301

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

grey/msb napisał/a:

But for me, the icing on the cake for a party is to have a great demo in the competition. And when the enemy (that's SMFX!) asks for a month to finish their demo after the party, it's always a yes from our side. It's egoistic, but we choose our party over the Pouet flock of wolves. It won't change, I'll take that frustration any day to have the best Atari demo of the year at our party :-)

...i to tyle w temacie :) nic dodać, nic ująć.

Czyli organizator ma w dupie partyzantow zaraz po party, a najwieksza wartoscia dla niego jest zeby na jego party wyszlo 'najlepsze' demo. Straszni megalomani ci organizerzy :) Bardzo się ciesze ze nie odwiedzam ani Sommerhack ani SV. Oślizgłe to wszystko, aż żal.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

302

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Taa... a pewna produkcja z STNICCC 2015 nadal czeka i jest unreleased :>
Nigdy tego nie rozumiałem. Zrobiłeś, wystawiłeś i pokazałeś światu to czego się wstydzić? A chcesz wydać poprawioną wersję proszę bardzo, ale daj party wersje. Dylemat organizatorów typu: "mieć dużo fajnych prac, ale nie puścić ich od razu po party, a nie mieć tych prac w ogóle" można zrozumieć, ale jeżeli mają takie dylematy.. ale jeżeli jest taka postawa jak wyżej cytowana to... nawet nie będę tego komentować.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

303

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Problem jest chyba w podejściu typu "robię coś i jeszcze nie skończyłem, ale d*.*pa mnie swędzi, żeby się pochwalić".
I w akceptacji dla takiego podejścia.

Jak wystawiasz ogryzka na Party to licz się z tym, że takoż pójdzie on w świat (ja tak zrobiłem z gierką na Ironii). Alternatywnie możesz tego ogóra przykisić do następnego SV i wydalić w pełnej krasie :)

Wydaje mi się, że autorzy zbyt serio do tego wszystkiego podchodzą i myślą, że ktoś tam będzie wnikał i analizował co zrobili, czego nie zrobili, gdzie udało się wepchać jakiś jeszcze efekt albo kolor, co się wiesza a co mryga...

304

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Wlasciwy post ponizej ;)

Nie cierpie pisac z telefonu.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2018-01-17 21:53:30)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

305

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Hmm nie wiem co on tam pisał jeszcze bo znów coś Ci się źle wkleiło ;)

/resztę przeniesiono niżej/

Ostatnio edytowany przez erOS (2018-01-17 21:55:18)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

306

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Double post. Sorki. Pisze z telefonu :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2018-01-17 21:49:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

307

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Oops, teraz zauwazylem, ze nie skopiowalem calosci tekstu Evila :) Myslalem, ze Ty erOS jako wytrawny STkowiec znasz ten temat na pamiec :D Organizator Sommarhack pisal jeszcze:

Update: moment. Widze ze jedna osoba nie wkleila calosci cytatu - na pewno przez przypadek ;) to wkleje reszte jeszcze raz:

I would also like to point out that Sommarhack is more like a bunch of friends meeting up than your regular big demo party. We know the guys and if they say the demo will be out in a little bit, we trust them. I understand that f.ex. Assembly want stuff released immediately as they hand out significant prizes.

However, if the bad guys go AWOL, we have the party version locked up in a secure valve..."

Evil dal pewien czas chlopakom na dokonczenie produkcji:

"And when the enemy (that's SMFX!) asks for a month to finish their demo after the party, it's always a yes from our side."

I ja rowniez - powiadomie autorow brakujacych prac iz maja czas do konca tego miesiaca. W przeciwnym wypadku puszczam to w takim stanie, jak jest.

@erOS: to dotyczy Sommarhack 2017.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2018-01-17 21:54:36)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

308

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

poniewaz post zdublowal mi sie kilka razy, to juz wykorzystam to miejsce w innym celu :D poszukujemy kodera na VCS'a, celem wstapienia do naszego team'u. Pilne.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2018-01-17 21:57:26)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

309

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

/aby właściwa, oryginalna kolejność była/
Myślałem, że Ty jako wytrawny scenowiec zauważyłeś że w 2001 r. zniknąłem i nie śledziłem specjalnie co tam kto pisze ;)
SH są chyba od 2009r. więc ten temat mnie jakoś ominął. Ale też pewnie pamiętasz, że nasza ekipa się z tymi Szwedami specjalnie nie zgadzała i widać, że nie dotyczyło to tylko wyższości/trudności jednych efektów nad innymi czy klepania dem na jedno kopyto, ale jak widać również w kwestii szacunku do innych :>

Ostatnio edytowany przez erOS (2018-01-17 21:56:50)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

310

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

@erOS: to ja tez powtorze, ze to dotyczy SH w 2017 roku :) przeczytaj moja ostatnia wypowiedz :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

311

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Ciężko wyczytać w tym natłoku edycji i dubli.

No proszę, SH2017.. No to tu mnie masz :) Nawet nie wiedziałem, że jakiś świeży temat. Na swoje usprawiedliwienie dam, że raczej nie czytam zachodnich forów, magów też od dawna nie a i irca zagranicznego raczej unikam. I widać nie miałem problemu z pobraniem jakiegoś softu z poueta bo raczej pobieram i wrzucam na demozoo ;)

/add/
No to, że dał twórcom jakiś czas i będzie publikował ok.. ale nadal nie rozumiem tych określeń o wilkach, pouecie i frustracji :>

Ostatnio edytowany przez erOS (2018-01-17 22:10:48)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

312

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

On to pisal nieco ironicznie :) wyluzuj Lukasz i nie spinaj posladow ;)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

313

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

jestem wyluzowaną oazą spokoju ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

314

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

grey/msb napisał/a:

I ja rowniez - powiadomie autorow brakujacych prac iz maja czas do konca tego miesiaca. W przeciwnym wypadku puszczam to w takim stanie, jak jest.

Czy prace wild pt. Atariki rowniez?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

315

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Wszystkie prace z kategorii Wild pojawia sie najpozniej do tego piatku.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

316

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

.. czyli to będzie Wielki Piątek? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

317

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

albo czarny piatek :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

318

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Nigdy niczego nie wystawiałem na żadnym party i jestem zwyczajnym "zjadaczem" demosceny, więc uznałem, że się wypowiem ;-)

Rozumiem Greya jak i rozumiem Evila. Organizowane przez nich party stanowią oś demosceny Atari 16-32 bit w dzisiejszych czasach i bez motywacji związanej z udziałem w tych party produkcji byłoby znacznie mniej.

Nie cierpimy na nadmiar grup i koderów - tych aktywnych na scenie ST można pewnie policzyć na palcach dwóch rąk, na scenie Falcona jest jeszcze skromniej. Takie czasy, że to raczej organizator zabiega o to, aby powstała produkcja (szacunek Grey za ogrom pracy w tym zakresie) - więc "elastyczne" podejście do tych, którym jeszcze się chce i mają umiejętności jest niezbędne.

Czekamy na pracę Thadossa/Dune na Falcona - od kilku lat to on + Empii, Britelite oraz Squard, dml i Lamersi (w ograniczonym zakresie) wypełniają całość demosceny Falcona. Wyobraźcie sobie teraz SV na Falcona bez dem i gier Thadossa...

Dla dobra współpracy na linii SV (i inne party)-aktywne osoby/grupy, oraz aby tworzyć przyjazną i wspierającą atmosferę - jestem gotów poczekać...

Ostatnio edytowany przez bart (2018-01-18 13:42:18)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

319

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Temat oczekiwania na prace otworzył furtke coniektorym żeby dokopywać sv/organizatorowi bo mają kompleksy... wieku średniego

Ostatnio edytowany przez pablozp (2018-01-18 13:42:40)

.

320

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

... ta sentencja zawiera sama w sobie tyle bzdur, że ciężko logicznie złożyć choć jedno sensownie zbudowane zdanie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

321

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

pablozp napisał/a:

Temat oczekiwania na prace otworzył furtke coniektorym żeby dokopywać sv/organizatorowi bo mają kompleksy... wieku średniego

Rozgrzani fani .... wytresowani do węszenia spisków i 'dokopywania' w każdej krytycznej uwadze :) Bardziej dochodowe jest węszenie za truflą :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

322

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

prace z kategorii wild zostały wysłane przed chwilą do jednego z adminów demozoo. powinny pojawić się tam najpóźniej jutro.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

323

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Już widzę, że jest :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

324

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Nie wiem czy temat był już gdzieś poruszany, ale parę dni temu ukazały się finalne wersje dwóch prac z ostatniego Silly Venture 2k17:

Zwycięskie demo Bird To Be Alive grup Dune, Sector One oraz Cerebral Vortex w kategorii Atari Falcon Demo Compo:

Oraz gra na Atari STe/Falcon Supa Zazai Da grupy Cerebral Vortex:

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)