76

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Atari-User napisał/a:

Miejsca więcej, ale i eksponatów więcej.

Kurcze, no muszę jakoś wszystko poukładać i być :)

77

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

To szybka piłka: jutro 18:00 czy 01.09 18:00? (spotkanie może być wcześniej, sztab od 18-tej)?

Sikor umarł...

78

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

I jestem w przysłowiowej dupie, bo dzisiaj nie powiem.

79

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

1.09

jutro jest sztab przy placu konstytucji

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

80

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Cyprian napisał/a:

jutro jest sztab przy placu konstytucji

Widać, dla wybranych - jakoś nie widzę infa o nim.
Ok, mi 01.09 pasuje.

Sikor umarł...

81

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

To w takim razie też nastawiam się na 1.09, bo o jutrze nic nie powiem..... auto się posypało i czekam na odzew mechanika, czy znajdzie godzinkę przed weekendem.

Chyba że info na ostatnią chwilę wchodzi w rachubę, to dam znać jutro o jutrze :D

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-08-24 19:41:25)

82

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Sikor napisał/a:
Cyprian napisał/a:

jutro jest sztab przy placu konstytucji

Widać, dla wybranych - jakoś nie widzę infa o nim.
Ok, mi 01.09 pasuje.

A tak ten tego, jutro to nie jest 1.09.2023. ;) (mogę mieć inny kalendarz?).
Miejscówka sprawdzona na sztaby, był już tam sztab. Drink wychodzi 10pln w super miejscu, bardzo blisko centrum, metra itd.
Gzynio to ogłasza :)

83

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Sikor napisał/a:
Cyprian napisał/a:

jutro jest sztab przy placu konstytucji

Widać, dla wybranych - jakoś nie widzę infa o nim.
Ok, mi 01.09 pasuje.

chodziło mi o ten sam sztab, tylko dni mi się pomieszały

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

84

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Cyprian napisał/a:

chodziło mi o ten sam sztab, tylko dni mi się pomieszały

??? To teraz ja nie rozumiem o jaki chodzi. Gzynio dał info o sztabie na 01.09, więc rozumiem, że na Grójeckiej w OKU się nie spotykamy wogle?
@Zgr: zadzwoń do mnie jakoś, jak będziesz miał czas już.

Sikor umarł...

85

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Panie i Panowie

1.09 to ja już niestety muszę zwijać ten majdan, a że jak widać jest tego dużo, to już raczej oglądania i zabawy w tym dniu na wystawie nie będzie.
Oczywiście, sztabik możecie sobie zorganizować, ale wolałbym żeby taki sztabik odbył się po zwiedzaniu mojej wystawy,
Tak że bardzo zapraszam  do 31.08
I przy okazji, na wystawie i takie eksponaty też są.

1


1

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2023-08-25 00:03:14)

86

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Szanowne Panie
Szanowni Panowie
Forumowicze

Tu Markiz Retro-Akcja  :)
Z radością chciałbym zakomunikować, że od czwartku 9.05.2024 startuje kolejna moja wystawa z retro komputerami i konsolami.
Do obejrzenia będzie bardzo dużo fajnych komputerów, a ich część będzie uruchomiona dla przybyłych gości.
Będzie oczywiście, jak z resztą co roku retro kącik, z uruchomionymi wieloma konsolami, do pogrania sobie w ulubione gry.
Uruchomione będą między innymi takie konsole jak:
Atari Jaguar, Sega Saturn, Sega Dreamcast, Nintendo 64 wersja Pikatchu i kilka jeszcze innych.
Konsole będą podłączane  rotacyjnie, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Serdecznie zapraszam grupami, z dziećmi, bo naprawdę można będzie na wystawie miło spędzić nawet kilka godzin.
Ja będę obecny każdego dnia, gotowy do pogawędki na tematy związane z retro sprzętem.
Mile widziana jest pomoc i różne sugestie, pozwalające uatrakcyjnić wystawę i namówić do odwiedzenia. jak największą  ilość osób.

Możliwe że wystawa będzie trwała parę miesięcy, a możliwe jest również, że będzie to już atrakcja na stałę.
Wystawa znajduje się w przejściu podziemnym pod Al. Niepodległości, od strony pól  mokotowskich.
W miejscu gdzie znajduje się warszawskie muzeum  komputerów i gier.
Dokładnie pawilon 18 przy wejściu i wyjściu na przystanek tramwajowy.

Moja wystawa będzie jakby rozszerzeniem działalności muzeum z wystawą dużej ilości retro komputerów.

O dalszych szczegółach będę informował na bieżąco.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia

Poniżej kilka fotek z przygotowań do otwarcia wystawy


1

1

1

1

1

1

1

1

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2024-05-07 20:23:01)

87

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Popieram bardzo udostępnianie swoich zbiorów tak, aby również inni mogli się nacieszyć. A nie kiszenie w szafach, żeby tylko mieć.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

88

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, oraz Markiz Retro-Akcja Zapraszają.

Retro-Akcja to jednoosobowa inicjatywa, mająca na celu zainteresowanie jak największej rzeszy ludzi w każdym wieku, do zapoznania się z tematyką szeroko pojętego retro-gamingu, jak również, propagowania wiedzy na temat ponad 30 letnich komputerów i konsol.
Markiz Retro-Akcja to pasjonat, hobbysta, kolekcjoner, oraz organizator wielu wystaw poświęconych retro komputerom.
Od 8.05.2024, wspólnie z Warszawskim Muzeum komputerów i Gier, zaczynamy rozszerzoną formułę prezentacji komputerów i konsol z lat ’80 zeszłego wieku, jak również przekazywania wiedzy o tych urządzeniach.
W dniu otwarcia wystawy 8.05.2024, wstęp jest bezpłatny,
Serdecznie Zapraszamy :)


1


https://www.facebook.com/RetroAkcja/pos … ;ref=notif

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2024-05-07 20:27:28)

89

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Kto nie był u Ciebie, przykładowo  na grójeckiej itp.
-to nigdy nie widział co Ty tam masz..
Naprawdę to powala, wszystko działające itd.
Sprawne.
Szok!

p.s.
Downnfall na Falcon-a już działa ;) To jest hit! A nie gra!
Ściągnij go proszę do końca.

To już dziś, a często tam przejeżdzam .:.

90

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Jak odpalisz tę grę, to Falcon będzie też tam zarządzał :)
*plus ten dźwięk w tej grze ;)

91

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

fajnie było - młody sobie pograł, ja sobie pogadałam
zabawki też fajne - szkoda że żaden z MSX'ów nie był odpalony
może da się coś z tym zrohbić?

przechodze na tumiwisizm

92

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

@AS,,,

Downnfall jest na Falconie i działa
Jak zawsze ogranicza mnie ilość miejsca, ale naprawdę postawiłem tam duuuzo fajnych rzeczy i jest czym oko nacieszyć.

@Candle
Dzięki za odwiedziny
Co do MSX to jest ich kilka i myślę że będę co jakiś czas uruchamiał różne inne komputery i na MSXy też przyjdzie kolej :)

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia ponownie.  :)

93

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

@Atari-User, do kiedy trwa wystawa? Kto jeszcze nie widział Twojej kolekcji, niech to nadrobi, bo jest co oglądać :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już