Tak, zwykłe 520 ST+ (czyli "fabrycznie" rozszerzone do 1MB) z aftermarketowymi klawiszami (dość popularnymi w DE).
Tutaj akurat wersja UK:
https://www.ebay.co.uk/itm/166827212944
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
ICE-T 2.76 alpha 9 Nowa wersja zaawansowanego emulatora terminala
Street Fighter 2 na Atari - prace trwają W najnowszym materiale wideo autor zaprezentował aktualny stan rozgrywki.
Jurassic Spark - wersja finalna Podczas Grawitacji zaprezentowano wersję uproszczoną, pozbawioną kilku kluczowych elementów, które teraz zostały dodane.
ABBUC Software i Hardware Compos Ogłoszono coroczne konkursy.
Atari ANTIC Displaylist Designer Nowe narzędzie dla twórców oprogramowania na Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez _tzok_
Tak, zwykłe 520 ST+ (czyli "fabrycznie" rozszerzone do 1MB) z aftermarketowymi klawiszami (dość popularnymi w DE).
Tutaj akurat wersja UK:
https://www.ebay.co.uk/itm/166827212944
Rewizje PCB nie mają wpływu na firmware (za wyjątkiem bardzo starych, bazujących na płytkach deweloperskich BP). Oficjalna wersja Compact v1.1 różni się od Compact v1.0 jedynie rozmiarem komponentów SMD (używa większych, łatwiejszych do lutowania). S kolei wersja 2.0 od SideCart, używa innych slotów uSD z mechanizmem wyrzutowym (i łatwiej dostępnych), oraz ma zmienione wartości kondensatorów przy rezonatorze (oficjalna V1.1 - też), bo w pierwotnym projekcie były nieco za duże, co sprawiało, że niektóre kwarce nie chciały wejść w rezonans.
https://github.com/retro16/acsi2stm/rel … elease.zip
Ta płytka różni się od 1.0 użyciem elementów SMD w rozmiarze co najmniej 0805.
Tych oryginalnych slotów, to w ogóle nigdzie nie znalazłem, kupowałem breakout-board'y i z nich je wylutowywałem.
Nie, żebym marudził ale jak tego używać? Najwygodniej było by bokiem, w ostateczności "do góry nogami", ale w konfiguracji podstawą do dołu, żeby dosięgnąć skrajnych prawych fire (jeśli jesteśmy praworęczni), trzeba by krzyżować ręce.
Nie ma potrzeby takiego rozróżnienia, można bootować z partycji FAT. Ja wybrałem sterownik Punika, bo jednak jest tańszy (i też to umożliwia)...
Możesz umieścić sterownik GEMDRIVE.PRG w folderze AUTO partycji ACSI, wtedy zobaczy kartę FAT włożoną do "dalszego" slotu.
Nie wiem czy to normalne, gdy w pierwszym slocie jest karta ACSI (taka jak np. w Ultrasatanie), w drugim karta FAT PC, to widzi tylko pierwszą.
Tak, to normalne, sposoby "mieszania" kart są opisane w tym dokumencie:
https://github.com/retro16/acsi2stm/blo … emdrive.md
Na innym egzemplarzu Atari, które dorwałem jest piękny sinus.
No widzisz, a tak na prawdę to jest prostokąt...
A powiedzcie mi czemu pierwsza pamięć(4164) jest inna niż pozostałe. Widziałem, że to nie jest raczej przypadek, tylko z jakiegoś powodu tak zostało wstawione fabrycznie.
Pakowali co popadło, to nie miało znaczenia. Legenda głosi, że banki obsadzone pamięciami od różnych producentów szybciej "traciły pamięć" po wyłączeniu zasilania.
Sprawdź aktywność na liniach magistrali danych i adresowej.
Branch 5.1 ale w releases też jest:
https://github.com/retro16/acsi2stm/releases/tag/5.1a
Jest nowa rewizja płytki, gdzie najmniejsze elementy są w rozmiarze 0805, czyli nie ma tragedii, ale ja składałem starą wersję i też sobie poradziłem. Nie liczyłem dokładnie ile to wychodziło składając samemu, ale coś koło 50zł. Nie mogłem nigdzie znaleźć tych slotów na karty i ostatecznie kupiłem moduły do Arduino w których były właściwe i je wylutowywałem.
Tak, w trybie GemDrive każda karta jest widziana jako osobny dysk logiczny (domyślnie C:, D:, E:).
Interfejs może działać w trybie mieszanym ACSI+GemDrive. W takim układzie dyski ACSI dostają litery od C: do K:, a GemDrive od L: wzwyż.
Działa w trybie DMA więc ma problem, ale jest "ST-DMA Converter"... jest też PIO firmware dla ACSI2STM, ale ono wymaga rozruchu z FDD.
ACSI2STM zasadniczo ma dwa tryby - tryb emulacji dysku ACSI z dowolnym sterownikiem (np. HDDriver albo PPHDD) albo tryb GEMDRIVE. W tym drugim trybie dostępna jest cała karta pamięci na raz (nie obsługuje partycji, 1 karta = partycja), bez względu na jej rozmiar. Masz kartę 32GB, ST będzie widziało dysk C: o pojemności 32GB. Tryb GEMDRIVE ma wbudowany własny sterownik (wcześniejsze wersje miały wbudowany sterownik ACSI ale jego rozwój został zarzucony), karta nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania. Podstawowy "oficjalny" model ACSI2STM ma sloty na 3 karty.
ACSI2CF jest szybki ale ma tę wadę, że nie obsługuje autoboot. Potrzebny jest albo modyfikowany ROM, albo kartridż ze sterownikiem (albo dyskietka).
ULTRASATAN działa, ale ma ograniczenie wynikające ze sterownika, potrzebuje dodatkowego sterownika i odpowiedniego przygotowania karty pamięci. z HDDriverem albo sterownikiem PP, obsługuje w miarę wygodną wymianę danych z PC. Partycje max. 512MB, więc trzeba ich sporo, a z kolei starsze Windowsy nie widzą dodatkowych partycji na dyskach wymiennych.
To już bliżej masz to: https://fscdn.rohm.com/en/products/data … 51v-40.pdf
Mierniki testują diody przy prądzie poniżej 1 mA, więc nawet mogłoby się zgadzać.
Jako, że w Sylwestra padł mi dysk w moim głównym komputerze, będzie ciężko...
Tutaj są dwa dość obszerne opracowania, ale to nie materiały źródłowe:
https://www.atarimania.com/faq-atari-40 … ri_68.html
https://public.websites.umich.edu/~arch … odsfaq.txt
Stacja dyskietek jest z STf, a tulejki dystansowe pod nią zapewne z STe, stąd stacja jest jakieś 3mm za wysoko.
W im mniejszy obszar chcesz trafić, tym więcej linii adresowych musisz obserwować... ale jaki to problem w dzisiejszych czasach, gdy mamy CPLD i FPGA?
Coś ta mapka niezbyt szczegółowa jest, tu masz lepszą:
https://info-coach.fr/atari/software/_d … endium.pdf (od strony 723).
Wszystkie stacje do naprawy których podchodziłem miały przerwę na jednej z głowic, więc nie robiłbym sobie większych nadziei na ich naprawę...
Te zasilacze od C64PSU/Electroware są oparte o moduł Mean-Well RPD-60A:
https://www.meanwellusa.com/productPdf.aspx?i=619#1
Sam do STfm wstawiałem Mean Well RD-50A:
https://www.meanwell.com/productPdf.aspx?i=161#1
Czarny kwadrat w miejscu logo ATARI to chyba przez brak Blittera jest... pytanie tylko czy i restart nie jest jego zasługą. No i TOS 2.06 bez FDD nie wystartuje, tylko nie pamiętam ile bombek wtedy daje.
SIDE3.3 czy Incognito-Lite nie mają BGA (SIDE ma opcjonalnie), a zwykłe SMD nie jest takie straszne jak go malują. Warunki domowe warunkom domowym nie równe. Ja, w warunkach domowych, z takimi małymi BGA jest sobie w stanie poradzić. Od biedy można taką pamięć nawet na preheaterze wlutować.
Niemniej PCBWay oferuje możliwość zamówienia PCB z wlutowanymi (a nawet zaprogramowanymi) elementami.
Nie spodziewałem się takiej zmiany, pomyślałem, że coś się Candle stało i ktoś z jego rodziny upublicznił jego projekty... stąd było moje pytanie.
Czwarta kość od góry wygląda na "wybuchniętą". Użyte kości to HM5117400B, czyli 4Mb x 4bit FPM, ale można je zastąpić kośćmi EDO o takiej samej organizacji, izolując pin /OE od pada na płytce i zwierając go z sąsiednim pinem /CAS.
v4.10 czyli powinna być obsługa GEM Drive jak i możliwość aktualizacji z poziomu Atari. Żeby uaktywnić GEM Drive powinno wystarczyć włożenie czystej karty SD, sformatowanej na FAT16, FAT32 lub ExFAT na PC.
...co się tym remake stało, dlaczego zniknął ze strony?
Czy ktoś z Was orientuje się o co chodzi z projektami Candle'a wrzucanymi na PCBWay Shared Projects z konta Agnieszka Bartkowicz i ze zmienionymi podpisami na silkscreenie z Sebastian na Agnieszka?
atari.area forum » Posty przez _tzok_
Wygenerowano w 0.048 sekund, wykonano 22 zapytań