26

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

miker napisał/a:

za atarke wychodzi niemal jak za a1200 z hdd i kartą turbo,

ile czasu zajmuje upgrade a1200 ? 20 minut ? atarki - dzien-dwa-nawet trzy jak to robuisz po 4-5 h dziennie - a lpiej zrobic dobrze i estetycznie .
robi sie offftopic
ciekawe czy dely mi da bana za cytat ?
ps. miker - człeniu, czepiaj sie tramwaju, po ile sa gale i epromki w pierwszym lepszym sklepie ?  jaki jest koszt sio2ide ? jak koszt zamowienia koszulki, kubk, otwieracza ? ile przy tym pracy ? poza tym wysylka w koszcie upgradu. czytaj uwaznie i wyciagj wnioski i blooozgaj.

poza tym LOTHAREK wroci....jak mi sie ban skonczy..a moze sie juz skonczyl ??

i jeszcze jedno : jakis czas temu - okolo roku temu napisalem:

Kto mi rozszerzy atarke - 1mb, stereo itd.... jakos nie pamietam zebys zaoferowal swoja pomoc chciaiz chcialem  zapalcic - nawet wiecej niz biore ja..poswiecilem wiele czasu zeby sie nauczyc wielu rzeczy..nie chciales mi pomoc, tak wiec powiem ci jedno - o...l sie ! i to na serio !

i jeszce jedno - sloneczka nie mam na allegro..jeszce

Ostatnio edytowany przez alp (2005-08-24 09:32:31)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

27

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

ciekawe czy dely mi da bana za cytat ?

Nie dam, zacytowałeś poprawnie.

poza tym LOTHAREK wroci....jak mi sie ban skonczy

Chyba niedokładnie przeczytałeś regulamin. Polecam zwrócić uwagę na pkt 10.

tak wiec powiem ci jedno - o...l sie ! i to na serio !

Uważaj na słowa, Miker jest bardzo zasłużoną osobą dla Atari i prawym ziomem, nie denerwuje nikogo - czego nie można powiedzieć o Tobie.

PS. Przed "!" i "?" nie stawia się spacji.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

dely napisał/a:

Nie dam, zacytowałeś poprawnie.

ufff. udalo mi sie. chyba wreszcie zalapalem.. :-)

a tak serio - miker jest jedyna osoba ktora zawsze po mojej wypowiedzi dodaje cos uszczypliwego. Dostal upomnienie od Delaya ?

kiedys czytalem artykul napisany przez Vasca do ...Top secretu (chyab tsa ?? ) o tym jak scena atarowska wypelniona jest zyczliwymi ludzmi. Piekne slowa. nie znam was wszystkich prywatnie, ale sadze ze przy blizszym poznaniu zyskuje :-)

pozdrowiania dla mikera, candla, draco.i calek obroooszonej reszty. :-) skonczmy sie ucierac na slowa, bo szkoda zycia na utarczki i obrazanie sie. z mojej strony wielkei SORRRY . mam nadzieje ze sie wszytsko pouklada normalnie.

moze sie kiedys odwaze przyjechac na chwasta.

na razie bede robil to co robie i lubie - handlowal  tuningowanymi atarkami i bawil sie lutownica...i twardo stawal po stronie myide :-)

na pochybel władzy :-)

Ostatnio edytowany przez alp (2005-08-24 12:37:40)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

29

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

alp napisał/a:

Dostal upomnienie od Delaya

No od Delaya to napewno nie ;)

30

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

uwazaj, bo widze ze sie nie stosujesz do zasad ogolnie przyjetych tyczacych sie elektronicznego zapisu ;)
co wiecej - nie zastosowales sie do uwagi przedstawiciela wladzy, czyli dely-ego, stawiajac spacje przed '?'.
co wiecej - o zgrozo ;) - postawiles spacje przed '.'

szykuj sie na kolejnego bana - a juz szczegolnie po ostatniej linijce twojej wypowiedzi :D

ps. wiem, wiem, ze piszac wladza nie miales na mysli ,,kierownika'' :)

btw. post ten jest odpowidzia dla: alp-inisty - a tu mi sie elkabato wcisnal ;)

dely napisał/a:

Polecam zwrócić uwagę na pkt 10.

tylko nie mow ze skasowales!! jak dejet swego czasu, przez co sie ,,nieco'' watki porozjezdzaly...
nie lepiej skazywac pierwotne konto delikwenta na wieczna ban(an)icje?

edited: ok. pytania nie bylo - wateki jak http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3219 rozwialy
moje watpliwosci...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-08-24 13:11:17)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

alp napisał/a:

i twardo stawal po stronie myide :-)

Bo, jak sam przyznaleś dwa posty wyżej, a co ci już napisałem na początku, nie znając się na tego typu urządzeniach nie masz pojęcia, jakie to jest badziewie.

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Draco musisz spojrzeć na myide z perspektywy osób mieszkających poza Polską i Niemcami (gdzie Duddy eksportuje KMK), tam ludzie nie mają żadnej innej alternatywy na posiadanie hdd przy małym Atari (no może jest black box ale jego cenna to już istny kosmos).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

33

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

No, po pierwsze, mają SIO2IDE. Na AtariAge widać, że już ktoś tam to sobie złożył. A co do interfejsu z transmisją równoległą, ci "mieszkający poza Polską i Niemcami" nie mają alternatywy, bo - tak mi wygląda - najwyraźniej niczego lepszego opracować nie umieją.

Wystarczy zresztą rzucić okiem na tematy poruszane na comp.sys.atari.8bit, oraz większą część wątków na AtariAge, żeby się przekonać, iż mimo że komputer ma blisko 30 lat, jego posiadacze i "miłośnicy" w przeważającej części nie mają o jego konstrukcji bladego pojęcia; po MyIDE sądząc, autor myśli, że jest to coś w rodzaju ZX Spectrum, gdzie podobne rozwiązania są na porządku dziennym, jak to było widać na Foreverze.

Narzekacie, że KMK/JŻ IDE jest "drogie", chociaż, jak mówię, niejeden za stację dysków zapłacił dwa razy tyle. Ale tego typu rozwiązanie - to znaczy "nowe urządzenie" zapewniające dodatkowo 16-bitowy odczyt i zapis - jest rozwiązaniem jedynie przyzwoitym. Jeśli ktoś zrobi to samo np. dwa razy taniej, jeśli chodzi o koszty tzw. własne, osobiście postawię mu ramkę "Zywca" i pochylę czoła w uznaniu zasług.

Nic natomiast nie skłoni mnie do uznania, że szałas związany sznurkiem jest równie wspaniały co porządna chałupa, bo szałas ma przygniatającą przewagę w cenie. Kto mieszkał w szałasie i w porządnej chałupie, ten wie, że to bzdury.

I tak to wygląda z mojej perspektywy :)

KMK
? HEX$(6670358)

34

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Draco ma racje. ale ja tez. nie kazdy potzrebuje mercedesa zeby dojechac do sklepu--poslugujac sie analogia do samochodow.

:-)
i tym pozytywnym akcentem akonczmy spor. myide jest dla mnie a dla reszty wybor otwarty ...i dog in the fog.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

35

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

drac030 napisał/a:

No, po pierwsze, mają SIO2IDE. Na AtariAge widać, że już ktoś tam to sobie złożył.

Być może ten szczęśliwiec nabył je na ebay'u np. od Bitmana ;) Lub wykonał sam amatorsko płytkę - takich ludzi niestety jest bardzo mało. Nie kazdy musi znać się dobrze na elektronice (a tego wymaga samodzielny montaż KMK).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

36

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

komp po modyfikacjach  Pasia nigdy nie trafił na Allegro (!!!....!!!!)


dlatego jest sens że tak łatwo nie da się qpić takiej Atarki (powertet by Pasiu)

37

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Znowu będzie offtopic - alp, może podjąłbyś się montażu kart z 65816 ? Pytam jaknajbardziej serio... ludzie mają te procki i czekają na masową produkcję Pasiowego "F7", a tego raczej szybko nie będzie, poza tym np. ja zadowoliłbym się dopałką w postaci płytki, którą wlutowujemy w miejsce starego 6502 a na płytce mamy 65816 14 MHz i 1 MB liniowego RAM-u ? Ja osobiście gotów byłbym wyłożyć za coś takiego nawet kilka stówek (i sądzę, że nie tylko ja) oprócz załatwienia samego 65816.

Mi nie są potrzebne sloty do kart rozszerzeń ani cacheowanie dolnych 64kB - mi nie muszą stare demka zapierdzielać, ja chcę wdrażać soft pracujący na 65816 i liniowy RAM :)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2005-08-24 21:05:21)

38

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

na pochybel władzy :-)

Słuchaj stary, ja do Ciebie osobiście nic nie mam, fajnie, że oferujesz ludzikom możliwość rozszerzania Atarek, cena jaką dyktujesz jest z pewnością podyktowana praktycznym brakiem konkurencji. Wiadomo, Pasiu jest zawalony robotą, poza tym ma na głowie Pr. F7. Widzę też, że doszedłeś do wniosku, że można na tym procederze zarobić - nikomu nic do tego! Gdy się pojawi konkurencja (w końcu nie tylko Ty potrafisz trzymać lutownicę) ceny z pewnością spadną.

Cały czas staram się wyjaśnić, że nie chodzi mi o to, że sobie dorabiasz robiąc to, co niejako przy okazji lubisz. Sęk w tym, że korzystając z czyichś rozwiązań fajnie by było jakoś wynagrodzić (chociażby 5-10% od zarobku) autorowi czas spędzony nad projektem - szczególnie gdy sprzedaje się jego pracę w celach zarobkowych.

Z tego co widziałem na zdjęciach z Allegro wykonane przez Ciebie rozszerzenia wyglądają schludnie (nie wiem jak działają ;) ) i gdyby nie pewien niesmak, który po sobie zostawiłeś możnaby polecać Ciebie jako solidną firmę. A pomysł macgyvera, żeby szukać chętnych na "koprodukcję" F7 jest całkiem na miejscu, ponieważ chyba nikt nie wyobraża sobie, że biedak (?) Pasiu będzie siedział dniami i nocami i fabrykował płytki dla wszystkich, którzy tego sobie zażyczą ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

39

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

No... Ja swego czasu montowalem to i owo do Atarek i wystawialem zaczynajac od ceny czesci. I zarobek na poczatku byl ogromny (>100zl). Potem rynek sie nasycil.
Jak wpadlem na pomysl montowania SIO2IDE to sobie tez pomyslalem ze poprosze autora o "licencje" i bede odpalal mu %. Szczegolnie, ze swoj pierwszy SO2IDE zlozylem z duza Jego i Innych pomoca. Ale w miedzyczasie pojawilo sie teg sporo wiec sobie odpuscilem...
Wszystko jest sprawa uznaniowa, ale niektorzy sa pamietliwi i uszczypliwi dosc dlugo ;)

40

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Dely - na pochybel neie bylo oczywiscie do ciebie ! serio

jestem chetny do pomocy w pr.  f7 - sprawi mi to radoche, ale sie musze jezce poduczyc

niesmak pozostal - tu macie taz racje.

ale sadze ze minie

postaram sie - z wasza pomoca czy tez bez niej

pozdrawiam

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

41

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

i mam nadzieje ze wyjdzie to na pozytek sceny ;)

przetrzymaj tylko docinki Mikera (ktorych pewnie pare uswiadczysz :D ) i bedzie dobrze...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

42

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

dely napisał/a:

pomysł macgyvera, żeby szukać chętnych na "koprodukcję" F7 jest całkiem na miejscu, ponieważ chyba nikt nie wyobraża sobie, że biedak (?) Pasiu będzie siedział dniami i nocami i fabrykował płytki dla wszystkich, którzy tego sobie zażyczą ;)

Widząc jak złożony jest to projekt (bazując na stronie o F7), myślę że Pasiu będzie zmuszony zamówić gotowe płytki (produkcja z tego co wiem rusza chyba na wiosnę) bo rzeczywiście biedak temu sam nie podoła!
Mam tylko nadzieję, że to ustrojstwo nie będzie wymagało dostrajania do każdego modelu osobno. Bo wtedy zapewne każda zmontowana płytka i tak będzie musiała się przewinąć przez jego ręce.
Do grudnia zamierzam w końcu sprawić sobie porządną stację lutowniczą (na gwiazdkę) także oferuję swoją pomoc na miarę własnych możliwości!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim