601

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Ta działa :-) Gratulacje!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

602

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

ZuluGula napisał/a:

Kupilem gre od comodorowca, ale mowil ze dziala na Atari.

Byłeś na festiwalu i kupiłeś od 8-Bit Guy-a?
https://youtu.be/VOeoPPCZEB0
Od 5 minuty widać jego stoisko
A swoją drogą macie tam fajne sprzęty, takie amerykańskie :)

Atari: 65 XE/130XE/800xl/ 1040STF+ megafile 20/ Commodore: VC20/ C16/ C+4/ C64/ C128/ A500/ CD32
Timex: 1000/ 2048,  Schneider: 464/ 6128, JS128, zx81/ zx48/ zx +/ zx +2/zx +3
MSX: Toshiba HX-10/ Philips Vg-8020/ Yashica yc-64/ Mitsubishi ML-F80/ Sakhr AX-170 i AX-230/ SONY HB-75F/ Canon V-20

603

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Tak, bylem w tym roku na VCF MW i kupiłem gre prosto od niego, z autografem. Kolejka do jego stołu byla taka sama jak do mięsnego w PRL ;) . Miał tez działający Commander X16. Byl tam tez LGR i jakis inny youtuber, ktorego nie znam. Mialem okazje troche porozmawiac z chlopakami od FujiNeta - Thomasem i mazzaldem. Z rzeczy ktore mnie zaciekawiły, byl między innymi twórca klona plyty VIC-20 (tez mozna zobaczyc na kanale 8-bit Guy) i byl chlopak z monitorem Atari XC 1411 dedykowanym wizualnie do serii XE. Z innych ciekawostek (dla amerykanow) bylo calkiem spore stoisko ze sprzętem Sinclair, Amstrad i BBC. Ogólnie fajna impreza, ale slyszalem ze wiele osob nadal sie nie pojawilo ze wzgledu na virusa. Ja tez bylem tylko kilka godzin. Troche za malo Atari. Bede sie starał zeby w przyszłym roku wziąć tam swoj wlasny sprzet (np PAL 800XE) i pokazac cos co obecnie robi sie w Polsce na male Atari.

604

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@ZuluGula
Myślę że jak pokażesz im Floba to szczęka im opadnie.

605

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Nie wiem po co.. nie wiem na co.. ale Atari...

Post's attachments

AtariLab.jpg 748.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

606

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

używałem tego laba do pomiarów temperatury piwa (na streamie), tak że poważne zastosowanie zestawu laboratoryjnego generalnie jest ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

607

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Pin, po zabiegu :P

608

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Tylko daje cynk ze wkrótce na ebay pojawi sie 815
https://atariage.com/forums/topic/32544 … ebay-soon/

Ustawcie sobie w powiadomieniach i szykujcie organy.

609

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

A mówią że toms to brzydki klocek/cegła.
A tu cyk, jaka piękna maszyna.
Cena też widzę że była kiedyś całkiem męska.

610

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Nabijam posty :P

Za 400pln sprężynkowa, zakupiłem klawiaturę, jest też zestaw od Drygol-a sprężynek.

Aż boję się o nowe 130xe :)

611

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

To ta wczorajsza licytacja? a ja się złapałem za głowę widząc cenę 400zł :D

612

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Chodzi o spreżynkową na jednowarstwowej membranie?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

613

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

lopez napisał/a:

To ta wczorajsza licytacja? a ja się złapałem za głowę widząc cenę 400zł :D

Tak a pokaz jakaś inna aukcje z tata klawiatura ?

614

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Link do aukcji?

615

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/atari … klawiatura

A cena naprawdę kosmos, nawet jak za klawiaturę na sprężynkach ;-)
Odpuściłem obserwowanie przy 150 zł, bo kupiłem taką na Allegro w grudniu 2019 za 75 zł.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-10-18 16:16:18)

616

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Ja za 50pln; ale teraz inflacja.
Nie działa mi jeden klawisz i to nie kwestia sprężynek.

Cena normalna, jeśli ma ktoś linka gdzie można taniej kupić, poproszę :)
p.s.
Nawet nie wiem z kim się tam strzelałem, ale było całkiem "męsko".

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-10-19 02:59:37)

617

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Inflacja kilkaset procent po 2 latach? No nieźle ;-)
Cena 400PLN za klawiaturę nie jest normalna, bardziej z gatunku: dwóch ją bardzo chciało i się uparło :P
Argument "znajdź mi taniej" jest dyżurny, ale dość kiepski.
Wiadomo, że tego się nie produkuje i często po prostu cierpliwość popłaca kupić w normalnej cenie ;-)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-10-19 09:37:02)

618

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

z tą cierpliwością bym nie przesadzał. poluje na górną obudowę do st już kilka lat

.

619

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Obudowy górne luzem to rzadkość, fakt. Czasem prościej kupić cały komputer i sprzedać potem bez lub na części.

620

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

też tak myślałem ale rozwalać nastepne unikalne sztuki ? słabo

.

621

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Jacques napisał/a:

Obudowy górne luzem to rzadkość, fakt. Czasem prościej kupić cały komputer i sprzedać potem bez lub na części.

Jak widzę na aukcjach rozłożony na części komputer, sprzedawane każda w osobnej aukcji to mnie szlag trafia. Normalnie to by całość sprzedał za kilka stów ale w częściach jak się zsumuje to wychodzi ponad tysiąc zł, naiwny. I jeszcze alledrogolokalnie które ci podbije cenę w ostatnich sekundach, na każdej z aukcji... paranoja.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

622

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

A nie wiem, ja tak nigdy nie sprzedawałem. Tutaj bardziej chodziło o pozyskanie górnej obudowy ;-)
Rozkładanie sprawnego komputera i sprzedaż na części to faktycznie grube przegięcie, już lepiej sprzedać po prostu bez górnej obudowy.

Niezłą patologią Allegro Lokalnie jest także kwota wyjściowa. Jeśli sprzedający ustawi 49 zł i nikt jeszcze nie zalicytuje, to pierwszy oferent i tak musi przebić ją i dać co najmniej 50 zł. WTF?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-10-20 08:56:13)

623

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@pablozp Mi się trafił trzaśnięty w transporcie STE. Grey załatwił mi z zagranicy samą górną obudowę, ale strasznie żółta i oskrobana (lepsze to niż nic) aczkolwiek znalazłem na allegro angielskiego 520 STfm w ładnym stanie za 600 zł, to sobie go kupiłem. Obudowy i klawiatury przełożę a wierzę, że za jakiś czas pewnie uda się sprzedać takiego składaka z kiepską obudową, więc jeżeli masz cokolwiek nawet klejonego, to myślę, że możesz spokojnie przełożyć i uda Ci się sprzedać.

624

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

No to kilka zdjęć z mojej zdobyczy w zeszłym tygodniu.
Niestety tanio nie było, gdyż nie mam szczęścia znajdować takich rzeczy na elektro-złomie.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2021-10-23 17:39:35)

625

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Terminal 3000! Zazdro, gratuluję!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.