Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Jak stworzyć składankę gier na kasecie? Dziś, dzięki nowoczesnym narzędziom, jak program Turgen, ten proces jest znacznie łatwiejszy.
HDDRIVER 12.71 Nowa wersja najbardziej rozbudowanego sterownika pamięci masowych dla 16- i 32-bitowych Atari, z mnóstwem usprawnień i nowości.
Elite - port z BBC Micro na Atari XL/XE Wczesna beta portu kultowego Elite z BBC Micro na 8-bitowe Atari.
sAIOnara v3.0 Zaawansowany układ wideo Pancia, sAIOnara v3.0, bazujący na chipie CXA2075, jest już dostępny.
Altirra 4.40 test 20 Nowa wersja rozwojowa popularnego emulatora Altirra zawiera szereg usprawnień i poprawek błędów.
Opcje wyszukiwania (Strona 17 z 24)
Ta, zdaje się, że z tego linka... Ale ostatnio zarobiony jestem. Lutownice mam gdzie indziej, sprzęt gdzie indziej, kabel robiłem na szybko i raczej nie będę miał możliwości przysiąść do tego na spokojnie. Wolę więc po prostu kupić albo zapłacić za zrobienie takiego kabla.
Witam
Mam Atari TT i taki oto monitor:
Monochrome: 1280×960 mono TT high with ECL 19 in (483 mm) TTM195 monitor. Nie wiem czy sprawny.
Zrobiłem sam taki kabel w/g schematu znalezionego w necie, ale nie jestem pewien czy prawidłowo, a chociaż tego jednego musiał bym być pewny :-)
@innuendo: "Mogę je z sobą zabrać razem z konsolą" - to ja poproszę :-)
innuendo, widzę, że są wśród atarowców wielbiciele mordoklepanek... Może dała byś radę wziąć na jakieś party PSX + Tekken (chyba 3 był ostatni na tym sprzęcie)? Kiedyś spędziłem nad tą grą dni/godziny/noce i chętnie bym sobie z kimś jeszcze popykał w ramach programu: "wspomnień czar" :-)
"Gry na PSP są za grosze i piracenie ich nie ma większego sensu" Też tak myślałem i kupowałem gry na dyskach. Do czasu jak chciałem odpalić emulator MAME do odpalenia którego musiałem powgrywać jakieś tam "mody" i przy okazji wyszło, że z tymi "modami" mogę odpalić obrazy dysków. Teraz zamiast garści nieporęcznych "dyskietek" mam te gry na karcie wsadzonej w konsole. Dyski leżą w pudełku, konsola w kieszeni, o! :-)
@uicr0Bee: Kontrolera nie mam zmodyfikowanego. Z modyfikacji które kiedyś robiłem, to było dodanie "bitu parzystości" (74HCT280) dzięki któremu sterownik wykrywał mi napęd ZIPa. Niestety obsługa tego napędu okazała się porażką - dyskietki szlak trafiał... Wykrywane były też inne urządzenia, np. streamery, ale ST i tak tego nie obsłuży. ZTCP ten układ ostatnio wywaliłem bo i tak nie był mi potrzebny. BTW: Podoba mi się ta modyfikacja do której dałeś linka, może kiedyś znajdę czas na to :-)
Ile z tego dysku widzę? Dokładnie to sprawdzę w weekend, jak się dokopię do sprzętu. Na pewno nie więcej niż 1GB. Podejrzewam, że może 0,5GB. Przez większość czasu kiedy używałem Megi miałem fabrycznie zainstalowany dysk 50MB i był on dla mnie całkowicie wystarczający. Jak wymieniłem go później na 500MB to i tak nie byłem w stanie tego zapełnić nawet w połowie, więc prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia po co mi by było 18000MB? :-)
Biore. Znaczy się zaczekam na cenę, bo nie wiem jaka będzie... Ale zgłaszam chęć kupna :-)
@piter: Hałas jest mniejszy niż w przypadku mojego poprzedniego dysku (stary SCSI 50pin), ale w porównaniu do współczesnych HDD to generator szumu, świstu a zwłaszcza trzasków które ludzie nie mający do czynienia z tego typu dyskami komentują "dysk ci się sp****..."
@uicr0Bee: Nie pamiętam dokładnie czy mam zrobione 1GB czy 500MB, ale na pewno nie 18GB.
A tak BTW, to dysk jest na prawdę szybki. Szybszy niż Ultrasatan.
Ja mam w Mega STE Dysk 18.2GB 15K U160 SCSI 80PIN z przejściówką na 68 pin później kabel 68pin do przejściówki 68 na 50 pin, a przejściówka wsadzona w płytkę sterownika w Medze - Działa.
W TT mam przejściówkę (czy raczej konwerter) SCSI-ATA z dołożoną przejściówką ATA na kartę CF - Działa.
Ale już nie pamiętam z tą Megą, czy to było takie "czas-pras i działa", czy wymagało "eksperymantalnego" doboru elementów... To było w czasach kiedy miałem dostęp do sprzętu SCSI i mogłem kombinować do woli.
Enyłej - jak widać takie wygibasy też działają :-)
@jury: Tia... znam tą stronę i te dane. Ale może lotharek zrobił własne testy?
P.S. Ja tam szczęścia do satanów nie mam. Satan od Piguły mi się popsuł i od jakiś dwóch lat jest w serwisie...
Ultrasatana od zaxxona po prostu zgubiłem. Może teraz będzie lepiej... ;-)
Kupuje.
Jaką ma szybkość przesyłu?
ZTCP ta karta posiada akcelerację 2D (kwadraty, trójkąty, szybkie kopiowanie fragmentów obrazu) a sterowniki do ST/TT potrafią tą akcelerację obsługiwać. Po co to? Nie dość, że można pracować w programie w wysokiej rozdzielczości i większej ilości kolorów, to okienka rysują się i przesuwają szybciej niż w gołym ST. Oczywiście jpg w TruePancie będzie się otwierał tak samo długo, ale obrazek zobaczymy w truecolor a nie 16 kolorach - tego nie ma nawet TT :-)
Prototypa? To może będziesz robił to "cóśko" w bardziej zgrabnej formie? A dasz radę od razu zrobić dwa takie? :-)
To trochę podejrzane jest... Mam xegs, nówka sztuka kupiona wiele lat temu. Jest zapakowany w kartonik (nieoryginalny) i owinięty folią. Jak ostatnio sprawdzałem czy tam jeszcze jest, to zauważyłem, że i tak trochę "wypłowiał". Podobnie z kablami (inne starocie). Guma twardnieje i robi się bardziej krucha, albo lepiąca (brudzi palce). Jako kompletny dyletant z chemii twierdzę, że tworzywa z czasem same się rozkładają i zmieniają kolor.
A tu proszę - atarki jak prosto z fabryki!
Kiedyś widząc ceny boxowych staroci wpadłem na pomysł wypuszczenia serii lipnych 800XL -> Produkujemy nowe obudowy, styropiany, kartony, do środka obudowy wsadzamy elektronikę ze skupionych za grosze XLek i sprzedajemy jako "Wujek z usa znalazł na swoim ranczo kontener który kiedyś spadł z tira". Po powiedzmy... 399$/szt. :-)
Gdzieś tu padło słowo "muzeum". No ja tak właśnie z pigwy korzystam. Czegoś szukam, ktoś odpowiada, że jest na pigwie i i ja to sobie ściągam. Jak często? No może raz na rok ;-)
Do muzeum nie chodzi się co tydzień co nie znaczy, że muzeum trzeba zamknąć :-)
Fajnie było! Za rok muszę trochę inaczej planować sen, bo muzyki na flakona i limuzyny już nie dałem rady...
A jak by nie jury (dzięki Ci człowieku) to nawet prac na 16bit bym nie widział.
Ale widziałem! - w końcu coś na poziomie "malucha". Tylko płynniej i kolorowiej ;-)
Dzięki Grey!
Last minet.
Jako, że jednak jadę autem to mogę kogoś przybrać z Katowic. W piątek rano, chcę wyruszyć ok. 6:00.
Ja wezmę jedną sztukę. (Znamy się osobiście :-))
Mi pasuje. Konfiguracja obojętna. A na wszelki wypadek i tak wezmę śpiwór i karimatę :-)
Jeśli to możliwe to chętnie dopiszę się na nocleg piątek/sobota/niedziela.
Jak to czytam, to na myśl przychodzi mi mòj smartfon od samsunga... Ericsson co "smart" nie jest, też miewa niezłe odpały... Takie tera telefony robio i nic na to nie poradzisz...
Gratulacje!
(czy to Cię powstrzyma przed wyjazdem na SV2k12? ;-))
Znalezione posty [ 401 do 425 z 598 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.024 sekund, wykonano 38 zapytań