Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Outline 2025 - invitro na Atari ST Paradox i Havoc/Lineout wydali invitro na Outline 2025 dla Atari STf z 1 MB RAM.
Nowe postacie w Street Fighter 2 Vega dodaje kolejne postacie do portu SF2 na Atari 8-bit. Zobacz nowy film z rozgrywką.
ATasm v1.30 ATasm v1.30 to assembler dla procesora 6502 działający z poziomu wiersza poleceń, zgodny z oryginalnym Mac/65 od OSS.
ugBASIC v1.17.2 Wszechstronny język programowania BASIC oraz cross-kompilator pozwalający na tworzenie programów na różne platformy 8-bitowe
Zapraszamy do artykułów na atari.area! Szukasz różnorodnych materiałów na temat Atari? Koniecznie odwiedź dział artykułów.
Opcje wyszukiwania (Strona 6 z 206)
hej tOri, a czy wiesz czy tam można używać tylko jednej karty micro/SD, czy dwóch jednocześnie (z różnymi SCSI ID) ?
--e-dit--
Dobra, sprzedawca (przez ebay) już odpowiedział, że można tylko jedną kartę jednocześnie.
Całość "Compute!'s ST Applications Guide: Programming in C" poleciała dziś do saulota.
Jakieś nowe życzenia z listy? Czy może wszyscy st-koderzy już to wszystko w międzyczasie poznali?
P.S. Do tej książki też była dyskietka. Ktoś namierzył?
Pod tym samym linkiem jest już zajawka nowej książki. Myślałem że zajawkę 'Intoducing...' ściągnęliście. Za chwilę pewnie całość będzie na wiki saulota, bo już mu dostarczyłem.
uicr0Bee napisał/a:Za tydzień postaram się:
14. Atari ST Machine Language; Complete introduction to machine/assembly language on the Atari ST B - Grohmann, P. Seidler & H. Slibar
-- LUB --
17. Compute!'s ST Applications Guide Programming in C; A quick and comprehensive guide to writing Atari ST applications in C. - Simon Field, Kathleen Mandis, Dave Myers
Którą wolicie naj-sam-wpierw?
leniuk napisał/a:Ja 17 :) Ale przyda mi się tak naprawdę dopiero jak naprawie przystawkę do SCSI, więc się nie pali :)
@leniuk, ile można czekać? ;-) Naprawiłeś już tę przystawkę? ;-) ;-) ;-)
Zgodnie z naszą forumową tradycją ;-) jak obiecałem że zrobię, to mi też nie trzeba przypominać co 12 lat :-D
Zajawka (spis treści i wprowadzenie): https://drive.google.com/drive/folders/ … drive_link
Reszta, może za tydzień.
Skan skończony. Czekam na odzew saulota o publikację na wiki.
A jak zadanie domowe?
Pod tym samym adressem wrzuciłem nowy .pdf, do rozdziału 12 włącznie. Jutro dalej.
Zadanie domowe: sprawdzić czy podlinkowana przez lopeza dyskietka jest faktycznie od tej książki, przez uruchomienie środowiska i próbę wykonania przykładów z pierwszych rozdziałów.
12 lat minęło jak jeden dzień...
Jakbym nie miał nic do roboty, nieroztropnie :) zaoferowałem się na zeskanowanie kolejnej pozycji (dopisana do listy).
Na razie zajawka - Spis treści i Wprowadzenie: https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing
Jechać dalej?
Idealnie to nie będzie zeskanowane, bo książka gruba (400+ stron) i dość ciasno sklejona, a też nie mam mocy przerobowych żeby nad każdą stroną siedzieć i poprawiać. Jak wychodzi za pierwszym, maks. drugim razem, tak zostawiam.
I tak dzięki skanerowi Plustek z serii OpicBook wychodzi akceptowalnie raczej.
Do książki była dyskietka, ale niestety nie posiadam. Wracając do tradycji sprzed 12 lat :) zadaję zadanie domowe - znaleźć obraz dyskietki :)
Jakbym się zorganizował i przysiadł to może by wkrótce była :)
krap napisał/a:Ja mam taka kasete od OSKAR, podobna, ale nie identyczna:
Mam trzy zestawy ze wzorem #2, czyli bez napisu "SOFT" pod "ATARI", z tym że wszystkie mam czerwone. Bardzo dobry stan, jak nie używane. Na samej tej wkładce nic nie jest pisane ani drukowane, tylko jest wsunięta dodatkowa kartka wycięta z wydruku w drukarki, z tytułami, oraz druga, z instrukcją ładowania w turbo. Nie wiem czy w tym turbo "OS-2" reklamowanym na wkładce. Mogę zeskanować.
Mam zestawy" 1, 29 i 30.
P.S.
Nie pamiętam czy te taśmy były u sebana i czy je zgrywał. Jedyny sebanowy ślad z "OS-2" jaki na szybko znalazłem to:
https://www.atari.org.pl/forum/viewtopi … 80#p263080
Nie zwróciłem uwagi. Cóż, trzeba zalicytować ile się uważa i może będzie "met", a jak nie, to sprzedawca może się zdecydować na najwyższą zalicytowaną kwotę.
"Introducing Atari ST machine code" - od 1 penny. Żal nie zalicytować, zwłaszcza dla tych w UK. Ja mam.
https://www.ebay.pl/itm/126842165236?_t … 0667.m2042
No to mam już uzgodnioną wysyłkę do naprawy.
Mq napisał/a:Chyba że traktujesz to jako reklamację, ale po 5 latach?:-)
Bez jaj :)
Jest już wstępnie chętny. Wydawaj gry :)
Aha, z Twojego opisu z naprawy nie jest dla mnie jasne, czy przelutowane były tylko te 3 kostki RAM, pod które włożyłeś podstawki, czy poprawione były luty pod wszystkimi ośmioma kostkami? Pamiętasz?
Mq napisał/a:przy wylutowywaniu zauważyłem coś, co wydało mi się być powodem problemu. Przy tych dwóch kościach po wylutowaniu na padach został dziwny nalot, [...] przez lupę dostrzegłem, że kilka padów jest utlenionych. Cyna zasłaniała to, ale najpewniej mieliśmy tam zimne luty, co mogło być przyczyną niekontaktowania takiego styku, stąd czasem działało, a jak się poruszyło, to był zwis.
[...]
wyczyściłem dokładnie wszystkie pady i pocynowałem je porządnie, po czym jeszcze raz wyczyściłem i dopiero wlutowałem podstawki, tak że idealnie wszystko się zespoiło. Luty obejrzałem jeszcze raz dla pewności pod lupą.
W podstawki wsadziłem te same kości, ale przetestowałem też je w innej płycie, a także w tej płycie wypróbowałem inne kości. Ogólnie wszystkie pamięci działają,
[...]
płyta [...] wygląda na zadbaną i dobrze przechowywaną oraz jest czysta. To mnie bardzo zmyliło, ponieważ różne korozje już widywałem, ale najczęściej korozja występowała na płytach, które już na pierwszy rzut oka wyglądały bardzo źle, były mocno brudne, powierzchniowo wyraźnie już utlenione itd. Widać nawet ładna płyta nie musi być w dobrym stanie [...].
W zasadzie nie wiadomo też na jak długo płyta jest naprawiona, bo skoro miała takie przypadłości, to możliwe, że na całej tej płycie jest więcej takich miejsc i być może jest tylko kwestią czasu, kiedy dadzą one o sobie znać...
Prorok? Nie, fachowiec.
Płyty nie używałem wiele od tego czasu. Czekała w szafie. Wczoraj wyciągnąłem i po włączeniu uruchamia się automagicznie test pamięci z SELF-TEStu i pokazuje większość czerwonych kwadratów.
Wymieniłem Frediego z innej płyty, ale jest dokładnie to samo, nawet te same kwadraty są czerwone.
Czy ktoś miałby ochotę wziąć te płytę do diagnozy i naprawy? Warunki do ustalenia na priv - proszę e-mail przez forum (do mnie już dochodzą). Nie musi być już. Możemy uzgodnić późniejszy termin.
Pierwszeństwo ma Mq :) w razie chęci.

takron27 napisał/a:a 'm.m.soft', jakiś/czyjś hack. na pierwszym ekranie po włączeniu jak już to bywał komunikat 'czekaj....'
M.M. kojarzy się z autorem SIO2IDE:
https://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16954
https://github.com/MM-Soft-Atari
(to zapewne później niż to Turbo 2000). No chyba że zbieg(ł)okoliczności.
Przecież napisane wyżej że zgrałem, dumperem sebana.
Proszzzz... .bin
A masz inne egzemplarze tego samego, do porównania? Zgraj mi ich zawartość :-)
A ja wynegocjowałem w końcu niższą cenę na wiszący od dawna na alergo, nietestowany, o nieznanej zawartości cart:

I po wyczyszczeniu styków, oczom jego ukazał się:


Być może trafi kiedyś do sebana (jak tylko zgłosi wolne moce przerobowe i chęć), do dokładniejszego badania, ale że MD5 dumpa nie jest (przynajmniej w moich zbiorach) znane, to na razie tylko uprzejmie donoszę że taki istnieje. Może ktoś sprawdzi swoje zbiory czy ma taki dump, albo cart. Dump można popełnić narzędziem sebana:
https://github.com/seban-slt/simple_cart_dumper
MD5: 17f093c7054c1d4fa9ac905ca77c3011


Zajmuj się konstruktywnymi :)
No faktycznie, w osobnej zakładce bezpośrednio wklejony link w pole adresu wyświetla zdjęcia. Tylko tu w wątkach nie są dociągane. Tak samo w FF, Chrome i Edge.
uicr0Bee napisał/a:czy na nowym serwerze nie można by zwiększyć limitu PW?
merci-very-much-jak-nie-wiem-co :)
OK, czy to był e-mail powiadamiający o PW :)
A nie masz przekroczonego limitu 100 Prywatnych Wiadomości?
seban napisał/a:[...]
TurboROM Cartridge:


1) Zawartość pamięci EPROM: turbo_rom.bin.7z
[...]
Cosik nie działają linki do seban.pigwa.net/.....
A nie mylisz czasem E-mail z PW?
U mnie jest już wszystko OK. E-maile zaczęły przychodzić. Co prawda najpierw do spamu, ale nauczyłem serwer że są OK i już jest dobrze.
A skoro już o tym, to czy na nowym serwerze nie można by zwiększyć limitu PW?
Znalezione posty [ 126 do 150 z 5,144 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.155 sekund, wykonano 12 zapytań