1

Temat: 16KB real RAM game compo

Konkurs na napisanie gier na 16KB RAM. Założenia są następujące:
I. Programy
1. Gry autorskie, nigdzie wcześniej nie publikowane
2. Format samouruchamialnych plików działających na Atari z 16KB pamięci RAM (będą testowane na Atari 600XL PAL oraz Atari 400 NTSC)
3. Lokalizacja w pamięci umożliwiająca uruchomienie z cartridge-a mapowanego jako XE GS
4. Obsługa joystickiem w gnieździe nr 1 lub w gniazdach 1 i 2 (dla trybu wieloosobowego)
5. Tryb gry dla jednej osoby, jako opcja możliwa także dla większej ilości osób
6. Gry tekstowe są wyłączone z konkursu
7. Gry muszą mieć zawartą informację "copyright 2021 Sikor Soft" - dla wersji do wydania przeze mnie
II. Ustalenia prawne
1. Gra nie może być nigdzie udostępniona, oprócz zrzutów ekranu/filmu z rozgrywki (do zakończenia konkursu dotyczy wszystkich pozycji)
2. Majątkowe prawa autorskie do wydania gry na cartridge-u przechodzą na firmę Sikor Soft
3. Pozostałe prawa autorskie zostają w całości przy twórcach
4. Gry zakwalifikowane do wydania zostaną nagrodzone wymienionymi w pkt. IV kwotami
5. O kwalifikacji gry do wydania decyduję wyłącznie ja osobiście, natomiast o miejscu gry w rankingu na podstawie przedstawionych screenów/filmów decydują punkty w specjalnym wątku, który zostanie utworzony po zakończeniu terminu przysyłania prac konkursowych
6. Gry, które nie zakwalifikują się do wydania wracają wraz z wszystkimi prawami do autorów i nie zostaną fizycznie przeze mnie udostępnione (autor zadecyduje, czy je upubliczni)
7. Gry zakwalifikowane do wydania na cartridge-u zostają w kwestii upublicznienia w innej formie w gestii autorów, przy czym nie mogą być upublicznione w wersji fizycznej ani cyfrowej jako plik wykonywalny przez okres minimum pół roku od daty wydania fizycznego cartridge-a
8. Fizyczny cartridge zostanie wydany maksymalnie w okresie pół roku od zakończenia konkursu
III. Terminy
1. Ewentualne prace należy przesyłać na adres e-mail: sikor_soft@poczta.fm, w temacie pisząc "REAL 16kB compo"
2. Prace nadsyłamy w terminie od 29.12.2020 do 31.03.2021, do godziny 23:59 (czas środkowoeuropejski)
3. W momencie wysłania pracy można udostępnić jej zrzuty ekranowe/filmy z rozgrywki
4. Załączona praca musi zawierać instrukcję i adres e-mail głównego autora (z nim będą dokonywane wszelkie rozliczenia)
5. Do dnia 10.04.2021 zostaną podane prace zakwalifikowane do wydania na fizycznym cartridge-u.
6. W terminie do dnia 01.05.2021 odbędzie się głosowanie dla forumowiczów atariarea oraz atari age, które zadecyduje o zajętym w konkursie miejscu
IV. Nagrody
1. Każda praca zakwalifikowana do wydania zostanie nagrodzona kwotą 50zł
2. Dodatkowo - praca, która zajmie czwarte miejsce uzyska dodatkowe 50zł (łączna kwota 100zł)
3. Dodatkowo - praca, która zajmie trzecie miejsce uzyska dodatkowe 100zł (łączna kwota 150zł)
4. Dodatkowo - praca, która zajmie drugie miejsce uzyska dodatkowe 200zł (łączna kwota 250zł)
5. Dodatkowo - praca, która zajmie pierwsze miejsce uzyska dodatkowe 450zł (łączna kwota 500zł)
6. Na wszystkie zakwalifikowane prace zostanie zawarta umowa w wersji elektronicznej (w języku polskim, wysyłana na maila i dane głównego autora gry)
7. Wszystkie wskazane kwoty są kwotami brutto i ewentualne odprowadzenie podatku leży w gestii autora
8. Wszelkie kwoty zostaną wypłacone za pomocą portalu PayPal lub jako przelew bankowy (możliwość wyłącznie w Polsce), przy czym przelewy PayPal będą realizowane jako firmowe
V. Ustalenia końcowe
1. Aby konkurs się odbył - musi się pojawić minimum pięć prac
2. W kwestiach nieujętych w niniejszym regulaminie proszę się kontaktować ze mną, a wątpliwości zostaną wyjaśnione w wątku konkursowym na atariarea i atariage
3. Autor może przysłać dowolną ilość prac
4. Kopie dla autorów w niskiej cenie (pierwsza pokrywa tylko koszty wykonania fizycznego wydania)
5. Pięć sztuk przeznaczonych na nagrody na Atarowskich zlotach

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-12-28 20:16:36)

Sikor umarł...

2

Odp: 16KB real RAM game compo

Pojawiło się pytanie:
"Jakie jest ograniczenie wielkości pliku?" - używam cartów ze schematem XE GS 128KB (projekt ś.p. Rastera, o ile pamiętam) a pamięci max 512KB. Ma to być multicart, a gra/gry mają się uruchamiać na Atari 400 i Atari 600XL, więc ograniczeniem jest bardziej RAM 16KB niż ROM cartridge-a.

Sikor umarł...

3

Odp: 16KB real RAM game compo

nie znam sie wiec sie wtrace :-) kart typu XEGS to ten w ktorym nie da sie odlaczyc rom karta?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: 16KB real RAM game compo

a tego nie wiem,też się nie znam.

Sikor umarł...

5

Odp: 16KB real RAM game compo

i dlatego ze sie nie znam uwazniej wybralbym standard w ktory inwestuje czas bo zablokowanie 16kb RAM przez rom karta w przypadku produkcji na 48/64 stanowiloby juz dla mnie pewien problem.

ale oczywiscie dla rodukcji 16k ram (jak w temacie watku) nie ma to najmniejszego znaczenia :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: 16KB real RAM game compo

takie karty akurat mam, chodzą na 400, a jak są zaprogramowane to nie mam zielonego pojęcia.
W sumie wszystko jest na stronie cpu o ramcarcie - wraz z mapą pamięci carta.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-01-08 13:24:21)

Sikor umarł...

7

Odp: 16KB real RAM game compo

Prawdopodobnie @pps, dobrze nam znany z dysków noworocznych wystawi swoją grę w moim konkursie. Prace są na ukończeniu. A ktoś z naszego podwórka się pokusi?

Sikor umarł...

8

Odp: 16KB real RAM game compo

Up. Pozostał nieco ponad miesiąc.

Sikor umarł...

9

Odp: 16KB real RAM game compo

Stety zająłem się C+4 ale poza konkursem coś kiedyś naskrobię.

Dla mnie i (słyszałem też taki głos) regulamin na początku był bardzo niejasny, sam wiesz bo dopytywałem na AA.

Szkoda, że nie ma chętnych, przepatrzyłem wczoraj parę .car na 4, 8 i 16KB na A8, niektóre gry całkiem pomysłowe, dało by się coś naskrobać na pewno :]

10

Odp: 16KB real RAM game compo

Póki co tylko praca pps się roi, przynajmniej nic mi o innych nie wiadomo.

Sikor umarł...

11

Odp: 16KB real RAM game compo

Zostało 10 dni, stan na dzień dzisiejszy - jedna praca otrzymana, w testach. Szkoda, że frekwencja znikoma.

Sikor umarł...

12

Odp: 16KB real RAM game compo

Finalnie jest jedna gra, i tak, będzie wydana, bo czemu nie.

Sikor umarł...