Analizując gdzie najlepiej wpiąć się żeby móc uzyskać ładny, cyfrowy obraz doszedłem do wniosku że GTIA jest najlepszym do tego miejscem. Urządzenie oparte będzie o FPGA firmy Lattice - MachXO2, przemawia za nim cena oraz bogate zasoby. Z LUM0-3 będzie brana jasność pixela, a z COLOR... kolor. Tutaj miałbym pytanie. Z tego co rozumiem to w wersji NTSC na wyjściu jest zegar OSC przesunięty względem tego samego zegara o ileś stopni, zaleznie od koloru. W przypadku PAL na wyjściu przesuwany jest zegar wchodzący na pin NC/PAL? Wyjsciem musi być DVI, bo jak rozmawialiśmy w innym temacie, HDMI wiąże się z licencjami. Oczywiście, nie broni to przed zastosowaniem przejściówki DVI->HDMI, zwłaszcza że są takie do których można jeszcze audio podpiąć. Mielibyście jakieś sugestie co powinienem wziąć jeszcze pod uwage przy tym projekcie?
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.