2,501

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

lemiel napisał/a:

Przez złącze EURO raczej nie pójdzie

Przez SCART z absolutną pewnością nie pójdzie :) Tylko HDMI lub Component.

2,502

(18 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Atari.pl nigdy nie było nasze, tylko xxl, poza tym pewnie dalej będzie działać.

2,503

(18 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

W związku ze zmianą domeny na <a href="http://www.atari.org.pl/">www.atari.org.pl</a> proszę uaktualnić bookmarki w przeglądarkach, kanały RSS powinny uaktualnić się same (no chyba, że używacie jakichś egzotycznych czytników). Gdyby ktoś przypadkiem zapomniał, to zastosowano automatyczną translację adresów, która powinna zapobiec powstawaniu błędów.

W przypadku problemów proszę o skasowanie ciasteczek i ponowne zalogowanie się. Dziękuję za uwagę.

2,504

(18 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Dzień dobry.

W ciągu najbliższych dwóch dni mogą wystąpić niezapowiedziane przerwy w dostępie do niektórych usług, oraz nieoczekiwane błędy w wyświetlaniu atari.area oraz forum. Koniec prac zostanie ogłoszony w tym wątku. Proszę nie zgłaszać błędów. Możliwość rejestracji nowych użytkowników została tymczasowo wyłączona.

2,505

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No i niestety jest mała kupa. Nie da się zrobić (w każdym razie ja nie mam pomysłu jak) takiej reguły, a nawet skryptu ponieważ Microsoft uznał prawdopodobnie takie działanie za potencjalnie niebezpieczne i niezaimplementował odpowiedniej właściwości obiektu Outlook.MailItem. Jest MailItem.SenderEmailAddress, jest MailItem.SentOnBehalfOfName, ale MailItem.SentOnBehalfOfEmailAddress już nie ma.

Czy mógłby się z ciekawości ktoś, gdzieś przyjrzeć - bo możliwe, że po prostu błądzę, nie widząc prostego rozwiązania.

2,506

(29 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Hahaha, to ja wiem chyba nawet kto to.

Tanio cofnę czas rejestracji na forum :)

Kupię Power Drive, Double Dragon i Checkered Flag.

2,509

(29 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

To już wyższa szkoła, no shit. A nie pytał czy robiłeś test szczelności folii? I do jakiej głębokości?

2,510

(45 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

drac030 napisał/a:

Eksperymentalnie ustaliliśmy (tj. mono ustalił, a ja się przyglądałem ;) ), że we wzorze zamiast "plus 7" powinno być "plus 7 z czymś", przy czym to "coś", to ułamek w rodzaju 0.13-0.25.

Tzw. stała mono-draco. ;)

2,511

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Można poprosić o foteczki w wątku, dziękuję.

Możesz strzelić fotę oraz zmierzyć ile ma od spodu podstawki do koniuszka u góry?

2,513

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tadam! Brawo ten pan!

2,514

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

w1k napisał/a:

can me please write it on english?

In engrish, I presume.

Dla mnie (oraz wszystkich użytkowników kolorowego monitora + SM12x) najfajniejsze byłoby pudełko z jednej strony DIN13-M do komputera i w pudełku 2 x DIN 13-F do podłączenia kabli. A na pudełku pstryczek - tylko gdzieś schowany z boku or sth. Oczywiście mówię o rozwiązaniu dla Atari ST/E.

Ja również chętnie taki rozdzielator bym przytulił, ponieważ Duddie mi zrobił elegancki kabelek RGB, dzięki któremu obraz jest tak ostry, że aż niektóre dema wyglądają "za dobrze".

2,517

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Która wersja FATware? Dla 128+2? Sprawdź http://velesoft.speccy.cz/zx/divide/divide-fatware.htm

U lekarza byłem i tam wśród zabawek dla dzieci wypatrzyłem wymarzoną przytulankę dla Sikora. Ma ruchome ręce (?) i nogi oraz można operować paszczą.

http://img17.imageshack.us/img17/8743/20110712125.jpg

2,519

(16 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie pchać się, proszę po kolei wpisywać wyniki testów.

2,520

(98 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

Pozywający może podać na pozwie dowolny adres (bez żadnych konsekwencji!), przez co, w postępowaniu uproszczonym, może dojść do procesu o którym pozwany dowie się... kiedyś jak mu np. komornik zajmie pensję.

Bez jaj, że bez żadnych konsekwencji. Wniosek do sądu nie jest świstkiem, a dokumentem. Na celowe wprowadzanie sądu w błąd lub poświadczenie nieprawdy są odpowienie paragrafy. Niemniej jednak, w moim przekonaniu, sąd (np. poprzez bezpośredni dostęp do baz ewidencji ludności) powinien sam sprawdzić jaki jest aktualny adres zameldowania pozwanego.

AS, powtórzę to, co napisał Adam - jeśli nie mieszkasz pod wskazanym przez powoda adresem, to się składa podanie o przywrócenie terminu odwołania, ponieważ sąd nie sprawdza jego poprawności. Poza tym skąd wierzyciel ma wiedzieć, że się przeprowadziłeś?

2,521

(98 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

mikey napisał/a:

No co ty tu zapodajesz. Wyrok pierwszej instancji i to zaoczny. z 2004 r.  Sprawa zakonczyla sie  cos kolo 2009-2010 w sadzie apelacyjnym afair i skonczyla sie ugoda.

Sprawa zakończyła się w 2004 r. http://web.archive.org/web/200902071231 … r0soft.pl/ bynajmniej nie ugodą. Dyskusja nad powyższą sprawą odbyła się na IRC, zapraszamy do archiwum logów z #atari8 :)

2,522

(98 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Niestety fakt, że sąd wysyła powiadomienia na adres, który jest nieaktualny to też raczej nie jest wina sądu, tylko Twoja, że nie dopełniłeś formalności wymeldowania i zameldowania w nowym miejscu przebywania. Meldunek w chwili obecnej jeszcze jest obowiązkowy więc nie można podnosić larum, że sąd nie wie gdzie mieszkasz :)

2,523

(28 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

A jesteś pewien, że zaznaczyłeś kodek do obrazu (Cinepak chyba się będzie nadawać, bo nie wymaga dużego CPU)? 2,5 GB mi wygląda na to, że jednak zapomniałeś :)

2,524

(16 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzień dobry, czy mógłby ktoś ze stereo wykonać taki test:

odpalić:

fcplay zybex.fc 1 1,1,1

a potem:

fcplay zybex.fc 1 0,0,0

i sprawdzić czy mu dobrze gra cały utwór w obu przypadkach (teoretycznie tak powinno być). Ewentualne uwagi wpisywać poniżej. Dziękuje się.

2,525

(323 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zaxon jest hardkorem, naklejki rysuje też ręcznie za pomocą linijki, a zaokrąglenia krzywkami i cyrklem.