76

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Zgadza się, można wpisać cokolwiek. :) Liczy się przede wszystkim numer rachunku.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

77

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Bardzo mocno zostało to rozdmuchane...

78

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Twoja konstruktywna krytyka jest doprawdy nieoceniona... Dziękuję i doceniam.

79

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Kolega pawel jednakże wspomógł Pigwę przelewem. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

80

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

EDIT: mam dziś wyjątkowo podły dzień, zgodnie z pewną sugestią nie będę się doszukiwać uszczypliwości, chyba że Paweł sam potwierdzi, ze o to mu chodziło.

tymczasem sięgam po piwo...

Ostatnio edytowany przez Azbest (2018-11-18 19:27:56)

81

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Nie chodziło o uszczypliwość. Po prostu chodzi mi o to - jak już ktoś napisał - aby nie doczepił się nikt do tego co się tam znajduje.
Inicjatywę bardzo popieram.
Nawet pisałem z pytaniami bezpośrednio - niestety jednak sprzętu sensownego nie jestem w stanie zapewnić nawet na zapas - mam kontrolery RAID SCSI ale starszego typu a tutaj już troszkę nowsze to jest.

82

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Kumam. Tak jak pisałem w odpowiedzi lemielowi - staram się być ~legalny. Czepiać się już czepiali. W zależności od sytuacji albo reaguje albo nie. Posiadanie własnego serwera daje właśnie taka możliwość, ze po byle 'zgłoszeniu' dane nie przestają być dostępne (o tym tez kiedyś pisałem)

Ostatnio edytowany przez Azbest (2018-11-18 21:41:02)

83

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Przypominam, że zostały już tylko 3 dni, by wesprzeć Pigwa FTP. :) Oczywiście w przypadku Patreon i Patronite nie ma limitu czasowego.

Za wszystkie dotychczasowe wpłaty serdecznie dziękujemy! <3

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

84

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Dorzuciłem jeszcze co nieco.

85

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Z dumą możemy obwieścić, że zbiórka zakończyła się sukcesem i pozwoliła na zakup potrzebnego sprzętu. :) Ilość środków przesłanych przez wpłacających na konto bankowe i na PayPal wyniosła 2467,22 PLN. Bardzo dziękujemy!

Oto lista darczyńców:

RJ1307, Pancio, AdamK, ZuluGula, Duddie, Stryker, damanloox, MWK, Jer, Krótki, Kaibro N, Szeryf, mpolak, Voy, Seban, micromax, Eagle, pawel, Mark Fechtner, ggn, JAC!, Simius, ucroBee, tf_hh, Rocky, Grzybson, Lee Barnes, slx, takron27, ilr, Jarob, youxia, ccwrc, Lucy, MotionRide, Kabal, Habba Babba, Różyk, pawel, Telthaur i Pasiu.

Jeden wpłacający prosił o zachowanie anonimowości.

Azbest kupił już docelowy sprzęt. Zebrane środki w znacznej mierze pozwoliły pokryć poniesione koszty. A są nimi:

- macierz QNAP TVS-673e-8GB - 2890 PLN,
- M2 cache 2x120GB - 290 PLN.

Łącznie 3180 PLN.

Pozostało dołożenie pamięci, bo 8 GB pozwala na uruchomienie tylko jednej wirtualnej maszyny (właśnie Pigwy) - to około 450-550 PLN. Dyski twarde to na razie nie problem, gdyż mamy obecnie 4x4 TB w RAID5, co przekłada się na dostępnych ok. 9-10 TB. W związku z tym pojawi się na dniach temat dotyczący darowizn w postaci dysków; ostatni zgłosił się Willy i z nim będziemy się bezpośrednio kontaktować. Prosimy, aby skontaktowały się z nami pozostałe osoby, które przekazywały sprzęt. Mamy kilka rzeczy do ustalenia. :)

Na nowy sprzęt powoli i sukcesywnie przenoszone są dane i usługi. W pierwszej kolejności będą to strony www, później ftp, a na końcu poczta. Mieliśmy nadzieję zakończyć proces do końca roku, ale niestety to się nie udało... Powinniśmy się uporać ze wszystkim do 7. stycznia, o czym damy Wam znać.

Serdecznie też dziękujemy darczyńcom z Patronite i Patreon. Wasze wpłaty odciążą nas od kosztów związanych z kupnem i rozbudową serwera, a w dalszej perspektywie umożliwią sfinansowanie lepszego łącza.

Zbiórka się skończyła, ale jeśli ktoś chciałby z nami wypić wirtualne piwo, przeznaczając comiesięczną niewielką wpłatę na Patronite czy Patreon, serdecznie do tego zachęcamy. Będzie nam niezmiernie miło. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2019-01-01 21:51:32)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

86

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Ludzie (oprócz wymienionych wyżej przez voya), dołóżcie się jeszcze po parę złotych coby Azbest nie musiał tych siedmiu stów dokładać ze swoich...

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

87

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Czy na powyzszej liscie sa ludzie wplacajacy przez Patronite?

88

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

poszlo.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

89

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@uicr0Bee,@pancio.net: dzięki wielkie! za chęci i czyny! :)
@lewiS: nie, to lista jednorazowych darczyńców. do wspierających przez patronite/patreon będę wysyłał dziś osobną wiadomość z informacjami

90

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Czy numer konta aktualny? chcę dorzucić coś za SIC!+

91

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Pytanie
1) Czy to konto i namiary są dalej aktualne.
2) Jest określona składka na utrzymanie serwerów itp.

ING Bank Śląski S.A.
55 1050 1908 1000 0023 1357 0505
Pigwa FTP

tytuł przelewu: Na koszta utrzymania Pigwy + ksywka lub nazwisko darczyńcy.

Ostatnio edytowany przez jj23 (2021-03-16 14:34:18)

92

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Chyba nikt nie czyta tych postów :(

93

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Bardzo przepraszam za sporą zwłokę w odpowiedzi... Tak, numer konta jest aktualny. :) Nie ma określonej wysokości składki, czyli każdy wpłaca wedle woli.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

94

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Przelew zrobiony, na zdrowie :)

95

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Voy, wpłata z mojego konta jest nagrodą, którą wygrał @Eagle w moim konkursie, ale przekazał ją na Pigwę! :)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

96

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

No i poszło

97

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Przelew darowizny mateoosa polecial!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

98

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Wielkie dzieki! Megaszacun. Bo przeciez mozna bylo wydac na piwo... :)
BTW: Niedlugo upgrade sprzetu - damy znac.

BTW2: Piguła - opiekujesz sie ciagle moim Ram-Cartem? :)

99

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Azbest - namierzony i nawet przez chwilę przy nim dłubałem... na obecną chwilę bez pozytywnych efektów.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim