1

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Z używanych drukarek laserowych z PCL i LPT  na pewno znajdzie się coś od HP i Lexmarka. Ja mam w domu Lexmarka E120 ze złączem USB kupionego parę lat temu i nie ma z nim problemu z drukowaniem z PCta z dowolnym systemem gdzie jest driver PCL5 do HP 4L.

2

(2 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 16/32bit)

Na upartego klawiaturę by wydłubał. Znalazłem takie coś dla klawiatur z kontrolerem (500, 1000, 2000): http://forum.arduino.cc/index.php?topic=139358.0 Konwertuje Amigowe kody klawiszy na HID USB. Na koniec jest komentarz, że z MIST ne działa, ale może jakby to trochę popieścić to by zadziałało. Candle zrobił też konwerter klawiatury Atari XL na USB http://atariage.com/forums/topic/181298 … rd-to-usb/ To by się pewnie dało zaadaptować do klawiatury z 1200 (bez kontrolera).

3

(9 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Mam RPi 2 od piątku. W Raspbianie GUI działa bez problemu. Testowałem też OpenELEC i działał ok. Nawet odtwarzanie MPEG2 bez akceleracji sprzętowej było całkiem płynne (~15-25% obciążenia CPU). Generalnie procesor jest dość szybki, system przymula tylko przy dostępie do karty SD. Pamięci też jest dosć sporo. Po załadowaniu Rasbpiana jest tylko ~70MB użytej pamięci. Do emulacji jest dedykowana dystrybucja Retropie, ale jej jeszcze nie testowałem.

Dziś szukając stron on o Stereo-on-1 znalazłem poniższego linka:
www.8bity.cz/2014/bateriova-nahrada-rtc-a-nvram-obvodu-ds12887-mk48t87/

Ktoś popełnił płytkę, na której można posadzić ds12885 + kwarc i baterię i zastąpić trudne do zdobycia ds12887. Na tej stronie jest odnośnik do strony autora tego pomysłu, gdzie można pobrać pliki.

5

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Kup Sega Megadrive II. Tam jest 68000 w wersji PLCC. Megadrive chodzą za grosze. Ja mam dwie sztuki, z czego jedna chyba z jakimś zimnym lutem lub mikropęknięciem, ale z reguły działająca.

6

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zasilacz polecam taki: http://www.sklep.monster.pl/5V-4-0A-ZAS … 8732).aspx
Tylko trzeba wtyczkę przelutować. W monsterze niestety ostatnio tych wtyczek nie mieli.

7

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jestem głęboko przekonany, że ten konwerter wykorzystuje sygnał RGB. W końcu jest on na złączu dostępny i daje o wiele lepszą jakość niż S-Video.

8

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No to super :) Jak wrażenia z użytkowania tego urządzenia? Ja osobiście uważam, że to wielka szkoda, że SDrive nie zdobył popularności, bo jest genialnie prosty w użytkowaniu.

9

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Też mam SDrive i jestem prawie na 100% pewnien, że nie obsługuje kart SDHC. Czyli maksymalnie 2GB.

Sprawdziłem na stronie autora:

Supported flash cards: SecureDigital up to 2GB size, FAT16 filesystem

Musisz użyć mniejszej karty.

10

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jest spora szansa, że dysk będzie działał dobrze. Sam osobiście miałem dwa dyski, na których wyskoczyły badsectory po nagłym wypięciu zasilania (wtyczka hdd nie kontaktowała). Oba po wykonaniu zerowania softem od producenta chodziły jeszcze przez 2 czy 3 lata i błędy nie wróciły. Jedynym objawem tego, że były jakieś remapowane sektory, było nieznaczne spowolnienie dysku przy teście odczytu w jednym miejscu.

11

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja mam laserówkę Lexmarka E120. Dałem za nówkę niecałe 200zł jakieś 2 lata temu. Jest sprzętowo zgodna z PCL5 czy 6. Bez problemu można drukować z linuxa, czy innego systemu na driverze HP PCL. Dużą zaletą laserówek Lexmarka jest to, że obsługują PCL. Tanie lasery HP już są programowymi drukarkami. Toner zamiennik za 100-150zł starcza na 6000 stron. Jakość wydruku taka sobie. Tekst wygląda bardzo ładnie, szarości już nie, jak to w tanich laserówkach. Tego modelu już nie ma w ofercie, ale nowe są podobne, też zgodne z PCL. Generalnie polecam do domu laser :) Do tej pory tylko raz żałowałem, że nie mam koloru, a poszło już przez nią ze 3000 stron.

12

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jakość paska ma bardzo duże znaczenie. Gumka, jaka by nie była, bardziej się rozciąga i prędkość nie jest idealnie stała.

13

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Merkar wygląda ciekawie. Przy jednostkowych ilościach jest taniej niż w tej, którą znalazłem.

14

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć,

Potrzebuję zrobić płytkę pod SwinSID88. Znalazłem w internecie firmę http://www.prototypy.com Ceny wyglądają przystępnie. Ma ktoś jakieś z nimi doświadczenia (jakość, terminowość)? Możecie jeszcze jakieś polecić?

Dzięki,

Mariusz

15

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja też mam :)

Mam XC-12, w którym wyciągnął się pasek. Jakie wymiary mają paski głowny napędowy i ten od licznika? Na oko głowny to 1,2mm x 78mm średnicy, a od licznika 1mm x 56mm średnicy, ale pewnośći nie mam bo są powyciągane. Będę kupował przez internet, więc chciałbym się upewnić, że to dobre wymiary.

Z góry dziękuję za pomoc,

Mariusz

17

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A SDrive? :) Ja akurat tego używam.

18

(22 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Moim zdaniem włączony jest sprzętowy kursor, a karta graficzna go nie wspiera. http://support.microsoft.com/kb/127139

Z linka powyżej:

"  1. W oknie Panel sterowania kliknij dwukrotnie ikonę System.
   2. Kliknij kartę Wydajność, a następnie kliknij przycisk Grafika.
   3. Zauważ, że suwak Przyspieszanie sprzętowe ma cztery ustawienia (Pełne, Większe, Podstawowe i Brak). Każde z tych ustawień opisano poniżej.

Pełne
Ustawienie domyślne, które umożliwia korzystanie z pełnego przyspieszania sprzętowego.
Większe
Po zastosowaniu tego ustawienia dodawane są następujące elementy: SWCursor=1 w sekcji [Display] w pliku System.ini.

Ustawienie SWCursor na 1 powoduje wyłączenie kursora sprzętowego. "

19

(42 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Urborg napisał/a:

Czyli w SDrive można zmieniać cztery obrazy, w obrębie jednej stacji dysków? Myślałem że można mieć cztery stacje dysków z przypisanymi obrazami. Jeśli jest tak jak mówisz to problem dotyczyłby gier lub programów które mieszczą się na więcej niż 4 dyskietkach (czyli byłoby już nieźle). Mimo wszystko SIO2SD i tak pozostaje wygodniejszym i praktyczniejszym urządzeniem.

W SDrive masz obsługę 4 stacji i do każdej możesz włożyć inny atr. Z drugiej strony masz przyciski, którymi możesz ustawiać, zawartość której stacji (lub program konfigurujący) pojawi się w D1. Dzięki temu możesz korzystać z 4 oddzielnych stacji, i jednocześnie "przekładać dyskietki" w pierwszej stacji dla programów wielodyskowych. Mnie to rozwiązanie bardzo się podoba. Zrobiłem sobie SDrive zaraz gdy się pojawiło w internecie i byłem wręcz zachwycony prostotą obsługi.

20

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jellonek napisał/a:

przerazajace jest to ze zamiast korzystac z gotowych/otwartych rozwiazan publiczna kasa marnowana ma byc na zamkniete rozwiazanie, duplikujace jakas funkcjonalnosc, w dodatku o niskim prawdopodobienstwie rozwoju (tak wiec w przyszlosci generujace dodatkowe koszta np. przy potrzebie modernizacji, czy poprawek bledow)

Nie mówiąc już o tym, że napisane od zera oprogramowanie będzie posiadało pewnie masę błędów i dziur. Już lepiej wziąć bezpieczne, dobrze zabezpieczone rozwiązanie, nawet Open Souce. Nie rozumiem naprawdę czemu nie można użyć gotowego rozwiązania.

21

(26 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja mam dwie jedną na Prolificu, a drugą na FTDI. Obie działają dobrze, ale mniej problemów jest z FTDI. W Windows 7 sterowniki się od razu instalują same i działa. Sterowniki do Prolifica sprawiają problemy. Te ze strony producenta u mnie nie chcą działać. Musiałem szukać w internecie, takich, które działały. Dziwne, że tak jest, bo nie byłem jedyną osobą, która miała taki problem. Strasznie teraz żałuję, że kupiłem tylko jedną taką na FTDI, bo trafiłem je na allegro za 13zł za sztukę, a jest naprawę bardzo dobrze zrobiona, dużo lepiej niż ta na Prolificu, która mnie kosztowała 45zł. Może jeszcze napiszę tylko tyle, że obie działają wyśmienicie przy transmisji danych z Amigą ze sprzętową kontrolą przepływu, i obie działają źle z programatorem do PICów JDMv.2.

22

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak się utleniły ścieżki na folii, to będzie masa zabawy, żeby to naprawić.

23

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Fajnie, że zadziałało :) Co do przeróbki modulatora do A500 na S-Video to opis jest tu: http://members.iinet.net.au/~davem2/overclock/a520.html

24

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kurcze nie zwróciłem uwagi, że ten schemat jest na Composite Video. Tu jest schemat moda na S-Video do ST. http://www.ppera.07x.net/atari/stvid.php Trzeba wywalić elementy przypięte do pinów 10 i 13 (bo to jest filtr potrzebny przy generacji Composite Video) i wziąć chromę z 13 nóżki. Pin 6 z 8 spiąć przez jakieś 1kOhm i wyciągnąć z pinu 9 lumę.

25

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Konwerter na VGA będzie kosztował fortunę, a S-Video łyknie każdy w nowoczesny sprzęt.