Temat: Martwy Falcon

Do sprzedania martwy Falcon (klawiatura UK).
Stan obudowy - dobry. Dwie male ryski przy diodzie i jedna przy badge (na ktorym jest folia).
Tutaj historia moich prob diagnozowania (po angielsku): http://atari-forum.com/viewtopic.php?f=27&t=34638
Tutaj po polsku:  http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15356
Zdjecia:
https://photos.app.goo.gl/UCjUcdQeDMx7kim56
https://photos.app.goo.gl/UQ2bycPoa6HpmanVA

Cena: 500 Euro (wysylka w cenie).

Ostatnio edytowany przez damanloox (2019-04-14 10:46:43)

2

Odp: Martwy Falcon

500€ za martwego, w PL? Do tego grzebany (choć na plus), bo na spodzie FALCON030 FRA, a klawiatura UK.
Za 250€ mógłbym się zastanowić.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2019-04-13 18:43:01)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

3

Odp: Martwy Falcon

Tak, 500E za martwego Falcona, w PL.
I słuszna uwaga - Falcon FR, klawiatura UK (już poprawione powyżej). I szkoda czasu na zastanawianie bo za 250E nie zmieni miejsca zamieszkania...

4

Odp: Martwy Falcon

Ale to nie dom aukcyjny... tylko forum miłośników komputów Atari.
Po za tym Falcon uszkodzony grzebany.Kolega dobrą cenę zaproponował maks 250 euro.
Ja nawet tyle bym nie dał.

5

Odp: Martwy Falcon

Kolega zaproponował a ja pozwoliłem sobie odmówić. To nie dom aukcyjny (a skoro nie to po co się licytować?) ale i przymusu akceptowania ofert też w regulaminie nie widziałem. Podobnie - przymusu "dawania" też nie ma więc nie widzę problemu w fakcie że kolega "nawet tyle by nie dał".
A skoro koledzy z taką odrazą czytają pierwszy post tak ochoczo podkreślając że Falcon "uszkodzony i grzebany" (co zresztą w tymże poście wyraźnie jest napisane) to zapewne mogą za 500 Euro (lub niewiele więcej) kupić działającego i "niegrzebanego" Falcona - a skoro tak to radzę szybko kupować i chwalić się na tym forum. Sam chętnie (i szczerze) pogratuluję zakupu.

6

Odp: Martwy Falcon

Nikt nie twierdzi, że za 500€ można kupić działającego (choć nie widzę powodu aby miał tyle kosztować). Gdyby naprawa była prosta i opłacalna, to zapewne byś go naprawił (bo próbowałeś). Można więc przyjąć, że ten egzemplarz jest poważnie uszkodzony i do naprawy się nie nadaje, a 500€ za obudowę i (być może) sprawną klawiaturę do Falcona to jednak trochę dużo, ale oczywiście życzę powodzenia.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

7

Odp: Martwy Falcon

Jezu... A czy ja kogoś zmuszam do kupowania? Napisałeś że nie chcesz i ok - ja z tym problemu nie mam. Po co powtarzanie czegoś co wyraźnie napisałem, po co licytowanie (przecież to "nie dom aukcyjny"), po co żale że drogo. Ja rozumiem że nie chcesz (czy ze kolega skofrant nie chce ani tyle). Zaproponowałeś cenę która mi nie odpowiada i ok.
A domysły koledzy radzę zachować dla siebie - dobra stara zasada mówi: jak nie wiem to się nie wypowiadam (a jak chce wiedzieć to pytam). Chyba że chcecie z forum robić śmietnik to walcie śmiało - dorzucę parę domysłów od siebie - być może celowo falcona zepsulem, byc może chce kupującego oszukać, byc może wcale tego Falcona nie mam, być może to ZX spectrum, byc może mam żylaki odbytu. Być może jutro rano coś jeszcze wymyślę.

8

Odp: Martwy Falcon

Tak czytam Panowie i powątpiewam w naszą edukację, mimo, iż jestem obecnie nauczycielem. Jak napisał damanloox - daje on ofertę. Jeśli kogoś zainteresuje - to ktoś weźmie, jeśli nie - dajcie na wstrzymanie. Oferty obcięte o połowę to totalny obciach - rozumiem, 10%, targowanie się, ale bez przesady. Jego interesuje taka a nie inna oferta, więc należy to uszanować. Może w przyszłości zmieni zdanie i obniży, ale to jest tylko jego wola i jego rzecz.

Sikor umarł...

9

Odp: Martwy Falcon

@Sikor, 100% popieram.
Ktos sprzedaje za tyle za ile uważa i jego sprawa.
Jak komuś pasuje, to kupuje, jak nie, to nie.
I zbędana dalsza dyskusja.
Oczywiście , zawsze można spróbowac troche ponegocjować cenę, ale jak sprzedający mówi nie, to nie i koniec.
I nie na miejscu jest dalsza dyskusja.

10

Odp: Martwy Falcon

Sikor napisał/a:

Tak czytam Panowie i powątpiewam w naszą edukację, mimo, iż jestem obecnie nauczycielem. Jak napisał damanloox - daje on ofertę. Jeśli kogoś zainteresuje - to ktoś weźmie, jeśli nie - dajcie na wstrzymanie. Oferty obcięte o połowę to totalny obciach - rozumiem, 10%, targowanie się, ale bez przesady. Jego interesuje taka a nie inna oferta, więc należy to uszanować. Może w przyszłości zmieni zdanie i obniży, ale to jest tylko jego wola i jego rzecz.

Targowałem się na amibayu. Jak nie zejdzie za 500EUR to sobie będzie leżał, taka dostałem odpowiedź. Finalnie dołożyłem troszkę i kupiłem egzemplarz w bardzo dobrym stanie ze studia nagraniowego. Po co kupować kota w worku za 500 EUR? Życzę powodzenia w sprzedaży moze ktoś jest bardzo bogaty i ma 500EUR na loterię :P

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-04-16 08:54:01)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

11

Odp: Martwy Falcon

PrzemasIII napisał/a:

Jak nie zejdzie za 500EUR to sobie będzie leżał

Nie, nie taką odpowiedź dostałeś. Dostałeś dokładnie taką:

Za 450 go nie sprzedam ale dzieki za oferte. 550 to minimum a jak sie nie sprzeda to schowam przed zona i moze kiedys znajde czas zeby poszperac jeszcze.. )

Jak już zabierasz głos to staraj się nie dorzucać produktów Twojej wyobraźni a żale wylewaj może gdzieś indziej.

PrzemasIII napisał/a:

Życzę powodzenia w sprzedaży

Dziękuję choć nie rozumiem po co Twój post. Kupnem zainteresowany nie jesteś, rozumiem że chciałeś się pochwalić (gratuluję zakupu) ale od tego jest inne forum/topic.
Raz jeszcze dziękuję komentatorom amatorom - myślę, że mój post jasno i wyraźnie opisuje stan Falcona. Jeśli ktoś chce więcej informacji - chętnie odpowiem (w miarę możliwości). I tak - będzie sobie leżał. I przypomnę - chcieliście kapitalizmu to go macie. Ja mam coś do sprzedania i to moja decyzja czy i za ile sprzedam. Wasze użalania naprawdę nic nie zmienią bo w KC już cen nie ustalają.
Czy moderatorzy mogliby przyjrzeć się temu topicowi i zasadzie 11 Regulaminu? Cenę podałem i szczerze mówiąc trochę mnie męczy czytanie komentarzy które nic nie wnoszą.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez damanloox (2019-04-16 09:21:44)

12

Odp: Martwy Falcon

K..a ludzie ile wy macie lat ?

Jak kolega nie sprzeda za cene ktora sobie obral za cel, no to bedzie mial podstawke pod kwiaty za 500 EUR. To czy cena jest taka czy siaka to juz inna zecz ....

Proponuje zamknac temat albo uporzadkowac posty w nim bo zrobil sie syf ....

13

Odp: Martwy Falcon

Ja troche po zlej stronie barykady stanę, ale rodzimi "janusze"  ( :) ) zaproponowali swoje stawki. Fakt ze polowe tego co chce sprzedający, ale maja do tego pełne prawo. Tak jak sprzedający ma pełne prawo do odmowy. Z tego co widzę ciśnienie skoczyło po obu stronach barykady, zupełnie niepotrzebnie IMHO

Nothing to see here, moving on. My 5p ...

14

Odp: Martwy Falcon

damanloox napisał/a:
PrzemasIII napisał/a:

Jak nie zejdzie za 500EUR to sobie będzie leżał

Nie, nie taką odpowiedź dostałeś. Dostałeś dokładnie taką:

Za 450 go nie sprzedam ale dzieki za oferte. 550 to minimum a jak sie nie sprzeda to schowam przed zona i moze kiedys znajde czas zeby poszperac jeszcze.. )

Jak już zabierasz głos to staraj się nie dorzucać produktów Twojej wyobraźni a żale wylewaj może gdzieś indziej.

PrzemasIII napisał/a:

Życzę powodzenia w sprzedaży

Dziękuję choć nie rozumiem po co Twój post. Kupnem zainteresowany nie jesteś, rozumiem że chciałeś się pochwalić (gratuluję zakupu) ale od tego jest inne forum/topic.
Raz jeszcze dziękuję komentatorom amatorom - myślę, że mój post jasno i wyraźnie opisuje stan Falcona. Jeśli ktoś chce więcej informacji - chętnie odpowiem (w miarę możliwości). I tak - będzie sobie leżał. I przypomnę - chcieliście kapitalizmu to go macie. Ja mam coś do sprzedania i to moja decyzja czy i za ile sprzedam. Wasze użalania naprawdę nic nie zmienią bo w KC już cen nie ustalają.
Czy moderatorzy mogliby przyjrzeć się temu topicowi i zasadzie 11 Regulaminu? Cenę podałem i szczerze mówiąc trochę mnie męczy czytanie komentarzy które nic nie wnoszą.

Pozdrawiam.

Racja pomyliłem liczby. Żalu nie mam bo ja nic nie straciłem a tylko zyskałem działającego Falcona. Generalnie to mnie to grzeje za ile sprzedajesz swoją rzecz. Powodzenia w sprzedaży. Pamietaj z latami to tylko drożeje :)

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-04-16 15:21:52)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

15

Odp: Martwy Falcon

Uprzejmie proszę, żeby nie komentować cen. Ten dział nie służy do tego, w szczególności jeśli została podana cena, jakakolwiek była ona nie była. Prowadzi to prosto do przepychanek, których w tym dziale sobie nie życzę. Dziękuję.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Martwy Falcon

@damanloox: tak czytam i śledzę :( i nie wiem czemu chcesz sprzedać tego Falcona, bo nie możesz sam tego naprawić ? Ja już dawno skontaktowałbym się z RJ1307 i zapytał czy nie zająłby się Twoim komputerkiem! Jak narazie nie słyszałem żeby jakiegoś Falcona nie postawił na nogi, mam nadzieję że czytałeś jego historię albo słyszałeś, jak kupił kompletnie zdezelowaną płytę główną i ją odratował i teraz ma w pełni kompletnego Falcona. Ja też swojego wysłałem do RJ1307 bo coś mi szwankował, teraz śmiga jak ta lala. Więc moja propozycja jest taka, zostaw go sobie nie sprzedawaj bo z tym dopiskiem "martwy" to będzie ciężko, i pogadaj z RJ1307. Pozdrawiam

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

17

Odp: Martwy Falcon

@Jesionen: ja już chyba przestanę czytać bo mam dość przedszkola...
Ale skoro zadałeś pytanie na które w tym mega-wątku odpowiedzi nie ma to odpowiem...
Chcę/chciałem sprzedać bo:
- sam nie mam ani wiedzy ani sprzętu (cały sprzęt jaki mam to multimetr czy jak to się po polsku nazywa który może nawet zmierzyć częstotliwość ale tylko do 8MHz o ile pamiętam) żeby próbować dalej. Nie chcę kombinować żeby nie sp..przyć bardziej niż jest.
- mam 2.5 letnie dziecko i od około 2.5 lat nie mam czasu na nic. Sprzedałem obydwa TT jakie miałem, ST, Amigi, małe Atari. Został mi Falcon i chyba ze 3 nie działające 800XL. Nie mam po prostu czasu na zabawy a córka woli świnkę Pepę...
- jak się ma dziecko to potrzebny jest czas i... miejsce. Ja mieszkam w małym mieszkaniu i żona chce mi mój sprzęt "wywalić" (i jest zdolna do tego niestety)

Z RJ1307 może faktycznie się skontaktuję - dzięki (choć sprawę komplikuje nieco fakt że Falcon i ja jesteśmy w Irlandii)

18

Odp: Martwy Falcon

@damanloox: rozumiem że mało miejsca na sprzęty retro, hmmmm co do żony to jak byś jej dał 500 też by wyrzuciła za okno :) Dobra , taka moja rada, nie sprzedawaj Falcona , zostaw go sobie to naprawdę wspaniała maszynka, zapewne odwiedzasz Polskę to wtedy na bank znajdziesz 5min aby pogadać z RJ czy da się coś zrobić z komputerkiem :) Co do 800XL służę pomocą jakby co, pomogę ożywić :) Notabene, córeczka podrośnie i na bank znajdziesz chwilę dla siebie czyli retro :) Sam wiem po sobie :) Także przyjacielu, zakończ ten smutny wątek i jak będziesz w Polsce służę pomocą :) pozdrawiam skromny Jesionek

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

19

Odp: Martwy Falcon

Swinka Pepa jest cool. Do tego dochodzi Timy i Postman Pat :)

20

Odp: Martwy Falcon

damanloox napisał/a:

Jezu... A czy ja kogoś zmuszam do kupowania? Napisałeś że nie chcesz i ok - ja z tym problemu nie mam. Po co powtarzanie czegoś co wyraźnie napisałem, po co licytowanie (przecież to "nie dom aukcyjny"), po co żale że drogo. Ja rozumiem że nie chcesz (czy ze kolega skofrant nie chce ani tyle). Zaproponowałeś cenę która mi nie odpowiada i ok.
A domysły koledzy radzę zachować dla siebie - dobra stara zasada mówi: jak nie wiem to się nie wypowiadam (a jak chce wiedzieć to pytam). Chyba że chcecie z forum robić śmietnik to walcie śmiało - dorzucę parę domysłów od siebie - być może celowo falcona zepsulem, byc może chce kupującego oszukać, byc może wcale tego Falcona nie mam, być może to ZX spectrum, byc może mam żylaki odbytu. Być może jutro rano coś jeszcze wymyślę.


Nie obraź się damanloox,ale naprawdę cena jest zbyt wysoka za uszkodzony egzemplarz Falcona.
Jakiś czas temu widziałem w prywatnym ogłoszeniu na gumtree.com(w przeliczeniu na złotówki) Falcona za około  1700zł sprawnego w kartonie z rozszerzoną pamięcią i kilkoma grami.
Żeby nie to,że nadwyrężyłem domowy budżet na kupno Atari TT oraz Amigi 3000 to na pewno kupiłbym z tego ogłoszenia falcona.

Ostatnio edytowany przez skofrant (2019-04-18 18:01:21)

21

Odp: Martwy Falcon

skofrant napisał/a:

Nie obraź się damanloox,ale naprawdę cena jest zbyt wysoka za uszkodzony egzemplarz Falcona.
Jakiś czas temu widziałem w prywatnym ogłoszeniu na gumtree.com(w przeliczeniu na złotówki) Falcona za około  1700zł sprawnego w kartonie z rozszerzoną pamięcią i kilkoma grami.
Żeby nie to,że nadwyrężyłem domowy budżet na kupno Atari TT oraz Amigi 3000 to na pewno kupiłbym z tego ogłoszenia falcona.

To trzeba było chłopie kupić i na amibayu byś sprzedał za 1200 Euro. Wybacz ale na gumtree.com to ja mogę wystawić kurę znoszącą 3 złote jaja dziennie za 100zł.
Ja się nie obrażam - każdy ma swoje zdanie i może śmiało ocenić czy dla niego to za dużo czy za mało. Ja po prostu nie zaśmiecam postów innych ludzi doradzając im czy wystawiają za tanio lub za drogo. Wystawiłem cenę za jaką ja chcę sprzedać i nie pytałem o radę czy to za drogo czy za tanio. I teraz już admin może ten post śmiało zamknąć (i zastanowić się dlaczego ciągle pozwala na śmiecenie mimo że tak skrzętnie przestrzega regulaminu w innych punktach).

Ostatnio edytowany przez damanloox (2019-04-18 18:09:29)

22

Odp: Martwy Falcon

A prosiłem. Temat zostaje zamknięty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.