżak z 1040 STF

Wygląda na to, że mam walniętą stacje w ST. Demo wywala się zawsze w tym samym momencie, mianowice jak pogram w tę niby platformówkę, wyjdę z niej i zaczyna sie wczytywać kolejna część, to gdy licznik dochodzi do "5" słychać stukot w stacji i to by było na tyle wczytywania. Na PC nagrywałem na dwóch stacjach, na kilku dyskietkach i objaw identyczny. Jak puszczę scan lub kopiowanie FastCopierem to dochodzi do 69 ścieżki i kończy (bez błędu), jakby tam właśnie był koniec danych.

Co właściwie się mogło zrypać? Przesunęły się głowice wględem siebie?

32

Odp: Świeżak z 1040 STF

Wszystko, pisałem wyżej - stacja z szerokim przyciskiem z STF (i sf314) prawie zawsze jest do wymiany.

Tu masz poradnik z ppa (http://www.ppa.pl/forum/amiga/30737/naprawa-floppa) jak reanimować. Nie testowałem - nie chce mi się bawić z 25 letnią stacją. Szybciej przerabiam stacje z PC, która czyta wszystko i jest cichsza.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

33

Odp: Świeżak z 1040 STF

Przerobiłem jedną ze swoich stacji PeCetowych (SONY MFP-920) do ST i problemu ze stacją już nie ma. Potwierdza się więc to, że oryginalna stacja niedomaga. Do tego franca jedna ma problem akurat z tymi felernymi dwoma ostatnimi ścieżkami, co spowodowało powstanie moich ciekawych lecz bzdurnych teorii :). Jako ciekawostkę dodam, że wspomniany przez Jer'ego program 800.COM faktycznie potrafi pod dosem formatować dyskietki na 82 ścieżki 10 sektorów.

Teraz będę walczył z oryginalną stacją, aby ją przywrócić do poprawnego działania między innymi wg opisu z linka, który mi @bartek030 podałeś.

Pozostaje jeszcze sprawa buczenia.

34

Odp: Świeżak z 1040 STF

[ot]
Sprawdzał ktoś czy ten soft - 800.com - zadziała pod okienkowym OS'em na maszynie z pełną wirtualizacją (obsługa VT-d) ?
[/ot]

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

35

Odp: Świeżak z 1040 STF

Ja sprawdzałem na starym PC z DOS'em. Wirtualnej maszyny nie mam nigdzie zainstalowanej. Mam emulator'a DOS'a (DOSBOX), ale w sumie nie korzystam z niego i tam formatowanie chyba w ogóle nie jest obsłużone.

Odp: Świeżak z 1040 STF

Bardzo wątpie aby VT-d obsługiwało stacje dysków, to jest raczej skierowane do urządzeni na kartach (PCI, PCI-Express, PCI-X, itp). Tak więc 800.com raczej nie zadziała.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

37

Odp: Świeżak z 1040 STF

Dosbox obsluguje stacje - Sonar sprawdzil. Co prawda nie wiem na jakim poziomie bo on ma stacje USB a ja nie wiem co konkretnie 800 robi aby uzyskac dodatkowe sciezki, chyba trzeba sprawdzic

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

38

Odp: Świeżak z 1040 STF

Oryginalną stację wyregulowałem. Była jakaś niedokładność w pozycji górnej głowicy względem dolnej. Wyregulowałem to na oko i w zasadzie za pierwszym razem poszło dobrze, czyli stacja czyta i formatuje jak trzeba. Nie wiem czy jest jakiś soft do takiej regulacji jak na amidze, ale póki co działa więc nie narzekam.

Temat stacji można uznać za zakończony, dzięki wszystkim za pomoc i sugestie.

Ostatnio edytowany przez zijacek (2014-09-18 21:11:33)

39

Odp: Świeżak z 1040 STF

Duddie napisał/a:

Buczenie na CRT czy jakimkolwiek innym nie jest rzeczą normalną. Najczęściej winny jest przenoszący się na linię audio sygnał synchronizacji pionowej - ma amplitudę bardzo wysoką, stąd na kilkumetrowym kabelku bez problemu przechodzi przez pojemność między przewodem audio a VSYNC.
Rozwiązań problemu jest co najmniej kilka. :)


@Duddie:  A możesz mniej tajemniczo? :)

40

Odp: Świeżak z 1040 STF

Podeślij mi schemat swojego kabla, powiem Ci co zrobić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

41

Odp: Świeżak z 1040 STF

Proszę bardzo

PunBB bbcode test

Ostatnio edytowany przez zijacek (2014-09-19 08:21:24)

42

Odp: Świeżak z 1040 STF

Daj rezystor 150~330 omów na linii idącej od pinu 16 w Scart. Daj znać czy coś się zmieniło. Możesz też spróbować dać taki rezystor na linii od pinu 20. Najlepiej oba wlutuj we wtyczce Scart.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

43

Odp: Świeżak z 1040 STF

Ok, ale ponieważ będę musiał podjechać do sklepu po te rezystory bo nie mam ich w zapasie, to może sugerowałbyś coś od razu zakupić dodatkowo, jakby to nic nie zmieniło?

44

Odp: Świeżak z 1040 STF

Na 90% to jest to. A masz możliwość podesłać mi plik dźwiękowy z tym buczeniem?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

45

Odp: Świeżak z 1040 STF

Myślę , że tak. Wieczorem postaram się to jakoś nagrać jeśli to nie rozwiąże problemu.

46

Odp: Świeżak z 1040 STF

Ew. możesz wpaść do mnie z kablem i ST - sprawdzimy od razu. Masz nr IP niższy od mojego tylko o 3 w ostatnim oktecie, więc musisz mieszkać gdzieś za rogiem :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Świeżak z 1040 STF

zijacek napisał/a:

Oryginalną stację wyregulowałem. Była jakaś niedokładność w pozycji górnej głowicy względem dolnej. Wyregulowałem to na oko i w zasadzie za pierwszym razem poszło dobrze, czyli stacja czyta i formatuje jak trzeba. Nie wiem czy jest jakiś soft do takiej regulacji jak na amidze[...]

no właśnie, czy któryś z forumowych 'stacjowych' guru nie miałby ochoty popełnić tutoriala jak:
1. odrestaurowywać oryginalne stacje,
1a. profilaktyczna konserwacja
1b. typowe objawy - rozwiązania
2. przerabiać pecetowe dla st?

Tak łopatologicznie, a obrazkami :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

48

Odp: Świeżak z 1040 STF

Rezystory 180 ohm wstawiłem w piny 16 i 20. Trudno dokładnie wyczuć, ale chyba nic się nie zmieniło. Sprawdziwłem ew. zwarcia między pinami i nic nie ma.
Przypomniałem sobie, że kiedyś robiłem kabel RGB do Playstation 1, i tam były kondensatory 220uF zamiast rezystorów na R,G,B i śmigało to pięknie. Może by tak tu przetestować takie rozwiązanie?

Oto film z tym dźwiękiem. Oczywiście jak to zwykle bywa najbardziej intensywny jest on na jasnym ekranie.

http://youtu.be/bFCBRSDg4Ww

No może aż tak bardzo go nie słychać, bo to nagrałem tuż przy głośniku telewizora.

Zazanczam, że na tym telewizorze odpalam różne inne kompy, kosole itp. i generalnie takich problemów nie ma.

@Dely: Miasto się zgadza :). "Mój rejon" to Zamłynie.

49

Odp: Świeżak z 1040 STF

zijacek napisał/a:

"Mój rejon" to Zamłynie.

To wsiadaj w 5 :) Ja mieszkam na Śródmieściu przy Leśni.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

50

Odp: Świeżak z 1040 STF

Okazało się, że to jednak problem z ST-kiem :/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.