Tam 3 lata. Xuel poszedł na 1-majowy marsz, tam mu się przypomniało, przyszedł do domu usiadł i napisał.
niewiedza buduje, wiedza rujnuje
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
atari.area forum » Software, Gry - 8bit » Udało się - generacja PWM na POKEYU !
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Tam 3 lata. Xuel poszedł na 1-majowy marsz, tam mu się przypomniało, przyszedł do domu usiadł i napisał.
Gratki, widzę ostatnio się dzieje w dziedzinie audio na 8'mio bitowcach.
Sample brzmią bardzo fajnie, jak to PWM jest trochę szumu ale to nic, na C64 przy PWM 8'mio(technika z lat 90) bitowym zamiast szumu jest okropny wysoki pisk. Dopiero najnowsze techniki nie używające PWMa ten mankament eliminują.
Czekam na więcej, na ostatnim SV rozmawiałem bodajże z Mikerem o wciąż niewykorzystanym potencjale POKEY'a który ktoś wreszcie znajdzie i wykorzysta.
konwerter online
http://atariage.com/forums/topic/279232-fujiconvert-01/
Wow! Pozostaje napisać odtwarzacz MP3.
konwerter online
Bardzo fajnie to brzmi, zwłaszcza kodowanie PWM (PCM to tak sobie, mocno szumi jak dla mnie). Ale... skąd można zassać odtwarzacz Flashjazzcata? Bo przy odtwarzaniu z pamięci to wiele się nie udaje odegrać - nawet przy 1MB RAM (niestety, player nie rozpoznaje 4MB Axlon na Amtonii, musi być ustawiony 1MB).
Trzeba namówić Draco do implementacji do D2D i mamy na dzień dobry 16MB od biedy ;)
Tak sobie myślę, że można by spróbować, bazując na technice PWM i 65C816, w sumie niezbyt skomplikowanymi środkami, odtwarzać 16-bitowe sample. To już 100% HiFi. Oczywiście nie przy użyciu POKEY, tylko jakiegoś dodatkowego rozszerzenia. Razem z Rapidusem dałoby się w ten sposób bez dużego wysiłku sterować 2 kanałami stereo.
tebe napisał/a:konwerter online
Bardzo fajnie to brzmi, zwłaszcza kodowanie PWM (PCM to tak sobie, mocno szumi jak dla mnie). Ale... skąd można zassać odtwarzacz Flashjazzcata? Bo przy odtwarzaniu z pamięci to wiele się nie udaje odegrać - nawet przy 1MB RAM (niestety, player nie rozpoznaje 4MB Axlon na Amtonii, musi być ustawiony 1MB).
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Software, Gry - 8bit » Udało się - generacja PWM na POKEYU !
Wygenerowano w 0.021 sekund, wykonano 46 zapytań