1

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Będę jeszcze długo po 15.00, bo muszę posprzątać cały bałagan i zapakować sprzęt. Trochę mi to zajmie. Dla mnie to niestety nie jest czas wolny :)

2

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

To jest wydarzenie organizowane przez Bibliotekę, więc oficjalnie impreza trwa do 15:00, ale z tego, co wiem nieoficjalnie, będzie można posiedzieć jeszcze trochę przy zamkniętych drzwiach... A może za zamkniętymi drzwiami ;)

3

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wpadnij na godzinkę czy dwie, możesz być z dziećmi i po prostu bawcie się dobrze :)

4

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

23 maja 2026 r. od godziny 10:00 startuje Biblioteczna strefa retro.

To skromna impreza przede wszystkim dla mieszkańców Kościana i okolic. Jeśli ktoś mieszka w pobliżu i ma wolną chwilę - niech przybywa!


Informacja na FB          Wydarzenie na FB


https://www.youtube.com/shorts/Q6pZ531xF1M

5

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A jak ktoś nie zna Twojego nazwiska? ;)

6

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Przybędę :)

7

(131 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pin napisał/a:

Czy ktokolwiek ma jakiś kontakt z tą "firmą" co sprzedaje tego SUB carta?

Próbowałeś tu? https://www.atari.org.pl/forum/profile.php?id=5407

8

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki

9

(0 odpowiedzi, napisanych Różne)

Prawie 20 tys. złotych* już w najbliższą sobotę trafi do twórców gier na Atari XL/XE!

Chcecie wiedzieć kto zgarnie najwięcej? Która gra na Atari XL/XE zostanie ogłoszona najlepszą grą 2024 roku?

Oglądajcie program Gramy na Gazie, w którym na żywo będziecie mogli śledzić ogłoszenie wyników konkursu FujiCup 2024.

22 lutego 2025 r., godzina 15:00

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=xW-z9tD1OW4


Strona FujiCup:
https://fujicup.pl/



*) Dotyczy całej puli nagród. Kwota cały czas rośnie!

10

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Wesołych Świąt!

11

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Taki CAR zrobiony z XEX-a będzie działać na Atari z 64 KB RAM?

12

(44 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zamówienie wysłane mailowo.

Gratuluję gry i pięknego wydania :)

13

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Podziwiam zaangażowanie i wytrwałość.

14

(17 odpowiedzi, napisanych Różne)

ccwrc napisał/a:

Lista zgłoszeń zamknięta, losowanie na żywo za kilka (naście?) minut :)

Gdzie losowanie? Na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=8bu2splNbbg

Nagrody:
https://images91.fotosik.pl/708/64c7d067581618c5.jpg

Detale, szczegóły:
https://atarionline.pl/forum/comments.p ... ionID=7311


Ale piękne gadżety :)
Szkoda, że podczas losowania ich nie widziałem, bo z pewnością bym je pokazał widzom.

15

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Ale jaja...

Teraz Retro Games Ltd. powinno płacić kasę temu gościowi za wykorzystanie jego pomysłu ;)

16

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Fajne. Gratuluję pomysłu i cieszę się, że Laura żyje :)


Chciałbym zwrócić uwagę na to, że wszystkie wersje gry Laura robione przy pomocy Laura Konstruktora mają zmieniony ekran tytułowy i mają podtytuł "Wyprawy". Podobnie było z wersją kasetową - tu tytuł gry też był inny. W tych wersjach nie ma również możliwości wysłania wyniku do HSC oraz nie ma informacji, że Tenchi testował grę, co dawało gwarancję, że etapy są dobrze zaprojektowane i można je przejść a grę ukończyć.

Wykonałeś fantastyczną pracę podmieniając oryginalne poziomy. Podmień jeszcze ekran tytułowy na taki, gdzie będzie jasna informacja, że to nie jest oryginalna gra. Wówczas będę w pełni szczęśliwy :)

17

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na kanale YT larkadiusz gościem specjalnym programu Gramy na Gazie Live będzie znany nam wszystkim kolekcjoner, wydawca gier i programista w jednym - Nosty!

Zapraszam!

https://www.youtube.com/watch?v=4kmBGnbnWSY

18

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Mój film: http://ftp.pigwa.net/stuff/parties/medi ... /by_Larek/

Tu jest artykuł: https://expressilustrowany.pl/strefa-re ... 2-17453633
Zajrzyjcie w galerię - drugi i trzecie zdjęcie

20

(127 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Gratuluję!

Może kolega tu coś znajdzie: https://github.com/ascrnet/Joy2Bplus

22

(0 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pilnie potrzebuję skontaktować się z Electronem. Ma ktoś aktualny email, numer telefonu, albo może kontakt przez jakiś komunikator?
Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny za takie dane przesłane na priv. Oczywiście nalegam, żeby najpierw spytać Electrona, czy pozwoli na to.
Albo chociaż przekazać Tomkowi, że chciałbym się z nim skontaktować.

PS. Tak, próbowałem skontaktować się przez forum (priv i email), ale niestety nieskutecznie.

Podrożeć może, ale nie ze względu na opcje, a tylko ze względu na rosnące ceny części.
Joycart ma dodatkowe przyciski w standardzie i nie trzeba go konfigurować, jak auta przy zakupie.

W tej chwili mam zamówień na około 40 sztuk, także trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Sikor napisał/a:

a 3 fire w Defenderze działa?

Jeżeli tylko jest taka wersja gry, to działa.