atari.area
twoje polskie źródło informacji o Atari

Demoscena - sztuka prosto z komputera

dely/Blowjobb | 16.10.2008 17:40 | komentarze (8)

Stowarzyszenie HORROR VACUI organizuje spotkanie z demosceną zatytułowane: Demoscena - sztuka prosto z komputera.

Miejsce: klub ENeRDe, ul. Browarna, Toruń, termin: 28-30 listopada 2008. Wstępny plan imprezy prezentuje się następująco:

28 listopada 2008
godz. 18:30-19:00. Wprowadzenie charakter imprezy, krótko o demoscenie, przedstawienie gości, jak się nazywają, skąd przyjechali, jak nazywa się grupa (ewentualnie) co zaprezentują, nagrody, festiwale etc. Prezentacja sprzętu który zostanie przywieziony, ( czym się charakteryzuje, czym różni jeden od drugiego jak to wpływa na wynik końcowy - Dema? Opowieśc czasowa i tematyczna o demoscenie - do lat 80 do dziś. Polska i świat jak to było? Jak jest? Pokaz dem obrazujących historię produkcji demoscenowych od początku c64 (i starsze?) do dzisiejszego sprzętu PC - konfrontacja zdolności sprzętów. Pytania, opowiadania publiczności etc. Wszystko na luzie. Od 22:00 do 24:00, 1,5 godziny muzyki przygotowanej przez gości.

29 listopada 2008
godz. 20:00. Pokaz filmu "We are the strange". Godz 22:00. Impreza taneczna? Dyskoteka? 4-5 godzinny set przygotowany prze nas. Mix kawałków z gier i dem na c64 i Amigi. Projektor na obu salach. Nad barem, w pierwszej Sali eksponaty zdobytych amig i c64 i innych sprzętowych reliktów komputerowych.

30 listopada 2008 (wielki znak zapytania odnośnie organizacji)
godz 12:00. Przy wspólnym stole wspólne śniadanie. Kawa, mleko, herbata. Rozmowa o tym co było. Anja i Worhol co zrobił kulturze dotykając komputera i stworzonego na nim programu graficznego. Opowieści, referaty Kluszczyńskiego, Białowicza. Wg nich demoscena a nowe media - nowe media a demoscena. Konfrontacja odczuć, odbioru dwóch poprzednich dni. Wszystko w kontekście demosceny, róznice, podobieństwa, specyfikacja. Ok. 15:00 koniec. Pożegnanie gości. Powrót do rzeczywistości.

W związku ze "wstępnością" rozkładu jazdy organizatorzy proszę o kontakt osoby, które podjęłyby się wygłoszenia kilku słów nt. naszej sceny. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do mnie - przekaże informację organizatorom.

Tagi: scena, zloty

Alternative Party Invitro dla Atari STE

dely/Blowjobb | 01.10.2008 09:16 | komentarze (10)

Ukazało się invitro na Alternative Party przeznaczone dla Atari STE oraz Falcona - autorami: Paradox. Invitro, jak zapewniają autorzy w dołączonym pliku informacyjnym, najpoprawniej działa tylko na Atari STE, z uwagi na intensywne wykorzystywanie BLiTTERa oraz sprzętowego scrollingu nie działa na Atari ST oraz TT oraz niekoniecznie poprawnie na Falconach z aktywną kartą CT60 i emulatorach.

Party odbędzie się w dniach 24-26 Października w Helsinkach. Ktoś się wybiera? Będzie między innymi koncert Front 242! Downloadzik invitra: Alternative Party Invitro.

Tagi: 16bit, falcon, scena, zloty

Ocean Machine dla Atari Falcon!

dely/Blowjobb | 24.09.2008 17:21 | komentarze (12)

Kolejnym demem, po Silkcut, przeportowanym przez Mikro na Atari Falcona jest Ocean Machine / TBL. Oczywiście wymagane jest CT60, miło również (dla odbiorcy) będzie posiadanie dopalacza do szyny Nemesis / Phantom.

Myślę, że należy się spodziewać kolejnych portów - na wcześniej wymienionych MiKRO raczej nie poprzestanie. Download (również video) na stronie Dead Hackers Society, oraz Pouet.net.

Wywiad z TL / USSR

dely/Blowjobb | 04.08.2008 11:32 | komentarze (0)

Nowy tydzień rozpoczynamy wywiadem z klasykiem klasyków polskiej sceny - Tomaszem Liebichem, znanym również jako TL / USSR, autorem wielu niezapomnianych utworów dla Atari XL/XE.

Z wywiadu dowiecie się między innymi dlaczego Tomek tak bardzo przywiązał się do sampli oraz czy jeszcze interesuje się małym Atari.

Tagi: 8bit, muzyka, scena

Forever 8 Party - Wyniki

gRzEnIu | 18.03.2007 18:12 | komentarze (13)

Znane są już wyniki atarynkowych kompotów tegorocznego Forever Party aka Forever Reneg8 które odbyło się w słowackiej miejscowości Trencin w dniach od 16 do 18 marca.

Poniżej pełna lista wyników wraz z kategoriami, która dostępna jest także na oficjalnej stronie Forever 8 Party.

Demo compo:

  1. 543 p. Shrine - Laresistance
  2. 378 p. W_hole - Animkomials
  3. 252 p. F8 - Grzybson/SSG

Intro compo:

  1. 555 p. Seawolf - Raster/C.P.U.

Graphics compo:

  1. 561 p. Abyss - Powrooz/Laresistance
  2. 512 p. Before I sleep - Dely / Blowjobb
  3. 455 p. Virtuoso - Raster / C.P.U.
  4. 365 p. Fighting Viper MKII - Krupkaj / JAY Soft

Music compo:

  1. 501 p. Shake your ass - X-Ray / Grayscale
  2. 462 p. Gear Up - Raste/C.P.U.
  3. 395 p. Kurczar - LiSU
  4. 378 p. THC K.k.t - Pin
  5. 338 p. Nonsense song - Dhor/M.E.C.
  6. 325 p. Disturbance - Miker/Blowjobb
  7. 285 p. Shorty noises - Elan

Realtime compo:

  1. 358 p. Ninjax - X-Ray/Grayscale
  2. 341 p. Ninja polo - Lisu

* Stan na g. 22:42: Z oficjalnej strony 8-ej edycji Forevera można już pobrać pierwszy obraz dyskietki ze stuffem!

* Apdejt z 19.03: Dodano do downloadu W_hole.

* Apdejt z 25.03: Długo oczekiwane demo Shrine do pobrania ze strony LaResistance!

Tagi: 8bit, scena, zloty

Last QuaST Party 2k6

dely/Blowjobb | 09.05.2006 12:21 | komentarze (7)

Znany jest już (wstępny) termin tegorocznego QuaST Party. Niestety, prawdopodobnie będzie to ostatni QuaST :(

W związku z tym, że termin nie jest pewny na 100% proszę zabrać głos w tym wątku.

Tagi: scena, zloty