376

(707 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak na youtubie właśnie widziałem u FJC, stąd było moje pytanie, bo na stronie plugin jeszcze nie jest dostępny.
Dzięki za info SUN & TMK... czekam zatem na nowy firmware do Ultimate.

377

(707 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

A czy jest dostępny jakiś plugin pod U1MB do sophia2?

378

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dorzucam plik xex Turbo Dos'a 2.5 z tego carta.. działa również z Sic!'a

ps2. Dzięki uprzejmości XXL'a dorzucam wersję Turbo Dos 2.6 jako xex!

379

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lopez napisał/a:

Średnio opłacalne, bo wysyłka po PL zabija cały plan, chyba że TMP przy zamówieniu xx sztuk zrobi obniżkę, ale wątpię.

Lepiej się umówić i w 2-3 osoby zamówić.. a potem przez paczkomaty rozesłać do zainteresowanych.

380

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

uicr0Bee napisał/a:

A ten .car który załączyłeś, nie działał u Ciebie z UnoCarta ? No bo, jak napisałem, u mnie działa. Zwróciłeś z innych powodów?

Z mojego egzemplarza nie chciał się uruchomić, generalnie mało który rom chciał startować. Sprawdzałem na dwóch Atarkach obie niestety rozbudowane - chociaż każdy inny cart działał z nimi poprawnie. (Ham-Pack, kilka kartów od Turbo, Sic!, Side2). Wyłączenie Qmega, ext ramu nic nie dawało.. efekt zawsze był ten sam... część romów rippowanych przez Sebana się uruchamiała. Druga kwestia to zastosowane gniazdo microsd (z funkcją push) czyli mocniejsze wciśnięcie karty blokuje ją w gnieździe a ponowne mocniejsze pozwala wyjąć. Niestety w wyniku zastosowanej obudowy bardzo ciężko było to zrobić w ciągu 3 dni zabawy połamałem sobie chyba wszystkie paznokcie. Jak dla mnie karta powinna wystawać poza obudowę, a w moim egzemplarzu była schowana 1-2mm.

381

(707 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

Kiedy wysłałeś, bo nie widzę.
Jeszcze jakiś mam.

Poproszę zatem info z ceną+wysyłka na paczkomat  plus potrzebne dane do wykonania przelewu na poczta@USUNTOmarcinprusisz.pl

382

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Do Sic! autorzy udostępnili źródła menu carta (chodzi mi o plik sicmenu.asm), czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie lekko zmodyfikować ten plik, aby w menu przy poszczególnych tytułach nie było literki A,B,C,D i mrugającej pozycji A. A ruszając kursorami lub joyem podświetlała się pozycja menu (znaki w inverse).

383

(707 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius - bo nie wiem czy dotarła wiadomość ode mnie via email. Czy masz jeszcze jakiś egzemplarz Sophie v2?

384

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki uicr0be - za info.. produkt został zwrócony.. nie spełniał moich oczekiwań. Muszę rozejrzeć się za AVG.

385

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ktoś posiada tą zabawkę i może sprawdzić, czy ten rom mu działa?

386

(0 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Widzę, że ostatnio pojawił się filmik z Fujinet i BBS'em w oparciu o narzędzie BBS Express! Professional.
Wiem, że to komercyjny soft, dostępny na 3 dyskietkach... czy ktoś (obstawiam raczej na stolice) używał tego cuda?

387

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Wielkie dzięki!

388

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

XLent napisał/a:

szukałem wyżej wymienionych, ale mam już wszystkie.

Dzięki.

Możesz je wrzucić wszystkie w jakimś zipie?!

389

(221 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zaxxon - bardzo ładnie! Ale pomyśl jednak o okrągłych guziorach - jest teraz dużo takich fajnych metalowych czarnych/srebrnych elementów na rynku. Otwór okrągły jest też łatwiej wykonać od prostokątnego.

390

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No to może pomożesz z obsługą urządzenia n: w tej zabawce bo już dostaje szału.

Mam postawione dwa serwery tnfs jeden lokalnie w lanie adres 192.x.x.x a drugi wystawiony na adresie publicznym
bez względu, którego chciałbym użyć zapis z basica kończy się zawsze utworzeniem pustego pliku.
A pod dosem kopiowanie n --> d n -->n się nie udaje.

Z karty SD jako D1 MAM XLDOS D2:FNC-TOOLS, D3:CZYSTY PLIK ATR.
Po uruchomieniu i zbootowaniu Atarki z D1 za pomocą programu NCD Z D2 ustawiam ścieżkę na:
N:TNFS://ADRES IP/
program npwd n: pokazuje mi, że mapowanie się powiodło
ndir n:*.* pokazuje ładnie całą zawartość katalogu /
ale poleceniem ncopy nie jestem w stanie skopiować nic z n:nazwa pliku,d3:nazwa pliku
dodam, że atr podmontowany jest z możliwością zapisu a polecenie copy z d2 na d3 działa!

W basicu:
Uruchomienie Atarki z załadowanym ndev w basicu:
#Fujinet ready
XIO 44.#1,0,0,"n:tnfs://adres ip/"
10 REM proba
20 PRINT "ALA"
SAVE"N:ALA.BAS"
kończy się zapisaniem na serwerze tnfs pliku ala.bas ale bez zawartości (0 bajtów)

ps. pod mydosem 4.55 beta4 poszło kopiowanie z urządzenia n: na dowolny napęd d, oraz z dowolnego napędu d na urządzenie n:

391

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin swoją wersje FujiNet masz od Zaxxona?

392

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Namierzyłem 12 dyskietek 720KB z modami, zrzucę na dysk i postaram się zrobić jednego atr'a. Jeżeli chodzi o Inertie to jak dobrze pamiętam niższe wersje miały ograniczenia co do wielkości sampli i ilości dużych. Pewnie dlatego nie łyka Ci wszystkich ta wersja 3.7. Neotracker też każdego nie łyknie.
Przykładem, może być moduł dobranocki.mod (IP4.5 wczytuje i odtwarza Neo 1.8 odmawia ;))
http://marcinprusisz.pl/mod/Mod_Atari_2MB.atr
http://marcinprusisz.pl/mod/Mods_Atari_Inertia45.atr

393

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

hmm poprawiłem adresy ch0, ch1, ch2, ch3, skompilowałem madsem... ale jakoś to dziwnie brzmi... dwa kanały na L, dwa kanały na P. Neo Tracker 1.8 chyba inaczej to odgrywa...

394

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tebe może zrobisz patcha do inertia playera dla Covoxa pod d280?!

395

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sun napisał/a:

@xxl:nie sądzę że to problem montażu, bo wszystko działa a problem z widocznością partycji z side2 miałem już wcześniej. To raczej problem konkretnego egzemplarza atari, tego się będę trzymał :)

http://www.mathyvannisselroy.nl/stabiliz.txt

396

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Problem rozwiązany (problemem był sygnał BELL) - nie chciałem lutować przewodów do goldpinów tylko użyłem przewodów z wsuwkami. Ta jedna okazała się nie mieć solidnego styku... po wymianie wszystko gra...

397

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dodam, jeszcze, że po włożeniu simply stereo i dwóch oryginalnych pokey'ów problem nie występuje, zarówno w trybie mono, jak i Stereo.

398

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja mam z ECI i bez ultimate. Śmieci zaczynają się pojawiać w dolnej części podczas poruszania się po partycji... Dlatego byłem ciekawy... bo przy oryginalnym układzie, tego objawu nie mam...

399

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pin - mam śmieci na ekranie podczas uruchomienia side2 (nie ma znaczenia mono/stereo) w zwykłym trybie loadera. Efekt nie występuje na włożonym oryginalnym Pokey'u. Bez SIDE2 wszystko na ten moment działa prawidłowo. Na Megaplayerze 1.6 wszystko działa, utwory STEREO/MONO również ładują się bez zarzutu. Sprawdzę jeszcze na innej Atarce.... bo tej nie jestem do końca pewny...

400

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Drakon - ale masz wersję tylko Stereo czy Stereo + Covox?