2,576

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Nie to nie ;-P
A serio, to wykorzystując okazję aby pobawić się trochę OmniFlopem, zrzuciłem obrazy tych dyskietek. Nie wiem co tam dokładnie jest, pewnie jakieś "wypociny" domorosłych muzyków od których dyskietki trafiły do mnie razem z atarowskimi. Jakby ktoś kiedyś chciał przekopać, to mogę udostępnić "imidże".
To pa.

2,577

(24 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pajero napisał/a:

[...]Prędzej napiszę od nowa kod !
Acz, wolałbym odejść od płatnego TC.[...]

A może FAR Manager?
https://www.farmanager.com/plugins.php?l=en

...albo FreeCommander?
https://freecommander.com/en/faq-plugin ... nd-plugins

Bry,
W jednej paczce z używanymi dyskietkami dla ST, wszedłem w posiadanie również kilku/nastu/dziesięciu(?) (inwentaryzacja jeszcze w trakcie) dyskietek opisanych jako S900. Domniemywam że chodzi o AKAI S900. Dyskietki potrzebuję sformatować do innych celów.
Czy ktoś jest zainteresowany wcześniejszym ich zwirtualizowaniem? W tym formacie jeszcze tego nie robiłem, ale widzę w sieci instrukcję wykonania tego w OmniFlop, a posiadam także Kryoflux, więc powinno się udać.

Proszę o szybki odzew, odkładam je na koniec kolejki do formatowania, ale w ciągu kilku dni zapewne to się stanie.

2,579

(131 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bry,
Sprawdziłem z moim LG M1717A Falcona (w zasadzie to C-Lab MKX, ale video chyba się w ich nie różni). Przy podłączeniu kablem VGA (DSub) produkcje napisane dla VGA działają po wybraniu w monitorze RGB-PC, a produkcje dla RGB po wybraniu RGB-DTV.
Sam desktop jest wyświetlany na jednym i drugim ustawieniu monitora, ale na RGB-DTV nie widać kilku(nastu?) pikseli na każdej krawędzi. W trybie RGB-DTV da się jedynie z menu wyregulować położenie obrazu, ale nie rozmiar.

Oczywiście ten monitor ma też wejście SCART, więc mając na wyjściu video z Falcona przełącznik VGA/RGB (np. taki jak kiedyś wyprodukował Duddie) można sobie poradzić w ten sposób z produkcjami RGB only, ale to oczywiście jak z każdym monitorem posiadającym VGA i SCART.

Co do Spectrum +2/+3 to chyba nie ma problemu aby podłączyć po SCART, a czy Amigę da się używać we wszystkich trybach tylko z kablem VGA będę mógł sprawdzić jak znajdę przelotkę z Amigi na VGA.

2,580

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

napisz-se :) a później udostępnij :)

2,581

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Zmiana JA1 aby zmienić D0/D1 czy żeby Disk Change działało poprawnie?

A ma podaną datę produkcji?

2,582

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mogę potwierdzić że robota Mq jest pierwszej klasy. Mam zarówno to podlinklowane wyżej cudo wbudowane w STE, jak i osobnego Goteka z OLED + trzeci przycisk.

2,583

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Heloł, a czy tę TT-kę testowano cartem diagnostycznym? Może warto?

2,584

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie wiedziałem że z UK.  Odpuszczę, dzięki.

[off-topic]
Co do SD, ja zainwestowałem w takie coś:
https://www.ebay.pl/itm/ACORN-BBC-MICRO ... SwZVlXljL~

I jeszcze Multi OS:
https://www.ebay.pl/itm/ACORN-BBC-MASTE ... SwFEFXI9XX

Kiedyś to wyjmę z pudełka i zmontuję... obiecuję :)
[/off-topic]

2,585

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Heloł, jak jest zasilana stacja dyskietek i czy sprzedasz ją bez komputera?

2,586

(3 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Ja mam BBC Master 128 i dokupiłem do niego fajne zabawki  typu wybieraczka ROMów, emulator dyskietek na karcie SD, ale niestety nie mam czasu tego zmontować i używać :(
Electrona nie mam, ale to zdaje się taki uboższy krewny Modelu B i Mastera i chyba nie ma portu Second Processor?

2,587

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wspólne zamówienie moje+pancio.net+Sikor uzgodnione i zrobione. Wysyłka podobno już w drodze.

2,588

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Żeby nie mnożyć wątków...

Przymierzam się do kupna UnoCart. Cena $55 + $20 wysyłka 1-3 sztuk. Kto chętny na 2 dodatkowe sztuki z dystrybucją w Polsce? Ja założę za wszystko, a mi wpłacacie 1/3 z przeliczenia na PLN kwoty $185, czyli $61,66, a to po dzisiejszym kursie byłoby ok. 216,35 PLN, do korekty po faktycznym zakupie. Oszczędność ok. 47PLN na sztuce. Odbiór w Zielonej Górze lub ew. +dodatkowo wysyłka w Polsce ok. kilkunastu PLN (list polecony, paczka, paczkomat, do wyboru). Przy wysyłce dwóch do jednego miasta, jeszcze większa oszczędność.

UnoCart: http://atariage.com/forums/topic/263722 ... rs-thread/

Chętnych proszę na E-mail, nie PW.

2,589

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

W MSTE przy rozbieraniu ułamałem dekiel, ale pal-sześć, bez dekla wymieniona bateria też się trzyma. Natomiast TT trafiło do mnie bez baterii i jej obudowy.

2,590

(110 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Udanego turnusu!
Jednocześnie przypomnienie dla takich 'odwlekaczy' jak ja :)

A wczoraj? :) Pilny @ wysłałem.

2,592

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,
Czy bywalcom sklepów elektronicznych rzuciła się może w oczy obudowa pasująca na baterię AA, jak ta w Mega STE lub TT do podtrzymywania daty/czasu? Taka jak na górze załączonego zdjęcia.
Link do sklepu wysyłkowego lub choć symbol takiego pudełka mile widziany.

Ja namierzyłem tylko "koszyki" na AA, ale one nie zamykają całej baterii i jest ryzyko że wypadnie.
Można oczywiście obkleić baterię (do koszyka) jakąś taśmą izolacyjną, czy wykonać inną prowizorkę, ale jakby były takie obudowy jak oryginalna, to byłoby pewniej.

2,593

(403 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No ładnie, ale rozumiem że dema i gry "PAL ONLY" w maszynie NTSC nie będą działały poprawnie i Sophia nic tu nie zmienia?

2,594

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja film obejrzałem wczoraj.
Skoro tak was u-ha-ha-ło to jedno czy dwa odniesienia do Atari w filmie, to naprawdę polecam książkę. Jej fabuła w większym stopniu niż akcja filmu jest osadzona na grach i popkulturze '80.

2,595

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

joust?

2,596

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Być może znany niektórym :) Steven Spielberg wyreżyserował adaptację tej książki:
http://www.imdb.com/title/tt1677720/?ref_=fn_al_tt_1

2,597

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Super. Zawsze dobrze usłyszeć gdy taki sprzęt zostaje odratowany.

2,598

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ja chętnie się piszę na 2 komplety STE. Jeżeli do STF są jednakowe to +1 komplet i jeżeli do Mega STE, to też +1.

2,599

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Widać na zdjęciu dziurę w ścieżce.

Jaka to klawiatura? od TT/MSTE czy Mega ST, jaki P/N?

2,600

(37 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jak masz taki sprzęt, to na pewno się lepiej na tym wszystkim znasz niż ja, bo ja tylko "umiem" omomierz :)
Marki lakieru nie  pamiętam. Chyba dobrze aby był na bazie srebra. Możliwe że używałem właśnie taki do naprawy ogrzewania szyb samochodowych, ale może w sklepie poradzą lepszy do naprawy ścieżek.
Ja chyba jeszcze kiedyś w jakiejś klawiaturze, dla pewności, układałem na ścieżce kawałek miedzianego cienkiego drucika (pojedynczy z cienkiej linki), tak aby zachodził na zdrowe części ścieżki i zamalowywałem go całego tym lakierem. Nie wiem czy ma to sens :) ale działało.