101

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

jedynymentos napisał/a:

przykre że miłośników i obrońców tego paskudnego monopolu jak każdego monopolu tu sporo, więc dobre Allegro, dobre, takie dobre, prosimy o więcej rżnięcia nas w D, tak to lubimy

Przykre to jest to, że są osoby wyciągające sobie tego typu wnioski z czapki i nie potrafiące ani interpretować wypowiedzi innych, ani wyciągać z nich logicznych wniosków. Taki trochę onet jak już ktoś wcześniej tutaj lub w innym wątku zauważył.
Spadam dalej rysować kartridże.

102

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

jedynymentos napisał/a:

Jakbyście się z choinki normalnie urwali. Przecież było kiedyś o tym głośno, że Alledrogo kupiło Tablicę i zmieniło brand na OLX. To jeden właściciel i tam porządkował sobie swoje marki jak Alledrogo, Tablica/teraz OLX. Żadnej przypadkowości, żadnych teorii spiskowych, po prostu jeden monopolista rżnący nas w D bez względu na to w czyich teraz rękach, bo potem chyba całą grupę ten Naspers sprzedawł jakimś funduszom.
.

"Od poniedziałku 14 kwietnia nie istnieje jedna z lepiej rozpoznawalnych marek w polskim internecie. Należący do Grupy Allegro serwis Tablica.pl przeszedł rebranding i teraz dostępny jest pod marką OLX"

....

"Po co zmiana? To decyzja południowoafrykańskiego koncernu Naspers, do którego należy Allegro. Od pewnego czasu porządkuje on swój katalog marek, skupiając swoje serwisy ogłoszeniowe na całym świecie właśnie pod marką OLX. Jak czytamy w komunikacie prasowym, na całym świecie jest ich w sumie 107. Grupa Allegro tłumaczy jednak, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie nazwy serwisu, a jego mechanizm funkcjonowania, a także brak opłat pobieranych od użytkowników, pozostają bez zmian."

https://www.forbes.pl/technologie/konie … lx/kyz9lw1


Tak czy inaczej jak to przechodziło z rąk do rąk nie ma znaczenia, przykre że miłośników i obrońców tego paskudnego monopolu (jak każdego monopolu) tu sporo, więc dobre Allegro, dobre, takie dobre, prosimy o więcej rżnięcia nas w D, tak to lubimy :D


Tak ale spójrz na trochę późniejsze informacje z tego samego źródła:
https://www.forbes.pl/wiadomosci/allegr … ow/7c13hd7
Naspers sprzedał serwis Allegro i Ceneo za 3,25 mld dolarów funduszom private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa - poinformowały spółki w piątkowych komunikatach

Nie widzę aby Allegro i OLX było powiązane - to są dwie różne spółki. Nie wchodzę już w tę dyskusje czy należy czy nie bo to nie ma sensu.

103

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Czyli dobrze myślałem, że to jeden pies.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

104

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

pawel napisał/a:

Tak ale spójrz na trochę późniejsze informacje z tego samego źródła:
https://www.forbes.pl/wiadomosci/allegr … ow/7c13hd7
Naspers sprzedał serwis Allegro i Ceneo za 3,25 mld dolarów funduszom private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa - poinformowały spółki w piątkowych komunikatach

Nie widzę aby Allegro i OLX było powiązane - to są dwie różne spółki. Nie wchodzę już w tę dyskusje czy należy czy nie bo to nie ma sensu.

No przecież sam to napisałem, że potem grupa A została sprzedana tym funduszom ;-) Ale nieważne i tak nas rżną a niektórzy to bronią i się widać ciągle cieszą. Racja jest tyko jedna, po naszej stronie, a jak się z nami nie zgadzasz toś heteronormatywny niewykształcony biały chłop z małego miasteczka i nie kupię od ciebie ziemniaków ;-) Nie przekonasz. No ale spdam dalej rysować obrazki na Łonecie, bo to przecież Onet jak ktoś coś źle o Alledrogo ;-) Pa.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-07-29 08:42:39)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

105

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

I znowu nie rozumiemy tego co czytamy:-)

106

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

Mentos. przecież nikt ci na siłę nie wciska heteronormatywnośći, czuj się sobą :) Homofobia to raczej na aolu, tutaj jest luzik :)

107

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

A swoją drogą, to dziw bierze jak można tak skomplikować cennik prowizji:
https://allegro.pl/regulamin/pl/zalaczn … -sprzedazy

Normalnie jak polski system podatkowy i stawki VAT. Mleko xx%, mleko w proszku yy%, kawa z mlekiem zz%. Ubrania dla dzieci xx%, chyba że spodenki chłopięce w kratkę, to yy%, a czapeczka zz%. Książka xx%, ta sama książka ale elektroniczna yy%, czasopisma zz%, chyba że o właściwej proweniencji, to można odliczyć ulgę od podstawy połowy przychodu pomniejszonej o dochód z 3 lat poprzedzających, pod warunkiem że dzieci przysposobione nie prowadzą działalności pozarolniczej... :-D

Chyba będę wszystko wystawiał w kategorii Laptopy, poniżej 1000zł, albo Motoryzacja-Dyferncjały, bo tam prowizja 2% ;-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

108

Odp: Kolejna podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro 12%

I właśnie dlatego ceny na drobnicę poszły właśnie u mnie w górę - zarobek na kości flash (pojedynczej) po prowizji z wysyłką jest znikomy, właściwie zerowy. Trudno, kupujący zapłacą więcej - nie będę dokładał do interesu.

Sikor umarł...