mówisz o statystyce ... jeśli ja idę z psem na spacer, to wnioskujemy, ze średnio mamy 3 odnóża do chodzenia
Takie wnioskowanie wskazuje, że piszący nie ma zielonego (ani żadnego innego) pojęcia o statystyce :)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez dely
mówisz o statystyce ... jeśli ja idę z psem na spacer, to wnioskujemy, ze średnio mamy 3 odnóża do chodzenia
Takie wnioskowanie wskazuje, że piszący nie ma zielonego (ani żadnego innego) pojęcia o statystyce :)
]Zestawy standardowe:
1. Sikor - x2
2. takron27 - x1
3. Yezy - x1
4. Perinoid - x1 + elementy
5. DaruG - x1
6. dely - x1 + elementy
7. MGor - x1
8. Sun - x1 + elementy
9. tOri - x1
10. dragmar - x1
11. _kriss_ - x1 + elementy
12. mike100 - x1
13. Ryszard Mauersberg - x1
14. infarmotyk - x2
15. pancio.net - x1 + elementy
16. Santyago - x2
______________________
Standardowe razem: 19 szt.
Zestawy zmontowane:
1. maw - x1
2. Cyprian - x1
3. Lizard - x1
4. pin - x1
5. waldiki - x2
6. AS - x1
7. mariuss - x2
8. uicr0bee - x2
9. jj23 - x1
Nie trzeba robić specjalnych stron.
Wystarczy napisać parser obecnych (obcych) i je konwertować w locie do ADF, natomiast jeśli ma się własne zasoby (np. jak atari.area), to wystarczy zamiast generować HTML, generować ADF.
Tylko trzeba napisać backend, który będzie to potrafić, źródła kompilatora już są, tyle że czasu nie ma.
Kiedy będzie dostępne źródło kompilatora do formatu czytanego przez NEON, to zrobienie wersji atari.area, która się "robi sama" będzie bardzo proste. I nie tylko będzie wyświetlać newsa z głównej strony, ale wszystkie newsy, artykuły i wywiady.
Replied.
Na konkurencyjnym zlocie jest lista chętnych, która daje organizatorowi orientację ilu osób powinien się spodziewać (wiadomo +/-).. i to raczej działa, zwłaszcza, że nie jesteśmy do końca sobie obcy...
- Proszę Pana, dlaczego Pan sprzedaje te pomidory po 10 złotych? Przecież sprzedawca obok sprzedaje po 8 złotych?
- To idź Pan kup po 8 złotych i nie zawracaj mi dupy.
Płytę mam, karty też. Poszukuję proca, obudowy z zasilaczem i RAM. Płyta taka:
Panowie, szukam budy z zasilaczem AT pod płytę z Socket 7 oraz procesora działającego z taką płytą (dowolne Pentium, K5 albo K6, Cyrix) i pamięci EDO. Gdyby ktoś miał coś niepotrzebnego, to chętnie przytulę za bilety NBP lub zamienię na coś innego.
Widzę, że jak do jutra nie wykupie w ciemno przynajmniej biletu online.. na na miejscu będzie 160 lub więcej.. Czy to jakaś forma kar i dyscyplinowania ludzi..?
Tak, to zdyscyplinowanie użytkowników żeby mogli sobie wcześniej zaplanować urlop oraz informacja dla organizatorów na jaką liczbę odwiedzających może liczyć celu odpowiedniego przygotowania miejsca party, ile środków może przeznaczyć na nagrody i niespodzianki itp. Nie każdy ma możliwość dokładania do organizacji i nie ma się co na to obruszać. Wręcz przeciwnie - należy wspierać osoby, którym się chce ogarnąć logistycznie tak spore przedsięwzięcie, ponieważ robią to kosztem swojego wolnego czasu i należy im się sowity zysk.
A co z tymi co mieliby możliwość przyjechania np. tylko na jeden dzień..?
Z tego co wiem, to płaci się za pierwsze pół godziny przebywania na zlocie, pozostałe dni są całkiem za darmo!
Bump.
Eeee, taka "magiczna stała" to jest nic - zresztą, jak laoo wyjaśnił.
Prawdziwa magiczna stała to jest to: https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_inverse_square_root
Zestawy standardowe:
1. Sikor - x2
2. takron27 - x1
3. Yezy - x1
4. Perinoid - x1
5. DaruG - x1
6. dely - x1
______________________
Standardowe razem: 7 szt
Zestawy zmontowane:
1. maw x1
2. Cyprian x1
3. Lizard x1
4. pancio.net - x1
______________________
Do montażu razem: 4 szt.
"Wkrótce", kiedy całość będzie przeniesiona na nowy serwer. Odpowiadając na ew. następne pytanie - tak, powinno być dużo szybciej.
Po raz ostatni proszę o koniec offtopiku. Następnych ostrzeżeń nie będzie.
Chciałbym zgłosić niniejszy wątek do przeniesienia do bałaganu.
Dzięki za propozycję, ale ten wątek akurat dotyczy wewnętrznej sytuacji na forum i zostanie tutaj.
Uwaga. Ten wątek dotyczy tego, czy zamykać "Kiepska sytuacja na forum..." w Bałaganie, czy nie zamykać, nie służy do rozwidlania z niego dyskusji na drugi oraz nie służy do przepychanek. Kolejne posty nie na temat będą kasowane. Zbyti i Jacques otrzymują ostrzeżenia.
Informuję również, że panel administracyjny forum nie ma narzędzi do zmiany czyjegoś głosu w ankiecie, a ja niestety nie mam (z różnych powodów) chęci na to, żeby ręcznie grzebać w bazie danych.
Uprzejmie przypominam, że to Fabryka, a nie "Scena" :)
Aby pomóc nieco w oddaniu JEDYNEGO SŁUSZNEGO GŁOSU uprzejmie informuję, że niejednokrotnie byłem proszony o zamknięcie, względnie skasowanie wątku, który jest przedmiotem tej ankiety.
Powodem, dla którego do tej pory znajduje się na forum jest to, że jest on swojego rodzaju Hyde Parkiem, który pozwala na zasadniczo dowolne wyrażanie swoich opinii, na dowolny temat. Wcześniej była polityka, później religia, gdzieś przewinęła się sprawa Smoleńska, a teraz na tapecie jest COVID i szczepionki.
Nie wiem czy zauważyliście, ale wątek zbiera niemal wszystkie offtopiki z całego forum, dzięki czemu wszędzie jest spokój i można spokojnie rozmawiać na tematy związane z Atari i zbliżone. Jeśli więc ktoś sobie nie życzy czytania na atari.area o PiS, PO, Smoleńsku i szczepionkach, to mam świetne rozwiązanie - nie klikajcie w wątek "Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej". Nie widzę powodu, dla którego miałbym zabierać miejsce, gdzie każdy użytkownik ma możliwość wypowiadania się na dowolny temat.
Dely zresztą też niejednokrotnie opisywał swoje doświadczenia z tym systemem jako jego użytkownik w tamtych czasach.
Tak było. AST, jak się później okazało, było koszmarnym wyborem.
Jedyny plus, to gwarancja, którą dawało AS - seryjni montowacze KSO na Grzybowskiej dawali miesiąc gwarancji i nic więcej, poza tym nie było żadnej pewności, że będą w ogóle za tydzień :)
Inwestor, czyli mój ojciec nie chciał się zgodzić na takie warunki i wynalazł AS, który dawał rok gwarancji (lub czas do końca tej, zapewnianej przez Pewex/Karen) - tak stałem się posiadaczem AST.
Reszta to same wady.
1. totalny brak zainteresowania na największym ówcześnie źródle oprogramowania, czyli na Grzybowskiej,
2. koszmarne oprogramowanie systemowe - kopiery były beznadziejne, kopiowane programy uruchamiały się na programie kopiującym (!!!), BASIC z obsługą turbo często zwisał,
3. jedyna możliwość zdobycia niekopiujących się programów to była siedziba na Jóźwiaka - do dziś pamiętam kolejki przed siedzibą,
4. czas oczekiwania na nagranie zestawu wybranych gier / programów to ok. tydzień (często zdarzało się, że człowiek przyjeżdżał, a jeszcze nie było nagrane)
Chyba zwolniło mi się okienko czasowe, tylko patrzę dojazd środkami publicznymi i kapkę średnio to wygląda. Moja lokalizacja: Kielce lub Skarżysko-Kamienna. I co dalej? Konin? A z Konina bus, taxi, a może ktoś byłby tak dobry aby podjechać i zgarnąć? Może z innej lokacji koło Lichenia...
W czwartek jedziemy z Radomia ze Zlewem, skontaktuj się z nim.
Super info. Postaram się być :)
Być może przeoczono, tak jak np. ja nie zauważyłem.
1) Cyprian 1 sztuka
2) dely.
Panowie, uprzejmie proszę o trzymanie się tematu.
Mimo kilku nieścisłości i uproszczeń, uważam że jest to jeden z najlepszych materiałów dotyczących Atari na polskim YouTube.
Dużo ciekawych informacji jak zwykle. Śmiem twierdzić, że to jeden z najbardziej wartościowych wątków na forum. Dzięki chłopaki!
atari.area forum » Posty przez dely
Wygenerowano w 0.226 sekund, wykonano 15 zapytań