1

(323 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czy oprócz tego, że sprawdziłeś brak zwarć między wszystkimi punktami na płytce pamięci, to sprawdziłeś również, że są przejścia od każdej nogi każdej pamięci do odpowiedniego jakiegoś punktu na płycie Atari? Takie zachowanie jak masz teraz, sugeruje niedolutowaną którąś z nóg pamięci. Te scalaki z zagiętymi pod siebie nogami potrafią być wredne i zdarzało mi się, że z zewnątrz wyglądało wszystko na przylutowane, a w rzeczywistości pod spodem noga była zespolona z pcb samym fluxem i odizolowana. Nawet pod lupą nieraz wygląda że jest dobrze, bo się światło odbija i błyszczy, a tymczasem noga nie jest dolutowana...
Sprawdzaj dalej.

2

(323 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zdalnie byśmy nie znaleźli, ale objawy były oczywiste i mówiliśmy że na 90% jest jakieś zwarcie, albo niedolutowanie:-)

Brawo, fajnie że się udało:-) Sprawdzaj jeszcze co z tymi pamięciami, też je po kolei sprawdź na zwarcia miernikiem każda noga z każdą nogą, może znowu coś podobnego znajdziesz. Chociaż napisz dokładniej jakie teraz masz objawy.

3

(323 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wygląda na jakiś syf na magistralach. Mimo wszystko stawiam na niedolutowanie czegoś, albo zwarcie.
A noga 8 przy pamięci U11 jest przylutowana? Bo na zdjęciu nie widać tam cyny za bardzo przy tej jednej nodze. Przy tych scalakach z podwiniętymi nogami często zdarza się, że wyglądają na przylutowane, a w rzeczywistości nie są.
Bierz miernik i przedzwoń dosłownie wszystko po kolei, nic nie pomijaj. Każde połączenie czy jest oraz każde sąsiednie piny scalaków czy nie mają zwarć. Sun nie mógł kiedyś odpalić tego rozszerzenia, wysłał do mnie płytę, a ja sprawdziłem jeszcze raz punkt po punkcie i znalazłem coś tam niedolutowane dobrze chyba jeśli dobrze pamiętam. Naprawa trwała kilka minut i wszystko ruszyło.

4

(220 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak.

5

(21 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Vasco/Tristesse napisał/a:

Może być nieskończony.

Pod warunkiem, że nie będziemy chcieli tego przez internet gdzieś przesłać, bo nieskończony plik może się nie zmieścić w całym internecie:-)

6

(21 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Taśmę można zmienić. I ładować dalej z kolejnej:-) Więc ja bym to ograniczenie podniósł do ilości miejsca w pokoju, w którym akurat robimy taki odczyt:-)

7

(15 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dodałem w pierwszym poście wersje anglojęzyczne gry w xex, atr i cas.

Usunąłem też starszą wersję 1.0 tą z Sylwestra 2023: ona jest w archiwum AOL jak by ktoś chciał ją kiedyś zobaczyć, a nie ma sensu żeby tutaj się pałętała jak ktoś nowy sobie wejdzie i będzie chciał zagrać w uzupełnioną i poprawioną ostateczną wersję.

Wspaniałe wieści! Trzymam kciuki tOri!

No, teraz jest fajnie jak dla mnie:-) Z kodami sobie można grać bardziej na spokojnie. To na pewno trafia do większej liczby graczy. Hardcorowiec może grać bez kodów, a taki spokojny człek jak ja może sobie też po prostu pograć bezstresowo. Przyjemna gierka.
Co do nowej wersji, to przeszedłem na szybko 3 levele i nic niepokojącego nie widać, ale to króciutki test, nie mam chwilowo czasu więcej...

10

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Muszę to przetestować w wolnej chwili (czyli nie wiadomo czy kiedykolwiek to nastąpi, ale mam chęci:-)). Bo ja używam internetu od Playa, u mnie na wiosce śmiga mi on dobrze, wszystko działa stabilnie w zakresie korzystania na pececie - ale jak odpalam fujineta, to miewam ciągłe problemy z tym j.....m tnfs i udp..

11

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@bocianu, ja Ciebie bardzo przepraszam, że nie uczestniczyłem w Twojej prezentacji na żywo, ale mogłem uczestniczyć jedynie na wpółżywo, ponieważ byłem niedysponowany:-) Ale do brzegu: nadrobiłem, obejrzałem film z prezentacji i najbardziej zainteresowała mnie koncepcja zapisywania plików tekstowych po stronie serwera, gdzie następnie serwer coś tam przemieli i wystawi coś w odpowiedzi. Świetny przykład podałeś z tym, że można sobie pisać kod programu na Atari i dostać w odpowiedzi gotowego xexa od razu. Na prawdę świetna sprawa. Podoba mi się to bardzo:-)

12

(15 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Graczom to ja chętnie daję szansę, ale ostatnio jak wypuszczałem pierwszą wersję w Sylwestra, to na drugi dzień już ktoś zrobił cracka... Dlatego teraz jest oficjalny cheatmode. Jak ktoś nie da rady to nie szukać zjebanego cracka, tylko odezwać się pokątnie do kogoś kto zna tajny myk

13

(15 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dude Story po optymalizacjach zyskał miejsce na poprawki i dopieszczenie szczegółów. Obiecana wersja 1.1 jest gotowa i to jest mam nadzieję wersja ostateczna. Poprawione są wszystkie znane błędy znalezione w trakcie grania przez graczy i przeze mnie, poprawione są grafiki i dodane brakujące grafiki oraz zakończenie gry.

Pliki dołączyłem w pierwszym poście, żeby było wszystko w jednym miejscu. Wersje xex, atr i cas - kto co lubi:-)

Na razie wersja polska, a dojdzie oczywiście też angielska, ale to lada dzień, po korekcie tłumaczeń, żeby były porządnie zrobione.

Miłego grania!

PS. Napiszcie co sądzicie o przekazaniu wskazówek jak uruchomić cheatmode. Pisać tu otwarcie, czy zostawić to w tajemnicy?:-)

14

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

O, to zajebiście, ściągnę w wolnej chwili i pogram ze swoim spokojem:-)

15

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Cholera, ja nawet nie pamiętam składni polecenia for w madpascalu i za każdym razem szukam gdzie już go używałem i kopiuję sobie w całości pętlę:-)

16

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja próbowałem grać sobie w domu, ale bardzo się denerwuję:-) Pierwszy etap jest łatwy i się przechodzi w zasadzie sam. Na drugim etapie już się denerwuję, bo mi braknie czasu żeby sobie pozwiedzać labirynt... Czy jest jakaś szansa, że jak się dotrze gdzieś dalej, to potem będzie można grać w te dalsze etapy od razu? Bo jak ja ginę zazwyczaj na drugim etapie, to gdzie mi te 20 pokonać... Nigdy nie przepadałem za grami na czas. Hmm... a gierka jest bardzo fajna, już na Last Party mi się podobała graficznie, muzycznie i klimatycznie, mówiłem wtedy że pogram w domu na spokojnie, ale ja w domu mam mniej spokoju przy tej grze niż miałem w plenerze:-)

17

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Był pokaz rozwoju tego czegoś (aNode się nazywa) na Last Party. Bocianu działa dalej, na pewno jeszcze nie raz o tym usłyszysz:-)

18

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja wysyłam przez furgonetka.pl - dajesz wymiary i wagę paczki i masz do wyboru oferty różnych firm wysyłkowych w cenach trochę niższych niż gdybyś zamawiał bezpośrednio w danej firmie kurierskiej. Takie paczki do 10kg jak wysyłam do Irlandii czasami, to najbardziej się opłaca DPD przez furgonetkę. Chociaż ja wysyłam paczki w sumie trochę mniejsze, tak do 5kg i cena za taką wychodzi stówę z kawałkiem. Za 10kg może być trochę więcej, ale to już sobie zobaczysz.

Nie podzielam zdania. Nie mam doświadczeń, że mt są jakieś szczególne. Może tak się trafiło, może są częściej spotykane, może to, może tamto... W każdym razie ja nie zaobserwowałem takiej prawidłowości, a po 40 latach, to wszystko może odmówić posłuszeństwa.

No to zawsze sprzedający może sprawdzić kim jest kupujący po historii jego działalności na forum i mu nie sprzedać jakiejś perełki jeśli mu się ów kupujący nie spodoba.

Uważam, że rzecz sprowadza się do tego, że atari.area to jest forum tematyczne skupiające hobbystów w konkretnym temacie, a nie portal aukcyjny czy ogłoszeniowy. To jest trochę zamknięte środowisko, zamknięte grono osób, i jeżeli ktoś tu coś wystawia na sprzedaż, to ma to charakter sprzedaży znajomym, czyli z chęci zrobienia znajomym okazyjnej ceny, czy też puszczenia czegoś w dobre ręce z racji sentymentalno-hobbystycznej. Wchodząc tutaj w ogłoszenia spodziewam się, że jak coś jest wystawione, to sprzedający robi to po koleżeńsku, a nie po cwaniacku. Dlatego komentowanie zawyżonej ceny powinno być dozwolone, a wręcz osoba robiąca taki cwaniacki numer od razu piętnowana.

Nie rozumiem też koncepcji, że ktoś wystawia tutaj na sprzedaż towar, który nie jest ani związany z tematem forum, ani też nie ma żadnej wartości wyjątkowej, żeby chcieć koniecznie sprzedać to znajomemu "w dobre ręce". Przecież logicznie to forum odwiedza promil ludzi zawierających się w zbiorze ludzi odwiedzających portale ogłoszeniowe, więc znacznie lepiej towar wystawić tam, a nie tu. W takiej sytuacji od razu nasuwa się podejrzenie, że skoro tutaj ktoś to wystawia, to znaczy, że szuka jelenia i chce zrobić w ch... kogoś, kto myśli, że spotkał się tu ze znajomymi. Jest takie negatywne powiedzenie, że najlepsze interesy robi się na kumplach...

Myślę też, i zawsze takie miałem przeświadczenie instynktownie, że podforum sprzedaż/inne w zamyśle dotyczy rzeczy luźno związanych lub pokrewnych naszemu hobby. Czyli skoro mamy forum Atari, to np. C64 trafia w sprzedaż/inne. Dlatego zagłosowałem za całkowitym wyrzuceniem możliwości wystawiania np. butów tutaj na sprzedaż.

Przy takiej sytuacji zwykle uszkodzona jest tylko jedna, może góra dwie kości pamięci. Test pamięci w Self Test jest o tyle bez sensu, że zwykle uszkodzona pamięć nie pozwoli w ogóle odpalić komputera, więc i nie sprawdzimy nic tym testem:-) Bardzo rzadkie są przypadki, że któraś kość pamięci uszkodzi się na tyle delikatnie, że można zobaczyć te czerwone kwadraciki w Self Test.

Z tego powodu w takiej sytuacji najlepiej jest mieć kości na podmiankę i robić tak, że wylutowywać sobie z płyty po kolei jedną tylko kość, wlutowywać w to miejsce podstawkę i sprawdzać z nową kością, czy jest już dobrze. Jak masz szczęście, to uda Ci się może już nawet przy pierwszej kości, a jak nie masz, to będziesz musiał wylutować wszystkie. Mi się nie dawno udało trafić za drugim razem, a więc tylko dwie kości wylutowałem, a podmieniłem tylko jedną, bo druga okazała się być sprawna. Moim zdaniem nie ma sensu wymieniać całymi kompletami tych kości pamięci. Uszkodzenia są losowe i to, że jedna kość padła nie znaczy że którakolwiek inna też musi zaraz paść. Mam komputer w którym wymieniłem jedną kość kilka lat temu i cały czas działa bez problemu. Z kolei miałem przypadek, że kupiłem cały zestaw nowych kości i te nowe kości padały jak muchy w ciągu kilku miesięcy po kolei... Nie ma reguły, to są stare sprzęty, wszystko się może zdarzyć.

23

(136 odpowiedzi, napisanych Zloty)

To co w Licheniu - zostaje w Licheniu:-) Zdjęcia oglądamy tylko raz i kasujemy:-)

24

(136 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Przyłączam się do podziękowań. Było zacnie! Koledzy mówili, że podobno świetnie się bawiłem:-)

25

(15 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki. Teraz siedzę jeszcze nad poprawkami. Wyszło kilka drobnych bugów w czasie testów przez graczy, no i tam jeszcze poprawki graficzne robię uzupełniające całość.
A czy rozwój i sequele? Chyba nieee... Ten temat będę zamykał powoli raczej, bo mam już w planach kolejną grę zupełnie inną, Kolesia mam już trochę dość, dopinam ostatnie guziki i zamykam ten rozdział:-)