Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 101 z 217)
lewiS napisał/a:W czasach kiedy Pewex sprzedawal Atari nie bylo chyba reklam w telewizji :)
Ja jako jedyną z tych czasów pamiętam reklamę "wabi, nęci, niszczy... prusakolep" :)
A tu inna wersja:
https://www.youtube.com/watch?v=fSiepbrBuds
I jeszcze wynalazłem:
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... klama.html
Atari w TV to "chyba raczej na pewno" nie było.
seban napisał/a:Dziś na warsztacie kolejny cart z serii "Blizzard", tym razem to cartridge "dwa w jednym", nazwany przez wykonawcę "Blizzard II", zapewne jest to jakiś klon lub giełdowy pirat[...]
Fascinating :) Wygląda jakby w przyrodzie w ogóle nie występowały dwa jednakowe karty, tylko różnorakie ich wariacje :)
Zapłacone, dodałem w tym samym przelewie 15zł za #5.
W podsumowaniu płatności dostałem tylko nr konta bankowego, a system mojego banku wymaga jeszcze nazwy/nazwiska odbiorcy przelewu. Co podać?
Byłem pierwszy na #5 :)
I na wszelki wypadek: "pan tu nie stał" :-P
A jak? Mam #6 w koszyku, ale przy #5 brak możliwości dodania do koszyka ("Brak w magazynie").
http://atarifan.pl/produkt/atarifan-5/
Chciałbym zapłacić za jedną przesyłkę obydwu numerów.
Bry, wkrótce zamówię #6, ale czy można nabyć jeszcze #5? Jeżeli nie papierowo, to ew. jaka cena za wersję cyfrową?
Dobrze widzieć postępy w pracach :)
A stacje "fizycznie" jednostronne mają głowicę tylko dolną, czy górną?
I jak się formatuje z TOS-a jednostronnie w stacji 2-głowicowej, to która strona jest formatowana i na której jest boot sector? Pewnie (dla zachowania przenoszalności dystkietek) na tej samej co (z konieczności) w stacjach 1-głowicowych?
I jeszcze... przy formacie 2-stronnym, to tablice alokacji są tylko na jednej stronie, czy na obydwu?
A te osłony to zaspawane, że nie można ich otworzyć? :)
I tak na pewno przydałaby im się konserwacja.
CTPCI dla starych CT60: https://www.ebay.pl/itm/Atari-Falcon-CT ... Sw84ZcFdGi
Dla jasności, to nie moja aukcja i nawet nie znam sprzedawcy - przynajmniej po nazwie konta allegro, więc to nie jest reklama.
A może to ktoś stąd?
damanloox napisał/a:Panowie... Carty beda w czwartek, najpozniej w piatek. [...]
I słowo cartem się stało! Dzięki damanloox!
Na razie sprawdziłem z Mega 4. Działa. Reszta testów w weekend.
uicr0Bee napisał/a:[...]To o czym ja myślałem, to coś takiego jak w linku, tylko na dole stacja 3.5", a nie 5.25:
https://www.ebay.pl/itm/ACORN-BBC-MICRO ... SwYi5b20To
+ możliwość łatwego wysuwania/wsuwania górnego napędu, czyli np. obudowa od góry otwarta, albo łatwo otwierana.
Wersja bez obudowy:
https://www.ebay.pl/itm/264076301667?ul_noapp=true
Bry, poproszę 1 szt. Wysyłam E-mail.
Czy takie rzeczy w ogóle sprawdzają się z jakimikolwiek sprzętami, nowszymi niż Atari XL/XE czy C64 - magnetowidy VHS, jakieś konsole SNES, PS1, itp, a tylko z Atari mają problem, czy to w ogóle wszystko jest kupa i zawracanie gitary?
seban napisał/a:[...]w obecnej partii cartów od uicr0Bee taki cart się nie znajduje.
W obecnej nie, ale bezpiecznie zapakowany w drugiej partii czeka kart z naklejką:
KLĄTWA
TURBO 2001 V 2.2

No ładnie, ale ciekawe kiedy znów pojawią się "placki" od palców. Zakładając że sprzęt jest używany.
_tzok_ napisał/a:[...]działające (choć padł mi kartridż diagnostyczny i musiałem testować "po partyzancku").
Wygodny test klawiatury jest w programie ST Diagnostics (DIAGNOST.PRG). Jego drobna wada, to że jest napisany na sztywno dla QWERTY US, i z tego co pamiętam, to w UK zdaje się jeden klawisz nie jest rozpoznawany.
Mam 1040STF, 1040STE, Mega 4, Mega STE, TT. Chętnie potestuję. Pisz E-mail, nie PW.
Będę miał porównanie z tym co zrobił Mq, bo mam w 1040 STE to jego rozwiązanie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14946
Aha, mam też SF314 + 260ST lub 520ST+ jeżeli to by miało szansę zabanglać.
To się flashuje z pendrive'a, tak samo jak zwykły gotek z FlashFloppy ?
Ładnie zdłubałeś zaxon!
Tylko STE, czy każde "ST"? Np. w Mega ST, Mega STE pójdzie?
Już można zamawiać, czy dopiero ogłosisz i gdzie?
Ciekawe ile sztuk tego interfejsu wyprodukował SZOK i gdzie one się podziewają, skoro na takim forum nikt nie ma a nawet nie widział.
Co do moich zbiorów, to w międzyczasie nazbierałem trochę nowych "okazów" gdybyś nadal miał ochotę dochodzenia jakie to jeszcze turbo ludzie naprodukowali.
Odpowiadając całym zdaniem :) Ostatnio udało mi się kupić kartridż z grą TOPPER dla 400/800/XL/XE :-D
http://www.atarimania.com/game-atari-40 ... _5437.html
Nieszczególnie znam się na mieczach i nie wchodzę w ich posiadanie, ale porównanie z seryjną produkcją gier czy innych zabawek jest zapewne grubo przesadzone.
Ale swoją drogą, to ten Masamune robił miecze to wieszania nad kominkiem, czy do używania? :)
Dobra, mimo że ten wątek już dawno nie ma sensu :-P to i tak z mojej strony koniec OT.
Znalezione posty [ 2,501 do 2,525 z 5,406 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.175 sekund, wykonano 13 zapytań