26

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

bori: Akurat bitrate w MP3 czy OGG ma kolosalne znaczenie. Posłuchaj sobie na dobrym sprzecie wysokich tonów przy 96 kb/s i 256 kb/s. Różnica jest dość dobrze słyszalna. Ale to tak off-topic :)

27

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

bitrate dobre dobre, posłuchaj jak brzmi taki kawałem mp3 128 a 320 jest to przepaść...oczywiście nie na głośniczkach za 200zł...

-czas reakcji to też fajna sprawa,
rok temu jak qpiłem szajsunga który był najszybszy (4ms) a posiadałem lg (25czy30) to się czuło...
w gry gram średnio 1godzinę na 3miesięce...filmy oglądam na dużym tv...
ale nawet łażac po necie i szybko skrolując nie ma tego "dziwnego" efektu jaki miał wolny lg...

28

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

roznica kolorow miedzy TN i Pv/Mva ? Zdecydownie bez porownania. TN sie chowa.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

29

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Ja polecam to co sam mam :)

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act … tpanel+LCD

a co do typu matryce, etaaam CRT.. etam ..LCD .. .... OLED to jest to !!! :) tylko czy ktoś z was widział takie cudo ? i ile to kostet ?

Zajec/sword ;)

30

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

no swietnie, tyle ze SONIACZ to raczej do tanich nie nalezy...

Co do BitRaty i czasu to dyskusja jest chyba zbyteczna.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

31

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

ktos kto pisal ze to tylko 0,5M jest wyciete z palety 16.7M

Masz rację. TN wyświetlają 262k kolorów, do 16,2 dopełnia moduł FRC.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Jeśli chodzi o bad pixele to taki Samsung, zasłania się wcześniej wspomnianymi normami ISO, i dopuszcza do 3 badów bez możliwości reklamacji - szkoda bo produkuje dobre monitorki, a ten szkopuł imo je dyskwalifikuje. LG produkuje największy szmelc elektroniczny jaki można sobie wyobrazić, produkty tej firmy można porównać do produktów z Ikea - taka sama jakość wykonania i ta sama jakość użytych materiałów - niewspominając o kompletnym braku poczucia smaku nabywców :D
Tak samo jak AS... polecam iiamkę. Bardzo dobre monitorki, nie zasłaniają się normami iso + gwarancja door-to-door (przyjeżdża kurier pod same drzwi,  zabiera monitorek, i przywozi naprawiony lub nowy). Jaki? Zależy ILE KASY chcesz przeznaczyć! ;)

Też wolę crt, ale dobra bańka kosztuje parę tysięcy, a przeciętny lcd jest rzeczywiście bezpieczniejszy dla oczu od zwykłego crt (co oczywiście nie oznacza ze lcd są bezpieczne).

bori napisał/a:

...przy CRT naladowane czastecki kurzu uderzaja cie w oczy...

oj, chyba nie tylko w oczy ;)

33

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

A, to widocznie chodzi tylko o te naładowane cząsteczki, bo w takim razie skurczybyki stukają mi tylko po okularach.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

34

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

LG produkuje największy szmelc elektroniczny jaki można sobie wyobrazić,

Akurat mam panel LG, DVDR LG i nie mogę złego słowa powiedzieć. Dodam, że LG ma najlepszą gwarancję dot. badów na matrycy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

No właśnie o tym mówiłem. Wystarczy jeden pixel i wymieniają :) Poza tym LG również oferuje gwarancję door-2-door.
Ze swojej strony powiem tylko, że byłem w fabryce LG-Philips, gdzie produkuje się panele LCD i PDP oraz monitory i telewizory, widziałem hale produkcyjne, kontrole jakość etc. i jest to na prawdę porządna robota. Dla wolnomyslących dodam, że panele z tej fabryki idą zarówno do sprzętu LG jak i Philips :)

Ostatnio edytowany przez alex (2006-12-28 22:20:43)

36

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

W iiyamie też wymieniają przy jednym - a różnica w jakości ogromna. Ja miałem (nie)przyjemność pracować z dwoma monitorami crt LG i muszę powiedzieć, że geometria obrazu, to był ich największy mankament, do tego dochodziła jeszcze mora (widoczna w niskich rozdzielczościach). W testach monitorów LG lcd często kuleje ergonomia, i nierównomierne podświetlenie obrazu - a to chyba świadczy o owej jakości wykonania.
W domu mam tylko jeden produkt tej firmy - napęd dvd. Jest bardzo głośny i problemowy. Często przegrywam płyty w trybie "on the fly", dla tego wymagania mam troszkę wyższe. W każdym razie, napęd wylatuje przy pierwszej lepszej okazji. Z tego co słyszałem od znajomych z branży sprzętowej - produkty LG są w czołówce najbardziej awaryjnych urządzeń (jeśli chodzi o nagrywarki to przebija ich tylko lite-on).
Co do technologii OLED to już parę lat temu czytałem, że ma całkowicie wyprzeć LCD - wręcz pisali, że LCD to technologia przejściowa. Tylko coś się nie pojawiają ;)

37

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

OLED jest fajna technologia, ale od lat nie moze sie przebic "na masowke"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

przyszlosc to SED

http://tiny.pl/wh2b

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

39

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Tylko trzeba pamiętać o CLD na przerwaniu.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

40

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

to se grzybson wybierzesz monitor ze ho ho :)


a do tej pory bylem przekonany ze tylko philips (z seria perfect panel) wymieniaja bady przez caly okres trwania gwarancji (3 lata) hmm :/

Ostatnio edytowany przez Havoc (2006-12-29 00:18:45)

41

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Havoc napisał/a:

a do tej pory bylem przekonany ze tylko philips (z seria perfect panel) wymieniaja bady przez caly okres trwania gwarancji (3 lata) hmm :/

I prawidłowo.
LG daje gwarancje na martwe piksele lub subpiksele tylko dla wybranych modeli monitorów i tylko na 30 dni ! Po tym okresie w/g ISO.
A Philips tak jak piszesz - dla kilku modeli daje gwarancję na pojedyncze martwe i świecące jasno piksele 3 lata. Ale chyba dotyczy to tylko całych pilseli.
Oczywiście dotyczy to Polski bo w każdym kraju zasady gwarancji na monitory są ustalane oddzielnie.

42

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Mnie osobiście przeraża rozdzielczość tych monitorów, bo dla mnie max. do zaakceptowania to 1024x768 a takiego LCD nie znajdę. Póki co w domu pracuję na CRT Samsung 959NF z kineskopem Diamondtron NF i z tego jestem bardziej zadowolony niż z jakiegokolwiek LCD.
Acha... i nie polecam monitorów Belinea, bo mam taki w pracy - migający szajs ... (podświetlenie matrycy mruga)

pomidor

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Z tą maks rozdzielczością panowie mnie rozbijacie. Zwiększyć czcionki się nie da?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

44

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

electron: do wiekszych rozdzielczosci baaardzo szybko mozna sie przyzwyczaic.
adam: DOKLADNIE - czasem oprocz zmiany czcionki pomaga tez zmiana ustawienia "DPI" - tyczy sie to nie tylko czcionek...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

45

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Na monitor chcę wydać około 1000 PLN. Monitor będzie używany do wszystkiego - gier filmów, zwykłej pracy.

A co do LG, to dziwią mnie trochę wyśrubowane kontrasty - 2000:1, 1600:1, podczas gdy u konkurencji są tak z połowę niższe... Pytanie brzmi jak się ma wartość nominalna do rzeczywistej?

Dely: Jakiego masz tego LG?

Ostatnio edytowany przez grzybson (2006-12-29 15:50:40)

grzybson/SSG^NG

46

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Co do technologii OLED to już parę lat temu czytałem, że ma całkowicie wyprzeć LCD - wręcz pisali, że LCD to technologia przejściowa. Tylko coś się nie pojawiają

Tia, jakiś czas temu pisano o technologii ThinCRT, która miała łączyć zalety LCD i CRT, a nie mieć ich wad. Od tego czasu cisza kompletna. :F

http://www.chip.pl/archiwum/printversio … 12695.html

Komputerowych monitorów OLED możemy się zaś spodziewać około 2004 roku.

Ha, ha.

Co więcej, urządzenia FED będą wkrótce dostępne na rynku, a to dzięki amerykańskiej firmie Candescent, która opracowała cienkie kineskopy pod nazwą ThinCRT

Może niedokładnie rozumiem określenie "wkrótce", ale wydawało mi się, że 5 lat to sporo więcej niż wkrótce. :P

Ostatnio edytowany przez Jurgi2 (2006-12-29 16:06:52)

47

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

W kwestii wyświetlaczy OLED to owszem jest to rewelacja, ale jeszcze niedopracowana.
Pierwszy raz na żywo widziałem działający prototyp takiego wyświetlacza na targach w Berlinie na stoisku Philipsa - jakość obrazu i kontrast powalały na kolana! :) Ekranik był niewielki, słownie kilka cali. Kiedy zapytałem czemu taki mał i kiedy będą duże monitory czy telewizory OLED, powiedziano mi, że po pierwsze nie sa w stanie wyprodukować większych ekranów, a po drugie są jeszcze bardzo nietrwałe, bo wytrzymują kilka tysięcy godzin pracy.
Dwa lata minęły i zapewne sytuacja nieco się już poprawiła. Małe wyświetlacze OLED stosowane są obecnie w niektórych telefonach komórkowych i przenośnych odtwarzaczach filmów, natomiast na 17" monitor chyba sobie jeszcze z rok czy dwa poczekamy.

48

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

PVA i MVA tak i jeszcze rodzina IPS-ów. Natomiast tymi gwarancjami na pixele to bym sie tak nie emocjonował bo z tego co w większosci czytałem to nie wymienia ci jak ci padnie jeden- bodajże dopiero 3. Chodz to tez zalezy od gwarancji ale jeszcze na jeden martwy nie widziałem.

49

Odp: Rada w sprawie kupna monitora LCD

Z tą maks rozdzielczością panowie mnie rozbijacie. Zwiększyć czcionki się nie da?

No nie zawsze sie da. Poza tym obraz dziwacznie wyglada (np. w windows "badzo duza czcionka" jest inna niz normalna).
Tak swoja droga poniewaza temat odzyl - Samsung ktorego tez bralem pod uwage  stanial do 1850 PLN. (21" 1600x1200 MVA wejscie s-video).
Razsadna propozycja.
Zmienajac temat na TV
Bawilem sie ostanio plasma phillipsa 50" - ma zlacze USB i teoretycznie odtwarza pliki mulimedialne - fajny sprzet.
Co sadzidzie o TV ?

Ostatnio edytowany przez bori (2007-02-24 20:55:35)