426

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

Niezle. 62 aktywnych atarowcow.

Walka (a może poszukiwania?) idzie o mityczny elektorat centrum, wielki niemowa demokracji, na ten moment głos zabrał żelazny elektorat :]

... do 5x sztuka tongue

427

1. Pytanie w sondzie jest tak zadane, a odpowiedzi do wyboru tak dobrane, że można mieć problem z wyborem. Ja długo odwlekałem i w sumie zagłosowałem bez przekonania. Jak Gowin "zagłosowałem ale się nie cieszyłem" wink Pewnie sporo osób nie chce odpowiadać z podobnego powodu. Albo im to wisi bo mają zarówno fabryczne jak i rozbudowane komputery i uruchomią każdą produkcję.

2. Temat wątku od razu zasugerował poziom dyskusji. Szkoda. Mógłby przynajmniej być na końcu " wink "

3. Wynik takiej sondy pewnie zmieni podejście niewielu Twórcom dużych produkcji. Twórców małych produkcji problem wielości RAM mało dotyczy. Twórcy dużych i trudnych technicznie produkcji musieli już zdobyć bogate doświadczenie w łatwiejszych projektach, więc przy tych obecnych dużych projektach wiedzą już sami co robią (bez wątpienia więcej niż większość głosujących) i musieli przemyśleć wiele argumentów za i przeciw 64/128kB czy postawieniem wymagania na rozszerzoną pamięć.

4. laoo, solo  - szacunek. Nie przejmujcie się.

5. Osobiście to wolałbym, kiedy to tylko technicznie możliwe, aby gry nie wychodziły jedynie na fizycznych kartridżach. Wolę mieć wetknięty jeden flash-cart i jakieś SIO2xxx i z nich uruchamiać obrazy/pliki .car, .xex, .atr, zamiast co chwilę wyłączać komputer i wsuwać i wysuwać różne carty.
Oczywiście Twórca ma prawo wydawać grę komercyjnie, bez wersji darmowej. Jego/jej sprawa. Najwyżej nie kupię. Zdarza się że kupuję (Laura, 07..., Rescue ..., Pac-Mad, ...).
Oczywiście Twórca ma prawo wydawać obok wersji darmowej elektronicznej "wersję kolekcjonerską" Zdarza się że kupuję.
Oczywiście Twórca ma prawo napisać co chce i jak chce mając gdzieś do kogo dzieło dotrze smile A może dzieło się obroni nawet uruchamiane na OS/B w A800 z prawego kartridża smile

To moja opinia. Nie będę dyskutował tutaj pisemnie dlaczego mam taką smile Co innego gdzieś, kiedyś przy napoju smile

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-23 20:43:54)

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Chcesz się skontaktować, kliknij "E-mail". Dzięki.

428

xxl napisał/a:

Niezle. 62 aktywnych atarowcow.

65, to by tłumaczyło dlaczego kojarzę większość nicków wink

429

nastepna okragla liczba to 130 ale chyba nie dobijemy hmm

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

430

Następna okrągła to 128 smile

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-23 22:25:20)

65XE (320k+QMEG OS)

431

w pewexie:

- mamo kup mi atari, obiecalas...
- poprosze komputer szanowny panie ekspediencie
- sluze uprzejmie, oto atari. wysmienity prezent dla calej rodziny. a tu ma pani numer do pana Miecia, ktory przylutuje do tego wspanialego zakupu odpowiedni scalak aby mozna bylo uruchamiac gry i progrgamy.
- dziekuje
- prosze

432

Po godzinie:
- Halo, czy to pan Mieciu?
- Przy telefonie.
- Scalaka pan przylutujesz?
- Przylutuje. Pińcet będzie.
- Więcej niż komputer?
- Jak się chce pograć, to trza doinwestować.
- No dobra... I wtedy już wszystko będzie działać?
- Prawie.
- Jak to prawie?
- No oprócz gier xxl-a, a także tych które są na compyshop'a, no i może jeszcze tych, które wygrywają w konkursach międzynarodowych.
smile

433

hehe big_smile

... do 6x sztuka ;P

434

Rozszerzenia, wszędzie rozszerzenia...
Expandofobia smile

435

- ale jak pani zyczy to za pol ceny wezme to atari, plus to pincet za uzywanego comodore. dziala wszystko bez przerobek
- ale zesmy zrobili interes z tym atari synek... a zabieraj pan ten syf i daj comodore

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-23 23:20:05)

436

No i mamy konflikt pokoleniowy - między starą demosceną, a neo retrosceną (wszelkiej maści sentymentaliści, kolekcjonerzy, folijkarze) smile

Ostatnio edytowany przez grzybson (2021-02-23 23:38:00)

grzybson/SSG

437

Po czym wpadli z siekierą i rozwalili dziada za ladą i całą budę peweks, bo zupa była za słona... A nie, sorry - bo w C64 stacja wolna była bez jiffy dosa i magnet bez cartridge final też beznadziejnie chodził. Trzeba było nonstop kręcić głowicą. W dodatku w bajtku pisali o REU do C64 z ekstra ramem 128, 512 a nawet 1MB ram za grubą kasę.

Potem, nim zajechała milicja poszli do znajomego marynarza po Amstrada 6128 z kontrabandy, bo on miał i flopa i monitor w zestawie... jak i 128kb świeżego ramu. A co było dalej to już kto inny opowie.

Ostatnio edytowany przez laborant (2021-02-23 23:40:11)

438

xxl napisał/a:

- ale jak pani zyczy to za pol ceny wezme to atari, plus to pincet za uzywanego comodore. dziala wszystko bez przerobek
- ale zesmy zrobili interes z tym atari synek... a zabieraj pan ten syf i daj comodore

I Mieciu sprzedał dziecku Commodore Plus 4 bo był stary cwaniak big_smile

... 7x coś tam

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-23 23:39:03)

439

grzybson napisał/a:

No i mamy konflikt pokoleniowy - między starą demosceną, a neo retrosceną (wszelkiej maści sentymentaliści, kolekcjonerzy, folijkarze)

Raczej wielki powrót licznej, wielkiej i mocnej grupy prawdziwych Atarowców, obok niszowej, dziwnej i kąpiącej się wiecznie w sosie własnym demosceny smile
To ci prawdziwi Atarowcy z dawnych czasów byli prawdziwi. Demoscena to późniejsze zjawisko, które na jakiś tam czas zajęło miejsce Atarowców kiedy ich przez te wszystkie lata nie było. Teraz mamy coś w rodzaju powrotu króla smile

Wiem, wiem, popłynąłem smile

440

w pewexie po miesiacu

- mamo kup mi magnetofon do komputera... obiecalas....
- proponuje doskonaly i niezawodny xc12, dla stalych klientow dodam od siebie voucher na scene
- a co to jest
- pani kochana... to jest podstawa, dzis jeszcze nic ale za pare lat... jak lokata

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 00:07:08)

441

xxl napisał/a:

- pani kochana... to jest podstawa, dzis jeszcze nic ale za pare lat... jak lokata

LOL big_smile

... 8x już ja wiem co

442

Pan Mieciu tego dnia zmęczony już odebrał telefon. Jakaś kobieta się tam wywnętrzniała, że coś tam z estradą nie współgra... Pan Mieciu zatrybił po dłuższej chwili i odparł:
- Paaaani kochana, gdzie na scenę z magnetofonem?
- A syn cuś mówił, że dworzec dysków czy coś by tam potrzebował...
- Raczej stację pani szanowna raczy mieć na myśli?
- Tak, tak, właśnie.
- To na scenę też nie nadaje się. Trzeba polutować kilka nowych scalaków i hadedezespartom wsadzić. Będzie pińcet, zapraszam smile

443

- to jeszcze niech dorzuci jedena saszetke dla dos, teraz gry beda dzialac?
- bank
- co?
- nie saszetke tylko bank
- moze byc tylko zeby pod kolor byl

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 00:27:08)

444

Mq napisał/a:

Raczej wielki powrót licznej, wielkiej i mocnej grupy prawdziwych Atarowców, obok niszowej, dziwnej i kąpiącej się wiecznie w sosie własnym demosceny

raczej powrót ludzi, którzy przez ostatnie 30 lat Atari miało w dupie smile hahahahahh

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

445

Nie samym Atari człowiek żyje smile Był czas na Atari, był czas na inne sprawy. Teraz jest znowu czas na Atari. Ja tam tych 30 lat nie żałuję smile

446

Sikor, jeszcze był Lynx Quest, finalna wersja wyszla jakoś tydzień po konkursie.

W ankiecie brakuje 128kb, powszechnie wiadomo, że Atari 130XE jest szczytowym osiągnięciem ludzkości smile

Co do wymagań sprzętowcyh 'portów' - im miejsze tym lepiej, ale jedynym parametrem liczącym się jest wierność oryginałowi.

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-02-24 04:24:32)

Onizuka róla ! :)

447

xxl napisał/a:

ADMIN? Proszę zbanować tego Pana.... :-)

https://systemembedded.eu/
"...Mówił mi to jeden facet, który znał się na atari i takich różnych rzeczach. On mówił, że procesor 6502 to był początkowo procesor wojskowy. On ma tajne funkcje, nie wiadomo w ogóle, co one mogą robić..."
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

448

No i przez chwilę poczułem się prawie jak król wracający do domu po blisko 20 latach wink Po czym @Pin sprowadził mnie na ziemię big_smile

65XE (320k+QMEG OS)

449

koty musza znac swoje miejsce w szeregu

---
trzeba bylo brac wtedy voucher na scene

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 08:38:32)

450

Tiger/NG napisał/a:

Sikor, jeszcze był Lynx Quest, finalna wersja wyszla jakoś tydzień po konkursie.

Tak, wiem, ale to akurat było ukończone nieomal w terminie (drobne poprawki zawsze się mogą zdarzyć, fakt), poza tym - to było w konkursie online, o ile pamiętam. Nota bene całkiem całkiem pozycja na Lynxa. I chwała Wam za to, bo lynx też jest ciekawą konsolą.

Sikor umarł...