Temat: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Hej.
Szukałem Falcona i znalazłem.Przed zakupem spytam fachowców o rady.
Trzeba ,go dopieścić,jest obraz po RF,stacja nie czyta,dysk HDD działa . Klawiatura jasna,jakby od ST.
Ale coś mi nie pasuje,dla mnie jakiś składak.
Proszę zerknąć na zdjęcia płyty głównej.
Wszystko jest na miejscu?

Post's attachments

image-09-08-2022_18-24-57-18.jpg 275.57 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

image-09-08-2022_18-25-06-08.jpg 265.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

image-09-08-2022_18-25-33-52.jpg 289.04 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

image-09-08-2022_18-25-36-25.jpg 389.77 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

image-09-08-2022_18-25-59-16.jpg 364.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Ktoś zastąpił kondensator osiowy kilkoma mniejszymi, reszta nie ruszana. Brak koprocesora to też norma.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Ta bateria kondensatorów to gotowiec, który można kupić w którymś ze sklepów internetowych (Centurion Tech. może - nie pamiętam).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

perinoid napisał/a:

Ta bateria kondensatorów to gotowiec, który można kupić w którymś ze sklepów internetowych (Centurion Tech. może - nie pamiętam).

O wymianie kondensatorów zostałem poinformowany.
Zasilacz daje prawidłowe 5V , na linii 12V jest 11,2V.
Komputer przechodzi test pamięci 4MB.
Nie wczytuje z dyskietki, więc jeżeli to nie wina samej stacji to jakaś poważniejsza usterka?
Pytam jak laik,nigdy nie miałem Falcona.Każds opinia jest dla mnie cenna.
Jeżeli komputer wyświetla poprawnie obraz przez RF to oznacza to ,że układ graficzny działa poprawnie?
Czy jasnoszara klawiatura,taka jak w ST występowała fabrycznie w Atari Falcon?

5

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Jeszcze jedna fotka.

Post's attachments

IMG_20220809_223036.jpg 527.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

6

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

niepartyjny napisał/a:

Nie wczytuje z dyskietki, więc jeżeli to nie wina samej stacji to jakaś poważniejsza usterka?

A stacja odpowiednio ustawiona czy po PC-towemu?

Sikor umarł...

7

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

jeśli chodzi o klawiaturę, to podobno Atari, ale to nie sprawdzone informacje ale ostatnio kilka osób to niby potwierdzało, wkładało pod koniec produkcji do Falconów klawiatury od ST, właśnie te o innym kolorze. Sam mam takiego Falcona, kupionego od Niemca, był skręcony na wszystkie śrubki, miał wszystkie ekrany, wyglądał jak nowy i miał jasną klawiaturę. Kupiłem go z 10 lat temu..

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

8

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Brak metalowych ekranów osłaniających płytę główną.
Jest szansa je dokupić?
Cena 3500  zł.
Warto ?

9

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Cena rewelacyjna, jeśli masz fundusze to bierz.

Nie ma obydwu ekranów czy tylko górnego?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Na zdjęciach widać dolny ekran ;)

11

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

niepartyjny napisał/a:

Brak metalowych ekranów osłaniających płytę główną.
Jest szansa je dokupić?
Cena 3500  zł.
Warto ?

3,5 tysiąca bez metalowych ekranów osłaniających płytę główną?
Pogrzało kogoś!!! Nie warto!
Ale jak co, to możesz mi podać namiar, tak tylko z ciekawości :D

12

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Dziękuję za pomoc,mam go.

Post's attachments

IMG_20220811_112348.jpg 1.69 mb, liczba pobrań: 1 (od 2022-08-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

13

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Brawo ty!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

No to teraz rozbudowa... :D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Na weekend lub w przeszłym tygodniu,zacznę zabawę.
Stacja czyta, zamontuję jakiś dysk lub kartę SD.
Zielony jestem w temacie Falcona,będę Was prosił o pomoc.

16

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Przydałoby się wymienić te 4MB na 14MB, żeby choćby obejrzeć więcej dem.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Mam pytanie,gdzie zakupię kabel ,aby podłączyć Falcona do monitora pc, ewentualnie do monitora SM124.
Ma ktoś może link do gotowego obrazu dysku ?
Walczyłem pół nocy, znalazłem jakieś iso,nagrałem na kartę SD 2GB,16GB, zamontowałem nawet krótka taśmę IDE,ale komputer się nie odpala.
Podejrzewam ,że obraz dysku był do ST

Ostatnio edytowany przez niepartyjny (2022-08-15 10:10:26)

18

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Odezwij się na e-mail
Mam rozszerzenie i kabel. Może się dogadamy.
[      agent004@wp.pl      ]

19

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

niepartyjny napisał/a:

[...]znalazłem jakieś iso,nagrałem na kartę SD 2GB,16GB, zamontowałem nawet krótka taśmę IDE,ale komputer się nie odpala.
Podejrzewam ,że obraz dysku był do ST

.iso to raczej nie obraz hdd. Podaj link.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

uicr0Bee napisał/a:
niepartyjny napisał/a:

[...]znalazłem jakieś iso,nagrałem na kartę SD 2GB,16GB, zamontowałem nawet krótka taśmę IDE,ale komputer się nie odpala.
Podejrzewam ,że obraz dysku był do ST

.iso to raczej nie obraz hdd. Podaj link.

http://8bitchip.info/atari/DiskImgPP1.html

21

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

To nie .iso :) Przeczytaj dokładnie treść tej strony i plik .txt z tego archiwum. Ma działać z Falconem. Zrobiłeś wszystkie kroki zgodnie z instrukcją?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Dziś w nocy spróbuję jeszcze raz.
Chciałbym uruchomić cokolwiek z IDE aby sprawdzić działanie kontrolera.Dlatego moja prośba o jakikolwiek obraz dysku/karty.

23

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

niepartyjny napisał/a:

Chciałbym uruchomić cokolwiek z IDE aby sprawdzić działanie kontrolera.

To podłącz dysk 2.5" lub kartę CF i uruchom jakikolwiek darmowy instalator sterownika hdd, albo zakup jakiś komercyjny - hddriver, P.Putnik.

https://sites.google.com/site/stessential/hdd-tools - ICD darmowy
https://www.hddriver.net/en/
https://atari.8bitchip.info/pphdr.php

Jeżeli sterownik uruchomiony z dyskietki zobaczy hdd/cf i go poprawnie spartycjonuje, to kontroler z dużym prawdopodobieństwem jest OK.

Kopalnia wiedzy o dyskietkach i dyskach w ST/Falcon jest tu: https://info-coach.fr/atari/index.php. Warto poczytać aby zrozumieć sposób partycjonowania w ST/F030, limity wielkości dysków, partycji w TOS, itp, itd.
Na tej samej stronie znajdziesz jeszcze sterownik Atari, AHDI: https://info-coach.fr/atari/documents/myFAQ.php - na dłuższą metę słaby, ale też pozwoli sprawdzić kontroler.

Piszę na szybko, bo mam inne zajęcia, więc szczegółowych instrukcji tutaj nie podam, ale po przestudiowaniu powyższych materiałów powinieneś sobie poradzić, a samodzielne postawienie systemu od zera daje więcej satysfakcji :-D niż pójście na łatwiznę z rozpakowaniem gotowego obrazu hdd.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-08-15 16:23:24)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

Mam system na karcie SD,Falcon odpala poprawnie.
Walczę nadal, ręce opadają.
Znów proszę o pomoc.
Chcę przetestować sprzęt,uruchomiłem grę Dynablaster.
Wszystko działa jak należy.
Ale kilkanaście/ kilkadziesiąt innych gier nie uruchamia się,mam info o braku pamięci.
Uruchamiam komputer z wciśniętym Control.System się uruchamia,klikam w grę i albo coś się przez chwilę ładuje,albo wyskakują 2 bombki.
Co robię źle?
Zmieniać rozdzielczość ekranu?Czy problemem jest telewizor podpięty kablem antenowym?
Problemem jest ładowanie gier z karty SD?
Próbowałem nagrać dyskietkę,ale Windows 10 i 7 nie współpracują z moją stacją FDD USB.
Postanowiłem uruchomić gry z Gotek.
Zrobiłem na pendrive partycję FAT 16 1GB,wgrałem Autoboot.HFE z Atari ST,kilka gier i niestety lipa,mam taki komunikat jak na zdjęciu.
Chęci są,wiedzy brak niestety.
Mam pytanie czy moja walka z Falconem bez 14MB i podłączenia do monitora ma sens?
Uruchomię jakąś lepszą grę i jakiekolwiek demo?

Ostatnio edytowany przez niepartyjny (2022-09-01 22:37:01)

Post's attachments

IMG_20220901_231236.jpg 1.28 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

25

Odp: Falcon oryginał? Prośba o weryfikację.

niepartyjny napisał/a:

Hej.
Szukałem Falcona i znalazłem.Przed zakupem spytam fachowców o rady.
Trzeba ,go dopieścić,jest obraz po RF,stacja nie czyta,dysk HDD działa . Klawiatura jasna,jakby od ST.
Ale coś mi nie pasuje,dla mnie jakiś składak.
Proszę zerknąć na zdjęcia płyty głównej.
Wszystko jest na miejscu?


Ja bym chętnie kupił Falcon-a podróbę, tak samo 130xe :)
Podróbka Atari to było by coś :P

jury napisał/a:
niepartyjny napisał/a:

Brak metalowych ekranów osłaniających płytę główną.
Jest szansa je dokupić?
Cena 3500  zł.
Warto ?

3,5 tysiąca bez metalowych ekranów osłaniających płytę główną?
Pogrzało kogoś!!! Nie warto!
Ale jak co, to możesz mi podać namiar, tak tylko z ciekawości :D

Jury, no coś Ty za 3,5?
Dokładnie nie warto, to jakaś podróbka i nie oryginalny :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2022-09-02 01:14:11)