76

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

520ST+, bardzo fajna wersja 1MB bez TOS-u. TOS ładowany jest z dyskietki.
Kupiony od kolegi z forum, Gzynia.

Ostatnio edytowany przez PROTON (2016-10-07 19:13:35)

Post's attachments

IMG_0266x.jpg 332.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_0271x.jpg 303.53 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

77

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

ładne cacko

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

78

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Moją kolekcję zasiliły dwa Atari:
520STfm z 3,5MB Ram i Jaguar :-)
Zawsze marzyłem o dużym A i Jaguarze... Czuję się spełniony :-)

Dziękuję Jacku.

https://s21.postimg.org/vsr6o2n9v/WP_20161004_001.jpg

79

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Za dużo ludzi ostatnio uszczęśliwiłem :(

pozdrówka :)

JiL Fan.

80

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Udało mi się upolować ZXpand'a do mojego ZX81 :D. Długooooo trwało tropienie na SMR;).

81

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

[mm: dely] banned. SPAM

82

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

a tak można ?? allegrować na tym forum ??

.

83

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Kolejna zdobycz, odkurzacz (działający) oraz inne kcesoria do pielęgnacji:

Post's attachments

IMG_20161018_093744.jpg 1.57 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

84

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

hehe, schowaj w furze jako apteczka pierwszej pomocy ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2016-10-20 15:38:42)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

85

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

No to ja też się pochwalę. Do VCS'a i 65XE dołączył STE :) Jestem już chyba pełnoprawnym atarowcem ;)
Oczywiście od razu rozbudowałem do 4  megsów.
Oczywiście ze zdrowym DMA :)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14650697_1875421049356087_4279184453251454334_n.jpg?oh=599b47e7c839baddb6c50f113633c98b&oe=5896C4E7

Ostatnio edytowany przez okult (2016-10-22 11:19:02)

http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
Stanowczo za dużo wszystkiego...

86

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

No to i ja się pochwalę. Nabyłem STE, oczywiście wsadziłem 4 MB RAM-u, w komplecie dostałem mysz, ale tak jak pisałem w innych postach uwaloną, myślę, że kabelek od Artura załatwi sprawę:)

Post's attachments

STE.pdf 854.95 kb, liczba pobrań: 29 (od 2016-10-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

87

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Właśnie na fotce są dwa klucze, które nabyłem wcześniej razem z MIDEX-em, może ktoś z Was będzie umiał je zidentyfikować??

88

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

No takie poniedziałki to ja rozumiem. Przyniósł dziś jakiś miły Pan :) 800XL to jeden z ostatnich modeli jakich mi brakowało, stan średni ale działa. 1050 ma zasilacz 120V + przetwornica, kilka dyskietek i dwa joye competition pro :)

http://nogame.home.pl/JZ/DSC_4536.JPG

JiL Fan.

89

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Bardzo miłych masz znajomych :).

90

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Właśnie.  Skąd Wy bierzecie tych miłych Panów?

91

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

No właśnie ja nigdy takich miłych nie spotkałem :(.

Edit: Skłamałbym, spotkałem jednego :).

Ostatnio edytowany przez hsimpson (2016-10-24 19:10:20)

92

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Kurde, ja to sam nie wiem. Zalety pracy w sklepie z grami. W gablotkach różności od atari/amstrad/amiga po zxy po drodze przez wszystko. Ktoś wpada, widzi i mówi : o mam takie w piwnicy. Tu zaczynają się negocjacje :)

JiL Fan.

93

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

a u mnie koleś robi remonty dachów i mówi że czasem coś widzi jakieś stare komputery Atari, Commodore... ma być teraz czujnym i wszystko brać (za pozwoleniem właścicieli oczywiście)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

94

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Jakby się tak głębiej zastanowić, to przecież 20-25 lat temu w co trzecim mieszkaniu stało jakieś Atari lub Amiga. Do nas często przychodzą ludzie i mówią że leżało gdzieś jakieś coś i pewnie jest w piwnicy czy na strychu. Nie każdy chce oddać ale jak widać wyżej, czasem ktoś się zlituje :)

JiL Fan.

95

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

gwinter napisał/a:

przecież 20-25 lat temu w co trzecim mieszkaniu stało jakieś Atari lub Amiga.

Bez przesady. Atari (łącznie ST i 8-bit) sprzedało się w Polsce od 200 do 250 tys. Amig ok. 50 tysięcy. w 1990 r. było ok. 11 mln mieszkań, co daje w najlepszym przypadku (licząc że jednocześnie występowały i Atari, i Amigi) ok. co 36-te mieszkanie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

96

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Spierać się nie będę, ale dodając do tego przynajmniej tyle samo c64, trochę spectrumów i amstradów, wynalazków typu msx to już co 20 mieszkanie. Generalnie chodzi mi o to, że ludzie nie pamiętają o "skarbach". Widząc jednak sprzęt typu moje ulubione atari, przypominają sobie że gdzieś w piwnicy lub u mamy, na strychu coś leży. Do mnie przypadkiem trafiło ostatnio kilka fajnych zabawek.

JiL Fan.

97

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

dely napisał/a:

Atari (łącznie ST i 8-bit) sprzedało się w Polsce od 200 do 250 tys. Amig ok. 50 tysięcy

Skąd te dane? Bo jeśli chodzi o drogi oficjalnej dystrybucji to był to tylko niewielki procent całości.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w latach 1985-1995 jakikolwiek komputer (8-, 16- bądź 32-bitowy) znajdował się w mniej więcej co piątym mieszkaniu, w zależności od roku.

.: miejsce na twoją reklamę :.

98

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

patrząc na wieżowiec w którym mieszkałem: 10 piętrowy, 7 mieszkań na piętrze. Na każdym piętrze przynajmniej jedna maszyna była (a jeśli przesadzam to na moim piętrze były 3 komputery Atari Timex i C64)

a mój wieżowiec to taki przekrój przez całe społeczeństwo: marynarze, inżynierowie pracujący w DDR, żury i meliny, rodziny wielodzietne itp

więc ja bym zaryzykował że w co 7 mieszkaniu coś było  (piszę tu o czasach jak przechodziło się powoli z 8-bit na 16-bit), wcześniej, na początku, wiadomo było jedno Atari i wszyscy się tam schodzili :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

99

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

skrzyp napisał/a:

Skąd te dane? Bo jeśli chodzi o drogi oficjalnej dystrybucji to był to tylko niewielki procent całości.

To są dane, które zbieram od dłuższego czasu do niecnych celów. Ciekawostka: w Polsce Atari sprzedało ok. 10% wszystkich ośmiobitowców. 

Jeśli chodzi o Atari to zdecydowana większość komputerów w latach 80-tych pochodziła z Peweksów. Natomiast jeśli chodzi o Amigi, to były to głównie modele A500 kupowane na giełdach.

piter napisał/a:

a mój wieżowiec to taki przekrój przez całe społeczeństwo: marynarze, inżynierowie pracujący w DDR, żury i meliny, rodziny wielodzietne itp

Twój wieżowiec, to przekrój przez Twój wieżowiec. Wybacz, ale to jest dowód anegdotyczny i wyniki obserwacji na podstawie wieżowca nie mogą być brane pod uwagę analizie statystycznej :) Nawet gdybyś zbadał wszystkie wieżowce w całej Polsce, to nadal to by był przekrój przez wieżowce, tylko że nie na Twoim osiedlu, a w kraju i nadal to by nie było reprezentatywne :)

piter napisał/a:

więc ja bym zaryzykował że w co 7 mieszkaniu coś było

skrzyp napisał/a:

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w latach 1985-1995 jakikolwiek komputer (8-, 16- bądź 32-bitowy) znajdował się w mniej więcej co piątym mieszkaniu, w zależności od roku.

To by dawało od 1,5 do 2,2 mln komputerów w rękach prywatnych Polsce. O ile w 1995 r. to być może, to w 1990 nigdy w życiu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

100

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Ja myślę, że teza Gwintera, że w co 3 mieszkaniu było coś z interesujących maszynek jest jak najbardziej ok, tyle, że dotyczy mieszkań, które się odwiedzało, a nie wszystkich. Ja śmiało mogę powiedzieć, że wręcz w połowie mieszkań do których trafiałem w tamtym okresie była komoda, atari albo amiga... chodziłem po prostu częściej po kumplach, którzy też się tym interesowali, a do mieszkań bez sprzętu trafiałem rzadziej. W związku z tym też mam wrażenie, że sprzętu była masa. Ot i cała tajemnica.  Natomiast w całym przekroju społeczeństwa ile tego było, skąd i po co, to w sam raz temat na magisterkę dla socjologa.

/Społeczne konsekwencje użytkowania komputerów domowych w latach 80 i okresie transformacji ustrojowej w Polsce/