926

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Sądzę że określenie Turbo Rapier 7500 pochodną czy mutacją "Dolnośląskiego" Turbo 2000 jest jak najbardziej prawidłowe. Softu dla tego systemu powstało wiele wersji, wszystko zgromadził Voy i udostępnił tutaj: Turbo Rapider 7500.

Prawdę mówiąc nie porównywałem formatów zapisów wszystkich tych systemów, jednak na ucho brzmią podobnie, ich loadery też zachowują się podobnie... i wyglądają też czasami podobnie. Próbowałem dojść który z tych systemów był pierwszy, tzn. z którego ewoluował Turbo Rapider 7500, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, pytałem o Krzysztofa Polaka również na AoL, o tutaj... Krzysztof Polak, Rapider, MoNaMik. Ale nie pojawiła się żadna sensowna odpowiedź. Chciałem mieć pewność że pierwowzorem dla Rapider-7500 był właśnie Speed Tape autorstwa Krzysztofa Polaka. Niestety co do tego nie mam żadnej pewności, jedynie daty umieszczone w programach mogą sugerować że Rapider-7500 wyewoluował ze Speed Tape. Wszystko oczywiście działo się na terenie Wrocławia.

927

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Dziękuję Ci. Dodam nowy typ konwersji pod plugin "Lower Silesian Turbo 2000".

928

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Super! Dzięki WIELKIE! :D

929

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Pewnie ten dump już był, ale korzystając z tego, że podłączyłem Atari spróbowałem uruchomić Simple Cart Dumpera i zgrałem mój kartridż KSO 2T12. Zawiesza się z emulatorem. Nie porównywałem z plikami, które mam do tej pory... wrzucam do sprawdzenia.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-09-19 14:24:50)

Post's attachments

KSO2T12.DUMP.BIN 8 kb, liczba pobrań: 12 (od 2022-09-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

930

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Ładowarki binarne Turbo Rapider 7500 są zabawne.

Jedna wersja (nie od Palmasoft) wykonuje instrukcję KIL, zawieszając komputer.

Wersja Palmasoft nie zatrzymuje silnika, gdy odczytuje segment INIT. To oczywiście znaczne ograniczenie. Ale wydaje się, że jest to ograniczenie rodzime tego systemu turbo. Wypróbuję różne wersje i wybiorę najlepszą.

931

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

baktraaa napisał/a:

Jedna wersja (nie od Palmasoft) wykonuje instrukcję KIL, zawieszając komputer.

Ja też się na to nadziałem, ale potem zorientowałem się że to KIL jest celowe, tzn. to jest zamiennik "JMP *", i ta instrukcja jest wykonywana gdy coś loaderowi się nie podoba (CRC, czy nie wyjdzie mu jakaś inna operacja, np.  długości impulsów są poza dopuszczalnymi normami).

Użycie KIL pozwoliło autorowi loadera zaoszczędzić 2 bajty, a on chyba walczył tam o każdy bajt.

Ostatnio edytowany przez seban (2022-09-19 18:46:44)

932

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

QTZ napisał/a:

Atari spróbowałem uruchomić Simple Cart Dumpera i zgrałem mój kartridż KSO 2T12. Zawiesza się z emulatorem. Nie porównywałem z plikami, które mam do tej pory... wrzucam do sprawdzenia.

Wszystko w jak najlepszym porządku. Nic się nie zwiesza, tylko czeka na odłączenie carta, normalnie robił to układ czasowy zawarty w carcie, ale pod emulatorem trzeba wysunąć cart za pomocą menu (przestawiając wcześniej opcje aby emulator nie robił reset po wyjęciu carta) ... wtedy pętla oczekiwania z napisem "Czekaj...." zostanie zakończona i cart zostanie uruchomiony.

Drugi sposób to prosty patch w kodzie aby cart sam się wyłączał poprzez wyzwolenie sygnału ~CCTL (dostęp do dowolnej komórki pamięci z zakresu $D500...$D5FF).

Dzięki temu że zrobiłeś ten dump mamy pewność ze zawartość carta który znajdował się w tym poście: Turbo 2000 Copy, została poprawnie zgrana. Dzięki możliwości porównania Twojego pliku z tamtym mamy 100% pewność że zawartość jest poprawnie zarchiwizowana!

Dodaję do załącznika archium zawierające pliki:

KSO2T12_QTZ.bin
KSO2T12_QTZ.CCTL_patch.bin

gdzie "KSO2T12_QTZ.bin" to zawartość pamięci EPROM z  Twojego carta identyczna z tą do której podlinkowałem wyżej, suma SHA256 pliku:

2821fec46fb1caf4ad75f0f2f5905987671df0d5d18c7f9d098d95a23ae7154b  KSO2T12_QTZ.bin

Natomiast plik "KSO2T12_QTZ.CCTL_patch.bin" to wersja z poprawką która potrafi się sama wyłączyć (nie trzeba robić miąchów z odłączaniem carta z emu), wystarczy wybrać typ carta:

Blizzard 4kB Cartridge w przypadku Atari800:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=9663&download=0

I tak samo Blizzard 4K w przypadku Altirra:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=9664&download=0

Także jeszcze raz dzięki za dump! dzięki temu można się upewnić że mamy właściwie zrzucone obrazy. Weryfikacja z dwóch źródeł to jest to czego potrzebujemy.

Ostatnio edytowany przez seban (2022-09-19 19:54:09)

Post's attachments

blizzard_4k_altirra.png 14.34 kb, liczba pobrań: 1 (od 2022-09-19) 

blizzard_4k_atari800.png 15.68 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

KSO2T12_QTZ.zip 5.64 kb, liczba pobrań: 14 (od 2022-09-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

933

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Dzięki za sprawdzenie, opis i modyfikację :) Cieszę się że się przydało i mi się też zmodyfikowana wersja przyda :)

934

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Piguła/Shpoon napisał/a:

dorzucam drugą stronę zestawu 18 firmy Empex z Łodzi (strone B)

W ramach porządków na dysku i z kronikarskiego obowiązku, trzy z plików .xex z tej kasety są skatalogowane w bazie TOSEC (wyszukane po MD5):

04_Counter_Measure.xex = CounterMeasure (1982)(Atari)(US)[h Glenn][a][5200].xex
10_Destiny.xex = Destiny - The Cruiser (1983)(Adventure International)(US)(proto).xex
14_Et_Phone_Home.xex = E.T. Phone Home! (1983)(Atari)(US)[a].xex

Jeden .xex jest identyczny (MD5) z moim dumpem z pewnej dyskietki, którą mam z allegro (zwykła składanka domowo/giełdowa):

13_Druid.xex

Co ciekawe, pozostałych plików .xex nie ma w bazie atarionline.pl (porównywane MD5 z najnowsza paczką aol jaką mam ściągniętą na dysk). Pewnie te tytuły są, ale nie te konkretne wersje.
--
tchoovay

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-10-16 08:00:37)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

935

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Za ciosem, jeszcze strona A tej samej kasety (http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 09#p296709). Tutaj więcej plików była już skatalogowana w bazie TOSEC (wyszukane po MD5):

01_Yogi_Bear.xex = Yogi Bear and Friends in The Greed Monster (1990)(Hi-Tec Software)(GB)[cr Bloody Coders].xex
02_Bewerace.xex = Bewesoft's Race (19xx)(ABBUC)(DE)(en).xex
03_Cavernia.xex = Cavernia (1990)(Zeppelin Games)(GB)[cr Burton Bandit][h Bloody Coders][t].xex
04_Zero_War.xex = Zero War (1990)(Harlequin Software)(GB)[cr Burton Bandit].xex
05_Stack_Up.xex = Stack Up (1991)(Zeppelin Games)(GB)[cr Burton Bandit][a].xex
06_The_Demo2.xex = Demo II, The (19xx)(Gatekeeper)(nl).xex

08_Hawk_Quest_1.xex = Hawkquest - Part I - Xavier (19xx)(-).xex

10_Hawk_Quest_3.xex = Hawkquest - Part III - Ancoona (19xx)(-).xex

13_Clash_Of_Kings.xex = Clash of Kings, The (1985)(ANALOG Computing)(US).xex

Jak ktoś kontrybuuje do TOSEC, to pozostałe można zgłosić. Jedna z nich:

07_Time_To_Enjoy.xex

jest w bazie atarionline, a cztery pozostałe wersje tych tytułów:

09_Hawk_Quest_2.xex
11_Hawk_Quest_4.xex
12_Citadel_Warrior.xex
14_Cloudburg.xex

brak również w aol. Kto uzupełni?
--
tchoovay :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

936

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Na AOL są dwie bazy gier, jedna w konwencji TOSEC, druga to baza Kaza.
Najlepiej podesłać pliki mailem Kazowi to uzupełni.

937

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

wrócę na chwilę do tego postu: Turbo Copy 3/4, a dokładniej chodzi mi o osobę podpisującą się "*EMEK", w tym poście była mowa o Turbo Copy 3/4, w wątku toczyła się również rozmowa o Universal Copy, również autorstwa *EMEK:

http://seban.pigwa.net/aa/copiers/turbo_copier_34.png   http://seban.pigwa.net/aa/copiers/unicopy.png

... prawdę mówiąc nie skojarzyłem tego wcześniej, ale na stronie JER-a, w sekcji O MNIE, możemy przeczytać:

JER napisał/a:

Pewex sprzedawał coraz więcej komputerów, pojawiła się seria ST, a także 130XE i 65XE, drukarki 1029, w końcu XE System, modem XMM301 i 80-kolumnowy interfejs XEP-80. Było dużo pracy, pojawili się nowi koledzy: Wojtek Grudziński i Piotrek Żemek (*EMEK), który na zdjęciu "walczy" z płytą 1040 ST.

I teraz zastawiam się czy Piotr Żemek to faktycznie *EMEK i autor tychże programów? Czy też czysta zbieżność pseudonimów?

Ostatnio edytowany przez seban (2022-11-10 14:20:56)

938

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

A to by nawet pasowało - brak "Ż" w standardowym zestawie znaków, stąd *

Sikor umarł...

939

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Miałem chwilę wolnego czasu i udało mi się namierzyć we własnych pudłach kolejne dwie kasety w normalu. Nie zachowały się niestety żadne wkładki z tytułami, więc jest mi ciężko określić czy są to kompilacje pirackiego studia Empex z Łodzi, czy też własne składanki.... Na jednej kasecie wersja Montezumy opisana jako #2 z 255 życiami, a na drugiej gra Pitfall #2 z fajnym loaderem ze znikającymi kropkami w miarę ładowania gry. Tym razem same pliki CAS + hex'y z konwersji... pliki XEX dorzucę trochę później, bo nie miałem już czasu przerzucać tego do pliku ATR.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2022-11-13 12:51:45)

Post's attachments

Zestaw 016 - Normal.zip 170.39 kb, liczba pobrań: 13 (od 2022-11-13) 

zestaw normal 15.zip 214.13 kb, liczba pobrań: 14 (od 2022-11-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

940

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Hej!

Dawno nie pisałem w tym wątku, ale w końcu coś się ruszyło i walczą dalej... co prawda nie będzie to dziś wpis z cyku "z kolekcji uircr0Bee", a tym razem będzie dotyczył tego co znalazłem w magnetofonie Yolk-a. Jakiś czas temu Yolk poprosił o identyfikację turbo w magnetofonie który posiadał, jego pytanie padło w tym wątku: Prośba o identyfikację Turbo w magnetofonie", a ja podąrząjac drogą rutynową oczywiście wypaliłem (sądząc po ilości i rozmieszczeniu elementów) że jest to kolejny klon czeskiego turbo 2000, zastanawiała mnie co prawda pr-ka na płytce, ale reszta się zgadzała i mogło by to być kolejne wcielenie czeskiego turbo 2000 i sprawa pewnie nie została by dokładniej zbadana, gdyby nie to że Yolk nie mógł doprowadzić tego magnetu do działania... zaproponował że wyśle go do mnie i że będę mógł się temu przyjrzeć... i chwała mu za to iż to uczynił bowiem okazało się że to turbo w jego magnetofonie nie jest żadnym klonem czeskiego Turbo 2000... a dość specyficzną wersją Turbo Blizzard, piszę specyficzną ponieważ nie widziałem wcześniej takiej wersji... może na początek wkleję zdjęcia PCB:

http://seban.pigwa.net/Yolk/blizzard_uA741/photos/blz741_pcb_top.jpg
^^^ górna warstwa PCB, oczywiście napisy ze scalaków starte, jednak można się od razu domyślić że 8-nóżkowy scalak to zapewne uA741, a 14-nóżkowy scalak to komplet czterech dwu-wejściowych bramek NAND z których zbudowano multiplekser pozwalający przełączać tryb pracy interface z normal na turbo.

http://seban.pigwa.net/Yolk/blizzard_uA741/photos/blz741_pcb_bot.jpg
^^^ tutaj widzimy spód płytki drukowanej, na podstawie własnie tego układu ścieżek można było przystąpić do odtworzenia schematu tego co znajduje się na płytce.

Początkowo, jak pisałem już wcześniej sądziłem ze jest to kolejny klon czeskiego turbo 2000, jednak tym razem podczas odtwarzania schematu okazało się że niewiele z czeskim turbo 2000 ma ten układ wspólnego, ale aby nie przedłużać wkleję po prostu schemat tego co udało się przerysować ze wzoru ścieżek na płytce:

http://seban.pigwa.net/Yolk/blizzard_uA741/sch/blizzard_ua741.png
^^^ otwórz obraz w nowej karcie aby uzyskać większą rozdzielczość, lub pobierz wersję wektorową, o tutaj: Blizzard uA741 version (plik w formacie PDF).

Przyznam że początkowo się zdziwiłem gdy zobaczyłem co narysowałem i nie dawało mi to spokoju, bo jak się okazało jest to dość "uproszczona" wersja układu który miałby realizować funkcjonalność interfejsu dla Blizzard Turbo, i zastanawiałem się czy aby na pewno ma prawo ona poprawnie działać, bowiem brakowało w niej stopnia wejściowego który zapewniłby dość duże wzmocnienie sygnału, więc zacząłem również analizować dokładniej płytkę magnetofonu. Bardzo szybko okazało się że płytka jest zmodyfikowana w taki sposób, aby dostosować już istniejący na płycie magnetofonu wstępny wzmacniacz i ogranicznik sygnału do wymogów jakie stawia torowi odczytu Blizzard Turbo, zmodyfikowano więc obwód ogranicznika, (zmodyfikowano pętlę sprzężenia zwrotnego), zwiększono wzmocnienie przedwzmacniacza, usunięto większość kondensatorów odcinających wyższe częstotliwości, zwiększono jeden z kondensatorów separujących sekcje przedwzmacniacza z ogranicznikiem. Listę zmian i modyfikacji umieściłem na schemacie powyżej. Bazowałem na schemacie magnetofonu XC12 narysowanym przez Jer-a (Jerzego Sobolę). Aktualna wersja schematu znajduje się na jego stronie www (schemat XC12).

Jak zatem widać czasami zdarzają się perełki w różnych magnetofonach, ta wersja w/g nadruku na PCB powstała w '91 roku i jest sygnowana przez Megasoft (ktoś kojarzy może tę nazwę? skąd pochodzili, etc?). Także dzięki uprzejmości Yolka, udało się zarchiwizować kolejną mutację/wersję Blizzard Turbo.

Testowałem ten interface za pomocą plików wygenerowanych przez Turgen-a od Baktra, po uruchomieniu magnetofonu i przywróceniu go do działania, udawało się bez najmniejszego problemu wczytać pliki zapisane w formacie Blizzard. Jedyne co zauważyłem to że ten interface nie lubi kaset nagranych z poziomem 0dB, idealne warunki dla niego to kasety zapisane z poziomem -3dB lub mniej, zresztą z podobnym poziomem nagrywa również ten magnetofon.

Zatem kończę już ten wpis nie przedłużając zbytnio i nie zanudzając was kompletnie :)

ps1) @piguła: dzięki za kolejne dumpy!

941

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Ty Seban chyba sam wymyślasz te co-raz-to-nowe warianty ;) Jak trafi się coś co już wcześniej opisałeś, to sam to modyfikujesz i chwalisz się nowym "odkryciem" =;-)))))))

A serio, jak zwykle kawał dobrej roboty i uszczęśliwiony właściciel.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

942

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Seban profesjonalna robota i świetnie się czyta Twoje posty.

Znalazłem w Allegro Archiwum aukcje z Cartridge Turbo Blizzard Megasoft 91

https://archiwum.allegro.pl/oferta/atar … 77700.html

https://a.allegroimg.com/s1024/0c0058/8 … 39a74586be

https://a.allegroimg.com/s1024/0ce0f7/1 … 28aee26f01

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

943

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Grzegorz,

Dzięki za linki i fotki, dzięki Twoim wykopaliskom wiadomo chociaż że na takim carcie był standardowy i typowy soft dla Blizzarda, dobrze że wiedzieć że nie trzeba poszukiwać kolejnego "artefaktu z przeszłości", jeden problem mniej na głowie :D

A dla zobrazowania jak wygląda ładowanie przykładowej gry z magnetofonu Yolk-a... z użyciem podobnego softu jaki znajdował się na carcie "Blizzard Megasoft", wrzucam to video: (zgrane z realnego sprzętu, w roli głownej magnet Yolka, jeden z cartów od uicr0Bee-iego oraz kaseta nagrana z pomocą Turgena od Baktra):

944

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Ponieważ totalnie przypadkowo wypatrzyłem na FB u jednej osoby z Łodzi znajomą okładkę wśród jego zbiorów.
To dorzucam na ten moment pliki XEX zestawu 14 łódzkiego studia komputerowego Empex.

I kilka słów wyjaśnienia:
Na kasecie ze strony A, na ten moment nie jestem w stanie odczytać programu Historia cz.3
Będzie to już ostatnia brakująca część tego programu w zbiorach na sąsiedniej stronie.
Oczywiście jest wersja ATR która ma wszystkie części tego programu i do poprawnego działania wymaga Basica.
Zawartość plików jest zabezpieczona przed listowaniem. Ja dorzuciłem tutaj do folderu wylistowany program jako plik txt.
Ktoś w Empexie użył kompilatora Basica i dodatkowo przerobił lekko poszczególne części, tak aby zawierały pierwszy ekran (wybór poszczególnych części został albo ominięty w kodzie, lub usunięty). W ten sposób powstało 9 osobnych programów.
Jak znajdę chwilę, to może złoże sam tą trzecią część w oparciu o pliki w basicu.
Na stronie B - brakuje programu Evolution - nad nim jeszcze popracuję - chociaż wersja XEX jest już w sieci.
Ostatnim problemem jest gra Karateka. Jest to wersja działająca na stockowym Atari z 64KB - niestety o ile sam tytuł wczytuje mi się z pliku HEX to już XEX nie jestem w stanie z tego zrobić, ponieważ program jest na 100% ucięty i nie posiada wszystkich etapów (sytuacja podobna jak w Eidolon). Daje się go kopiować za pomocą narzędzia um-dysk z odwróconą fazą... ale po ostatnim bloku następuję ładowanie dalszej części, której nie ma i plik jest niepoprawnie zamykany na dysku (próba naprawy szperaczem dyskowym nic nie daje). Dlatego dorzuciłem pełną wersję jako CAS karateki ale dla 128KB.

ps. dorzucam zrobioną 3 wersję programu historia.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2023-03-05 13:00:36)

Post's attachments

03 Historia czesc 3 - odbezpieczona.zip 10.43 kb, liczba pobrań: 6 (od 2023-03-04) 

Empex Zestaw 14.zip 583.75 kb, liczba pobrań: 7 (od 2023-03-04) 

Historia3.xex 28.45 kb, liczba pobrań: 4 (od 2023-03-05) 

Zestaw14.pdf 366.03 kb, liczba pobrań: 12 (od 2023-03-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

945

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Te pliki HIS#.XEX wyglądają na nieskompilowane - uruchom i naciśnij Control+3 - jesteśmy w Basic-u.
Spróbuję z debugera ustawić: POKE 65,3:POKE 566,146:POKE 9,0 (dawno nie korzystałem i muszę sobie przypomnieć...)
Po wpisaniu:
e 41 3
e 236 92
e 9 0
działa Break i Reset, ale jeszcze nie da się nic zrobić - Control+3 daje:
ERROR-   136 AT LINE 32500
w tej linii prawdopodobnie jest zabezpieczenie,
do którego skok prawdopodobnie jest w binarnej części xex-a.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2023-03-05 13:05:49)

946

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

QTZ - tak one nie były kompilowane - a przerabiane na postać binarną narzędziem dla programów napisanych w basicu. Dzięki czemu szybkość działania jest taka sama. Miałem chwilę i przerobiłem czołówkę oraz sam plik części 3. A następnie scaliłem to w jeden plik i  wydziergałem plik binarny.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

947

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Zmieniłem 2x f47e -> ffff w pliku xex i w połączeniu z powyższymi komendami z debugera wylistowałem program ;-)
Niestety H: w Altirrze nie działa, spróbuję w Atari800WinPLus...

948

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

QTZ napisał/a:

Niestety H: w Altirrze nie działa, spróbuję w Atari800WinPLus...

Milordzie, SYSTEM=>Configure system=>=>Peripherals=>Devices=>add=>High Level Emulation=>Host Device H
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=10333

Post's attachments

altirra_host.png 15.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

949

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

Nie działa z tym Basic-iem uruchomionym z xex-a, chyba, że coś jeszcze trzeba zrobić?

950

Odp: Turbo Tapes, Carts & Hardware - z kolekcji uicr0bee i nie tylko :]

No, z tego co wiem - samo H wymaga DOSa, ale mogę się mylić. Odpal dowolnego atr-a, a z H dogrywaj wtedy co chcesz.

Sikor umarł...