Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 102 z 217)
Mój cart z identyczną naklejką jak ten na pierwszym zdjęciu w wątku, jest u Sebana razem z wieloma innymi, wysłanymi w celu restauracji i zachowania dla potomności. Jeżeli dumpa nie ma jeszcze gdzieś podlinkowanego w tym wątku:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12348, to pewnie Seban mógłby podesłać.

jedynymentos napisał/a:[...]bo nigdy nie rozumiałem tych co mają a nawet nie wiedzą czy działa bo zafoliowane[...]
Też tego nie kum-kum-am. To jest wbrew temu, po co te rzeczy zostały wyprodukowane. Może ci ludzie nie wiedzą co się z tym robi? :)
Ja dziś np. kupiłem pudełko herbaty w folii, natychmiast ją zdjąłem i zaparzyłem sobie herbatkę.
https://www.youtube.com/watch?v=WVQyPcrB8EE - dotrwajcie do końca.
voy napisał/a:[...]
Oto numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
55 1050 1908 1000 0023 1357 0505
Pigwa FTP
Co wpisać jako nazwa/nazwisko rachunku bankowego?
Tym razem w czasie wykopków zarchiwizowałem sporo dyskietek z plikami. arr, .all, .mix, itp. po poprzednim właścicielu. Nie zajmuje się muzyką, ale z tego co się orientuję to z Cubase chyba? Nieszczególnie sam mam czas w nie zaglądać, ale gdyby ktoś reflektował, to służę - E-mail, nie PW.
Z moich:
NEC FD1231H DATE 1996.2 P/N 134-506791-704-0 - maxtrack=83
NEC FD1231H DATE 2004.2 P/N 134-506791-305-4 - maxtrack=81
Mam w pudle jakieś dwa gołe napędy "slim", kupione kiedyś omyłkowo. Ciekawe jakie masz w środku złącze między napędem a wychodzącym z obudowy kabelkiem USB (pewnie pomiędzy jest jakaś płytka z elektroniką). Ciekawe czy jest standard złącza dla takich napędów, czy co producent to inne?
Program który miałem na myśli to CLEANUP.PRG, a nie icdfix (pisałem "z głowy... czyli z niczego" -:D ).
Nie wiem czy zadziała na partycjach z tego obrazu Pery, ale chyba nie zaszkodzi spróbować. Powinien uruchomić się z dyskietki, co ma w Twoim przypadku taką zaletę, że na Twoich partycjach do czasu ich naprawy, lepiej nic nie instalować (a Diamond Edge chyba wymaga instalacji).
Oczywiście na wszelki wypadek lepiej zrobić backup całej karty, chyba najprościej na PC. Dodatkowo w tym CLEANUP.PRG jest opcja przebiegu testowego, bez faktycznego naprawiania, więc przynajmniej na początek sprawdzisz czy cokolwiek jest naprawialne.
A co do partycji TOS&WIN, to ja wolę mieć taką na osobnej karcie SD. Karta podstawowa z partycjami tylko ST-kowymi siedzi cały czas w ultraSatanie, a druga z partycją TOS&WIN 500MB jest do przenoszenia plików z PC.
Jaki masz model ST i wersję TOS?
I jakiego drivera używasz? Jeżeli ICD Pro, to tam na drugiej dyskietce jest program icdfix, czy fixicd... czy jakoś tak. Ew. inne programy typu Diamond Edge, lu zapewne inni podpowiedzą więcej.
Ale jeżeli to problem ze "złym DMA" to możesz już utraconych plików nie odzyskać. Dawno używasz tej konfiguracji ST i Satana?
Mam HP Model D353FUE P/N 5065-7388. Widzi dyskietki formatowane w ST, a eSTeki widzą to co się w niej zapisze.
Myślę że każda sygnowana jakąś przyzwoita marką, o ile nie została uszkodzona, powinna się nadać. A co tam kupiłeś? Może przeczyścić głowicę, dyskietką czyszczącą, albo w razie braku takiej, rozebrać i "wacikiem?
P.S.
Windows widzi tę moją jak Mitsumi USB FDD
No tak, skoro do ST można podpiąć tylko 2 napędy, to taka podwójna zewnętrzna obudowa byłaby atrakcyjna dla posiadaczy "krótkich" ST bez zbudowanej stacji, a to jeszcze bardziej zawęża krąg zainteresowanych.
No chyba żeby dało się zrobić tak, aby w modelach z wbudowaną stacją, widziana była tylko jedna z dwóch w zewnętrznej obudowie. Tylko czy w takim przypadku dałoby się zachować możliwość ustawienia jako stację A, tę na zewnątrz, bez ingerencji w samo ST(F)(FM)(E)?
Interfejsów do podłączenia jednej zewnętrznej stacji do ST to jest sporo.
To o czym ja myślałem, to coś takiego jak w linku, tylko na dole stacja 3.5", a nie 5.25:
https://www.ebay.pl/itm/ACORN-BBC-MICRO ... SwYi5b20To
+ możliwość łatwego wysuwania/wsuwania górnego napędu, czyli np. obudowa od góry otwarta, albo łatwo otwierana.
Nie wiem czy "magik" sobie życzy, więc nie będę zdradzał. Może sam się zaoferuje. A jak ja dostanę paczkę to się odezwę. Z tym że nie wiem kiedy ja dostanę. Remonty są jeszcze w trakcie, a ja cierpliwie czekam.
Tymczasem możesz założyć nowy wątek w dziale Sprzęt i opisać co dolega, to może ktoś pomoże zdalnie. Wymiana paska np. to prosty zabieg, a często pomaga.
Jakiś konkretny model, XC12, XCA12, CA12, 1010, 410, itp, czy ważne tylko żeby działał? Aktualnie chyba nie posiadam, ale czekam na odesłanie sporej paczki magnetofonów po remontach i wtedy coś będzie na sprzedaż.
Oczywiście miałem na myśli din14. din13 do monitora to nawet w stacjonarnych polskich sklepach elektronicznych się zdarzają.
To tak sobie dalej myślę, że wygodnie by było, gdyby przynajmniej jedną stację, powiedzmy górną (bo zakładam układ jedna nad drugą) można łatwo wsuwać/wysuwać, najlepiej bez użycia narzędzi - a to po to, aby np. Goteka móc czasem przenieść do innego sprzętu.
Sorki saulot za OT.
Ja bym reflektował na obudowę ze złączami na dwie stacje, z przełącznikiem A/B między nimi, tak aby do "krótkiego" 520ST podłączyć na jednym kablu "fizycznego" flopka i emulator np. Gotek/HxC i móc bootować z jednego lub drugiego. Da się to zrobić bez ingerencji z samo Atari?
Wydaje mi się że do Atari to jest RJ12. RJ11 to wtyk telefoniczny.
https://allpinouts.org/pinouts/connecto ... ga-ste-tt/
Kiedyś robiłem z płaskiego do sprzedawanego zestawu, gdzie brakowało mi kabla. W testach przed sprzedażą problemów nie stwierdziłem, a kupiec też się nie skarżył, więc zakładam że działa. Myślę że nie warto przesadzać z długością, tylko tyle ile potrzeba.
Częściej na aukcjach pojawiają się zewnętrzne stacje dyskietek niż same kable lub wtyczki DIN13. Niestety nawet "sprzedawane jako uszkodzone" schodzą raczej drogo.
A masz w niej napęd z prostokątną czy okrągłą diodą? Gdyż azaliż jakoby były różnice w zachowaniu: http://atariki.krap.pl/index.php/XF551
Można też pomyśleć o wymianie ROM na Hyper-XF, szczegóły w sieci.
Dzięki. Ludzie w tym wątku narzekają na słabą komunikację i niesłowność pomysłodawcy. Nie miałeś takich problemów?
Czy to są całkowicie gołe płyty z tylko "dziurkami", czy są już może zamontowane wszystkie gniazda, kwarce, rezystory, itd, oraz podstawki, a brakuje tylko scalaków z Atari? Może zdjęcie dla orientacji?
To może masz coś na wymianę? Rzeczy albo nawet usługi. W dziale "Kupię / Sprzedam / Zamienię" można się często dogadać na normalnych warunkach.
Znalezione posty [ 2,526 do 2,550 z 5,406 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.165 sekund, wykonano 11 zapytań