1

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki, to ja też spróbuję przez S-Video w takim razie. Stronę ze zdjęciami obrazu z konwertera znam i między innymi dlatego właśnie taki konwerter sobie kupiłem. :)

2

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sprawdziłem, że konwerter jest sprawny, gdyż wyświetla się obraz z mojego aparatu cyfrowego przez wejście Composite. Także Atari jest sprawne, gdyż po podłączeniu do monitora Commodore 1802 jest obraz.

Jednak obrazu z Atari przez wejście Composite konwertera CM-331 uzyskać nie mogę - mam czarny ekran. Wtyczkę mam prawidłowo włożoną. Słyszałem, że kilka osób uzywa konwertera CM331 - czy konieczne są jakieś przeróbki w Atari? Wejścia S-Video na razie jeszcze nie próbowałem, bo muszę kupić odpowiedni wtyk.

3

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy używa ktoś może konwertera VGA CM-331 w celu wyświetlania obrazu z Atari? Z jakiegoś powodu u mnie nie ma obrazu gdy łączę się przez Composite. Czy u kogoś to działa?

4

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A co takiego trzeba zrobić, aby zostać tym wybrańcem i zasłużonym?

5

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czy jest gdzieś ogólnodostępna wersja firmware'u stacji SN-360 w wersji z Turbo? Czy ewentualnie można byłoby ją dostać? Sprawdzałem na Atariki, ale tam jest chyba wersja zwykła.

6

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki, nowa wersja działa bardzo dobrze. Tak właśnie myślałem, że w odpowiedzi na mojego posta Tebe każe mi się zwrócić się do autora. :)

7

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zauważyłem też, że dostawienie jednego nopa przed jsr-em również likwiduje błąd.

8

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Czy ktoś z Was może wie co znaczy błąd o następującej treści:

Infinite loop !!!

przy kompilacji programu asemblerem MADS? Używam wersji 1.8.4 od pewnego już czasu i problem nigdy nie występował mi wcześniej. Co ciekawe, po usunięciu jednego jsr-a z kodu program się kompiluje bez błędu! Jest to jsr jak najbardziej poprawny.

9

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A gdzie to rozszerzenie jest dostępne? Pewnie się wciąż kupuje, bo w sieci nic nie znalazłem. Chętnie bym przeanalizował zawartość ROM-a tej przeróbki.

10

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A na czym polegają różnice w wyglądzie ekranu? Może coś jeszcze da się zrobić.

Podczas wczytywania pliku feud_przerob.xex powinien być widoczny ekran "Feud - Sound And Play". Aby tak się stało, musi być wyłączony Basic, ponieważ program zakłada, że Display List jest umieszczony od określonego adresu. Zrobiłem sztucznie 2-sekundowe opóźnienie, aby ekran od razu nie zniknął. Czy jeszcze są jakieś różnice?

11

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dobra, wszystko już mam gotowe. Jest plik cas i działa wersja binarna pod emulatorem.
Może mi się uda Kaza zainteresować tym "odkryciem". :)

12

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Udało mi się w całości odczytać Feuda w Turbo 2600 z pliku *.mp3. W nagraniu było jedno słabe miejsce i być może z tego powodu WAV2CAS sobie nie poradził. Wszystkie sumy kontrolne się zgadzają.
Przekonwertuj teraz plik do .cas-a a potem stworzę wersję działającą pod emulatorem i udostępnię.

13

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Byłem przez pewien czas w szpitalu i nie mogłem nic zrobić.
Mógłbym plik przekonwertować w tym tygodniu i wtedy go podeślę.

14

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Super! Pobawię się tym plikiem, może jednak uda się odtworzyć mi .CAS moim własnym programem.
Format Turbo 2600 nie jest taki skomplikowany jakby się mogło wydawać, po prostu kolejne bloki binarne nagrywane są jako oddzielne rekordy.

15

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A czy ja też mógłbym dostać tego DOS-a?

16

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A byłaby możliwość uzyskania zawartości Epromu od tak przerobionej stacji? Chciałbym sobie takie Turbo zainstalować i zobaczyć jak było zrobione.

17

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Znalazłem w Atariki informację, że istniało kiedyś coś takiego jak Toms Turbo Drive dla stacji dysków XF551.
Czy jest to prawda? Czy ktoś z Was coś takiego widział i może coś więcej powiedzieć na ten temat?

18

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Polecam emulator EmuZWin - mój ulubiony. Sprawdzałem - dema się odpalają, tylko trzeba odpowiednio ustawić model emulowanego komputera (ja wybrałem Spectrum+3).

19

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jakby co, to ja też jestem z Warszawy i mam trochę doświadczenia w odkodowywaniu GAL-ów za pomocą odpowiedniego softu. Urządzenie odczytujące też posiadam! :)

20

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Niestety, GAL-e też można zabezpieczać przed odczytem... Szkoda, choć podobno są programatory, które zdejmują zabezpieczenie.

21

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A jest gdzieś dostępny schemat SN-360?

22

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

To by było super! :) W takim razie reflektował bym też na zawartość Eproma z Turbo.

23

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś ma może zawartość GALa 16V8 wchodzącego w skład stacji SN-360 w formie pliku .jed? Chciałbym go sobie zdekompilować i przeanalizowac.

24

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jakiś czas temu pisałem w tym wątku o moich problemach z kartą AverTV, która nie potrafi odbierać obrazu z Atari. Zrobiłem kilka pomiarów i parę rzeczy odkryłem:

1. Zauważyłem że Atari generuje zbyt wysokie napięcie sygnału composite. U mnie przekracza ono 1.5V (po obciążeniu) a w standardzie PAL powinno być 0-1V. Jest to łatwe do skorygowania odpowiednimi rezystorami.

2. Jak wiadomo z Atariki, GTIA dzieli sygnał zegarowy przez 228 i na tej podstawie generuje sygnał synchronizacji linii. Daje to 3546862Hz / 228 / 25 = 622 linii obrazu na ramkę. Wartość ta odbiega nieco od liczby 625 linii według standardu PAL.

A gdyby tak GTIA dzieliło przez 227, wówczas otrzymalibyśmy 3546862Hz / 227 / 25 = 625 linii i byłaby idealna zgodność. Zacząłem się zastawiać, czy tutaj nie leży przyczyna problemów. Z czystej ciekawości napisałem programik w asemblerze dla mikrokontrolera AVR Tiny13, który dzieli sygnał zegarowy przez 227 i generuje prawidłowe sygnały synchronizacji PAL z przeplotem... I o dziwo! Obraz się pojawił, nic już nie rwało synchronizacji i wszystko było pięknie stabilne... Niestety, sąsiadujące linie były poprzesuwane w poziomie o 1 cykl koloru, gdyż każda linia zajmowała teraz o 1 cykl mniej. Obraz więc nie nadawał się do pracy, choć przyczyna problemów została usunięta.

Mam teraz takie pytanie: czy to możliwe, aby nowoczesna karty telewizyjna były aż tak strasznie czuła na długości linii ekranowych? Na mojej starej karcie tego problemu nie ma. A może ktoś wie, z czego wynika wewnętrzne dzielenie częstotliwości zegarowej w GTIA przez 228 zamiast przez 227?

25

(81 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kiedyś przeanalizowałem kod programu "Trans Code DB", który konwertował plik binarny na długie bloki i zapisywał wynik z prędkością 600/900/1400 lub 2600 bodów. Wykorzystywana była modulacja FSK a dla uzyskania najwyższej prędkości 2600 konieczna była pewna przeróbka magnetofonu. Na nieprzerobionym można było wczytywać programy o prędkości do 1400 bodów, choć czasami były z tym problemy.
Długie bloki odpowiadały po prostu kolejnym blokom w pliku binarnym Atari.