Głuchołazy 2k12 - stuff
Dostępny jest już stuff z zakończonego w zeszły weekend (27-29.07) zlotu użytkowników komputerów Atari - Głuchołazy 2k12.
Download: Głuchołazy 2012 stuff (dysk dla Atari), Bonus (stepy obrazków, pliki G2F, itp.)
Dostępny jest już stuff z zakończonego w zeszły weekend (27-29.07) zlotu użytkowników komputerów Atari - Głuchołazy 2k12.
Download: Głuchołazy 2012 stuff (dysk dla Atari), Bonus (stepy obrazków, pliki G2F, itp.)
Ukazało się pierwsze invitro na nowe atarowskie party organizowane przez Sikora / Sikor Soft - WAP-NIAK 2012 - które odbędzie się w dniach 28-30 września 2012 r. w Warszawie. Więcej informacji o atrakcjach, konkursach i planowanej lokalizacji można znaleźć na stronie zlotu.
Download: WAP-NIAK Party 2012 Invitro.
Tradycją stały się noworoczne dyski z produkcjami, które przygotowują użytkownicy forum AtariAge, a składa je w całość PP`s of STARSOFT Berlin. Nie inaczej było w przypadku 2012 roku - tym razem udział wzięli m.in:
Kolekcja składa się aż z trzech dysków. Download: New Years Disc 2012 .
Znana jest już data oraz kryptonim corocznego, największego w Europie, zlotu sceny 8bit w Trencinie. W 2010 roku spotykamy się w dniach 19-21 marca, aczkolwiek organizatorzy zastrzegają, że "party is under construction".
Więcej informacji, lista zapisów na oficjalnej stronie.
Ukazała się nowa gra, autorstwa grupy Paradize, dla Atari Falcona - Jewelz. Gra to typowy przedstawiciel popularnego ostatnio nurtu "kolorowych kwadracików" względnie kulek, działa na Falconie w trybie VGA, 256 kolorów, a także - uwaga - na Hatari z wyłączeniem muzyki generowanej z użyciem DSP.
Download: Jewelz.
Na konkurs 24h Compo - PMG przyszła tylko jedna praca (autorstwa 0xF, Eru i X-Raya), ale myślę, że jej jakość wynagrodzi małą ilość prac. Następnym razem może być już tylko lepiej!
Download: PM-09.
Kilka dni temu ukazało się nowe demo przeznaczone - uwaga, bo to rzadkość - dla Atari TT.
Demo, a raczej slideshow jest autorstwa grupy tSCc i prezentuje nowy tryb graficzny umożliwiający wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1280x480 w 32 kolorach na linię. Wymagania do sprzętu to 4+4 MB RAM i oczywiście monitor VGA - demo nie działa na starych płytach z procesorem taktowanym 16 MHz.
Download: TT-Hires Demo - tSCc. A newsa podrzucił Sikor.
Czas na reaktywację, po dłuższej nieobecności, 24h Compo. Tym razem będzie to nietypowy konkurs albowiem mogą w nim wziąć udział programiści i graficy, a także będzie trwał nieco dłużej - tydzień.
W skrócie zasady konkursu polegają na przygotowaniu programu lub grafiki dla Atari 8-bit korzystając tylko i wyłącznie z grafiki graczy i pocisków (PMG - popularnych duchów względnie sprajtów). Więcej informacji, w tym szczegółowe zasady: 24h Compo Reaktywacja.
Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, PP`s przygotował noworoczny dysk (tym razem aż 3 strony!) zawierający obrazki, animacje, gry oraz intra dla Atari XL/XE, których tematem przewodnim jest nowy rok.
Tym razem udział wzięli: Wrathchild, PP`s, Thelen, Miker, Emkay, Rybags, Kjmann, MaPa, PG, Animkomials i dely.
Download: New Year Disc 2009.
Evil/DHS ogłosił otwarcie archiwum grafik scenowych Atari ST(E) i Falcon. Archiwum zawiera na moment napisania niusa 725 grafik, część ripowanych z dem, część wystawionych na graphic compo.