26

Odp: POKEY MAX - stało się

Panowie, proszę bez personalnych wycieczek.

Nagrania utną niedomówienia i z pewnością Duddie je wrzuci żeby rozwiać wątpliwości, ale dajcie mu chwilę żeby je zrobił :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

27

Odp: POKEY MAX - stało się

dodatkowo test ACID dla POKEYA: wszystkie PASS

https://obrazki.elektroda.pl/2710389200_1583769750.jpg


zanim beda lepszej jakosci to z telefonu :-)


http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

28

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie napisał/a:

Oczywiście powyższe jest tylko sugestią, można zgłaszać uwagi.

SIO2PC-USB
AKI

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

29

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie napisał/a:

[...]Seria początkowa to 10 sztuk, które oczywiście można już zamówić. Jeśli beta-testerzy przetestują i nie zgłoszą uwag, powstanie większa partia, na 99% z nowym, większym (pojemnościowo, ale nie rozmiarami) układem. Zapewne nieco droższa, choć rozważam niewielkie partie tych tańszych z mniejszym układem.[...]

Na pewno będę chętny na docelowy produkt, najlepiej z covoxem. Teraz niech przetestują lepi testerzy z mocami przerobowymi.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

30

Odp: POKEY MAX - stało się

Będzie wersja "po bożemu" (CAR) ?

EDIT: No i jeszcze przydałaby się obsługa Philips SAA1099 (rządzi)...

Ostatnio edytowany przez Marek Konopka (2020-03-09 20:04:11)

31

Odp: POKEY MAX - stało się

<trolling>
Mam pytanie - co z obsługą rejestrów powtórzonych? Czy rozszerzenie ma te same tak zwane "błędy" co U1MB?
</trolling>

A na poważnie - piękna robota. Gratuluję.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2020-03-09 21:02:48)

grzybson/SSG^NG

32

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie napisał/a:

można zgłaszać uwagi

AKI, mouse, sio2BT

33

Odp: POKEY MAX - stało się

@Grzybson: bylo juz mowione, projektant POKEY MAX zna sie na rzeczy i nie robi takich glupich bledow, urzadzenie nie zawiesza komputera tak jak robi to u1mb :-)

ale, ale... a moze to niedowierzanie Candla wzielo sie z tego, ze ma swoja wersje POKEY STEREO (sandwich edition) 2 x wieksza plytka dodatkowo wymagajaca oryginalnego POKEYA (ciekawe czy sie wiesza jak u1mb ;-)

i wszystko jasne skad to krecenie noskiem i tupanie nozka ;D

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=264

====
po publikacji POKEY MAX ktory zmiotl cala konkurencje w temacie STEREO czy doczekamy sie jakiejs odpowiedzi w postaci urzadzenia czy juz tylko płaczu?

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-03-09 21:19:01)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

34

Odp: POKEY MAX - stało się

@xxl - generalnie jak czytam to co piszesz to wnioskuję, że masz naprawdę nierówno pod sufitem. Duddie zrobił kawał dobrej roboty, Candle z Lotharkiem zrobił też kawał dobrej roboty, choć jest to coś "mniejszego", bo tylko quad pokey z zachowaniem oryginalnego pokeya zapewne do obsługi sio, klawiatury itd. W czym więc jest problem i kto i po co ma udowadniać, że ma grubszego czy dłuższego. Jakie to ma znaczenie??

Żadne :)

A co do rejestrów powtórzonych to Grzybson ma o tyle racje, że równie dobrze mogłeś się po swojemu przysrać np. do tego, że na powtórzonym nie gra Pokey tylko pierdzi coś, albo jest cisza. A to, że jest inaczej to tylko kwestia tego, że koszerne rozszerzenia wybierasz sobie dość uznaniowo ;)

tak czy inaczej - Duddie - gratulacje, no i czekam niecierpliwie na testówkę!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: POKEY MAX - stało się

lemiel napisał/a:

PSG to AY/YMF?

Tutaj jest YM2149 o ile jestem dobrze poinformowany.

Dobrze byłoby też znać częstotliwości taktowania poszczególnych czipów.

Wspaniała robota!

Ja bym chętnie zanabył drogą kupna ze 4 szt.

Edit: Aha, zwróćcie uwagę na to, że podczas procedury RESET strona $D2 jest zerowana (czyli wszystkie POKEY-e są utrzymywane w stanie reset) po czym OS inicjalizuje tylko pierwszego POKEY-a. Zerowanie może być ważne przy implementacji rejestrów dla innych chipów, bo chodzi o to żeby nagle pozostałe chipy nie zagrały czegoś samoistnie. Szczególnie jeśli planujecie gdzieś umieścić rejestry kontrolne do sterowania alternatywnymi obszarami dla chipów czy ich niezależnym resetowaniem albo konfiguracją częstotliwości taktowania czy przerwań.

Ostatnio edytowany przez mono (2020-03-09 23:00:03)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

36

Odp: POKEY MAX - stało się

Panowie, Pokeymax nie ma na celu "zmieść konkurencji". Jest to produkt alternatywny do rozwiązań konkurencji ;). Oferty nasze się uzupełniają.
Plik toki7 odgrywany na pokeymaxie i zapisany bez ulepszeń jako flac, jest dostępny tutaj:

https://1drv.ms/u/s!AiIXTNbzgkm2gbdT9J6 … Q?e=DqfUgx

Zgrany do PC przy pomocy karty dźwiękowej i Audacity.
Ocenę pozostawiam słuchaczom.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

37

Odp: POKEY MAX - stało się

1. Sikor x1 (wersja przedprodukcyjna jest ok dla mnie, potem pewnie jeszcze sztukę produkcyjną dobiorę), o ile się łapię wink
2. perinoid x1
3. Drakon x1

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

38

Odp: POKEY MAX - stało się

dzięki Duddie
można prosić o jakieś demo MEC'ów?

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: POKEY MAX - stało się

xxl napisał/a:

@Grzybson: bylo juz mowione, projektant POKEY MAX zna sie na rzeczy i nie robi takich glupich bledow, urzadzenie nie zawiesza komputera tak jak robi to u1mb :-)

ale, ale... a moze to niedowierzanie Candla wzielo sie z tego, ze ma swoja wersje POKEY STEREO (sandwich edition) 2 x wieksza plytka dodatkowo wymagajaca oryginalnego POKEYA (ciekawe czy sie wiesza jak u1mb ;-)

i wszystko jasne skad to krecenie noskiem i tupanie nozka ;D

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=264

====
po publikacji POKEY MAX ktory zmiotl cala konkurencje w temacie STEREO czy doczekamy sie jakiejs odpowiedzi w postaci urzadzenia czy juz tylko płaczu?


Skonsultuj się ze specjalistą bo jedziesz ostro w fobię i klimaty około-depresyjne i zaczyna się sytuacja, gdzie twoje poparcie jest "pocałunkiem śmierci".

40

Odp: POKEY MAX - stało się

simplestereo v3 i implementacja pokeya na fpga przeleżała na półce 10 lat http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7862
jest zaimplementowane tylko audio, bo nie było moim celem implementowanie całego układu - po co
dwa razy większa płytka? nie wiem jak miało by być inaczej zostawiając oryginalny pokey na miejscu, poza tym jest tam również aki do wyboru obsługujące klawiature atari st, ps/2 jak i natywnie klawiaure usb
aktualizacja oprogramowania jest przez usb i nie wymaga dodatkowych narzędzi

ale cóż, pokeymax jest oczywiście lepszy bo przychodzi z certyfikatem od xxl'a i błogosławieństwem lokalnego proboszcza

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: POKEY MAX - stało się

Candle, chciałeś muzykę z wątku, zgrałem. Teraz chcesz jakieś demo. Nie bardzo mam czas na zgrywanie co chwilę czegoś nowego. Podeślij konkretny plik który mam odtworzyć.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

42

Odp: POKEY MAX - stało się

no trudno, nie chce ci robic problemow - tez nie bardzo mam czas

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie - podeślij mi ten proto wcześniej, mi się chce potestować ;) zadzwonię dziś.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: POKEY MAX - stało się

no ale Ty Pin masz szumy w uszach, jak chcesz coś usłyszeć ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

45

Odp: POKEY MAX - stało się

Tebe - widzę, że znamy się nie od dziś.

... Ale ja nie słyszę powyżej 12310Hz, więc jestem w stanie coś jeszcze sprawdzić. A jest oldschoolowo, bo mam szum na częstotliwości piszczącego monitora crt. I tak już do końca moich dni ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-03-10 14:11:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: POKEY MAX - stało się

1. Sikor x1 (wersja przedprodukcyjna jest ok dla mnie, potem pewnie jeszcze sztukę produkcyjną dobiorę), o ile się łapię wink
2. perinoid x1
3. Drakon x1
4. jhusak x1 - w sumie 1, bo się na aol też zapisałem wcześniej.

47

Odp: POKEY MAX - stało się

Stereo FPGA - obsługa USB pendrive służy tylko do updatu firmware czy też ma inne zastosowania? Czym się zajmuje oryginalny Pokey w tym sprzęcie? Gdzie można przeczytać jakiś dokladniejszy opis tego rozszerzenia?

48

Odp: POKEY MAX - stało się

Oryginalny Pokey zajmuje się leżeniem, na półce, lub gdziekolwiek go położysz ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: POKEY MAX - stało się

Pytanie jest do Candle, bo jednak są to dwa rozwiązania konkurencyjne, które czymś tam się różnią. Użytkownik będzie musiał coś wybrać. Chyba że da się zainstalować PokeyMAX w Stereo FPGA ;)

50

Odp: POKEY MAX - stało się

Pin napisał/a:

Oryginalny Pokey zajmuje się leżeniem, na półce

To chętnie przyjmę, kurz źle wpływa na Pokeye :P

Sikor umarł...