Był taki pomysł, zwłaszcza, że to jedna z moich ulubionych gier na Atari :) Są jednak z tym pewne trudności techniczne, więc się zobaczy, ale możliwe, że po Tensorze uda mi się namówić Rafała, żeby podejść do tematu. Inna sprawa, że wymaga to sporego nakładu pracy od Rafała, więc nie wiem czy nie lepiej, żeby ten czas spożytkował na robienie Duszpasterza 2 :)

Ale zostawmy to na razie, na razie pracujemy nad Tensorem i zdradzę Wam, że Rafał wkręcił się mocno w udoskonalanie i zapowiada się, że będzie parę fajnych nowości i ulepszeń w grze :)

2

(8,196 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Znaczy wiesz, jak dla mnie to dziwka jest dziwką obojętnie czy bierze za loda stówę czy pięć tysiaków. A czy ta za pięć tysiaków jest lepsza, czy ta za stówę, to już kwestia subiektywna.

3

(8,196 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

https://wiadomosci.wp.pl/ulgi-podatkowe … 479392704a

i co jeszcze? talon na balon nie pomógł, to zniżka do kina?
jak oni się wspaniale bawią za nasze pieniądze

Ja słyszałem wczoraj w telewizorze jak Kosiniak Kamysz powiedział "600zł za szczepienie, nie ma innego wyjścia":-)
Tak se zaraz pomyślałem, dlaczego akurat 600, a nie np. 647?
Chcesz cukierka? To bierz, to i tak nie moje:-)

1. perinoid
2. Sikor
3. dely
4. takron27
5. mcs
6. Saberman
7. Rastan[
8. pancio.net
9. mkolodziejski aka Misza
10. mono
11. ccwrc
12. bocianu
13. AdamK
14. Kaz
15. Harry
16. larek
17. stRing
18. ZuluGula
19. n0rbi
20. Yezy
21. Renton
22. mariuszbox
23. ooz

ZuluGula napisał/a:

@Mq, Flob dotarł do mnie w ta sobotę, cały i zdrowy.

Super! Przyjemnego grania:-)

Do zamknięcia.

1. perinoid
2. Sikor
3. dely
4. takron27
5. mcs
6. Saberman
7. Rastan[
8. pancio.net
9. mkolodziejski aka Misza
10. mono
11. ccwrc
12. bocianu
13. AdamK
14. Kaz

Wraz z kolegą @mgr_inz_rafal postanowiliśmy zrobić fizyczne wydanie jego gry Tensor Trzaskowskiego.

Doszliśmy z Rafałem do porozumienia, że trochę on grę rozbuduje i ulepszy na potrzeby fizycznego wydania.
Wspomniane zmiany obejmą między innymi:
- więcej całkiem nowych etapów
- wykorzystanie możliwości zapisu na kartridżu (np. zapis które etapy zostały już pokonane)
- wersję angielską i polską (wybór opcji językowej)
- dostosowanie do PAL i NTSC
Być może dojdą jeszcze inne zmiany związane z samą grą, ale trochę jest to jeszcze w fazie negocjacji i przemyśleń. Rafał ma parę pomysłów:-)

Gra może zostać wydana na kartridżu w formie podobnej jak wcześniej wydaliśmy z Bocianu grę FloB, czyli pudełko w takim samym rozmiarze i jakości wykonania jak dla FloB-a, gabarytowo jest to pudełko też takie samo jak wydany przez Sikora w tym roku The Last Squadron.
Szatę graficzną wydania Tensora Trzaskowskiego przygotowuje Vidol, który jest również autorem pięknej grafiki w samej grze, a więc należy się spodziewać ładnego opakowania, instrukcji i naklejki na kartridżu.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=8497

Same kartridże jak zwykle pro:-) - czyli takie jak do FloB-a, ze złoconymi stykami, w najlepszych dostępnych na rynku obudowach od Sikora. Kartridż jak już wyżej wspomniałem ma możliwość zapisu, a więc oprócz tego, że sama gra wykorzysta ten fakt, to w razie ewentualnych poprawek lub modyfikacji wprowadzonych przez autora w przyszłości, podobnie jak w przypadku Flob-a istnieje możliwość aktualizowania sobie wersji gry bezpośrednio z poziomu Atari.

Gra Tensor Trzaskowskiego w takim wydaniu kosztowała by 179zł (plus oczywiście przesyłka).
Na obecny moment zaczynamy od zebrania informacji o tym jak wielu chętnych było by na zakup gry.
Bardzo prosimy osoby chętne o wpisywanie się na listę tutaj na forum.
Po zebraniu się rozsądnej ilości osób uruchomimy produkcję i poinformuję o przewidywanym terminie realizacji zamówień.

Edit:
Doszły mnie słuchy, że są osoby, które nie znają gry, więc dorzucam linka skąd można pobrać wersję 2.8: http://www.mushca.com/f/atari/index.php … 7CTENSIEGO
I video jeszcze:

9

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dopinguję :)

Bump.

Nikt nic nie zalicytował, więc ostateczna oferta: oddam te stacje za darmo jeśli komuś się przydadzą, do pokrycia koszty wysyłki paczkomatem, plus piwo dla mnie, wszystko razem 20zł z przesyłką. Kto pierwszy ten lepszy, jak nikt się nie zgłosi, to stacje "znikną".

11

(110 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wpisz sobie na allegro "potencjometr montażowy", przecież jest tego od cholery, a elementy są raczej typowe. Jakikolwiek pasujący gabarytem tam możesz dać przecież, byle by miał odpowiednią rezystancję.

Mam do pozbycia się trochę stacji 3,5" pecetowych 1,44MB.
Stacje są uszkodzone, pochodzą z niemieckiego serwisu komputerowego, o czym świadczą przyklejone na nich kartki z opisami usterek po niemiecku.
Kiedyś te stacje podłączałem do peceta i większość z nich uruchamia się, ale np. nie czyta dyskietek, albo nie zapisuje, albo nie formatuje, albo sformatuje, zapisze, ale potem ma błędy CRC itp.

Nie wiem czy da się je naprawić, nie mam czasu na to, chciałem się kiedyś tym zająć, ale przeleżały już mi w ten sposób ze trzy lata i miejsce tylko zajmują.

Stacje wyglądają na czyste, więc mechanika powinna być jak nowa (na oko).

Stacji jest 13szt i są to modele dobre do przeróbek do Amigi, czy Atari ST, dlatego je kiedyś chętnie łyknąłem "okazyjnie":
- 12szt SONY MPF920
- 1szt MITSUMI D359M3D

Wystawiam je tutaj w formie licytacji za całość, czyli komplet 13 stacji.
Cena wywoławcza za całość 20zł.
Do wylicytowanej ceny należy doliczyć przesyłkę paczkomatem 13zł.

Czas trwania licytacji do czwartku 18 listopada włącznie, do północy.

13

(8,196 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

Inwektywy mi nie przeszkadzają tylko ludzie którzy nie chcą się ode mnie odpieprzyć - słowo się rzekło, wybywam stąd.

Znowu? @zbyti nie rób jaj, bo nie będzie skąd czerpać wiadomości i aktualności ze świata. Jest tu parę osób, które Cię czytają, oprócz tych którzy wkurzają. Myślę też, że więcej jest tych czytających.

14

(53 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Perfekcyjnie więc wejdzie na kasetę sześćdziesiątkę z pewexu, tylko pod koniec pierwszej strony trzeba synchronicznie bardzo szybko odwrócić kasetę na drugą stronę pomiędzy blokami danych:-)

15

(8,196 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:
PAP napisał/a:

Jak podkreśla PAP, ostatnio wyciekły badania przeprowadzone przez izraelski szpital Tel Hashomer, które dowodzą, że trzecia dawka szczepionki Pfizera zawiera więcej przeciwciał bardziej skutecznych w zapobieganiu zarażeniu koronawirusem. O przecieku poinformował w niedzielę program informacyjny Channel 12.

no.. już biegnę, pierwsza szczepionka co ma więcej i jest bardziejsza, w dodatku żadne tam mRNA, tylko prawdziwne przeciwciała...

https://www.o2.pl/informacje/trzecia-da … 918685024a

Poczekajmy na MAX i FORTE... albo nawet MAX FORTE PLUS :-)

16

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

No i gites:-) Ja to się w sumie tylko zadumałem nad nieograniczonością możliwościowości, ale jasna sprawa, że obecne uniwersalne rozwiązanie bocianu jest rozwiązaniem uniwersalnym, bo jest uniwersalne:-)

17

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Trochę przesadzasz:-) Kurde, mi chodziło tylko o to, że gra sobie np. dwóch kumpli w Last Squadron na zmianę, i jak wpisuje sobie ktoś po game over na listę swoje inicjały, to podaje hasło, co komputer pamięta do czasu wysłania tego do internetu, albo do czasu wyłączenia zasilania. Z resztą tak sobie tylko rzuciłem, ja i tak się tym zajmować nie będę, ani nie mam kumpli z którymi wspólnie gram przy jednym komputerze:-)

18

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja miałem na myśli taką opcję, że jak się w grze wpisujemy na listę, to wpisujemy osobę i hasło. Gra ma w tablicy wtedy zapisane osoby i hasła te, które podaliśmy, a dla pozostałych wyników jest owszem osoba, ale nie ma hasła, więc gra takiej pozycji nie wysyła, pomija przy wysyłaniu.

19

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie jak ja bym miał, tylko użytkownik przecież ma. Wszystko zależy od programisty. Jeśli tworzymy grę, która z założenia ma rację bytu taką, że wiadomo z góry, że będzie się przy tej grze spotykać gdzieś na chacie ekipa i grać wspólnie, to wystarczy, że w grze programista zaimplementuje w tablicy highscore taką funkcjonalność, że wpisując się na listę użytkownik wpisuje nazwę użytkownika i hasło. W ten sposób powstaje lista highscore z użytkownikami i hasłami zaszytymi w grze. Potem aplikacja (gra) łączy się z netem jak może i wysyła wszystkich userów, którzy podali hasła i którzy mają konto na hiscore.

20

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

No z listy. Loginy są na liście jako wpisy, a hasła też by trzeba podać w grze wpisując się na listę.

21

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Można sobie zatem wyobrazić scenariusz, że gra sama sobie z własnej listy hiscore weźmie po kolei wszystkie wpisy, zaloguje się jako kolejni użytkownicy i powysyła ich wyniki (w sensie, że z jednej gry wyśle wyniki kilku uzytkowników).

22

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tylko musiało by być jakoś uczciwie... Jak to weryfikować? Dopóki jest garstka użytkowników, którzy się uczciwie tym dobrze bawią, to wszystko będzie fajnie działać, ale jak się zarejestruje np. tysiąc ludzi, to zawsze znajdzie się jakichś trzech, co się będą prześcigać w hiscore bez faktycznych wyników, a jak raz zacznie ktoś śmieci i oszustwa wpisywać, to cały system przestanie mieć rację bytu...

Jak na własny użytek pojedynczą sztukę, to da się spiłować tak, żeby wchodziło do Atari. Jednak żeby ładnie wyglądało, to trzeba sobie jakieś prowadnice zmajstrować do takiego piłowania i postarać się trochę. Dwie obudowy tak zrobiłem, mam w nich Sonari i Sidari, trzecia do Yamari leży w szufladzie, bo mi się już nie chce. Ogólnie powtórzę to, co wałkuję cały czas od początku jak Sikor zrobił swoje obudowy: TYLKO OBUDOWY OD SIKORA.

Z tym, że pamiętaj, że te obudowy KM20 występują w różnych wariantach i większość jest przystosowana do komody, a w Atari np. nie wchodzi do 65XE bezECI na szerokość. Jest wariant KM20 ze specjalnym zwężeniem przy złączu kartridża, żeby pasowało do Atari, ale szczerze mówiąc nie widziałem ich w nowożytnych czasach w sprzedaży (choć też przyznaję, że jakoś specjalnie nie szukałem).

25

(138 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki:-) Konto aktywowałem, na zabawę przyjdzie czas, jak będzie czas:-) Idea z fujinetem świetna.