Artykuły

  Historia atari.area (do 2001 r.)

  Wiecie ile już czasu mineło od powstania AArea ? We wrzesniu 2001 roku stuknie nam 2 latka. Tyle czasu Atari Area dostarcza Wam codziennych, najswieższych wiadomosci i plotek ze swiata Atari. Nie przeczę, na poczatku było ciężko, serwisu nikt prawie nie odwiedzał, newsów było jak na lekarstwo, wszystko robiłem sam. Ale po kolei :

  1997-1999 Prehistoric Area

  Poczatkowo ten serwis nazywał się dely`s Homepage i umieszczony był na serwerze onetu. Onet wspominam miło, dawali 5MB miejsca na dysku, dosyć szybkie łacze. Jednym słowem nie było na co narzekać. Na wspomnianej dely`s Homepage były gry i demka nie tylko na Atari ale również na C64, Spectrum oraz Amigę. Poza tym można tam było znalezć sporo kawałów, muzykę mojej produkcji oraz zdjęcia z imprez na których bywałem i inne rzeczy, które znajduja sie na tak zwanych Hołmpejdżach :) Wtedy napisał do mnie niejaki JAP z propozycja stworzenia strony tylko i wyłacznie o Atari ...

  Wrzesień 1999. Atari Area - Green

  Ciekawe czy ktos z Was pamięta jeszcze zielono szary wyglad AArea ? Jesli tak to brawa za dobra pamięć ! Jak napisałem wczesniej, strona wystartowała w koprodukcji z kolega o nicku JAP. Niestety ulotnił się w miesiac pózniej i nie daje znaku życia do dzis. Opisał kilka emulatorów i tyle go widzieli :) Poczatki byłe niewesołe ponieważ w moich planach było umieszczenie sporego archiwum ze stuffem dla małego Atari a jak wspomniałem wczesniej Onet.pl dawał tylko 5MB miejsca. W tym momencie nadciagnal z odsiecza stary znajomy z imprez IRC - scanner, który miał `dojscia` w Katowickiej Kurii Metropolitalnej (tak !) i załatwił sporo miejsca na bardzo szybkim serwerze umieszczonym tamże :) Wow, mogłem wrzucić dużo więcej niż na Onecie no i transfer był jeszcze większy.

  Styczeń 2000. Atari Area - White, Black & Yellow

  Niestety z Kurii trzeba było się wynieść, ale niezawodny scanner załatwił kupę miejsca na serwerze jakiejs zawodówki w Bytomiu. Tam to był raj, mielismy prawie cały serwer dla siebie ! Wtedy powstał również pomysł aby największe polskie strony o emulacji `siedziały` własnie na weaselu. I tak się też stało. Try2Emu, AmiSite, Bleem Support, oraz przez moment Emu#Dreams oraz oczywiscie AArea miały swoje miejsce na serwerze weasel.zst.bytom.pl. Wtedy dołaczył też do mnie Trophy, który zaczal zasilać AArea newsami o dużych Atarkach (chociaż serwis miał do tej pory być przeznaczony dla użytkowników `małego` Atari`).

  Marzec - Kwiecień 2000. Koniec Swiata.

  W końcy wylali nas i z weasela, a dokładnie z łacza do którego serwer był podpięty. Nad AArea zawisło widmo klęski i zakończenia działalnosci strony ! Serwis wrócił na chwilę na Onet.pl z błagalnym napisem o tresci mniej więcej takiej: Plis, dajcie mi miejsce na serwerze bo AArea zginie :) Na efekty długo nie trzeba było czekać. Zgłosił się do mnie niejaki Pirx (starszym stażem atarowcom znany jako twórca kilku bardzo dobrych gier na malucha) i polecił aby zgłosić się do pana o nicku ChillZ z prosba o umieszczenie strony i powołać się na niego.

  Kwiecień 2000 - Kwiecień 2001 Atari Area - Black & White

  ChillZ zgodził się na umieszczenie strony na swoim serwerze i od tego momentu naprawdę mamy spokój. W międzyczasie poznałem naprawdę wielu wspaniałych kumpli, do aarea.crew dołaczyli Tomek, Balois, Chris, Newton. Dużo innych osób mi cały czas pomaga przysyłajac własne newsy. Dostaje dużo listów ...

  Kwiecień 2001. Atari Area - Brown & Black

  Czyli to, co aktualnie widzicie. Z małego, niemal prowincjonalnego serwisu Atari Area stało się sporym, rozbudowanym site`m. Na poczatku Frontpage, a teraz cała strona zbudowana jest o nowoczesne PHP. Newsy dodawane sa automatycznie przez każdego ze współpracowników, wszystkie transfery i wejscia na każda z podstron sa logowane i podliczane. Jednym słowem pelna automatyka :) Jednak nic nie mogło by się zdarzyć bez wsparcie ze strony czytelników, którzy przesyłaja swoje uwagi, słowa pochwały oraz wypełnione po brzegi krytyka listy :) Co będzie dalej ? Trzeba poczekać i zobaczyć :)

  Komentarze gości atari.area

  Momencik, uaktualniam...  

  Nie jesteś zalogowany. Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mog± dodawać komentarze.

Lotharek.pl
Retronics
Lost Party 2024
Silly Venture 2024 SE

Szukaj

Wyszukiwarka przeszukuje zasoby atari.area, atariki oraz forum.

Twoliner

Momencik, uaktualniam...  .

Pamiętaj, żeby linki do Twolinera dodawać wyłącznie po skróceniu za pomocą serwisu tiny.pl. Jeśli coś Ciebie ominęło - skorzystaj z archiwum.

Network

konto

Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto

forum

Artykuły

Wywiady

Allegro

Jako, że Allegro.pl jest bardzo często odwiedzanym serwisem przez Atarowców, umiejscowiłem poniżej wyszukiwarkę produktów związanych z naszym kochanym Atari. Chcesz coś kupić - wystarczy wpisać w okienko poniżej.


Wystarczy wpisac czego szukamy i po chwili znajdujemy sie juz na Allegro.pl.