1

Temat: powiązanie ofert na alledrogo

Komuś się udało? Bo u mnie du..a póki co. I po jaką cholerę to wymyślili - chyba tylko po to, aby więcej kasy trzepać, bo moja oferta będzie "powiązana" z jakimś hovnem...

Sikor umarł...

2

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

ja na alledrogo mam tylko jedne płytki...  adapterki TSOP32/DIP32,  które zamawiałem u Chińczyków coby se obsadzić pamiątki do kartridży  - no i chyba nie ma ich z czym powiązać. Raczej kupuje, w sprzedaży raczkuję :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No właśnie z tymi powiązaniami kichę totalną zrobili. Połowy rzeczy z "ich instrukcji" nie mam przy wznawianiu/edytowaniu ofert :/

Sikor umarł...

4

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Wszystkie ich działania od dłuższego już czasu nakierowane są na sprzedawców z działalnością gospodarczą. Dla indywidualnych powstało niby to AllegroLokalnie, które jest bez sensu. Prywatne osoby mieli migrować tam na siłę, ale mnie mimo zapowiedzi na razie nie ruszyli.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Utrudniają życie strasznie sprzedającym, jedynie co im wychodzi to kosmiczna prowizja.
Szkoda ze alternatywne portale są tak średnio popularne, ale może się bardziej rozkręca.

6

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@Atari-User: alternatywne? gratka jest ich, olx jest ich... Jak im zacznie siadać na alle - wymyślą coś tam. Ale póki co trzeba będzie chyba mocniej na olx podziałać, póki jest tam normalniej...
Najciekawsze jest doliczanie prowizji do kosztów wysyłki - czyli w sumie nie biorą 10%, a więcej... Na większość rzeczy.

Sikor umarł...

7

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No tak.  NA OLX też zaczynają się czepiać do treści, ograniczać ilość ofert itp.
Ale są jeszcze takie ja  Sprzedajemy,   i   PokaTo.
Może te się nie sprzedadzą.

8

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Szkoda tylko, że póki co są niszowe do wspomnianych wcześniej. Jeszcze chyba gumtree nie należy do grupy alle...

Sikor umarł...

9

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Mi na Pokato udało się już coś kilka razy sprzedać.
Myślę  że tam trzeba skierować więcej uwagi.
Zresztą "Sprzedajemy" też trzeba utrzymywać, żeby była konkurencja i ewentualnie następna alternatywa.  :)

10

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ostatnio najwiecej i najszybciej sprzedalem na market place na FB.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

11

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Atari-User napisał/a:

jedynie co im wychodzi to kosmiczna prowizja.

Sądzę, że wątpię, czy tylko to im wychodzi ;) Allegro, czy się komuś podoba, czy nie jest pierwszym miejscem, gdzie zaglądają klienci. Z tego, co pamiętam, to w zeszłym roku mieli 2 mld PLN przychodu i jakieś pół miliarda zysku operacyjnego. Więc teges :)

Tam nie pracują debile, którzy się uwzięli na Sikora, czy kogokolwiek, tylko ludzie kierujący serwis w stronę bycia odpowiednikiem Amazona, więc drobni sprzedawcy są im raczej średnio potrzebni. Dlatego wypychają ich na OLX, względnie Allegro Lokalnie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Sikor napisał/a:

@Atari-User: alternatywne? gratka jest ich, olx jest ich...

Akurat OLX nie należy już do allegro od dłuższego czasu.

13

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@pawel: sprawdź udziały, co peawda większość ma olx group, ale nie wszystkie. Alle musiało się pozbyć większości, aby nie podlegać pod ustawę antymonopolową czy jakoś tak.
Dely ma rację, nie piszę, że się uwzięli, tylko, że póki co nie da się powiązać edytowanych ofert. Spróbuję na nowej, jak coś będę wystawiał. Co do Amazona - nieco poleciałeś według mnie. I póki co - fakt - są najwięksi w Polsce.
====================
Edyta: sprawdzam pokato.pl - testowo obudowy tam wystawiłem.
Z alle nie rezygnuję, ale zasadniczo kontakt olewają a na stronie nie znalazłem innego. Wkurza mnie tam to, że coś wprowadzają co nie działa i zasadniczo zero wsparcia. I tak, mam tam konto firmowe, ale 25 tanich przedmiotów tylko, więc mnie pewnie dlatego olewają - mając tysiące (jak nie więcej) firm robiących sensowny obrót.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-07-07 08:14:07)

Sikor umarł...

14

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

a mnie dziwi czemu niektórzy sprzedają za ceny bardziej bliskie przyzwoitym na allegro pomimo że jest prowizja a na swoich sklepach ten sam towar już dużo drożej a do tego wysyłka droższa. Trochę odbiegamy od tematu ale jak ktoś wie niech napisze. I nie chodzi tu konkretnie o elektronikę a o różne rzeczy.

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

15

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Też mnie to zastanawia...często i drożej

16

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Widzę, że każdy powinien mieć obowiązek prowadzenia przez rok własnej działalności gospodarczej, bo widzę, że nadal obecna jest tęsknota za cenami ustawowymi.

17

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

To inna sprawa - u mnie na alle jest ciut drożej niż na stronie. Btw - kiedyś kupowałem w hurtowni Action, ale przestałem, jak za to samo na allegro (produkt Action) zacząłem płacić 1/3 mniej niż u nich. Na fakturę. I za wuja sama nie wmówią, że ktoś miał taki rabat - bo aż takich nie dawali.

Sikor umarł...

18

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Sikor napisał/a:

@pawel: sprawdź udziały, co peawda większość ma olx group, ale nie wszystkie. Alle musiało się pozbyć większości, aby nie podlegać pod ustawę antymonopolową czy jakoś tak.

Sprawdziłem i nie widzę aby mieli jakieś udziały - Naspers sprzedało 100% udziałów.
Zresztą po sprzedaży znikły opcje powiązań między Allegro i OLX czy tam dawną tablicą.

Co do powiązań ofert - no cóż Allegro robi wszystko aby pozbyć się drobnych sprzedawców bo są im już nie na rękę. Prowizje nawet od przesyłek, przy wprowadzaniu Allegro lokalnie chcieli zablokować wystawianie na Allegro przez konta nie firmowe i wiele innych cudownych zmian.

Co do wystawiania na OLX - to może i niektóre rzeczy się sprzedają od ręki ale czasami sprawdzając to samo na Allegro i na OLX to często na OLX cena nie wiadomo skąd jest brana (sprzedawca chyba myśli że kupujący nie potrafi sprawdzić też tego na Allegro).

Do tego kupujący co są mocno problematyczni - niesłowni w tym co się z nimi człowiek umawia na terminy, regularne próby "czy nie podwiezie Pan tego do miasta x?" albo akcje z "chorom curką" - tak zdarzają się takie akcje. Korzystam z Allegro, OLX i jeszcze kilku innych bo wszyscy dobrze wiemy że nie ma tak naprawdę solidnej i mocnej alternatywy a gdyby była to by też musiała się zmieniać i dostosowywać do rynku no i oczywiście jeszcze największa rzecz w tym wszystkim - nasze przyzwyczajenia. Możemy marudzić jako sprzedawcy ale dzięki temu, że Allegro daje "jakieś opcje" kupującym to też nie chcą odchodzić.

Można marudzić, obrażać się, bojkotować itp ale i tak - to moje zdanie - alternatywy nie ma.

19

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ano nie ma. Szkoda tylko, że "ich narzędzia" nie chcą działać (brak opcji w wystawionych aukcjach, aby stworzyć "nowy" produkt do powiązania).

Sikor umarł...

20

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Właśnie zauważyłem przy wystawianiu aukcji opcję "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt. Produkty podpowiadamy przy wystawianiu przedmiotów.".
I co, mamy teraz stworzyć produkty typu kartridż Pac-Man do Atari 8-bit, itp?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Qurde, też chciałem wystawić graty na allegro, ale z tego co czytam to chyba już się nie uda :?

22

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

uicr0Bee napisał/a:

Właśnie zauważyłem przy wystawianiu aukcji opcję "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt. Produkty podpowiadamy przy wystawianiu przedmiotów.".
I co, mamy teraz stworzyć produkty typu kartridż Pac-Man do Atari 8-bit, itp?

Tu masz chociaż opcję. Przy edycji tego co jest dali tylko "przypisanie produktu" i tyle. Tyle, że nie możesz przypisać/powiązać z niczym, bo to ma robić jakiś automat chyba. I to mnie właśnie wkurza. Zasadniczo trzeba będzie wszystkie oferty od nowa robić.  Support zwyczajowo olał moje zapytanie - pewnie jak tysiące innych. No cóż, mają póki co właściwie monopol.

Sikor umarł...

23

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

lopez napisał/a:

Qurde, też chciałem wystawić graty na allegro, ale z tego co czytam to chyba już się nie uda :?

Można wystawiać. Właśnie wystawiłem kilka rzeczy, z zaznaczeniem utworzenia "produktu", niech mają, skoro potrzebne im produkty typu ST BASIC czy instrukcja Quick.. guide :-P
Ciekawe komu i do czego to ich "Ej-Aj"zaproponuje przypisanie tego utworzonego przeze mnie produktu :-P

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

A ten allegro lokalnie, to jak to działa, jest jakaś różnica w sensie zwykłego sprzedawania/kupowania gratów? Może na to lokalnie wystawiać i już.
Olx to jest beznadzieja kompletna, parę razy coś tam sprzedałem, ale miałem miliony maili i telefonów z propozycjami połowy ceny, albo przyjazdów mi do chaty żeby se coś tam zobaczyć, obejrzeć itp. Na allegro nikt nie zawraca d... tylko jak chce to robi kup teraz, wpłaca kasę i tyle.

25

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Na Allegro lokalnie beznadziejnie się kupuje. Zupełnie inny system licytacji. No i nie masz żadnej informacji o historii sprzedającego (nie ma opinii). To z punktu widzenia kupującego. Nie sprzedawałem tam niczego póki co.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.