atari.area
twoje polskie źródło informacji o Atari

Forever 2025 - już wkrótce!

dely / Blowjobb / NG | 26.02.2025 19:43 | komentarze (2)

Przypominamy o nadchodzącym wydarzeniu dla miłośników komputerów 8-bitowych i demosceny – FOReVER 23, które odbędzie się w dniach 14–16 marca 2025 roku w miejscowości Sucha nad Parnou koło Trnawy na Słowacji.

FOReVER to coroczne spotkanie entuzjastów platform takich jak Atari, Commodore, ZX Spectrum oraz innych komputerów 8-bitowych. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w świecie kreatywności, technologii i dobrej zabawy, a także spotkać się z pasjonatami z całego świata.

W programie przewidziano liczne konkursy, a dla tych, którzy nie zdążą przygotować prac przed imprezą, organizatorzy planują również konkursy w czasie rzeczywistym oraz różnorodne zabawy i quizy.

Miejsce wydarzenia będzie otwarte od piątkowego popołudnia 14 marca i pozostanie dostępne przez cały weekend. Uczestnicy mogą liczyć na przygotowane stanowiska dla swoich komputerów oraz prezentacje prac na dużym ekranie. Dodatkowo, przewidziano nagrody i wyróżnienia, w tym główną nagrodę – The Eternity Award – przyznawaną za najlepszy wkład w atmosferę i tematykę imprezy.

Więcej informacji, w tym szczegółowe zasady konkursów dla poszczególnych platform, można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Tagi: 8bit, scena

Silly Venture 2024WE - stuff

dely / Blowjobb / NG | 07.01.2025 17:26 | komentarze (0)

Kilka dni temu ukazał się pełen stuff z zeszłorocznej zimowej edycji Silly Venture 2024. Ze względu na rozmiar jest on dostępny w trzech częściach, które znajdziecie na stronie party. Uwaga! Razem to ponad 4 GB dobroci.

Dodatkowo, w wątku dotyczącym party znajdziecie linki do wersji wideo dwóch zwycięskich dem z kategorii Atari ST/E oraz Atari XL/XE.

Tagi: scena, zloty

Last Party 2025 - wyniki i stuff

dely / Blowjobb / NG | 07.01.2025 17:26 | komentarze (0)

Dostępny jest już stuff oraz wyniki z pierwszego w tym roku zlotu - Last Party 2025, a znajdziecie je w wątku dotyczącym zeszłotygodniowej imprezy. Dla wygody bezpośrednie linki do postów:

Dodatkowo - ogłoszono termin przyszłorocznego Last Party, odbędzie się on w dniach 3-6 I 2026 r.

Tagi: scena, zloty

New Years Disk 2025

dely / Blowjobb / NG | 01.01.2025 16:36 | komentarze (0)

Zgodnie z wieloletnią tradycją, PP's przygotował kolejną odsłonę swojego noworocznego dysku, na który zawsze składają się liczne produkcje dla ośmiobitowych Atari.

Tym razem paczka zawiera pięć obrazów dyskietek pełnych animacji, muzyki, grafiki, a także nowych gier. Pobrać ją można z Pouet lub Demozoo.

Tagi: 8bit, scena

Program Lost Party 2025

dely / Blowjobb / NG | 31.12.2024 17:34 | komentarze (0)

Już za kilka dni odbędzie się zimowa edycja spotkań w Licheniu - Lost Party 2025, w związku z tym podajemy program imprezy - co się będzie działo podczas zlotu:

czwartek, 2 stycznia:

  • 15:00 – otwieramy drzwi

piątek, 3 stycznia:

  • 18:00 – oficjalne otwarcie
  • 19:00 – obiad

sobota, 4 stycznia:

  • 12:30 – Pierwsze linie kodu - wykład o pionierkach technologii cyfrowych – Zoltar X
  • 13:45 – Rastry w hi-res – zabawa kolorkami w hi-res na przykładzie "Mumii" – Rocky
  • 15:00 – obiad
  • 15:45 – Wydając marzenia – wywiad z Mq
  • 17:00 – "Dziennik kuracjusza" – spotkanie z autorem – Bocianu

niedziela, 5 stycznia:

  • 12:00 – deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
  • 15:00 – obiad
  • 18:00 – compos

poniedziałek, 6 stycznia:

  • 10:15 – ogłoszenie wyników

Zawsze aktualne informacje o zlocie znajdziecie w odpowiednim wątku na naszym forum.

Tagi: 8bit, scena, zloty

Silly Venture 2024WE - wyniki

dely / Blowjobb / NG | 09.12.2024 11:58 | komentarze (0)

Pojawiły się już wyniki zakończonego w zeszły weekend Silly Venture 2024WE. Podczas konkursów zaprezentowano 113 (słownie: sto trzynaście) prac w kilkunastu kategoriach dla różnych konsol i komputerów Atari.

Pełna lista wyników znajduje się na stronie party.

Tagi: scena, zloty

Trwa Silly Venture 2024 w Gdańsku!

dely / Blowjobb / NG | 06.12.2024 18:55 | komentarze (0)

Miłośnicy komputerów Atari z całego świata zjechali się do Gdańska na tegoroczną edycję Silly Venture! To jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla fanów Atari, które odbywa się w dniach 5-8 grudnia 2024 roku.

W programie znajdują się liczne konkursy, prezentacje najnowszych demoscenowych produkcji, a także spotkania z twórcami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Atmosfera pełna nostalgii i kreatywności przyciąga zarówno weteranów demosceny, jak i młodsze pokolenia zainteresowane historią komputerów i gier.

Nie możesz być na miejscu? Żaden problem! Organizatorzy przygotowali transmisje na żywo, które można oglądać na oficjalnym kanale YouTube Silly Venture na YouTube. Na kanale będą transmitowane najważniejsze momenty wydarzenia, w tym pokazy konkursowe i ogłoszenie wyników.

Zachęcamy wszystkich fanów demosceny i klasycznych komputerów do dołączenia online i przeżycia tej wyjątkowej atmosfery razem z uczestnikami na miejscu. Subskrybuj kanał, aby nie przegapić żadnej relacji na żywo!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na oficjalnej stronie Silly Venture oraz na ich mediach społecznościowych. Do zobaczenia online!

Tagi: scena, zloty

Flop 68

dely / Blowjobb / NG | 06.12.2024 06:53 | komentarze (0)

Po dwuletniej przerwie ukazał się nowy numer czeskiego magazynu dyskowego Flop. W środku jak zwykle artykuły (m.in. o MIDI w ośmiobitowcach oraz dot. "wiosełek"), gry, wywiad z Erhardem. A przed wcześniej wymienionymi - bardzo fajne intro autorstwa R0gera.

Pobieramy ze strony domowej.

Tagi: 8bit, scena

SV 2024 WE - program imprezy

dely / Blowjobb / NG | 27.11.2024 08:22 | komentarze (0)

Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture, w związku z tym przypominamy program imprezy - co się będzie działo podczas zlotu:

CZWARTEK - 5 grudnia

  • 18:00 - otwarcie bram
  • 20:00 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, 7800, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara

PIĄTEK - 6 grudnia

  • 12:00 - piątkowe orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
  • 12:30 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara
  • 14:30 - turniej w grę Checkered Flag na konsoli Atari Lynx - Poprowadzi AdamK & Piter
  • 16:00 - zbiórka przed party-place - idziemy na koncert gwEm'a / YM Rockerz (UK) do klubu Miasto Aniołów
  • 18:30 - Silly Talk #1 "MonSTer evolution" - Poprowadzi Alanh (UK)
  • 19:30 - oficjalne otwarcie imprezy (w tym projekcja video)
  • 21:00 - premiera nowego rozszerzenia do Atari 16/32-bit o nazwie "ST-MAX"! Poprowadzi Zoltar X/NG (PL)
  • 22:00 - Crazy Compo #1

SOBOTA - 7 grudnia

  • 12:00 - Silly Talk #2 "Adam Gilmore - tworzenie muzyki na Atari XL/XE, C-64 oraz ST". Poprowadzi Wiecz0r & Grey
  • 13:00 - sobotnie orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
  • 13:30 - wspólne zdjęcie na tle logo "GDAŃSK" (przed wejściem na party-place)
  • 14:00 - Compo part #1 (Adam Gilmore Cover, MSX, GFX, WILD)
  • 16:00 - Silly Talk #3 "kilka słów o działalności ABBUC" (Atari Bit Byter User Club e.V.) - Poprowadzi Cas
  • 17:30 - Compo part #2 (Intro, Demo & Game Compo)

NIEDZIELA - 8 grudnia

  • 11:00 - ogłoszenie wyników, ceremonia rozdania nagród
  • 13:00 - zamknięcie bram

Zawsze aktualne informacje o zlocie znajdziecie w odpowiednim wątku na naszym forum.

Tagi: scena, zloty