Mnie kosztowały 5 zł za sztukę więc za tyle mogę odsprzedać bo potrzebuje tylko 2 a kupiłem 10. Ale jakby ktoś chciał dać więcej to się nie obrażę. Chętnie przyjmę też w zamian na przykład A8 pico. A jak ktoś potrzebuje więcej to mogę załatwić.

Do sprzedania mam wtyczki do złącza AV w Atari Jaguar 2x12 pin 2.54 mm. Wtyczki nowe nie używane, piny wyprowadzone do tyłu. Wtyczki bez obudowy. Do sprzedania mam 8 sztuk. Cena do uzgodnienia, możliwość zamiany za coś innego.

Prawdę mówiąc to nie wiem jakie. Zasadniczo to wychowałem się na wrogim obozie i słabo na Atari się znam. Ostatnio dokupiłem do mojego Atari magnetofon do naprawy, udało się go ożywić i odpalić z taśmy od Retronics Miecze Valdgira. Z tego co widziałem podczas ogarniania go to zamontowany jest przełącznik i do płytki idą trzy przewody, w jednej pozycji (pewnie normal) bezpośrednie połączenie a w drugiej przez kondensator 10uF z rezystorem równolegle. Żadnej dodatkowej płytki nie widziałem wewnątrz.

Kupię kart jak w temacie. Cena do uzgodnienia.

5

(2 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Czyściłem, delikatnie przetarłem złożonym na pół papierem 1500 a potem przemyłem izopropanolem. poprawiłem też luty od spodu. Nie pomogło

6

(2 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Kupiłem ostatnio GD do mojego Jaguara no i było by zbyt pięknie jakby wszystko działało prawidłowo. Po włączeniu czasem startował na czerwono, czasem wcale (brak obrazu i dźwięku) i to niezależnie czy z GD czy zwykłym kartem. Na antenowym startował w ten sposób że najpierw szumu na tv i dopiero wtedy albo ruszał albo nie. Na composite raz na kolorowo raz czarno-biały. Stwierdziłem że chyba pora na recap. Niestety po wymianie kondensatorów padł całkowicie, to znaczy włącza się dioda power ale dalej nic się nie dzieje. Na RF tylko białe zygzaki na czarnym tle (podobny efekt był w moich A2600 z uwalonymi układami TIA, a na composite tylko błysk podczas wciskania przycisku power i dalej czarno. Wszystkie elektrolity nowe, dioda D4 sprawdzona testerem, cewka ma rezystancje około 2-3 ohmy w obie strony. Napięcie za cewką 5 V więc U38 raczej sprawny. Na wyjściu REG1 też 5 V. Ma ktos pomysł co jeszcze sprawdzić ?

Jako że nazbierało mi się 4 sztuki juniorów więc przyszedł czas żeby się nimi zająć. Mam 3 sztuki w rewizji F i jedną sztukę rewizji B. Jedna sztuka F była 100 % sprawna więc podmieniając scalaki ustaliłem które są sprawne. Na chwilę obecną mam już 2 konsole sprawne. Trzecia płyta rewizji F też działa, ale potrzebuję układów UM6526P1, UM6532 i UM6507. Szukam też układów 8419, 8349 i 8428 do płyty w rewizji B.

Myślałem że tu ktoś będzie miał na zbyciu. Ale skoro nie ma tutaj to znajomy sam sobie to ogarnie.

Dzięki za pomoc. Do zamknięcia.

Znajomy kupił stacje 1050 i szuka do niej zasilacza i kabelka SIO. Ma ktoś z was do sprzedania ? Najlepiej jedno i drugie od jednej osoby.

11

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Obie wersje już mam :( Pierwsza nie jest zarejestrowana, druga na moim STF nie rusza.

12

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

uicr0Bee

przeczytałem i odpisałem

13

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

uicr0Bee

przeczytałem i odpisałem

14

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzedaniem to Dungeon master chętnie odkupię.

15

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Ma ktoś pełną wersję albo keygen (bo ponoć sam autor taki stworzył) a ja nigdzie nie potrafię znaleźć.

16

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Wiem że tak najlepiej, ale mi zależy na oryginalnej do kompletu.

Nie musi być w idealnym stanie, ważne żeby działała.

perinoid napisał/a:

Numen potrzebuję 320KB.

A jakie demo wymaga 1 MB bo gdzieś wyczytałem że 1 MB wykorzystuje tylko 1 demo i użytki.

Racja, namieszałem bo spojrzałem na schemat i odpisywałem z tego co mi w pamięci zostało przed oczami. Na razie zrobię 128 kB bo mam już pamięci i potrzebuję tylko tego gala i z tego co wyczytałem jest z tego największy zysk bo dochodzi 70 gier/dem, później chyba 320 kB bo kilka rzeczy je wykorzystujących mnie zainteresowało. 1 MB raczej nie dla mnie bo w moim wypadku użył bym go tylko do odpalenia Numena (rozumiem że o te demo chodzi) i jakkolwiek by nie było dobre to kwota/efektu końcowego trochę za drogo.

Powiem tak, swego czasu z powodzeniem udało mi się przelutowac w Xbox one mosfety na płycie głównej, więc myślę że z tym sobie poradzę. Czyli tak, gal na miejsce U34 czyli małego MMU, po wcześniejszym wylutowaniu tych trzech zworek, pin 12 osobno do masy a te dwa piny z 74LS95 do gala (te dwa piny od gala rozumiem też do płyty a nie jak masa wyjęte?), no i zasilanie do 74LS95 z jakiegoś układu na płycie (któryś preferowany czy dowolnie?). Koszt jak dla mnie bomba, dorzucę Ci jeszcze na piwko cobyś za free nie robił. Jeszcze jedno pytanko, bo nie wiem czy dobrze ogarnąłem temat ale zrozumiałem że rozszerzenie do 320 kB to nic innego jak podmiana tych kości które teraz chce dołożyć na dwie po 128 kB i zamiana kilku pinów ze względu na inny ich pinout?

A jaki koszt takiej usługi, bo wiadomo za darmo umarło. No i czy ktoś mógłby mi podesłać jakieś linki do schematu tej przeróbki, bo wszystkie posty jakie o tym znalazłem kończą się stwierdzeniem że trudne, że kabelkologia ale szczegółów brak.

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Atari 65xe. W komputerze była uszkodzona taśma od klawiatury, jednak z pomocą jednego z forumowiczów zdobyłem nową klawiaturę i komputer działa. Ponieważ płyta główna jest 130xe postanowiłem że rozbuduję pamięć do 128kb. Kupiłem pamięci i układ MMU, niestety nie doczytałem i zamiast 'małego MMU' kupiłem zwykłe. Zacząłem się wgłębiać w temat i z tego co wyczytałem to na mojej płycie mogę jedynie rozszerzyć pamięć do 128 kB przez dodanie dwóch kości pamięci i małego MMU. Płyta posiada 4 gniazda na kości pamięci z czego 2 są obsadzone kostkami D41464C-10, a dwa pozostałe puste no i zamiast małego MMU są zwory. Podstawki pod kości już wlutowalem ale póki co nie mam małego MMU więc tak zostawiłem. Czy ktoś z was ma może zbędne MMU lub zaprogramowany zamiennik na układzie GAL?

PS. Kości D41464C-10 kupiłem hurtowo i mam ich w sumie 30 sztuk więc jakby ktoś był zainteresowany to mogę odsprzedać lub zamienić za MMU bądź GAL.

23

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Atari-User napisał/a:

TAk, to jest Overscan.
Do tego overscana, potrzebny jest programik. który powoduje że zaczyna działać.
Służy do podwyższenia roździelczości wyświetlanego obrazu.  Dość przydatna rzecz raczej przu użytkach.
Tos 1.02 to taka pośrerdnia wersja, najlepsza do tej płyty będzie wersja 1.04. 
Wyższa wersja będzie już wymagała dodatkowej elektroniki.
I z tego co widzę to na tą płytę Tos tylko w 6 kostkach.
I w żadnym Tosie nie ma zapisanej procedury uruchamiania Overscanu. Potrzebny jest sterownik.
Możliwe również że do zegara, też potrzebny jest program do jego ustawuienia.
W razie chęci wymiany tosa na 1.04  możemy się dogadać i mogę nagrać taki tos.

Ale na kostkach TOS jest napisane 1.2, a nie 1.02. Da się to jakoś sprawdzić w systemie po starcie komputera? Bo niestety na chwile obecną nie mam możliwości nagrywania dyskietek. No i czy da się obsługiwać TOS (a właściwie to GEM) bez użycia myszki?

24

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Dzięki wielkie za odpowiedzi. A co z TOS, bo na kościach mam zapisane 1.2 a nigdzie w internecie nie znalazłem takiej wersji, a w opisie tego overscana jest info ze potrzebuje jakiegoś dodatkowego pliku więc podejrzewam że jest on już w Tosie zapisany. Czy jeśli zmienię tos na inną wersję (wolałbym mieć polską niż niemiecką) to będzie się to gryzło z tym overscanem?

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum bo i Atari o którym pisze jest moim pierwszym. Z ciekawości kupiłem ten komputer bo za młodu miałem styczność tylko z komputerami z firmy commodore od C16 do A1200, i kilka razy z Amstradem a o Atari czytałem tylko w prasie. A że od jakiegoś czasu zainteresowałem się sprzętem retro więc w moim domu zagościło już C64, Amiga 500 (którą z różnym skutkiem od dwóch miesięcy przywracam do życia), kilkanaście konsol od Nes-a po PS3 i XBOX 360. Teraz postanowiłem adoptować coś z firmy Atari a że akurat trafiła się okazja (tak myślę) na Olx więc kupiłem wspomniane Atari 1040 STF. Sprzedający też niewiele potrafił o tym komputerze powiedzieć (bo też za młodu był wychowany na Commodore) i jedyne co się dowiedziałem to że komputer ma pamięć rozszerzoną do 4 MB, oraz że ma zegar podtrzymywany dwoma bateriami AA a w miejscu na modulator są jakieś dodane układy. Ponieważ jak pisałem z Atari jestem noga stąd pytanie do was. Po otwarciu komputera moim oczom ukazała się plątanina kabli, wszystkie miejsca na płycie obsadzone pamięciami (pewnie te wspomniane 4 MB), koszyk z dwoma bateriami AA podłączony gdzieś obok epromow (to pewnie TOS), same epromy (układy u2-u7) opisane jako 1.2 a takiej wersji TOS nigdzie nie znalazłem. Jest też jakaś płytka w miejscu modulatora i druga poniżej od której taśma idzie gdzieś na dół płyty. Ogólnie ciężko się rozeznać co jest oryginalne a co dorabiane. Dołączam zdjęcie całej płyty, jak trzeba będzie mam też bardziej szczegółowe.