101

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No to teraz trzeba tylko znaleźć kogoś z działającym burnerem i zgrać flasha...
Jest jakieś forum? Tam trzeba by uderzyć najpierw.

102

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hej,

Ja też szukałem :/
Straszna kicha - zupełny brak wsparcia.
Ten burner powinien zgłosić się jako standardowa pamięć masowa w systemie, więc nieznane urządzenie to nie bardzo :/
Bardzo możliwe, że flash "poszedł do lasu", tzn jakaś komórka, blok...

tOri

@mesjasz

Wysłałem email i PW bo dalej nie wiem jak z działaniem forum (choć do mnie test doszedł od DELYego ;)

tOri

PS Tak - cel zrzutki został osiągnięty błyskawicznie i została ona zakończona.

104

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć,

Nie da się zajrzeć wszędzie ;)

     Moja "działalność" trwa już sporo lat. Zrobiłem trochę "zabawek" dla małych Atari, a obecnie odkryłem swoją niszę i odtwarzam stare urządzenia dla Atari 16bit, chociaż teraz wróciłem do 8bit i zająłem się odtworzeniem dwóch urządzeń, które wrócą "na scenę" za jakiś czas (BlackBox i ATR8000). Co do innych platform - myślałem nad tym i odpuściłem ponieważ nie da się robić wszystkiego, a reverse-engineering to bardzo czasochłonne i ogólnie energochłonne zajęcie zwłaszcza, że mam na to czas tylko czasami...

     Tak więc pozostaję wyłącznie przy Atari i może od czasu do czasu jakiś inny sprzęt - tak jak z tą kartą MCD64.

Te paski na obudowie to jest tylko grafika. Złącze jest na końcu karty - podobnie jak w PCMCIA i jest jednorzędowe, 38-pin.

tOri

105

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Witam,

Dokumentacja karty MCD64 została opublikowana.
Zainteresowanych zapraszam tu -> https://reversing.pl/projekty/mcd64/mcd64.html

Pozdrawiam
tOri

106

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Już jest 2/3 - idzie całkiem dobrze :) Cały czas do przodu...

P.S. a PTODT poszedł w kwocie HEX, LOL

107

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No popatrz :) Więc aż tak daleko nie jest od Yamahy do Atari, LOL. Dzięki za wspominki.

tOri

108

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć,

Temat zupełnie od czapy na forum Atari :-D ale nie tylko komputerami człowiek żyje, hehe.

Kupiłem dosyć dawno taką kartę tylko po to, aby zrobić jej reverse-engineering :) Droga i nieprodukowana.
Jest to karta DATA RAM 64 KB dla grupy syntezatorów - SY oraz TG i innych służąca do przechowywania konfiguracji brzmień.

SY22
SY35 & TG33
SY55 & TG55
SY77 & TG77
SY85 & TG500
SY99
RM50
TQ5
V50
SPX990


     W ramach domykania zaległości i kończenia różnych projektów - schemat oryginalnej karty został odtworzony. Ze względu na kłopotliwe zastosowanie podtrzymania bateryjnego w oryginale zdecydowałem wykonać klona na pamięciach FRAM firmy RAMTRON - FM1808-70 co udało się w 100% - działanie sprawdzone w SY99. Pokonałem przy okazji trochę trudności związanych z niektórymi elementami oraz zaprojektowałem w 3D formatkę trzymającą PCB i udającą oryginalną kartę.

     Za jakiś czas dokumentacja pojawi się na mojej stronie. Oczywiście - jak zawsze - za darmo. Kto zechce - skorzysta. Podobną informację dam również na inne fora tematyczne...

MCD64

tOri

109

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej,

Meanwell 35A to około 80 złotych, Meanwell 65A to około 90 złotych. Są OK i niedrogie.

tOri

P.S. RD50A jest całkiem mały i powinien się dać załadować do standardowych Atari, a moc ma niezłą.

Hej!

:) Tak wygląda zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością. To mały monitor ale ATARI!
Teraz sobie na spokojnie go doprowadzisz do ładu. Serwisówki są w sieci w razie potrzeby.

tOri

111

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej,

No widzisz... Nie mam tygielka. Może czas sobie taki zrobić? Mam płytkę grzejną co pewnie dałaby radę. Mam też ostry rosyjski topnik używany przeze mnie przede wszystkim do pobielania paskudnych końcówek - i tym topnikiem się wspomagałem przy lutowaniu uparciuchów.

Dzięki za wskazówkę

tOri

112

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej,

Ostatnio musiałem kupić -> koniec z eksperymentowaniem z chińskimi "fluxami". Już mnie cholera brała, gdy utlenione leżaki  'zwykłe' TQFP100 z Chin nie chciały się normalnie wlutować i poprawiałem toto bez końca.

Ściągnąłem z UK - niestety - tanio nie było :(

tOri

113

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tych także :D

Wszyscy (no prawie) piszą o topniku Warton Metals Jelly jako jedynym słusznym do BGA. To najprawdopodobniej może być problem niewlutów.

114

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Hej,

Oki - na spokojnie i po kolei żebym jakiejś wtopy nie zrobił.
Obecnie kończą mi się różne takie "projekciki", jestem też w trakcie BlackBoxa, a potem oczywiście ATR8000, do którego może z US dostanę dodatkowe składniki...

To projekt w dalszym terminie.

Pozdrawiam

Hej,

Zrzutka? - nie ma problemu - wchodzę jakby co.
Trzeba pomagać i wspierać :) Cały czas jestem pod wrażeniem jak wystartowała i się błyskawicznie zakończyła zrzutka na programator RunFei.

Chyba spora część różnych Forumów ma jakieś formy wsparcia od użytkowników.

Wypadałoby skorzystać ogarnąwszy kwestie podatkowe i takie tam żeby kłopotów nie narobić przy okazji...

tOri

116

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej,

Takie małe BGA spokojnie da się wlutować na niedużej płytce grzejnej z Chin dodmuchując z góry hotair-em. Oczywiście nie wszyscy sobie z tym poradzą, ale jest to możliwe co widać na śmiesznych indyjskich filmikach ;-)

tOri

117

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Hej,

Nie trzeba robić zrzutki :)
Mam obiecany dokładnie taki akcelerator od DarkLord'a z Atari Age.
Niech mi się bieżące projekty pokończą (trochę to potrwa) i wezmę się i za to.
Zrobiłem już pierwsze przymiarki - udało mi się odbezpieczyć układ GAL6001, który jest zastosowany w T25 co daje nadzieję na rozpoczęcie i zakończenie z sukcesem odtworzenia sprzętu.

Cierpliwości...

Pozdrawiam

Hej,

Jak dla mnie nie trzeba wklejać potwierdzeń. Ufamy sobie i tyle.

Monitor ogarnę w weekend.

Pozdrawiam
tOri

119

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej,

Konto jest aktywne - tak mi odpisano z A-F :)

Pozdrawiam

120

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

hej,

Wysłałem maila z prośbą o wysłanie ręczne linka aktywacyjnego do admina - MugUK

tOri

Hej!

seb@stian - dziękuję za wpłatę dla dziewczynki! Przebił Cię gkd_82 :D

Mail informacyjny ode mnie poszedł.

Dziękuje wszystkim za udział!

tOri

Dziękuję. Przesyłka dotarła :)

tOri

P.S. Dopiero otworzyłem paczkę - te SIMMy wyglądaja simpatycznie :) Dziękuję za bonus!!!

P.P.S. Jak wszyscy to wszyscy - link https://www.siepomaga.pl/wplata/dqSNgP5B

Eee... W tytule jest napisany model :>

Cześć,

Przetestowałem sprzęt z interface ICD AdSCSI i HDDriver - wszystko śmiga jak należy :)
Niestety - z adaptacją ICD Micro dla Mega STe ten sprzęt jak i jemu podobne - nie działa!

Poniżej linki do GitHuba i przedmiotu na Ebay.

Wersja desktop (HDD) ze złączem SCSI50 kosztuje 59euro (wysyłka free)

https://github.com/Siliconinsid/SCSIknife
https://www.ebay.com/itm/116378379519

tOri

Nooo - wtyczka jest zayebista :) Nie wiem kto, nie wiem kiedy, nie wiem jak, ale ją zainstalował, hehehe. Prawdę mówiąc - nie pamiętam skąd ten monitor sie u mnie w ogóle wziął...

Dzięki Lizard za wejście! Fajnie by było gdyby jeszcze trochę te bity porotowało...

Pozdrawiam