176

Odp: Klawiatura PCB dla serii XE - zamiast folii

Pin napisał/a:

Aczkolwiek klawiatura Delego ładniej klika ;)

Tak poważnie? Są jakieś różnice? Chodzi o wszystkie klawisze, czy niektóre? Pytam z ciekawości, ale to może być istotne.

AS... napisał/a:

Ja bym poprosił z tą przekładką cokowiek to nie jest :)
Ciekawe czy to będzie klikać jak Synka steelseries apex 7 blue switch.

Do takich klawiatur nie ma raczej porównania, ze względu na zastosowane zupełnie inne mikroprzełączniki.
Co prawda występuje charakterystyczne kliknięcie, ale jednak to nie jest to samo rozwiązanie. Poza tym, gumki dodatkowo stawiają lekki opór (taki jak w oryginale).

Postaram się wysłać na tygodniu kolejną partię ;)
Przekładkę oczywiście dorzucam wszystkim - trzeba tylko pamiętać, żeby zdjąć z niej folię ochronną :)

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-10-15 23:56:51)

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

177

infarmotyk napisał/a:

Przekładkę oczywiście dorzucam wszystkim - trzeba tylko pamiętać, żeby zdjąć z niej folię ochronną :)

... ja, to jestem znawca tematu normalnie i mistrzunio złociutki. Delyyy - rozkręć teraz kompa i klawiaturę i zdejmij te folie PLZ :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

178

infarmotyk napisał/a:

Tak poważnie? Są jakieś różnice? Chodzi o wszystkie klawisze, czy niektóre? Pytam z ciekawości, ale to może być istotne.

może subiektywne odczucie, ale zmieniłem teraz "gumki" na te "miększe" i jest świetnie. Z czego widzę, są co najmniej dwa rodzaje gumek seryjnie występujących. Jedne twardsze (i tu przy okazji ten klik wydaje mi się mniej odczuwalny) i te miękkie. Najlepsze są oczywiście te z klawiatur od TT, ale mocno się zastanawiam czy demolować taką klawiaturę na gumki. Hmmm, w sumie to mam ich chyba ze 3 a proces jest odwracalny :) Pomyślę.

EDIT:

Nie no, szacunek za ten pomysł z tym PCB. Na miękkich gumkach to poważnie zastanawiam się co jest lepsze. Czy ten wynalazek, czy klawiatura na sprężynach. Zabiorę to na Krakowskie Retrospekcje i kto sobie będzie chciał to oceni sam ;)

Wykonanie - pełna profeska, dzięki jeszcze raz! Bawię się teraz tą klawiaturą jak dziecko, przypomina mi strzelanie z folii bąbelkowej. Polecam ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-10-16 02:02:09)

179

Można zamówić że Stanów zestaw gumek "jak z TT". Podobno robią robotę - nie wiem, nie mam I nie sprawdzałem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

180

U siebie też spotkałem różne. Da się trafić na podobne rozmiary gumek w starych klawiaturach PC-towych, tylko trzeba je wycinać.

Mam w planie pobawić się kiedyś w odlewanie z silikonu podobnych gumek. Co prawda do innego projektu, ale wymiary będą takie same.

Dopytywałem o klikanie, ponieważ w swoich prototypowych egzemplarzach trafiłem na jeden "cichy" mikroprzełącznik. Odgłos był stłumiony w porównaniu z innymi. Wystarczyło go opukać i zaczął klikać tak jak pozostałe - prawdopodobnie, wewnątrz musiał być uwięziony jakiś paproch.

Przed wysłaniem sprawdzam u siebie czy wszystko klika jak powinno, ale w transporcie taki potencjalny paproch może się zawsze przemieścić...

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

181

Wszystkie klikają u mnie tak samo, jest ok

182

infarmotyku. Dostałem PM. Odpisałem e-mailem. Sprawdź proszę czy doszło. W każdym razie, potwierdzam nadal dwie zmontowane sztuki.

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.

183

Dotarło, szczegóły podam mail-owo na dniach.
Ostatnie egzemplarze z listy wysyłam na początku przyszłego tygodnia.

Nie wszyscy chętni odpowiedzieli i zostaną mi 2 wolne sztuki - jakby ktoś reflektował, niech pisze. Może być gotowiec, albo zestaw do samodzielnego montażu.

184

Dodaj mi jeszcze gotowca - chwilowo brak czasu na zabawę w lutowanie. Chyba, że komuyś pilnie potrzebne będzie.

Sikor umarł...

185

Jak jest jeszcze jeden gotowiec to poproszę, wysyłka może być razem z paczką dla uicr0Bee do niego.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-10-28 08:41:18)

186

OK, czyli 2 gotowce są zaklepane. Dam znać jak przygotuję.

Zapytam przy okazji - czy jest zainteresowanie kolejną partią płytek?
Mógłbym zamówić jakieś 20-30 szt, ale chyba dopiero w styczniu.

Można się wstępnie zapisywać na nowej liście.

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-10-28 10:02:55)

187

lopez napisał/a:

wysyłka może być razem z paczką dla uicr0Bee do niego.

Potwierdzam, więc lopez płaci za klawiaturę bez przesyłki, ja za dwie klawiatury + przesyłka trzech. My się już rozliczymy.

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.

188

Przepraszam osoby oczekujące na ostatnie płytki - wysyłkę przekładam na przyszły tydzień.

Przyznaje się bez bicia, że zamiast kończyć lutowanie, bawiłem się w poprawianie obrazu w Atarynce :)
Doszedłem do bardzo fajnych rezultatów bez konieczności wyprowadzania wszystkiego spod GTIA i dublowania toru video...
Efekty tej zabawy pozostawiam na kolejny temat w Fabryce ;)

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-11-02 09:45:06)

189

o!

2x65XE (ECI), 800 XL, XC-12, Ultimate, SimpleStereo, SIO2SD, SIDE2, AVG CART, IDE+2.0 rev.C, SOnari, POKEYMAX SC, POKEYMAX QC PSG/SID, SDRIVE MAX. POKEY 4ever ;)

190

Mi się nie spieszy - i tak brak czasu na hobby...

Sikor umarł...

191

infarmotyk napisał/a:

bawiłem się w poprawianie obrazu w Atarynce :)
Doszedłem do bardzo fajnych rezultatów

Usprawiedliwiony! :)

192

Niby nic odkrywczego - wyprowadziłem sobie w miejscu modulatora, oprócz sygnału composite, niezależne wyjście s-video...

Żeby nie robić off-topów, niedługo założę nowy temat :)

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-11-03 09:48:18)

193

Dostałem, zamontowałem w 130XE w konfiguracji fabrycznej, tzn. bez żadnych rozszerzeń, z ekranem. Wykonałem kilka razy SELF-TEST klawiatury, popisałem przez kilkanaście minut jakieś głupoty w BASICu i odczucia mam pozytywne. Gumki w klawiaturze mam oryginalne, ale nie wiem czy te "miększe" czy "nie-miększe" o których była mowa wyżej, bo mam tylko jedną klawiaturę z gumkami.

Dzięki infaramotyku!

Jutro zobaczę czy to wejdzie do klawiatury XE(G)S(ystem), bo nie pamiętam teraz jak ona jest w środku zbudowana.

194

Wejdzie bez problemu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

195

Tylko że nie-e :-P
Gniazdo gdzie wtyka się złącze z folii, w XEGS jest poziomie, czyli odwrotnie niż w 65/130XE. Tak więc z kątowym złączem nowej klawiatury przewody stoją w pionie i nie pozwalają zamknąć. Trzeba by chyba we wtyku nowej klawiatury zastosować kątowe goldpiny? Infarmotyku, masz jeszcze wolne płytki żeby takie coś zmajstrować?

..:: Zaloguj się aby ujrzeć zdjęcie ::..
.
..:: Zaloguj się aby ujrzeć zdjęcie ::..

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-11-12 18:46:24)

Post's attachments

IMG_7588-800x600_ShU.jpg 57.8 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_7590-800x600_ShU.jpg 115.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

196

Bo trzeba było wlutować kątowe goldpiny wlutować. Albo po prostu na krótko w płyteczkę.

197

A ktoś powiedział że ja je wlutowałem?
"Na krótko w płyteczkę" nic nie będzie lutowane.
Jeszcze przed zamówieniem ktoś tu zapewniał że będzie pasowało do XEGS... nie pamiętam kto... ;-) :P
Zobaczymy czy producent ma wolne płytki pod goldpiny kątowe i spróbujemy porządnie.

198

Ze względu na wyjazd długo-weekendowy, zorganizuje coś dopiero na tygodniu.

Tak, wystarczyło użyć kątówek. Szkoda że nie podesłałeś wcześniej zdjęć...
Mam jeszcze jedną nadprogramową wkładkę do gniazda klawiatury - mogę wlutować złącze kątowe pinami skierowanymi w tył i podesłać.

Martwi mnie co innego - na zdjęciu widać, że cokoliki w obudowie XEGS są inne niż w 65 i 130XE. Wycięcia w PCB mogą nie pasować i będzie problem ze złożeniem obudowy. Skręć klawiaturę, wypnij kabelki i spróbuj skręcić obudowę - jeżeli się nie zejdzie, jedynym wyjściem będzie spiłowanie cokolików w obudowie...

Wybacz, nie projektowałem płytki z myślą o XEGS. Daj znać, jeżeli będzie problem ze złożeniem.

199

uicr0Bee napisał/a:

Zobaczymy czy producent ma wolne płytki pod goldpiny kątowe i spróbujemy porządnie.

Płyteczka ta sama. Goldpiny do podmiany. I tyle.

200

infarmotyk napisał/a:

nie projektowałem płytki z myślą o XEGS. Daj znać, jeżeli będzie problem ze złożeniem.

Jasne. A ja też nie zajrzałem do środka przed zamówieniem. Nie ma ciśnienia. Jutro poskręcam bez podłączenia.