1

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

Dzień nastał radosny, bowiem otrzymałem od producenta czyste taśmy i mogę rozpocząć produkcję. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i brak poganiania smile

W związku z powyższym proszę o potwierdzenie chęci zakupu w postaci wysłania emaila (e-maila, a nie PM przez forum) na adres dely----atari.org.pl zawierającego w temacie: GGA - kaseta oraz w treści: adresu do wysyłki, ilości kaset oraz wybranego przewoźnika - do wyboru Poczta Polska oraz paczkomaty. W odpowiedzi wysyłam numer konta oraz przewidywany terminy wysyłki (nagrywanie trochę zajmuje czasu).

Obowiązuje zasada FIFO, kasety zaczynam wysyłać w przyszłym tygodniu. Mogę również zabrać na Silly, wtedy odpada koszt przesyłki, ale wymagam przedpłaty za grę.

1. http://www.atari.org.pl/artykul/jak-sko … e-cz.-1/43 - na samym końcu artykułu, w plikach do pobrania.
2. http://www.atari.org.pl/artykul/jak-sko … e-cz.-1/43 - na samym końcu artykułu, od nagłówka "tworzenie własnego obrazu atr z dowolnymi plikami".

3

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Leonard Tramiel śledzi wątki na FB dotyczące Atari i chętnie odpowiada, niestety kontakt z Shirazem Shivji urwał mi się, po prostu przestał odpowiadać. Pisałem z nim właśnie w sprawie AMY, ponieważ Curt Vendel nie spieszył się z otworzeniem posiadanego w zbiorach egzemplarza 65XEM żeby sprawdzić czy w środku jest zmodyfikowana płyta główna, czy nie smile

4

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cytaty pochodzą z wypowiedzi Leonarda Tramiela na FB w grupie Atari Museum oraz mojej korespondencji z Shirazem Shivji.

5

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie pokaże. To są niedziałające układy. Finalna, działająca wersja AMY w postaci jednego układu nigdy nie powstała.

"It was developed by Atari before we got there and they had working TTL versions that sounded GREAT but no working chips. Chips were due to arrive in weeks and we kept the project alive to see if they worked. They didn't. The designer didn't have a good explanation for what went wrong and being a full custom chip it would be quite expensive to continue. The project was shut down." - Leonard Tramiel

"Amy never made it in chip form and so no prototypes of 8 bit or 16 bit Atari computers were ever made. The development of Amy under the Tramiel regime at Atari went on for more than 2 years and took a lot of resources." - Shiraz Shivji.

6

(38 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

To prawda i warto zwrócić na to uwagę.

7

(38 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Pamiętaj, że IDE w Falconie z kartą CF będzie szybsze. Kiedy miałem TT, to panowała opinia, że więcej niż 2 MB/s nie da się wyciągnąć z tego interfejsu w Atari.

8

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Myślę, że przy obecnym szaleństwie cenowym, to za 1000 zł znajdziesz chętnego. Tylko sprawdź, czy tryb 128 jest w pełni sprawny - najlepiej za pomocą CP/M. Ja kupiłem niby sprawnego C128, tryb C64 działał bezproblemowo, natomiast w przypadku trybu C128 były losowe zwisy - winna była pamięć.

9

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Porządna robota.

Fixed.

11

(86 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Na przykład tutaj jest opisane jak podłączyć Atari ST/E do sieci za pomocą STiNG:

http://www.atari.org.pl/artykul/sting-o … iazanie/42

12

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cyprian napisał/a:

Dely, MSTE botuje się w trybie STE

A gdzieś napisałem, że jest inaczej? smile

13

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

STE ma zegar 16 MHz z cache, co powoduje czasem problemy z kompatybilnością gier. Natomiast w przypadku programów użytkowych jest to plus. Dodatkowo w miejsce Megabus z Mega ST masz popularniejsze VME, a w niektórych modelach także kontroler obsługujący dyskietki HD i kontroler SCSI. Dzięki nowszemu chipsetowi w MegaSTE masz lepszy dźwięk i grafikę (kilka gier i sporo nowych dem to wykorzystuje).

Gdybym miał wybierać do gier, to bym wziął Mega ST, do wszystkiego innego Mega STE.

14

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

https://www.ebay.pl/itm/ATARI-JAGUAR-RG … 0682542104

15

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tak, ma na złączu krawędziowym wszystko, co trzeba. RGB, Composite, S-Video.

16

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Poszły do góry. Jeszcze niedawno z przynajmniej jedną grą można było za 500 PLN kupić. Teraz ciężko kupić w tej cenie gołego, bez gry.

17

(144 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ja tylko dodam, że robienie wklęsłego miejsca na naklejkę to według mnie zły pomysł, ponieważ "skazuje" wydawcę na przygotowanie konkretnego rozmiaru materiału.

A co jeśli ktoś chce mieć naklejkę okrągłą, wąską, albo trójkątną? Wydaje mi się, że lepiej pozostawić "gładką" powierzchnię.

perinoid napisał/a:

Jakby ktoś chciał zapakować sobie w obudowę z modelu z thingiverse

Potwierdzam słowa Kolegi. Obudowa pasuje idealnie, mój wydruk nie jest tak ładny, ale za to w odpowiednim kolorze.

https://i.imgur.com/Cwnu2In.jpg

Drukowałeś wersję 9, czy 12 mm?

20

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

Panowie,

Kasety zostały zamówione i wkrótce powinny do mnie dotrzeć. Podejrzewam, że w ciągu miesiąca będą gotowe. Niestety polski dystrybutor nie ma od dłuższego czasu w magazynie kaset w kolorze zielonym i musiałem je zamówić z zagranicy.

21

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Proszę. http://www.atari.org.pl/artykul/kopiowa … netofon/45

Jest w archiwum z The Boss.

22

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie wszystkie. Na komputerach NTSC jest "krótsza" ramka, więc jeśli coś działa na granicy w PAL, to w NTSC może się wysypać i nie działać wcale.

23

(10 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

ironek napisał/a:

Czy a.a nie mogłoby usuwać danych EXIF podczas uploadu?

Nie. Uważam, że wrzucający zdjęcie jest świadomy tego, co wrzuca do Internetu.

Gdyby jednak bardzo ktoś chciał wersję na cartridge, to proszę zwracać się w tej kwestii do Kolegi ccwrc. Przesłałem mu wzór naklejki i udzieliłem zezwolenia na rozpowszechnianie gry w tej formie. Od każdego sprzedanego cartridge 10 PLN idzie na wsparcie Pigwa.net.

Gdyby ktoś miał chęć zrobić sobie cartridge na własny użytek, to nie mam nic przeciwko. Gra jest za darmo i niech tak pozostanie. Ja chciałbym skupić się na wersji kasetowej.